Каква помпа за кърма?

  • 13 311
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 219
Благодаря оправихме я, почистихме и сега пак работи добре

# 46
  • София
  • Мнения: 30 209
Аз имам помпата Медела Мини електрик, но днес докато се цедих и изведнъж спря вакума и нищо не дърпа. Искам да попитам някой знае ли кой сервиз ги поддържа, гаранцията ми е изтекла, но все пак мисля, че  ще може да се ремонтира

Напълно спря да дърпа или само всмукването е по - слабо ?

ако само всмукването е по - слабо, то тогава просто трябва да почистите моторчето на помпата.
Това което е нужно е чист медицински спирт и пипета

почистването става по следния начин:

отделяте моторчето, включвате го в адаптора, пускате го да работи
 от страната на моторчето която се завива към пластмасовия накрайник има една дупчица, капвате в нея 5-7 капки спирт (помпата променя звука си) изчаквате. Повтаряте процедурата 2-3 пъти.
Ако се притеснявате, че ще се справите, най - добре отидете в магазина в който сте я закупили.

така почистихте моята- благодаря Ви  Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 479
така почистихте моята- благодаря Ви  Peace


И аз Ви благодаря  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 47
Моята е Авент . за сега много добре работи
механична е с ръчка и шишета и са съвместими с бибероните ,което е голямо удобство
купих си я от магазин . от форумите чух ,че била неудобна
но не съм установила такова нещо

Когато родих бях на зор и си бях поръчала от Данет помпа ,но те милите са толкова несериозни ,че нямам думи  Mr. Green
по телефона съм ги търсила ,да разбера какво става с помпата ми и се отказах да ги чакам .

# 49
  • Мнения: 82
Преди да реша да си купя помпа взех за една седмица от приятелка нейната - електрическа на Авент, за да преценя дали има смисъл. След това се порових за информация - не знаех нищо за помпите, за Медела научих от нет-а /не бях и чувала за тази марка/, съвети получих и от тази тема. Колебах се - ръчна ли, електрическа ли, тази ли, онази ли......
От две седмици и половина си имам електрическата Медела-Суинг.
Та от опит мога да кажа и за разликите между най-коментираните марки. Първо, за да съм коректна, ще кажа че и двете са добри. Абсолютна истина е, че нещата са много индивидуални и един предпочита едно, друг - друго. И двете се обслужват еднакво лесно, не бих казала, че разликата в броя части за сглобяване и почистване е чуствителна или решаваща при избора. Някой тук беше писал, че частите на Медела са "мътни" и не може да си следи добива. Това е защото са без бисфеноли, което за мен е много важно, а и честно казано много добре си виждам колко тече. Предимството на Медела е, че е двуфазна и може да си регулираш силата на вакума. Лично мое мнение е, че Медела е малко по-ефективна /поне за мен !!! /. За времето, в което ползвам помпата - за доицеждане след кърмене и понякога за изцеждане, че често ми се травмират зърната - определено кърмата ми се увеличи. В началото едва успявах да изцедя сутрин по около 50-60 мл а вечерните часове по 20-30 мл. Снощи изцедих 45, а тази сутрин 85. Сигурно количествата звучат смешно на мамите с добиви от по 100-150, че и повече, но можете да разберете пък за мен каква победа е това! За първи път откакто кърмя усещам как гърдите ми се пълнят.
В заключение: радвам се, че избрах Медела-Суинг  Peace

# 50
  • Мнения: 27
Аз ползвам помпа Медела,при това втора ръка от една приятелка!!!!Мого съм доволна,вече 6-и месец я ползвам!

# 51
  • Мнения: 344
Мисля да купя, ако се наложи помпата на Томи Типи.
Ей тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5112

Какво мислите за нея?

# 52
Здравейте, благодаря на всички участници за споделене на мнение и опит.
Преди 4 дена с жена ми взехме електронна помпа на AVENT. Избрахме AVENT понеже вече имахме стерилизатор, шишета и всичко останало на AVENT.
Помпата е страхотна и изпомпва количество кърма за 10мин, което с механична AVENT се изпомпва за 30-40мин. Жена ми ужасно я болеше ръката от механичната AVENT (ползва я 5 дена след което не можеше да вдига бебока Sad ). С електронната помпа направо се родихме! Разликата м/у механичната и електронната е от тук до луната Simple Smile Ето някои предимства на електронната помпа които забелязахме:
1. Не боли ръка от нея и следователно няма да спипате тендовагинит, а и можете да вдигнете бебето в последствие Simple Smile
2. Изцежда кърмата към 3 пъти по-бързо и следователно гърдите ви са 3 пъти по малко надъвкани Wink
3. Специално с електронната AVENT можете лесно да задавате каквато си искате сила и бързина на засмукване.
4. Има 2 части по-малко за миене и стерилизиране (дръжка и капаче на дръжката) от механичната AVENT

Много сме доволни, вложението си струваше - 249 лв. На практика се оказа че механичните помпи не вършат никаква работа. Сега вече имаме и механична и електронна Simple Smile С други думи пестенето на пари в началото ни излезна по-скъпо.
Но от друга страна пък, си правим банка с кърма с която се надяваме да храним бебока малко по-дъго Simple Smile

Поздрави на всички и много весели моменти с бебоците Simple Smile

# 53
  • Razgrad
  • Мнения: 282
купи си на авент,аз сам доволна

# 54
  • Мнения: 14
Zdravejte, momicheta!
Imam chisto nova pompa elektricheska Mini Electric na  Medela. Toku shto rodih i se okaza, che njama da ja polzvam, a ja bjahme kupili predvaritelno veche. Ako njakoi projavjava interes, moga da ja dam na 1/2 cena (struvashe 144 lv ot magazini Bebelan) zaedno s podaruk ot men podplunki za kurmene i krem za gurdite:))!
Pishete na lichni za koordinati!
Pozdravi i uspeh na budeshti mami!
 
 
 

# 55
  • Мнения: 356
Моята е на Avent , много съм доволна.

# 56
  • Мнения: 2 783
Аз имам помпата Медела Мини електрик
А отзиви за нея можеш ли да дадеш  Praynig.
Намерих си една на половина цена ,та се чудя да я взема ли .....имам ръчна на Авент ,но ръцете ми се откачиха от цедене ,съответно спрях - кърмата намаля ,започнахме дохранване  ooooh!,кърмата намаля още повече - омагьосан кръг ,ясни са ви нещата.
Та моля за отзиви за Medela mini elektric.

Общи условия

Активация на акаунт