Каква помпа за кърма?

  • 13 299
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Колебая се между електрическите помпи на Авент и Медела Суинг. Ако някой може да помогне с мнение коя е по-добра, ще съм много благодарна. В смисъл - да изцежда по-бързо, да е щадяща за зърната и да мога да правя и други неща в същото време  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Колебая се между електрическите помпи на Авент и Медела Суинг. Ако някой може да помогне с мнение коя е по-добра, ще съм много благодарна. В смисъл - да изцежда по-бързо, да е щадяща за зърната и да мога да правя и други неща в същото време  Simple Smile

няма помпа която да изцежда по - бързо.
идеята на електрическата не е бързодействие, а комфорт за майката.
Ако целта ти е единствено бързодействие и няма нужда от стимулиране на кърмата (1ва фаза на Medela Swing), то тогава би могла да разгледаш Mini Electric Plus - Medela. При нея накрайниците са 2 и съответно става 2 пъти по - бързо.
Иначе от изброените съм твърдо за Swing-а.
     1во - защото е двуфазна и първата фаза стимулира отделянето на кърма и разширява каналите така, че изцеждането е по - лесно.
     2ро - защото освен силата на всмукване се регулира и ритъма на изсмукване.
     3то - защото автоматично преминава от 1ва на 2ра фаза (същинското изцеждане).
     4то - не съдържа Bisfenol A
     5то - моторчето на помпата е с връзка и може да го завържеш някъде по себе си и да се разхождаш докато се изцеждаш.
     6то - работи и на ток и на батерии.
     7мо - последно, но не на последно място фирмата Medela е производител и на професионални помпи за кърма и има опит който другите производители нямат.


Все пак четейки горното моля да имате предвид, че съм пристрастен  Grinning

# 2
  • Мнения: 200
Според мен електрическите помпи "предимството" им е че са доста скъпи. Аз ползвам на Авент ръчната още от родилното,6 часа след като го родих и съм страшно доволна. Стимулира и изцежда идеално.Щадяща е към зърната,макар че не си мисли че няма да имаш проблеми...каквато и да си купиш в началото ще ти е тругно,защото зърната ти ще са подложени на дразнения,на които не са свикнали....Успех,която и да решиш да вземеш и успешно кърмене ти желая.

# 3
  • Мнения: 9 451
За мен няма по-добро от Avent  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Според мен електрическите помпи "предимството" им е че са доста скъпи. Аз ползвам на Авент ръчната още от родилното,6 часа след като го родих и съм страшно доволна. Стимулира и изцежда идеално.Щадяща е към зърната,макар че не си мисли че няма да имаш проблеми...каквато и да си купиш в началото ще ти е тругно,защото зърната ти ще са подложени на дразнения,на които не са свикнали....Успех,която и да решиш да вземеш и успешно кърмене ти желая.


абе ако ви се налага да се изцеждате по 6 пъти на ден и детето не се храни на гърда ще разберете за кое предимство става дума ама ..............
Майката изришно е питала - коя ЕЛЕКТРИЧЕСКА, значи вероятно има нещо предвид  Wink

За мен няма по-добро от Avent  Simple Smile

а Вие колко други помпи за кърма сте ползвали за да ги сравните  Laughing


и понеже по - горе отворихте дума за ръчните помпи за кърма ще кажа, че:

ръчната помпа на Medela също както и Swing е двуфазна и изпомпването става по 2 начина, като имитира напълно сученето на детето (защото и то суче на 2 ритъма), като първата фаза повишава добива на кърма и разширява каналите.
Освен това ако сглобяването и разглобяването на помпата на Avent отнема време (понякога и нерви), то сглобяването и разглобяването на ръчната помпа на Medela отнема поне 3 пъти по - малко време и никакви нерви Simple Smile

за тези които се справят с английския:

ето и едно ревю за swing:

http://bestbreastpump.wordpress.com/2008/09/01/medela-swing-breast-pump-review/


ето и класацията за най - добра помпа за кърма за 2009г.

http://bestbreastpump.wordpress.com/

Последна редакция: чт, 01 окт 2009, 08:17 от Магазин РОШКО

# 5
  • Мнения: 9 451
Цитат
а Вие колко други помпи за кърма сте ползвали за да ги сравните
Какво значение има колко помпи съм ползвала?Доволна съм от Авент,свърши чудесна работа през времето,когато ми беше нужна!И да ми се наложи повторно,пак такъв модел ще ползвам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 18
Ползвала съм Медела Суинг и ръчна на Авент.

