Каква помпа за кърма?

  • 13 309
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 650
вярно ли е че авент дават в болниците помпи за еднократна употреба да се използват наред ?
разбира се без пари ...

# 31
  • Мнения: 0

Не знам колко кърма сте стерилизирали, но аз имах 50 контейнера. Като запален кърмач, предполагам знаете, колко ценна ви се вижда тя и как ви е страх да не се развали. Е, фунията на Медела, която се завинтва за шишето има част, която не само не можеш да измиеш, но и не можеш да видиш, дали е мръсна. Сигурно са го измислили хората, но мен ме притесняваше.

За Бисфенола. Бисфенолът е опасен при висока температура. Моята кърма е с телесна температура. За вашата не знам Simple Smile (Спокойно, не сте сам. Някакъв швед се опитвал да кърми).


Никога не съм казвал, че помпите на Авент не стават за употреба, спора е коя е по - добрата помпа за кърма.

И понеже съм сигурен, че нямате помпа за кърма на Медела ще Ви кажа следното:

Помпата на Медела няма "фуния" която да се завинтва на шишето.
Частите на Медела Хармони са 5 (ако смятате и дръжката, която обаче не се стерилизира) а не 8 както сте посочили.
Ако сте успявали със затворени очи да сглобявате Авент, то Медела би следвало да сглобявате само с мисъл.  Laughing
Медела освен контейнери има и торбички за съхранение на кърма и не виждам какво в Медела Ви е притеснявало при съхранението на кърма.
Никога не съм се притеснявал, че кърмата може да се развали, има си принципи при съхранението които ако се спазват няма проблем със съхранението, въобще не виждам в каква връзка сте го писали това.
Съпругата ми беше с тежък мастит в следствие на което детето се отби още на първата седмица и до 6 месец съпругата ми се изцежда за да го храни така, че нека съм запознат с изцеждането и проблемите покрай него, въпреки, че аз не съм кърмил.
В тази връзка, не разбрахме Вие колко сте кърмила ?
Ако сте кърмила 6 месеца, а детето се е отбило в 9-тия, то би следвало първите 3 месеца да не сте кърмила, вероятно тогава сте ползвали помпата на Медела и за това сте толкова разочарована от нея  Laughing
Въпреки спора ни се радвам, че сте успяли да кърмите пък било то 6, 9 или 11 месеца, в крайна сметка това е целта, всичко останало е само средства за постигането й.

Предполагам, че нямате болница и не Вие нужна професионална помпа за кърма, но въпреки това трябва да имате предвид опита който има производителя на професионални помпи за кърма. Може би не е случайно, че Медела не са се притеснявали да напишат на опаковката си, че са избор номер 1 на майките и болниците  Wink

Що се отнася до Бисфенол А самото му наличие трябва да Ви притеснява тъй като е канцерогенен.
Май не е случайно, че Авент от скоро започнаха да произвеждат шишета без Бисфенол А  Laughing
ето и извадка от една статия:

"Вече е официално - бебешките шишета от поликарбонат ще бъдат забранени от канадските власти заради съдържанието на бисфенол А, токсичен химикал, имитатор на естрогена." ........................................"Канадските власти са изследвали шишета от три марки - Avent, Gerber и Playtex. От тях най-високо съдържание на бисфенол А са показали продуктите на Avent, а най-ниско на Playtex. Да припомня, че именно Avent имат най-агресивен маркетинг в България и подаряват безплатни шишета на всички бременни, посещаващи лекциите на по-утвърдените училища за родители - практика, която е в нарушение на Международния кодекс за разпространение на заместители на майчиното мляко."

ето и статия в Българска национална асоциация на потребителите:
http://www.bnap.org/?p=507

Разбира се, всеки има право на избор (това е и причината да се предлагат помпи на различни марки).


