МАРИНОВАНИ КАМБИ.За истински гурмани!

  • 119 411
  • 374
  •   1
Отговори
# 285
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Помощ!!!
Направих една доза с 2 кг , но ми остана ужасно много марината! Къде сбърках? Трябваше ли да оставя бурканите полупразни откъм камби за да има място за маринатата?

Втората порция чака изчистена  и не знам да я почвам ли?

Мога ли тази марината която ми остана от първата порция да я използвам за втората? Само да добавя още малко от всички съставки и да ги сваря в тях?

Или да я хвърлям и да правя нова порция, но ми се струва неразумно.

Селма, ти  пишеш да ги подсушаваме за да не пръскат. Но как да пръскат като то си е проста варене с толкова вода ?Имам чувството че нещо не съм доразбрала нещо в рецептата, а вече изчистих и нарязах камбите.
 
Моля ви за спешен съвет, че съм блокирала достъпа до цялата кухня и в  къщи зрее бунт.

# 286
  • Мнения: 1 883
В колко много ти е останало? До сега бях чела ,че марината е недостатъчна/ при мен понякога става така/ , но не бях чела да остава. Според мен новите камби в нова марина. Да не би случайно да ти е дало много фира чистенето  и затова да ти е останала марина. newsm78

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аз си добавях към останалата и дозата за нова марината. И накрая си прибрах 2 бурканчета останала марината в хладилника. Правих някакъв експеримент с карфиол и моркови, ама не съм го пробвала още. А ми се досвидя да хвърля остатъка.

# 288
  • Мнения: 7 421
В , споко !  Laughing
И аз ги правих днес , и на мен ми остана маринатата . Явно по пазарите се продават по-сочни камби .  Simple Smile
Остатъка от маринатата наистина можеш да използваш за следващата порция , но оставям на теб да изчислиш колко нова трябва да добавиш .
Иначе остатъка може да се използва и за някакъв сос .  Peace

Цитат
Селма, ти  пишеш да ги подсушаваме за да не пръскат. Но как да пръскат като то си е проста варене с толкова вода ?
  Виж , не смея да ти кажа  - пробвай да ги изсипеш в кипящата марината без да са се изцедили поне малко , защото има риск да опръскаш и себе си , и всичко около себе си със кипящи капки .

 

# 289
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
В колко много ти е останало?
ами много почти двойно ..............
Цитат
Да не би случайно да ти е дало много фира чистенето  и затова да ти е останала марина. newsm78

и аз така си помислих

Момичета, благодаря на всички ви за бързите отговори.
Направо не мога да реша какво да правя.

Май ще добавя новия порция от всичко и ще сложа повече камби.

Но все пак колко чушки слагате? Пълните догоре и после доливате или половин буркан чущки половин марината?

# 290
  • Мнения: 7 421
  Слагам почти догоре и доливам . Някой път прибавям по още малко камби и/или марината . После затварям .  Peace

# 291
  • Мнения: 1 269
Направих 28 кг камби по тази любима за нас рецепта вече трета година. Винаги ми остава марината и затова сега доста пестеливо се отнесох. За посочените камби използвах 4 ч чаши от посочените прдукти, 4 супени лъжици морска сол и 4 връзки магданоз.  Hug

# 292
  • Мнения: 9 991
Чаените чаши са с различен грамаж. Стандартните по 100 мл. , могат да стигнат до 500 мл. и не се води за точна мерилка. Принципно  не е проблем , знам като се прави кекс  примерно,  да се ползва една и съща за захарта ,брашното и прочее за да се получи съотношението . 

# 293
  • Мнения: 7 421
   В рецептата е уточнено какъв обем чаша да се ползва .  Peace

# 294
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Направих 28 кг камби по тази любима за нас рецепта вече трета година. Винаги ми остава марината и затова сега доста пестеливо се отнесох. За посочените камби използвах 4 ч чаши от посочените прдукти, 4 супени лъжици морска сол и 4 връзки магданоз.  Hug

В какво и къде ги съхраняваш. Аз от миналата година си правя по тази рецепта, Благодаря за което   bouquet. Правя и с обикновени червени чушки и даже и лютите си слагам по нея.

# 295
  • Мнения: 7 421
   Мдамм ...И аз направих доза червени чушки днес , че камбите на пазара рязко ме изненадаха  с високи цени и откровено лошо качество ....  Confused

# 296
  • Мнения: 1 934
Приготвила съм се да направя рецептата, но имам въпрос-15 минути ако варя камбите, няма ли да ми станат твърде меки?  newsm78
Някой варил ли ги е в марината по-малко време?

# 297
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Приготвила съм се да направя рецептата, но имам въпрос-15 минути ако варя камбите, няма ли да ми станат твърде меки?  newsm78
Някой варил ли ги е в марината по-малко време?

Аз само ги потапям, да си сменят цвета. Не ги варя.

# 298
  • Мнения: 1 712
Кливия, не повече от 3-4 мин. С вилицата се усеща най-добре.

Тази година понеже не съм на "ти" със затопляне на бурканчета, оставих маринатата да кипне я наливах върху камбите. Дори със стари капачки, всички се затвориха много добре. 2-3 години ги варих по 5мин за капачка, но вече видях че няма смисъл.

# 299
  • гр.София
  • Мнения: 62
Аз също не ги варя 15 мин. Най-много 2-3 и вадя, иначе стават прекалено меки. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт