Инати ли сте или упорити? И как това ви помага или вреди?

  • 2 600
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Днес стават 10 месеца отккато не пуша цигари и се замислих за момента в който ги спрях. Преди 10 месеца пушех по кутия и половина на ден, в продължение на повече от 10 години. Не отричам, че  бях много страстен пушач и   доста често пепелника беше  в саплнята ни и редовно пушех и там.Сега като се замислих как ги спрях тогава, единственото нещо което се сещам е че ги спрях от инат. Всички близки ми повтаряха колко много пуша и как никога няма да мога да ги спра, колко слабохарактерна съм била и т.н. В един момент, след поредното обвинение в това колко много пуша и как вредя на себе си и околните, ми писна  казах им че ще им докажа, че мога и да не пуша и затова ще ги спра. Така вече 10 месеца, на инат аз не пуша. Замислих се още, че на пук и на инат съм правила и много други неща, било то добри или лоши. Та питам ви вас... инати ли сте? И доколко този инат ви помагал или вредял по някакав начин?

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 16:26 от VIKI_I

# 1
  • Мнения: 2 241
Зодия Телец и македонски корени - инат голям съм по презумпция.

Аз пък съм се заинатила, че ще пуша и точка. Но де да беше само това. ooooh!

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Инат съм. И аз спрях цигарите с от чист инатлък, а пушех по почти 2 кутии, а вече повече от 3 години не пуша. Инатът и помага и вреди, зависи кога и как се проявява.

# 3
  • Мнения: 2 011
абсолютен инат - зодия козиинат Simple Smile  bowuu
и на инат и аз като Котка си пуша!!!  Joy

# 4
  • Мнения: 521
Бях. Твърде ценна загуба на време и емоции.

# 5
  • Мнения: 515
Мислите ли че ината ви помага или по скоро ви вреди? Защото аз си мисля, че на мен по скоро  ми помага, в редки случаи ми вреди. Все пак аз винаги съм права- Зодия Овен  Laughing

# 6
  • Мнения: 11 747
Не съм.
Инат не е ли, когато си упорстваш на своето, дори да е безмислено? Щото, ако от отстояването на позицията следва нещо, още повече добро, то това не е инат.

VIKI_I , помага ти, защото си упорита. Ако беше ината, само можеше да ти вреди.

# 7
  • Мнения: 2 241
Съвсем вярно, инатът повече вреди, докато упоритостта по-скоро е градивното качество.

# 8
  • Мнения: 6 713
Инат не съм, и упорита не съм.  Close А да бях поне едно от двете... Whistling

# 9
  • Мнения: 1 413
Инат съм - родила съм се преждевременно, за да съм инатлив ОВЕН, като ми каже някой "това не може да стане"  директно ми дава начален тласък да го направя! Но пък си харесвам инатлъка - използвам го градивно!

# 10
  • Мнения: 289
Ината и за мен е много грозна дума, с която се нарича упоритостта.
Упорита съм  Grinning

# 11
  • Мнения: 515
pina май си права. Чудя се да не преименувам ли темата на  Инати ли сте или упорити?  Laughing Да видим кое пробладава, на мен по скоро ми се искаше всеки да разкаже за нещо което е направил било то от инат или упоритост и последствията след това, били те хубави или лоши..

# 12
  • Мнения: 980
Ами ако това със спирането на цигарите е следствие на упоритостта, да, упорита съм !
Непушачка от почти 4 години. Без лепенки,без лекарства. Просто от раз , край !
Ако обаче се замисля за диетите, значи съм мекотело. Все не ми достига упоритостта..и на проява инат бих се зарадвала .  hahaha
Засега се държа, ама докога ли ?

И още един пример. Когато реша да се сърдя на мъжа си, се сърдя докрай. До пълна капитулация от негова страна. А на детето си не мога да сърдя и 5 минути. Нито инат, нито упоритост помага в този случай.  Wink

# 13
  • Мнения: 11 747
Нито съм ината, нито съм упорита, уви  Confused

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 380
Някои хора ме наричат инат, но аз се определям като упорита- когато искам силно нещо или когато съм уверена в правотата си- не се отклонявам от целта и отстоявам решенията си. Да постъпваш на инат според мен е незряло, поне аз така разбирам инатливото поведение- да постъпваш по определен начин не в резултат на вътрешно убеждение, а само, за да бъдеш "контра". Упоритостта за мен е полезно качество, особено за дейности, които нямат бърз резултат, а изискват търпение и продължителни усилия. А инатът, неприемането на различни от твоите аргументи и склонността да постъпваш "напук" на останалите, дори вътрешно да знаеш, че имат право, не виждам как ще доведе до добър резултат.

Общи условия

Активация на акаунт