През ОКТОМВРИ с мама,вече ще сме двама!

  • 22 041
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 23 447
Родилите мами, колко често си миете гърдите? В болницата ми казаха преди всяко кърмене, но из нета някъде съм чела, че е съвсем достатъчен дневния душ за поддържане на хигиена на гърдите... Споделете, моля  Thinking

....и ние се храним в 3 часа, но и на мен ми казаха, че трябвало да почива стомахчето през нощта. .... в един момент, сам ще се откаже от това хранене, си мисля.
Освен еждневния душ,не ги мия повече.С първото ги миех и имах адски болки и рагади.
Това с почивката на стомахчето е такава дивотия,че... Crazy Ако стомахът имаше нужда да почива,бебето нямаще да се буди.Не виждам защо вечно вървим срещу природата?!Естествено,че бебето ще се откаже само,когато е готово за това,не си мъчете децата,а и вас самите. Peace
Някой изпробва ли вече помпата на Томи Типии?

# 676
  • Мнения: 1 107
Ина-Мария  Hug и от мен! Не се притеснявай, че бебенцето ти е голямо- момичетата по-горе са обяснили много добре, че това е относително. Иначе и при нас говорим за преносване след 42 седмица- до тогава всички е в рамките на нормалната бременност. Разбирам, че се притесяваш, че докторите те гледат в ръцете- за това са за убиване  #2gunfire Дано бебенцето е послушно и леко-леко се роди скоро Hug
Като Ви чета да започна да се мажа превантивно с Лансинох- пише , че помагал за погдотовка на гърдите newsm78

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз не съм си мила гърдите допълнително,освен душовете,които си взимам.Прекаленото миене отмива естествените защитни клетки Peace

Деска,аз взех Томи Типи.Ползвах я само два-три дни,защото този път много бързо ми се регулира кърмата и съм много доволна.Стори ми се в пъти по-добра от ръчната Авентска,която бях ползвала предния път.

Тунчо,моята приятелка използваше електрическа Медела с нейния син и направо беше възхитена от нея,след като е минала през два-три вида помпи.Успя да кърми 7-8 месеца изцяло с изцедена кърма,преди да и спре кърмата.Сега си я пази за второто. Simple Smile

Надежда,наистина много кофти,че така се получава.И мен малко ме депресира това ,че тя в крайан сметка все не казваше нищо конкретно и когато отидох да раждам не знаех,че е на смяна.По принцип си мислих дори да не и се обаждам.  Тя пък беше дежурна.Но пък с мен не са се държали по различно ,отколкото с другите момичета т.е отношението към всички беше много добро-изобщо по нищо не прилича на идиотизмите от ТК(ще извинявате Confused)
Незнам обаче как стоят нещата със секциото като цяло,защото аз наистина си отидох  ''на бургия'',готовичка с 6 см и след 2 часа родих,нямах никакви затруднения и усложнения и след 3 дни си тръгнахме по живо по здраво.
В предродилна ме приемаха заедно с едно момиче ''пациетка на друг доктор''-уж секцио по желание,ама и се спукал мехура и вече беше с болки.Емиии,никой не и обръщаше внимание,защото била на еди-кой си и тя си го чакаше милата, а тоя лекар се появи чак в 8 часа сутринта,а ни приеха в 3 и половина #2gunfire.Екипите си гледаха другите родилки,а нея ''кучета я яли'' Cry,щото щял да дойде докторът и.
Мисълта ми е,че и уговорка да има,не е гаранция,че лекарят ще се окаже достатъчно отговорен и ще си изпълни ангажимента Tired

MiaGia,много странно е това,което споделяш.Аз досега не съм имала такива гафове,а карам второ майчинство подред.Ако пише,че има превод,паричките са били на картата до 12-13ч на обяд.Съветвам те да почваш и да се обаждаш подред НОИ,банката.Може да поискаш съвет и от мамите в темата ''Майчинството-счетоводно'' Peace

# 678
  • Мнения: 1 715
Аз днес ве4е съм по-спокойна.Нямам друг избор.Надявам се и при мен раждането да проте4е като при теб Миркам.Аз ще й се обадя,предполагам,4е по телефона ще ми каже дали ще дойде или не.То4но това ме притесни и мен,нямах категори4ен отговор,първо ми каза,4е мога да раз4итам на нея само ако е на смяна,след като и казах,4е държа да родя при нея,тя само се усмихваше и каза,ще видим.Да,но мен това не ме устройва,или поемаш ангажимент или не.
Аз съм казала,4е ще си платя,аз 4акам това дете 8 год,забременях след 2-ро инвитро,и наистина много ме е страх,това,4е искам да раждам нормално ,според тях е ,4е рискувам живота на детето си,а от моя доктор,който ми помогна да забременея-Стаменов,знам,4е по-хубаво от нормалното раждане няма.
Едира,за тази лекарка се пишат само хубави неща в нета,досега лошо не съм про4ела,за това се ориентирах и аз към нея.Няма да споменавам името й докато не родя.Искрено се надявам да греша,просто да не съм я разбрала,или тя да си е така уклон4ива,искрено ми се иска и аз след около седмица да я похваля!Дано притесненията са ми били напразни Praynig
Не искам да я оплювам предварително.
Ще се моля само вси4ко да мине нормално и скоро да се разпиша.4е си имам бебенце,живо и здраво Praynig

# 679
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Mirkam, мерси за инфото за болничните - още утре ги почвам подред: и банката и НОИ! Дано не ме ядосат много, че съм предубедена към спорове с банки и институции!
Лека вечер!

# 680
  • Мнения: 6
Ина не се притеснявай  от размера на бебчето на мен ми го измериха 4520 още миналия петък и то при двама доктори  Party няма проблем ако всичко друго е наред да го родиш нормално. При мен проблема е че бебче не иска да слиза надолу и май има увиване на пъпната връв около крачето или поне аз така разбрах и това пречи да се смъкне към изхода, затова насрочваме секцио  Confused

Честито на новообебилите се мамички да са им живи и здрави бебчетата   bouquet   bouquet   bouquet

Днес ми е твърд корема цял ден и се моля само да не започне раждане тази нощ че имам и болчици а сега трябва да устискам още малко че в Майчин дом толкова много планови секцио има че ще ме вмъкват в промеждутъка след като ми излязат резултатите от изследванията  ooooh! дано по скоро се свършва и с това  Praynig


# 681
  • Мнения: 91
Здравейте момичета! Не съм влизала от няколко дни и сега имам много да чета. А и сигурна съм, че имаме хубави новини - затова пращам едно голямо ЧЕСТИТО на всички нови мами и бебчета!   bouquet
Аз съм добре физически, ама хич не съм морално и дори не ми се пише...  Tired
имам причини за това, но няма да ви натоварвам.
Момичета от група за поръчка на ИНФАКОЛ-а, днес потвърдиха ми поръчката и я чакам до 3-5 дни по техните думи. Ще ви пиша после да се разберем на меили и скайп  Peace

# 682
  • Мнения: 71
Момичета и аз имам честта да ви кажа радостна вест!!

ДНЕС В 16.45ч.  АНИ_БОЛАНД СТАНА МАМА НА РАЙАН , ТОЙ  Е С ПЕРФЕКТНИ МЪЖКИ МЕРКИ  : 3 700ГР. И 52 СМ  bouquet


Много съм щастлива  bouquet
Аз и пожелавам бързо възстановяване и много щастливи моменти  Hug
Сега тъкмо я чух по телефона, ние до 12ч. пихме кафе и тя след 4ч. вече е родила. Отишла е със 7см разкритие и е родила много бързо, даже за упойка е нямало време Peace Дай Боже на всички мами такова бързо раждане Praynig
Аз съм много развълнувана после ще вляза да ви чета Hug

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 22:24 от Terri

# 683
  • Мнения: X
Момичета искам да ви питам за пъпчето.Нашето не е паднало.И сега като я къпахме гледам,че отгоре е засъхнало вече,но отдолу има малко кръв.Уж било нормално.И наче почиствам с спирт и после топоцинче.При вас как беше.
Честит малък мъж на Ани_Боланд,да е жив и здрав и много да ги радва. Hug

# 684
  • Мнения: 103
Честит бебок на Рони! Ето че нещата се наредиха  Party !
Ина- Мария, моля се за теб, миличка. Много мило ми стана като четох и съм сигурна, че всичко ще е наред. До 1-2 дни ще гушкаш малкия мъж!
На мен почти перманентно ми е на камък корема, в четвъртък съм на лекар и дано нашият момент е съвсем близо. Това очакване направо ме побърква, а така обичам да са ми планирани нещатааа  ooooh!.
Деси, срам не срам- аз вчера реших да пробвам помпата  Blush. Стиснах 2 пъти ей така от любопитство и като тръгна една коластра, чак се изплаших. Вече не бих го направила, но поне видях, че работи с лекота. Моя приятелка ще сменя ръчната авентска, не е доволна, но може да е персонално.
ЙЕЕЕЕЕЕЕ- ЧЕСТИТО НА АНИ БОЛАНД !!!!!!! СУТРИНТА НА КАФЕ, СЛЕДОБЯД С БЕБЕ  Hug !

