Рев по време на сън

  • 10 650
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 098
Аз бих я оставила да спи при нас!
Ако това й дава спокойствие и сигурност в труден период от развитието й,какво значи тук някакъв си принцип?! Wink

Няма да се обяснявам, но не става въпрос за принцип.

# 46
  • Мнения: 281
Е, разбира се,само ако искаш е!

# 47
  • Мнения: 1 376
при нас беше период, който интензивно продължи от 10-ия месец до към 1, месеца - всеки обеден и нощен сън се будеше по един, два пъти плачейки; сега когато е на две години се случва само по 1-2 пъти в седмицата. Сега когато се събуди го питам и той казва, че е сънувал нещо страшно. Мисля си, че като по-малки с още несъвършена нервна система и без възможност вербално да опишат и изкажат преживяванията си, по-чувствителните изразяват по този начин вътрешния си свят.
Мили мами, не искам да ви плаша, но при някои това продължава и в много по-късен етап от живота. Аз все още се будя от собственото си хлипане или писък. Вярно, че се случва рядко, но пак е много неприятно. Това е една от причините да не спи малката при нас - аз я събуждам, защото и говоря на сън. А и тя реве на сън  Crazy
Дано при всички дечица бързо отмине и да е само период Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 7 098
Мили мами, не искам да ви плаша, но при някои това продължава и в много по-късен етап от живота. Аз все още се будя от собственото си хлипане или писък. Вярно, че се случва рядко, но пак е много неприятно. Това е една от причините да не спи малката при нас - аз я събуждам, защото и говоря на сън.

А говорила ли си с лекар за това - притеснително ли е?

# 49
  • Мнения: 1 376
Говорила съм, но и аз самата знам, че се случва когато емоциите ми идват в повече - и хубави и лоши  Peace

# 50
  • Мнения: 427
Откривам темичката точно навреме.Имаме подобен проблем -детенце е на година и 2 месеца почти.Плаче на сън,но не се събуждаЗапочна да се случва все по-често,разплаква се силно,опитвам се да я успокоя ,от което тя още повече се разстройва,като се опитам да я вдигна от леглото да я гушна се изпъва като лък в ръцете ми и пищи,не реагира на нашето говорене,продължава да е със затворени очи и е просто неадекватна.За сега действа носенето в банята и пускането на радиото и светлините на душ кабината ooooh!Като се събуди(отвори очи) млъква,гушва се в мен за около минута и сама иска да я оставя в леглото и.После си заспива без никакви успокоителни ритуали.Искрено се надявам,че това нещо се израства,защото направо се плаша.

# 51
  • Мнения: 48
Здравейте! Ако знаете как се радвам, че открих тази тема... Вече ме обявиха за лоша майка и дори свекито иска да "вика социалните да ми вземат детето"  Rolling Eyes Представяте ли си?!
И всичко е защото малката често се буди нощно време и не може да се успокои по 30-40 минути, не реагира на въпросите ми, ако реша да я гушна или погаля - започва да дере, пищи и да се огъва на дъга... става страшно... и изведнъж /след известно време/ сама спира и започва да говори, да се смее... все едно нищо не е било!
Понякога подобни "пристъпи" има и преди и по време на заспиване... нищо не помага - приказки, песнички, гушкане... нищо.
Ели не гледа телевизия или филм чета, ходи на ясла, но с огромно желание - там се държи превъзходно - всички са във възторг от нея...
От малка е много емоционална и аз с това си обяснявам нещата... но ми е страшно изнервящо и то не заради детето /все си мисля, че ще премине/, а заради свекито, които са на долния етаж и при такива епизоди се качват и започват с обвиненията към мен... ужасно е!
Говорих с педиатърката ни и тя ни изписа Седитиф ПС - хомеопатично е, но Ели го приема от 2-3 дни и не виждам все още ефект...

Снощи беше кошмарна нощ.... последното будене беше в 4, рев до 4.20 /като я носих на ръце/ и после четене на приказки до 5.30... и сутринта не я събудих за яслата за да поспи...

# 52
  • Мнения: 1 376
Eli_PSY, точно така майка ми описва и моето ранно детство. Израства се донякъде и много намаляват тези случаи  Hug Съветът ми обаче е да не разчиташ на хомеопатични, които не са дадени от хомеопат. Просто няма да има ефект   bouquet

# 53
  • Мнения: 48
Eli_PSY, точно така майка ми описва и моето ранно детство. Израства се донякъде и много намаляват тези случаи  Hug Съветът ми обаче е да не разчиташ на хомеопатични, които не са дадени от хомеопат. Просто няма да има ефект   bouquet

Благодаря ти за поста... наистина се надявам да го израсте и с времето, като се научи да си изразява и овладява емоциите, тези моменти да изчезнат.

За сега, дали от хомеопатичното лекарство или не - спим непробудно цяла нощ... това не се е случвало от  както се е родила!

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Все още се случва да изреве на сън, да се полу-пробуди и да продължи да реве седнал в леглото. Най - пресният пример е от снощи... Tired Надявам се да се израства някога. ooooh!

# 55
  • Мнения: 86
Моят син реве вечер от както се е родил- първите три месеца беше заради ужасните колики, които имах чувството че ще продължат цял живот. Ревеше денонощно, после от 4-ия месец до 6-ия имаше що годе малко затишие- После започнаха и първите зъби да излизат е се почна наново. Събужда се по 5-6 пъти на вечер с рев, става прав в кошарата и реве с цяло гърло. Понякога му давам водичка и го слагам да легне, успокоява се и след 5 минути заспива, но след 1-2 часа се повтаря същото. От много пиене на вода, сутрин е мокър целия, явно и памперса  не може да поема цялата течност, въпреки че не му позволявам да пие повече от 150мл. Чудя се кога ли ще спре този наистина кошмар, някои казват до първата година на детето, други до втората. Честно казано ми идва в повече това многократно ставане през нощта. А ревът му е различен от този когато реве заради зъбче, не може всяка вечер да реве заради зъбите.

# 56
  • Мнения: 28
Случвало се е около 4-5 пъти и при моя син да се буди нощем и да реве неистово и неутешимо в продължение на 30-40 мин, в началото се шашках и си мислех,че е наистина някакво състояние на болка,нуждаещо се от педиатрична помощ, но в последствие се оказа,че не е и детето внезапно се успокояваше.....според мен възможное да е остра болка свързана с растежа на зъбите или пък наистина кошмар. Иначе всяка нощ по някое време се разревава лекичко,но после сам се успокоява в повечето случаи и запива.

Общи условия

Активация на акаунт