Ама, вие, вече се самозабравихте. Как да нямам Медела, като имам. Може да си подозирате всякакви неща, но чак пък да сте сигурен.
Та, на моята Медела, фунията си я завинтвах за шишето, Вашата може да е с клипси, тиксо или нещо друго.
Благодаря за информацията за Бисфенола, но тя много-много не ме интересува, защото що се отнася до помпите не е непостредствена заплаха. Що се отнася до шишетата, не съм ги използвала много. Както вече споменах до 6 месеца кърмих изключително, след 6-я захраних, но до 9 и кърмих (Сега наместиха ли ви се липсващите 3 месеца), а след това до сега давам изцедена кърма с Авент.
Извинете, ама съм доволна. Какво да направя сега ?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 524
Прехвърлете спора си на Л.С.
И на мен ми е интересно коя помпа е по-купуваната, защото да не забравяме, че всяка жена е различна и по тази логика, на една АВЕНТ ще е по-удобна, на друга МЕДЕЛА.
Когато аз си купувах моята не знаех дали и изобщо къде в БГ се продават Мидела помпи, помня, че някой момичета си поръчваха по нета и им излизаха доста по-евтини от Авента. Та даже и за това не съм толкова убедена.  Затова съм сигурна, че вече има момичета притежаващи И ДВЕТЕ помпи - техните мнения са ми най-интересни.
Претория  Joy Joy Joy  те мъжете знаят най-добре......
Durango изобщо не подозирах, че има помпи за еднократна употреба. Знам, че в някой частни болница дават помпи, но май бяха някакви специално за болнични условия, за да могат да се стерилизират в техните машини и т.н.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 476
ааа, не прехвърляйте спора на лични, на мен ми е интересно, определено полезна информация има в постовете на Магазин Рошко  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 30 209
Аз благодарение на Медела кърмя, иначе още в началото започнах с "фал старт" в кърменето, но това е лично мнение без да искам да се намесвам в спора.
Що се отнася до господина от м-н Рошко, той е супер компетентен и това, което ми прави впечатление е, че не гледа да продаде една стока на всяка цена. Аз има проблех със зърната си в началото и си накупих всички видове силиконови зърна (като във всички магазини ме убеждаваха, че това е решението), но все неставаше и отидох в "Рошко" с надеждата, че тези на "Медела" ще ми свършат работа. След като му казах, че нямам оформени зърна и затова търся силиконови, той ми каза, че и да ми продаде, те няма да ми свършат работа, а да си взема оформяща помпа на Chicco, която те не продаваха. Благодаря му за съвета.
За помпите няма никога да има единодушно мнение. Всеки да ползва това, което му харесва. На мен ел.помпа и гелът за зърна ми свършиха перфекта работа   Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ама, вие, вече се самозабравихте. Как да нямам Медела, като имам. Може да си подозирате всякакви неща, но чак пък да сте сигурен.
Та, на моята Медела, фунията си я завинтвах за шишето, Вашата може да е с клипси, тиксо или нещо друго.
Благодаря за информацията за Бисфенола, но тя много-много не ме интересува, защото що се отнася до помпите не е непостредствена заплаха. Що се отнася до шишетата, не съм ги използвала много. Както вече споменах до 6 месеца кърмих изключително, след 6-я захраних, но до 9 и кърмих (Сега наместиха ли ви се липсващите 3 месеца), а след това до сега давам изцедена кърма с Авент.
Извинете, ама съм доволна. Какво да направя сега ?

Простете самозабравата ми, но има някой факти които будят недоумение:

1. регистрирали сте се само за да изкажете това мнение, при условие, че детето Ви е вече на 11 месеца (по ваши данни) и вероятно това не е първото Ви влизане във форума (поне повечето майки успяват да намерят форума доста по - рано), до сега нищо интересно за коментиране ли не намерихте (като онзи потребител по - горе който също се е регистрирал само за да сподели как се развалят помпите на Медела веднага след като изтече гаранцията) ?
2. първо сте си закупили електрическа помпа за кърма на Авент в комплекта на която влиза и ръчна помпа за кърма на същата фирма и понеже сте била много доволна сте решили да си купите и ръчна помпа за кърма на Медела (извинявайте ама хич не ми звучи логично).
3. много сте доволна от помпата на Авент, нямали сте проблеми с нея, а през цялото време изтъквате колко сте доволна и благодарна от сервиза на фирмата ("За обслужването и сервиза на АВЕНТ съм им поднесла благодарности на тях, но и това не е за подценяване - информирани, съвременен поглед върху кърменето, учтиви.") е ми простете ама това няма как да не ме учуди. Тъй като съм продавал Авент знам, че рекламациите се предявяват в магазина от който е закупена помпата и нужната част се изпраща от вносителя на магазина (ако разбира се дефекта може да бъде отстранен на място), та не виждам Вие по каква причина сте имали отношения със сервиза.
4. от постовете Ви ясно личи, че не познавате (или поне не достатъчно добре) Медела Хармони, което още повече ме озадачава, в крайна сметка сте я купили защото ............(да кажем, че защото така сте искали) е не е ли логично да се запознаете добре с нея ?

Както и да е, в крайна сметка нито съм ГЕСТАПО, нито имам намерение да се превръщам в това.
Както казах, всеки има право, включително на лош избор.
Още веднъж ще повторя, помпите на Авент СТАВАТ ЗА УПОТРЕБА и има много майки които са ги ползвали и са ДОВОЛНИ, което разбира се не значи, че няма по - добри помпи  Laughing

И на мен ми е интересно коя помпа е по-купуваната, защото да не забравяме, че всяка жена е различна и по тази логика, на една АВЕНТ ще е по-удобна, на друга МЕДЕЛА.
...
Претория  Joy Joy Joy  те мъжете знаят най-добре......


Понеже Ви интересува, ще Ви отговоря:
По - продавана е помпата на Авент и причината за това е активната реклама.
Що се отнася до това кой знае по - добре мисля, че информираните знаят повече. От поста Ви става ясно, че не сте особено информирана по въпроса или сте частично информирана, но Ви прави чест, че желаете да бъдете запозната.
Межди другото изказването Ви лъха на сексизъм.
Мъжете често правят по - добър избор от жените, поради простата причина, че са по - грамотни технически (разбира се има изключения, както при мъжете, така и при жените). Ако за жените цвета на детската количка е определящ (понеже повечето жени избират по външен вид), то за мъжете е важна конструкцията и изпълнението, по същия начин е и при помпите за кърма.

Благодаря на jijibiji и missence и на всички доволни клиенти, защото придават смисъл на това което правя и се извинявам на недоволните ни клиенти, че не съм успял да им бъде полезен. (това стана малко като на Оскарите ама .......... Joy)

Това е последния ми пост по темата мисля, че каквото имаше за казване съм го казал.

Успех на майките в избора.

# 36
  • Мнения: 1 277
Наистина най-полезни ще бъдат мненията на жени, притежавали и ел.помпа на Авент, и тази на Медела.

# 37
  • Мнения: 82
Здравейте! Искам първо да се извиня на всички, но искам да се обърна с въпрос към Магазин РОШКО  Praynig
С интерес следя темата, тъй като в момента съм изправена пред трудността да направя избор - каква помпа да си купя?
И тъй като от прочетеното виждам, че макар и да не сте кърмил и цедил, както не пропуснаха някои да отбележат, сте много добре запознат поне с техническите характеристики и възможности, а предполагам, че и имате отзиви от кърмещи и цедящи се - та въпроса ми е: какви са принципните разлики между Mini Electric - Medela и Swing - Medela ? От разликата в цената е видно, че не е за подценяване разликата във възможностите, но каква е тя? И тъй като финансовия фактор при мен не е за подценяване - ако трябва да избирам между Mini Electric - Medela  и  Harmony - Medela коя бихте предпочели Вие?
Извинявам се ако излизам от темата !
Магазин РОШКО , ако не желаете да коментирате повече в тази тема, много Ви моля да ми пишете на ЛС - наистина се нуждая от компетентна помощ  Praynig  Praynig  Praynig

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте! Искам първо да се извиня на всички, но искам да се обърна с въпрос към Магазин РОШКО  Praynig
С интерес следя темата, тъй като в момента съм изправена пред трудността да направя избор - каква помпа да си купя?
И тъй като от прочетеното виждам, че макар и да не сте кърмил и цедил, както не пропуснаха някои да отбележат, сте много добре запознат поне с техническите характеристики и възможности, а предполагам, че и имате отзиви от кърмещи и цедящи се - та въпроса ми е: какви са принципните разлики между Mini Electric - Medela и Swing - Medela ? От разликата в цената е видно, че не е за подценяване разликата във възможностите, но каква е тя? И тъй като финансовия фактор при мен не е за подценяване - ако трябва да избирам между Mini Electric - Medela  и  Harmony - Medela коя бихте предпочели Вие?
Извинявам се ако излизам от темата !
Магазин РОШКО , ако не желаете да коментирате повече в тази тема, много Ви моля да ми пишете на ЛС - наистина се нуждая от компетентна помощ  Praynig  Praynig  Praynig

Да помоля да разчистите малко пощата си, че не мога да Ви изпратя уточнението за ръчната помпа (видях, че в поста си сте я засегнали и нея. Бях останал с впечатлението, че Ви интересува само разликата между електрическите).