# 685
  • Сф
  • Мнения: 13
ехооо, аз най-после се прибрах, направо бях забравила за живота навън...
много сме добре и двете с Анелийка, слава Богу, операцията ме наболява по малко, но съм шестак вече, а бебка-много съм благодарна на неонатолозите в Токуда-спасиха ми детето! днес съм много изморена от емоциите около изписването, сутринта координирах всичко по телефона, в болницата решиха,че съм луда,ама 9 дни близо в болницата-изтрещях!!!не знам как ще се справим тази нощ, аз сефа тепърва пера и си оправям нещата дето имах да си доподготвям, днес ще я кърмя по часове като в болницата,  но ако плаче през нощта мисля пак да си я накърмя, страх мее е сами,че нямам много кърма и не ми се иска да се дохранва с добавка...утре като дойде педиатърката ще я разпитам, тя е за кърменето на поискване, ама ще видя как ми е кърмата, стимулирам, цедя се , ама ще видим...
отивам да чета кой още е родил, мамините ми октомврийки, така ми липсвахте, но от телефона ми четях, пишех и като натисна публикувай-нищо, не знам защо...,целувки на всички!!!така се радвам,че съм си вкъщи!!!
а, да ви се похваля- нашите, мъжа ми и свекърва ми много ме зарадваха освен за бебето и на мен ми бяха взели и на мен страхотни подаръци, миличките, много ми стана мило!!

# 686
  • Мнения: 63
Ина-Мария успокой се мила-Деси е права -бебето наддава с максимум 30 г дневно в 9 месец,като накрая темповете даже се забавят....Термин се води до 42 седмица-в Англия даже не те преглеждат преди това,а какво остава някой да индуцира раждане.Това е така защото всички проучвания показват че до този срок риска за бебето не е по голям,отколкото да кажем в 37 седмица...Вярно е че в БГ никой не чака толкова,и причината е че наистина когато си плащаш майката решава много неща,които са повече за нейно спокойствие,отколкото заради бебето-в което разбира се няма нищо лошо-раждала сьм в БГ знам как е -всичко сама си избрах,ходех постоянно на прегледи.Сега в Англия ми беше много трудно да свикна че няма да се следя чак толкова...Затова пьк прочетох доста информация и осьзнах, че решенията им са основани на факти...Стискам палци!!!

MZvens-ти каква помпа ползваш?Аз с Ник имах страхотни проблеми сьс зьрната,поради което изцеждах 6 месеца с помпа-нямах никаква болка с нея(Авент,рьчна). Сега сьм си купила Медела електрическа ,но още имам време да я сменя-имате ли някакви отзиви за нея? Само прочетох че има различни размери според зьрната(помпата идва сьс средния и ако имаш нужда от друг се порьчва допьлнително), а е доста трудно да прецениш кой е подходящ...

На бързо отговарям, че съм пак под пара. Медела - мини е и ме тормози!

# 687
  • София
  • Мнения: 38
Момичета и аз имам честта да ви кажа радостна вест!!

ДНЕС В 16.45ч.  АНИ_БОЛАНД СТАНА МАМА НА РАЙЪН , ТОЙ  Е С ПЕРФЕКТНИ МЪЖКИ МЕРКИ  : 3 700ГР. И 52 СМ  bouquet



честито на ани–боланд, да и е жив и здрав райън!!! Hug

# 688
  • Мнения: 76
Честито на Ронка и Ани да са им живи и здрави бебоците и многоооо да ги радват  bouquet  bouquet  bouquet,а на мамите скорошно възстановяване Heart Eyes Hug

# 689
  • Мнения: 571
Честито на Ани!! Да й е жив и здрав малкия Райан  Hug
Надежда Винаги Има искрено ти пожелавам всичко при теб да се нареди и да е на 6 с твоята лекарка  Hug
Дано просто да изглежда уклончива... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт