Развод със заплахи, проблеми и тормоз

  • 11 615
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 324
Когато аз се развеждах /преди 8 години/ положението беше ужасно. Делото продължи 2 години. Не се явявяше, после казваше, че иска да довжеда свидетели, след решението на районен съд обжалва и т.н. Развеждахме по истински български начин - кирливи ризи, свидетели, простотии. През цялото време ме заплашваше, че ще ме убие, ще убие любовниците ми и ред други неща. Но през целия период детето НЕ Е БИЛО свидетел на простотии. Щадях го с цената на всичко. След 2-3 години гадост, сега сме ЩАСТЛИВО РАЗВЕДЕНИ. Чуваме се по телефона, когато е необходимо, виждаме се, когато е необходимо. Всеки си има свой живот, но общото винаги ще остане - ДЕТЕТО. Никога не ни е оставял без пари, живеем в негово жилище, дава мило и драго за детето.

Разказвам всичко това, за да кажа, че просто трябва да УДЪРЖИМ на първоначалния натиск. И трябва сериозен отпор. В момента, в който усетят слабост в нас ще се опитат да ни смачкат.

Успех на всички, които имат подобни проблеми и кураж.

# 31
  • Мнения: 187
Всеки си има свой живот, но общото винаги ще остане - ДЕТЕТО. Никога не ни е оставял без пари, живеем в негово жилище, дава мило и драго за детето.

Eй, това е чудесно!  Grinning

# 32
  • Мнения: 4 458
Всеки си има свой живот, но общото винаги ще остане - ДЕТЕТО. Никога не ни е оставял без пари, живеем в негово жилище, дава мило и драго за детето.

Eй, това е чудесно!  Grinning


Наистина, това е най-хубавото което ти се е случило. Дано повече разделени майки, а понякога и бащи да могат да се похвалят с подобен изход от ситуацията.
 Hug

# 33
  • Мнения: 3
Чета всички истории и чесно казано не знаех че е възможно да се говори за това открито двоумях се дали да пиша но в крайна сметка се осмелих..Моята история е подобна на някои от тези които четох,също живея с човек на семейни начала който има проблем с алкохола ...живеем заедно от 5г но официален брак имаме от октомври 2008..  Sad В момента съм бременна в 5 месец,а жалкото е че вместо да съм щастлива и спокойна аз се страхувам за бъдещето и често плача от безизходицата си,защото макар много да обичам мъжа ми аз се изморих да се надявам че ще спре "връзката си"с алкохола...5 години живеем заедно,през тях безброй пъти го прибирам пиян от къде ли не,безброй унижения от факта какво прави и как ме е обиждал и унижавал пред хора,все за 5 години нещо не му харесваше в живота и резултата беше чашката,прибират го охрани,излагации навсякъде,проблеми,безсънни нощи,полиции...вече нямам желание за нищо почти нищо не ме радва(изключвам само бебето което чакам)стресирана съм до незнам каква степен,чопля коса,нокти,дъвча устни,забравям подобно бабичка...от 20 до 25 казват били едни от най хубавите години ,а аз за 5 години изживях такъв еднотипен живот(от работа вкъщи почти никъде другаде и него да го прибера от където се е напил-социален живот никакъв,всичките ми приятелки спрях да комуникирам с абсолютно всички дотолкова се задълбочих да се занимавам с нашия общ живот)като изклЮчим че на годината веднъж ходихме на почивка където невинаги мога да се похваля че съм си почивала по скоро стоях на тръни да не би да се напие и го дебнех  Confusedбезуспешно понеже това не му беше особенна пречка и пак си правеше каквото знае Та пет години така и на финала нямам желание за нищо нито да изляза някъде нито как изглеждам нито нищо усещам че просто си съществувам само и толкова тотално психически изхабена даже не умея да се радвам истински  и съм неврозна...та миналия декември казах за пореден път край и си заминах при нашите стоях там близо месец но накрая на който (29.12)се появи мъжът ми и отново заобещава как няма повече да пие и щели сме да сме щастливи това сигурно за пореден незнам кой път ..искам да кажа че си го обичам говедото въпреки това че не съм щастлива с него и все се надявам като абсолютна глупачка...та тогава му дадох последен шанс  и казах до началото на лятото ако започне пак старите номера-развод той се съгласи,хубаво ама аз края на януари забременях..и сега нашия пак си прави каквото си иска след което пак се разкайва както преди като явно е убеден че няма къде да мърдам в това си положение,даже един път като му казах че ще го напусна нищо че съм с бебе той ми каза че няма да ми даде детето..а има доста влиятелни роднини с които наистина може да ми го причини,но сега като си помисля как да гледам детето си в такава среда и то милото защо да гледа такива циркове понеже баща му няма акъл в главата..незнам как да постъпя вече моля ви за съвет вече ми иде да избягам някъде далеч ..явно оправия няма да има въпреки че не е лош човек и аз исках да имаме семейство Cry

# 34
  • Мнения: 2 723
Добре де какво точно му обичаш на тоя алкохолих?
Излагал те, обиждал те, унижавал те, събираш го пиян залян, нямаш желание за нищо, нищо не те радва, обаче ти го обичаш?!?
Ми аз това не го разбирам, ако можеш ми обясни.
И грам не се заяждам, просто ми е непонятно.
Аз не издържах и година, спрях да го обичам след 6 месеца простотии.
Ей така от раз, събудих се и този човек не означаваше нищо за мен, не беше мъжът, за когото се омъжих.
Как така го обичаш тоя, който те прави нещастна и е успял да ти съсипе последните 5 години?

ПП. И аз бях бременна в 4 месец с второто ни дете, когато тотално ми писна.
Бременността не е причина да стоиш във връзка в която си нещастна.

И не, детето не може да ти вземе.
 

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 22:09 от Никси

# 35
  • София
  • Мнения: 17 435
Раничката на рамо и при вашите и забрави таз песен любовна той да се промени.
Много ми е интересно как точно ще ти вземе детето - сега неродено, после кърмаче  Laughing Тия роднини поне Бойко Борисов трябва да са, та да успее - да не говорим, че изобщо няма да му се занимава с такива мероприятия на мъжа ти.

# 36
  • Мнения: 6 446
Познати истории  Whistling
Ако знаеш колко по-лесно и коооолко щастливо се живее без алкохолик.Още не мога да проумея защо чаках толкова, за да си тръгна от него.
Както ти е казала Бърди, раничката и на рамо.И да поиска няма да може да ти вземе детето - не се е чуло новородено или кърмаче да го дадат  на баща му.Но така като гледам, няма да си счупи краката, за да го вземе.Пък може и да не припознае детето, няма да има особено желание ми се струва.А ти не се натискай...

# 37
  • София
  • Мнения: 17 435
Точно това мислех да напиша, Пате, че като си тръгне и види колко е лесен всъщност живота, има да се чуди защо толкова е отлагала.

# 38
  • Мнения: 4 458
Момичета, нали знаете че първата крачка е най-трудна  Wink Когато има малки деца, неувереността е голям враг и точно тогава има огромна нужда от роднини, приятели, положителни мисли и нагласи. Това също не е лесна задача. Разбира се че гледайки назад всички се питаме 'как не го направих по-рано?', но истината и реалността са други.
Много добре разбирам Py}l{a_86. Просто трябва малко повече увереност в собствените сили и способности и всичко ще се нареди. Успех  Peace

# 39
  • Мнения: 1 072
Съчувствам ти. Няма идея дали ще ти помогне такъв съвет, но защо не опиташ "контраатака" Thinking Опитай ти да го проследиш, да го злепоставиш пред приятели и работодател, да го изловиш пиян и в този момент да го документираш... Не знам, но мисля, че това би го сплашило. Казваш, че имаш друг мъж до себе си? Той как гледа на възможността да си "поговори" с твоя? При всички положения - успех!

# 40
  • Мнения: 97
Момичета, нали знаете че първата крачка е най-трудна  Wink Когато има малки деца, неувереността е голям враг и точно тогава има огромна нужда от роднини, приятели, положителни мисли и нагласи. Това също не е лесна задача. Разбира се че гледайки назад всички се питаме 'как не го направих по-рано?', но истината и реалността са други. Много добре разбирам Py}l{a_86. Просто трябва малко повече увереност в собствените сили и способности и всичко ще се нареди. Успех  Peace
Peace колко добре казано, ей това се върти и в моята тиквичка, патки ли съм пасла до сега, че го търпях 14 години и дадох най-хубавите си години за този, който клати клоните в гората.......

# 41
  • Мнения: 4 458
Lily___ , малко на шега ще ти отговоря на риторичните въпроси.

Ми хубаво си ги пасла тези патки, и добре че си го правила за да можеш сега да се радваш на хубаво патешко месо и сланина, че и пухкав юрган за през зимата (от перата). А този дето клатил клоните през най-хубавите ти години със сигурност е съборил много зрял и вкусен плод на земята. Сега остава само да събереш всичко и да си направиш една вкусна салата  Wink
Ако не беше минала през всичко това, би ли била толкова мъдра, разсадлива и предпазлива сега?
 Hug

# 42
  • Мнения: 4 458
Съчувствам ти. Няма идея дали ще ти помогне такъв съвет, но защо не опиташ "контраатака" Thinking Опитай ти да го проследиш, да го злепоставиш пред приятели и работодател, да го изловиш пиян и в този момент да го документираш... Не знам, но мисля, че това би го сплашило. Казваш, че имаш друг мъж до себе си? Той как гледа на възможността да си "поговори" с твоя? При всички положения - успех!

Чесно да ти кажа, не мисля че това е от полза на момичето. Защо да си губи времето да следи някой и да се опитва да го злепоставя? Достатъчно голяма част от живота си му е посветила до сега! За мен най-добре ще е да престане да му обръща внимание и да си живее живота. Ако гони вятъра, ще изгуби и сегашната връзка която има. Този човек до нея не заслужава ли щастие? Защо трябва да живее с духа от миналото?
Ако пък положението стане нетърпимо - полиция, жалба и те да се занимават да му обясняват що така е постъпила. Казва му че всичко е приключило и да не я безпокои и толкова! Дай сега да му правим кеф да го следим че да му вдигнем самочувствието, как пък не  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 1 931
Съчувствам ти. Няма идея дали ще ти помогне такъв съвет, но защо не опиташ "контраатака" Thinking Опитай ти да го проследиш, да го злепоставиш пред приятели и работодател, да го изловиш пиян и в този момент да го документираш... Не знам, но мисля, че това би го сплашило. Казваш, че имаш друг мъж до себе си? Той как гледа на възможността да си "поговори" с твоя? При всички положения - успех!

Честно да ти кажа, не мисля че това е от полза на момичето. Защо да си губи времето да следи някой и да се опитва да го злепоставя? Достатъчно голяма част от живота си му е посветила до сега! За мен най-добре ще е да престане да му обръща внимание и да си живее живота. Ако гони вятъра, ще изгуби и сегашната връзка която има. Този човек до нея не заслужава ли щастие? Защо трябва да живее с духа от миналото?
Ако пък положението стане нетърпимо - полиция, жалба и те да се занимават да му обясняват що така е постъпила. Казва му че всичко е приключило и да не я безпокои и толкова! Дай сега да му правим кеф да го следим че да му вдигнем самочувствието, как пък не  Crossing Arms
Съгласна съм изцяло. В отмъщение се влага толкова много негативна енергия която може да се вложи в нещо наистина красиво, което да я радва. Това нещо би го направил човек който вижда смисъл и възможност за бъдеще с този човек за да му даде урок за на пред.

# 44
  • Мнения: 97
Lily___ , малко на шега ще ти отговоря на риторичните въпроси.

Ми хубаво си ги пасла тези патки, и добре че си го правила за да можеш сега да се радваш на хубаво патешко месо и сланина, че и пухкав юрган за през зимата (от перата). А този дето клатил клоните през най-хубавите ти години със сигурност е съборил много зрял и вкусен плод на земята. Сега остава само да събереш всичко и да си направиш една вкусна салата  Wink
Ако не беше минала през всичко това, би ли била толкова мъдра, разсадлива и предпазлива сега?
 Hug
kiara  , Flutter страхотен отговор  Laughing
Ама продължава да ме е яд, че си пропилях годинките с мухльо.....
Иначе отговор, та дрънка, благодаря, смях се няколко минути, само-сарказъм си спретнах де.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт