Рев по време на сън

  • 10 654
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47
И ние имаме същия проблем. Просто плаче без причина. Надявам се скоро да отшуми.

# 31
  • Мнения: 299
Проплакването го имаше и при нас,даже в един момент се чудех само моето дете ли реве така нощем(а и не само- проплакваше и на следобедния сън,а в един доста дълъг период от време всеки ден се будеше с рев).Сега като се замислям,не мога да кажа кога точно е спряло,но със сигурност го няма от поне 4-5 месеца.Аз също съм се притеснявала дали е нормално и кога ще отшуми.
Всяко дете е различно-някои спят спокойно още от бебета,други плачат до по-късна възраст(както виждам от някои постове).
Мисля,че нямаш поводи за притеснение,с течение на времето ще изчезне Peace.

# 32
  • Мнения: 8
Моята баба иска да води сина ми на врачки, боячки и не знам още какви, но от приятелки знам, че нищо не помага.  Просто трябва да си го израсте.  Казват, че след втората година се успокоявали.
И при врачки и при баячки ефекта е един и същ. Ходихме да му леят куршум-уплашен бил ами положението е едно и също. Подобрение никакво. ОТ 2 седмици посещава детска ясла, свикна много бързо, ходи с желание, но започна много повече да се буди през ноща. Всеки ми казваше, че ще се измаря в яслата и ще спи, но уви, сън никакъв за мама

# 33
  • Miami
  • Мнения: 413
Синът ми от две седмици се буди нощем и пищи, реве, опъва се, сочи с ръчичка насам натам и така около 10 мин. После се успокоява, но дълго време след това хлипа. Вземам го при мен и пак проплаква, но като му кажа нещо и го помилвам, давам и водичка и се успокоява. До сега един път се е случвало сутринта да се събуди и да плаче така и два пъти на следобедния сън. Аз го отдавам за сега на зъбите. Когато започна да избива поредния кътник и започнаха ревовете и писъците.

# 34
  • Popovo
  • Мнения: 219
Моята дъщеря е на 2г. и 8мес.. Преди един месец остави бибата и възглавницата с която заспиваше. Тя от бебе нощем се събужда и палче, по няколко пъти на нощ.Казаха ми като тръгне на ясли ще е толкова уморена,че ще спи без да се събужда. Е тръгна на ясли, но продължи да се събужда и да реве на сън, дори да бълнува. Абе беше малък кошмар докато свикне.Но преди месец оставихме бибата и от тогава детето спи като пън.Немога да я събудя, дори се напикава и я преобувам засала и не се събужда това дете.  Незнам дали защото оставихме биберона или просто така се е случило, но вече не се събужда с рев, цялата потна и се е случвало да я носим на ръце и така да заспи. И така по 3 - 4пъти на нощ.Но слава Богу този период премина и сега сме много добре. Затова моят съвет е когато му дойде времето и детето само ще спре да ви притеснява нощем, освен ако няма някакъв проблем който да му пречи да спи спокойно. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 7 098
Синът ми се будеше с ужасни ревове нощем, докъм 2,5 години. Сега е на 4г. От малко бебе още, та съм се чудела какви кошмари може да сънува едно бебе  newsm78 Изключвам, когато е бил болен, излизал е зъб и е пищял от болка.... Започна пак, когато тръгна на ДГ септември - много трудно свикна, на ясла не е ходил. Стигал е до такива нощни истерии, че се е налагало да го занеса в банята и да го мия със студена вода, понякога по 2-3 пъти на нощ. След Коледа посвикна с градината и спря да реве. Тази година, вече втора група в ДГ - след лятната ваканция като тръгна беше същия кошмар, само че за 1-2 седмици, докато пак свикне.

При нас е същото, с тази разлика, че става въпрос за дъщеря ми /на 5 г./. Откакто тръгна на градина след лятната ваканция всяка нощ се повтаря едно и също - първо се събужда и започва да плаче и да ме вика и тъй като е още рано и не съм си легнала я успокоявам и заспива веднага. После, по-късно през нощта като се събуди и види, че е тъмно навсякъде направо идва в нашата стая, кляка от моята страна на спалнята и започва да говори понякога и несвързано. Обикновено като я успокоя с думи и я изпратя да си легне не се повтаря повече, но понякога и по няколко пъти на нощ става и идва. Тази нощ толкова ми дожаля за нея, че я сложих да спи при нас, макар че го избягвам по принцип, защото после трудно отвиква. На другата сутрин не помни нищо от нощта - нито че е плакала, нито че е идвала. Тя по принцип е много емоционална и го отдавам на това, още повече, че винаги тези периоди съвпадат с тръгването й на градина, но въпреки всичко се притеснявам.
По едно време спях при нея на леглото й, защото е доста широко и позволява и тогава не се будеше изобщо или като усети, че съм там, веднага заспива отново.

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте, имаме голям проблем.

Синът ми на 2 г и 5 месеца, от около 2-3 седмици, се буди всяка нощ по 1-3 пъти и плаче безутешно по 30-40 минути!

Проблемът е, че не иска нищо, просто плаче и пищи и не можем да го успокоим по никакъв начин, на моменти имам чувството, че изпада в нервна криза!!! Той вече си казва, ако го боли нещо, затова знам, че не го боли нищо, не е глад, не е жажда...

Много е тежко, защото не знаем как да му помогнем, и то се мъчи и нашия сън се нарушава, като питам педиатърката казва, сънувал е нещо... Сънувал, сънувал, ама по толкова време да плаче, пък и всяка нощ...?!

Незнам кого да питам, и къде да търся причината...

Моля ви ако някой е имал подобен проблем и е намерил разрешение да пише.

Благодаря предварително.

# 37
  • Мнения: 2 011
познавам едно такова детенце - на  3г е ... всяк нощ някакви кошмари и плаче неудържимо ...Забраниха и да гледа телевизия ! Не  и повишават тон за да  не се стресира детето!  newsm78

# 38
  • Мнения: 281

При нас е същото, с тази разлика, че става въпрос за дъщеря ми /на 5 г./. Откакто тръгна на градина след лятната ваканция всяка нощ се повтаря едно и също - първо се събужда и започва да плаче и да ме вика и тъй като е още рано и не съм си легнала я успокоявам и заспива веднага. После, по-късно през нощта като се събуди и види, че е тъмно навсякъде направо идва в нашата стая, кляка от моята страна на спалнята и започва да говори понякога и несвързано. Обикновено като я успокоя с думи и я изпратя да си легне не се повтаря повече, но понякога и по няколко пъти на нощ става и идва. Тази нощ толкова ми дожаля за нея, че я сложих да спи при нас, макар че го избягвам по принцип, защото после трудно отвиква. На другата сутрин не помни нищо от нощта - нито че е плакала, нито че е идвала. Тя по принцип е много емоционална и го отдавам на това, още повече, че винаги тези периоди съвпадат с тръгването й на градина, но въпреки всичко се притеснявам.
По едно време спях при нея на леглото й, защото е доста широко и позволява и тогава не се будеше изобщо или като усети, че съм там, веднага заспива отново.
Аз бих я оставила да спи при нас!
Ако това й дава спокойствие и сигурност в труден период от развитието й,какво значи тук някакъв си принцип?! Wink

# 39
  • Мнения: 3
А кой ги посъветва за тези мерки - психолог??
ние по принцип не викаме на детето, то е обсипано с милувки и любов, семейната среда е спокойна...така че не виждам кое би могло да го стресира.

Посещава ясла от почти година, и ходи със желание... newsm78

наистина в недоумение съм...

# 40
  • Мнения: 2 011
Да, до колкото знам детски психолог ... Детенцето  е много контактно и лъчезарно ! Не му се крещи а и то си  е кротанче ....и не мисля че родителите я   навикват  newsm78 Просто и се забрани телевизор  - вече няколко месеца детето не гледа нищо по тв ...Слуша  приказки и песнички .... И има подобрение  !  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 346
При малката ми дъщеря точно на тази възраст имахме подобен период.Даже без да се буди плачеше,стенеше  и се мяташе невероятно буйно насън.Чак и на мен ми мина идеята за някакво нервно разстройство,едва ли не.Оказаха се последните никнещи зъби.Всичко продължи повече от месец...Сега,като махнахме бибата отново има проблеми със съня,но вярвам,че и това ще отмине.

# 42
  • Мнения: 3
ще го направя като първа помощ, а дали ще е много нахално ако попитам за някакви препоръки и координати за психолог, с когото бих могла да се консултирам?

# 43
  • Мнения: 2 478
И синът ми е имал такива моменти, но те са били свързани с пробиването на кътниците.
Щом сте сигурни, че отсъства факторът болка, значи детето преживява нещо на сън. Тихите игри преди лягане са не само желателни, но и необходими във вашият случай. Но ако тези нощни писъци продължат още време, може би ще е най-добре да се консултирате с детски психолог ( потърсете добър, а не случаен). Успех!
 
П.С. edi-koi-si от кой град си?

# 44
  • Мнения: 458
детето чувства даже с кожата си.
Когато в семейството имаме проблеми , без даже да се говори пред него, той чувства че родителите му са напрегнати.
Веднага съня му става неспокоен, върти  се, става посред нощ.

Общи условия

Активация на акаунт