Предимството на Медела-та е, че човек може да си я закачи на колана и с едната си свободна ръка да прави нещо, докато с другата - придържа помпата към гърдата Simple Smile
Истината е, че е ужасно бавна. Аз се изцеждах по 8 пъти на денонощие и това ми отнемаше около 1 час на сесия - т.е. по 8 часа си седях закачена на това чудо на техниката. Но! наистина е удобна!

С ръчната на Авент правиш мускули на китката от непрекъснатото натискане. Нейния основен и най-голям + (за мое учудване) беше, че същото количество кърма изцеждах за двойно по-малко време - т.е. средно губех по 4 часа на ден.

Незнам за други майки ползвали Медела-та, но моята успя да се развали сравнително бързо - някъде след 6тия месец - когато и изтече гаранцията. Това мисля, че и е основния недостатък - по принцип където и да проверих по света - гаранцията е 2 години, но в Бг е само 6 месеца!

# 7
  • Мнения: 1 277

няма помпа която да изцежда по - бързо.
идеята на електрическата не е бързодействие, а комфорт за майката.
Ако целта ти е единствено бързодействие и няма нужда от стимулиране на кърмата (1ва фаза на Medela Swing), то тогава би могла да разгледаш Mini Electric Plus - Medela. При нея накрайниците са 2 и съответно става 2 пъти по - бързо.


При Медела мини електрик вакумът ръчно ли се регулира?
Аз имам ръчна помпа Авент, но за 30-40 мин. с нея изцеждам 40-60 мл. от двете гърди  Sad
Сигурно е много индивидуално, но с Медела за колко време средно се изпомпват 100 мл. например?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Незнам за други майки ползвали Медела-та, но моята успя да се развали сравнително бързо - някъде след 6тия месец - когато и изтече гаранцията. Това мисля, че и е основния недостатък - по принцип където и да проверих по света - гаранцията е 2 години, но в Бг е само 6 месеца!

Не знам за Вашия случай, но аз ги продавам от 3 години и до сега нямам нито една рекламация.


При Медела мини електрик вакумът ръчно ли се регулира?
Аз имам ръчна помпа Авент, но за 30-40 мин. с нея изцеждам 40-60 мл. от двете гърди  Sad
Сигурно е много индивидуално, но с Медела за колко време средно се изпомпват 100 мл. например?

Да, вакума се регулира ръчно.
Според мен (без да смятам, че съм специалист) времето за изцеждане би трябвало да зависи най - вече от количеството кърма и от широчината на млечните канали.
По скромното ми мнение електрическата помпа за кърма би трябвало да е нежна към гърдата за да не я нарани и да стресира майката, защото както знаем за наличието на кърма освен физическото състояние на гърдите е фактор и психическото състояние на майката.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 18:37 от Магазин РОШКО

# 9
  • Мнения: 2 132
Електрическа на Авент не съм пробвала. Имам ръчната им. По принцип е добра, но трудно става с нея. 1 седмица стоях в болница и трябваше да се изцеждам. Добре, че сестра ми изпрати нейната електрическа Медела, че с ръчната нямах сили да се изцеждам. С нея си лежиш, зяпаш тв и чакаш да се изцедиш Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 8 285
Магазин РОШКО, говорите в мъжки род - "пристрастен съм". Та тук аз ще повторя един Ваш въпрос: Вие колко помпи за кърма сте използвали?  Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Магазин РОШКО, говорите в мъжки род - "пристрастен съм". Та тук аз ще повторя един Ваш въпрос: Вие колко помпи за кърма сте използвали?  Mr. Green


зависи в какъв смисъл хахахха
Ако четете "пристрастен" в смисъла, че не съм обективен сте уцелили правилното ударение.
В случай, че сте го прочели като "пристрастен" в смисъла на "нещо без което не мога" - да и това до някъде Simple Smile
Що се отнася до това колко помпи съм ползвал - с жена ми 1 с клиентките ми много, за да бъдем по - добри сме като женени за клиентите ни Simple Smile хахха
Не се заблуждавайте, ние мъжете също ги ползваме, макар и задочно.
Колко пъти не сте ни събудили нощем докато се изцеждате Simple Smile, колко пъти не сте ни се карали изнервени от постоянното изцеждане ?
Съпреживяли сме го  Joy

# 12
  • Мнения: 179
Магазин РОШКО, говорите в мъжки род - "пристрастен съм". Та тук аз ще повторя един Ваш въпрос: Вие колко помпи за кърма сте използвали?  Mr. Green


зависи в какъв смисъл хахахха
Ако четете "пристрастен" в смисъла, че не съм обективен сте уцелили правилното ударение.
В случай, че сте го прочели като "пристрастен" в смисъла на "нещо без което не мога" - да и това до някъде Simple Smile
Що се отнася до това колко помпи съм ползвал - с жена ми 1 с клиентките ми много, за да бъдем по - добри сме като женени за клиентите ни Simple Smile хахха
Не се заблуждавайте, ние мъжете също ги ползваме, макар и задочно.
Колко пъти не сте ни събудили нощем докато се изцеждате Simple Smile, колко пъти не сте ни се карали изнервени от постоянното изцеждане ?
Съпреживяли сме го  Joy


Магазин Рошко, чудесно, много ми хареса това твое изказване!!!!
Всепризнат факт е че мъжете са до голяма степен съучастници в отглеждането на бебета, било то кърмене, смяна на памперси,  приготвяне на мляко, особено през нощта и т.н
Но едно не мога да разбере на част от пишещите във форума, аз все си мисля че сме тук, за да се посъветваме с някой а не да се заяждаме с него , относно колко е пристрастен към помпите за кърма /в случая/

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 479

Но едно не мога да разбере на част от пишещите във форума, аз все си мисля че сме тук, за да се посъветваме с някой а не да се заяждаме с него , относно колко е пристрастен към помпите за кърма /в случая/

Vess33, мисля и се надявам, че поста на Desem е по - скоро шега за разведряване на обстановката, отколкото заяждане Simple Smile

Иначе е вярно, че има смръщени индивиди, но не трябва да забравяме:

- при майките хормоните тичат хаотично и е нормално да са малко по - .................;
- търговците - все сме недоволни от оборотите  Joy

Да не пропуснем и недобросъвестните търговци скрити под всякакви и различни никове, при тях си е просто - работа - да оплюват конкуренцията Laughing

Най - важното е да сме живи и здрави, пожелавам го на всички  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 8 285
Май ще се наложи да се оправдавам, но пък знам какво е да ти бушуват хормоните и знам, че може да е по-дълго.
ДА, забележката ми бе шега за неразбралите.
 "Ако четете "пристрастен" в смисъла, че не съм обективен сте уцелили правилното ударение" - в този смисъл го разбрах  Joy
Магазин РОШКО, между другото ценя коментарите Ви, не приличате на търговец, в смисъл на готов на всичко, за да продаде... дано и това не се сметне за обида/заяждане  Mr. Green

За електрическите помпи не мога да се изкажа(затова и не дадох мнение), тъй като само съм присъствала на презентация на Авент, на която ни бе казано че "по-добре от ръчната помпа на Авент е електрическата"
Относно съпричастността на мъжете към цеденето ами спестих му на моя това. Не смятам, че една цедяща се жена е приятна гледка, да не говорим, че в моя случай бе мъчение. На синът ми (тогава на 2,5 г.) не можах да спестя гледката, да не говорим, че помпата бе жестока играчка.
Ползвала съм Авент ръчна, но не съм мерило за способностите й:
- първия път: 40 мин се равняваха на до 20 мл;
- втория: 20 мин до 60 мл.

Общи условия

Активация на акаунт