# 39
  • Мнения: 0


Простете самозабравата ми, но има някой факти които будят недоумение:


Такааа, нека направя опит последователно да разсея недоумението, което аз непрекъснато будя у вас и то най-вече с това, че съм изразила категорично, че предпочитам Авент за ръчна помпа за изцеждане на кърма.



1. регистрирали сте се само за да изкажете това мнение, при условие, че детето Ви е вече на 11 месеца (по ваши данни) и вероятно това не е първото Ви влизане във форума (поне повечето майки успяват да намерят форума доста по - рано), до сега нищо интересно за коментиране ли не намерихте (като онзи потребител по - горе който също се е регистрирал само за да сподели как се развалят помпите на Медела веднага след като изтече гаранцията) ?

Да! Не пиша по форуми, но много чета. Причината - да пишеш отнема повече време. Не съм ветеран в нито една област в майчинството, за да съветвам, а почти всички въпроси, които са ме интересували вече присъстват във форумите. Позволих си да коментирам помпите, защото имам позиция от сравнително дълга употреба. Ако се замислите, дори да кърмите над година помпа се използва до годината, освен при патология (свръхлактация, например). Т.е. може да се каже, че с моят 11-месечен опит съм ветеран. Считам, че моята помпа е част от успеха ми с кърменето и със скромен пост реших да предам моят опит с Авент и Медела на майките, които се чудят ще успеят ли да кърмят или не. НО исках да подчертая, че не е достатъчно само оборудването, важно е и да те съветват как да го използваш.

Тук е мястото да разсея другото недоумение у вас:

2. първо сте си закупили електрическа помпа за кърма на Авент в комплекта на която влиза и ръчна помпа за кърма на същата фирма и понеже сте била много доволна сте решили да си купите и ръчна помпа за кърма на Медела (извинявайте ама хич не ми звучи логично).

Да! Имам и двете помпи. И електронната на Авент и Медела Хармони. Ако сте чели внимателно първият ми пост, имах проблем, който не можах да си реша с Авент и затова си взех Медела. Проблемът ми: лактационна криза, т.е. кърмата ми много намаля. Не можех да я преодолея, уплаших се и си взех Медела, защото бях чувала добри отзиви. Това се случи към 5-я месец. Аз използвам помпата, за да се стимулирам, а не да изцеждам прекомерни количества кърма, които произвеждам. Поне така си мисля. Може и без помпата да произвеждам толкова, но не смея да спра, за да проверя. Аз съм успяла така и мога да споделя това с майките. След кратка употреба с Медела, обаче, установих, че тя ми е по-неудобна в редица отношения. Да, много скандално според вас, ама е така за МЕН. Не за десетки майки, които са ми доверили, а за МЕН.

[/quote]
3. много сте доволна от помпата на Авент, нямали сте проблеми с нея, а през цялото време изтъквате колко сте доволна и благодарна от сервиза на фирмата ("За обслужването и сервиза на АВЕНТ съм им поднесла благодарности на тях, но и това не е за подценяване - информирани, съвременен поглед върху кърменето, учтиви.") е ми простете ама това няма как да не ме учуди. Тъй като съм продавал Авент знам, че рекламациите се предявяват в магазина от който е закупена помпата и нужната част се изпраща от вносителя на магазина (ако разбира се дефекта може да бъде отстранен на място), та не виждам Вие по каква причина сте имали отношения със сервиза.

[/quote]

Вие като търговец би трябвало да разбирате под сервиз по-широко понятие от ремонтиране на продукти. Сервиз, според мен, е поддръжка и обслужване на продукта в рамките на гар. срок и извън него, но не е задължително да има повреда. Да не Ви поучавам, все пак сте "супер компетентен".
В болницата на третия ден след раждането кърма нямах. Пънках се колкото да не е без хич с ел. помпата на Авент. Разбира се, нищо. Тогава им звъннах. Препратиха ме към някаква консултантка по кърмене. На другия ден вечерта, когато бебето беше при мен, тя дойде. Видя какво правя и ми каза да стимулирам, нищо, че кърма няма. Ще дойде. При всички идва. Първо бебето на едната  гърда, доизцеждам. На следващото хранене, бебето на другата гърда, доизцеждам и т.н. Каза на първо време да действам с механичната помпа.
На третия месец имах първото запушване на канал. Гърда камък, болезнена. Въртя на педиатърката. Съвет - иди при личната си лекарка, тя ще те пренасочи към хирург. Разревах се. Кога ще сваря да се оперирам, кой ще гледа бебето, какво става с кърменето? Звъннах на същата консултантка. Съвет - спокойствие, на всички се случва, инжекция окситоцин и яко помпене в рамките на половин час. Вечерта положението беше  овладяно.
За мен това е сервиз и обслужване, който  заслужава благодарност. Не се свеня да го хваля.
Авент продават и в представителството си. Там си пазарувам аз. Не ми е нужно посредничеството на магазин.

И сега най-интересното за Вас:

Недостатъци на Медела според МЕН:

1. Прекалено силен вакуум. При цеденето, от време на време, трябва да отпуснеш вакуума, защото зърното отива все по-навътре и навътре във фунията и в един момент е некомфортно. Особено в началото може да си го "цъфнеш". Е, с Меделата на мен ми се налагаше да отпускам много по-често, защото много засмуква. С Авент мога да натискам дръжката до края без дискомфорт, а с Меделата не мога. Максималният вакуум на Медела Хармони е 230 mmHg. Пише го на кутията им. Бебето сучи с 200-220 mmHg налягане. Ровете, някъде в Интернет го пише. Не мога да ви кажа за Авент. Според МЕН Меделата са предобрили.
2. Не виждам какво тече във фунията. Пластмасата на Медела е мътна и особено след стерилизация, когато е и влажна, не виждам струйката кърма, а тя ме ръководи при цеденето. За тези, които си ползват поначало Медела може и да не е проблем, но аз съм свикнала да виждам дебита.
3. Максималното количество, което мога да изцедя в шишето към Меделата е 160-170 мл. Сега това би  било предостатъчно, но в началото изцеждах над 200. Не мога да си представя да преливам и да продължавам с цеденето. Към Авент си завинтвам колкото искам голямо шише.
4. Шишето на Медела е тясно, т.е. като си поставиш помпата, докато сменяш гърдата или правиш нещо друго, възможността да се изсипе е по-голяма. При Авент шишето е с широко дъно и ми е по-стабилно. Не че не ми се е разливало два пъти. Вярно и двете имат стойки, но ми е досадно да ги разнасям и тях, после да прибирам и т.н.
5. Не мога да храня директно с изцедената кърма. Рядко ми се е налагало, но все пак. При Меделата трябва да прехвърля в друго шише и тогава да храня. С Авент завинтвам биберона и сме готови.
6. Възможност за почистване. Продължавам да твърдя, че частта на Медела, която се завинтва за шишето не може да се почиства добре.

Ако, пак ме подразните, че нямам Медела и Авент и, че постът ми е користен, ще продължа под този предлог да споделям личния си опит, за да съм полезна поне в едно и аз на аудиторията. За мен кърменето скоро ще приключи, количествата са срамно малки, затова с известна тъга се мотая още по тези теми. Съвсем скоро, край!
Преди всичко, искам да кажа на майките, че кърменето за съвременната жена с установен ритъм на живот и постигнати професионални цели в живота е трудно и заробващо, но аз съм пример, че е възможно и се отплаща.
За ваше успокоение, Рошко, ако ви засека в друга тема, няма да ви противореча, но ако става въпрос за електронния стерилизатор на авент, пак ще се сборичкаме, да знаете. 

А, и още нещо. Напоследък ми станахте любопитен и забелязах, че малко напосоки подхвърляте разни неща и си противоречите. Ще отбележа по-безобидното от тях.


Межди другото изказването Ви лъха на сексизъм.
Мъжете често правят по - добър избор от жените, поради простата причина, че са по - грамотни технически (разбира се има изключения, както при мъжете, така и при жените). Ако за жените цвета на детската количка е определящ (понеже повечето жени избират по външен вид), то за мъжете е важна конструкцията и изпълнението, по същия начин е и при помпите за кърма.

Изказването на дамата, че мъжете евентуално биха разбирали по-малко от помпи за кърма е сексистко, а вашето, че мъжете са по-добри при оценка на техническите възможности на разни уреди, включително колички, не е. И защо така?
Не Ви ли дойде наум, че вместо агент на Авент, може да съм Ваш потенциален клиент? Нямате ли планове за София? А, ако имам много добра приятелка във Варна? Тази Медела...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 524
Започва да ми намирисва на спор от типа - коя кола е по-добра мерцедесът или БМВ.  Mr. Green

А по въпроса за цвета на количката и т.н. ще кажа само едно. Нещата които АЗ ползвам си ги избирам сама - може и да се консултирам с мъжо, но той не се меша нито в това каква кола карам, нито какъв цвят да е.  Grinning



# 41
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз ще споделя от личен опит.

Имала съм Авент ръчна помпа и Медела Суинг - електрическата. Всъщност по-конкретно - от Авента отдавна се отървах, а Меделата все още си я имам и с удоволствие ще я използвам и с второто бебе.  Heart Eyes

С Авент беше голям зор, голямо  мъчене, синки получавах даже, а трябваше да се цедя по 6-7 пъти на ден, защото дъщеря ми от 3 месечна отказа да суче. С Медела беше в пъти по-удобно. Самата помпа т.е. пулсациите, стимулираха потичането на кърмата. Т.е. както, когато бебето започна да суче и усещате онова чувство на слизане на кърма и кърмата се увеличава. С Авент никога не постигнах такъв ефект, налагаше се по някакъв начин да прилъгвам дъщеря ми да засмуче малко едната гърда, а аз от другата да цедя с Авент, за да тръгне кърмата.  ooooh! Само кошмарни спомени имам с Авент.  ooooh! И последно - не съм имала проблем с измиването и стерилизацията на Меделата.

Това е лично мнение, от опит. Пределно ми е ясно, че всичко е строго индивидуално, много жени харесват Авент и нямат проблем с използването и, много жени не могат  помпа да се цедят, а предпочитат ръчно. Така че този спор няма как да има победител, всяка жена трябва да прецени за себе си.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 30 209
Цитат
Така че този спор няма как да има победител, всяка жена трябва да прецени за себе си. 

Ивон ,

подкрепям мнението ти  Peace и в този аспект да споделя нещо.
В болницата бяхме 3 момичета в една стая с Авент, Медела и Chicco (спринцовка) помпи. Момичето с Чико имаше проблем с гърдите и се чудеше какво да прави. Явно не й помагаше помпата. Пробва Авента, пробва Медела и прати мъжа си да й купи Медела. Другото момиче пък си беше доволно от Авента и за нищо на света не би я сменило. А от съседна стая една жена разви мастит, защото детето й беше в кувиоз и тя не се цедила  ooooh! Взе вечерта Чикото на момичето от нашата стая и на сутринта изказа възхищение от помпата, която й беше подарена от "комшийката по легло" Peace
Така че за всеки влак си има пътници. Затова на пазара има такова разнообрацие от марки и стоки  Wink

# 43
  • Мнения: 219
Аз имам помпата Медела Мини електрик, но днес докато се цедих и изведнъж спря вакума и нищо не дърпа. Искам да попитам някой знае ли кой сервиз ги поддържа, гаранцията ми е изтекла, но все пак мисля, че  ще може да се ремонтира

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз имам помпата Медела Мини електрик, но днес докато се цедих и изведнъж спря вакума и нищо не дърпа. Искам да попитам някой знае ли кой сервиз ги поддържа, гаранцията ми е изтекла, но все пак мисля, че  ще може да се ремонтира

Напълно спря да дърпа или само всмукването е по - слабо ?

ако само всмукването е по - слабо, то тогава просто трябва да почистите моторчето на помпата.
Това което е нужно е чист медицински спирт и пипета

почистването става по следния начин:

отделяте моторчето, включвате го в адаптора, пускате го да работи
 от страната на моторчето която се завива към пластмасовия накрайник има една дупчица, капвате в нея 5-7 капки спирт (помпата променя звука си) изчаквате. Повтаряте процедурата 2-3 пъти.
Ако се притеснявате, че ще се справите, най - добре отидете в магазина в който сте я закупили.

Общи условия

Активация на акаунт