Инати ли сте или упорити? И как това ви помага или вреди?

  • 2 605
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
Хахахааа.... моята тема!! Аз съм Овен, че и с македонски жилки.. та още на няколко месеца като съм била много ясно си е проличало какъв инат съм...  и въпреки това, аз не смятам тази черта на характера си за отрицателна. Вероятно защото съм се научила да я използвам главно за конструктивни неща. За мен инатът не е да правиш нещо 'на контра', а да държиш на своето до посиняване.
В този смисъл, аз смятам, че именно поради ината (това според мен е началния тласък) и поради упоритостта ми (това вече е дългосрочното проявление) съм постигнала много от целите, които съм си поставяла досега. Сред тях има и доста големи цели..граничещи с мечти, но с постоянство и упоритост се постигат
Та ако знае човек как да го използва, инатът в комбинация с упоритостта, може да те отведе далече  Hug

# 16
  • Мнения: 1 008
Нямам воля,нито инат,не съм
упорита,да не говорим за
амбициозна.Не знам помага ли,
вреди ли,но бих искала поне малко
да се променя,въпреки че знам,че
на тия години вече е късно.
а иначе и аз съм с македонска жилка,но... Confused

# 17
  • Мнения: 421
аз съм и двете,но по малко упорита.и определено ината ми вреди,но немога да съм друга.опитвала съм ,но не става

# 18
  • Мнения: 283
аз съм и инат, и упорита за нещата, които ми се струват важни. За мен лично това е било предимно от полза, ама околните - особено родителите ми, доста са се оплаквали.

# 19
  • Мнения: 2 011
Съвсем вярно, инатът повече вреди, докато упоритостта по-скоро е градивното качество.
Съгласна съм , само дето  границата между ината и упоритостта понякога е толкова тънка ...а понякога  хич я няма .... Tired

# 20
  • Мнения: 2 448
Не съм инат, и никой не ми го е казвал, значи преценката не е само моя, но съм упорита и имам воля за нещо, което си наумя. Добро качество е, но понякога твърде много се боря за почти умрели или невъзможни неща, което не винаги е за мое добро. Осъзнавам, че понякога е по добре да се пусна по течението.

# 21
  • Мнения: X
Не съм нито ината, нито упорита. Просто за някои неща имам малко повече воля...и съвест. Това второто, някои го бъркат с будализъм, но на мен винаги ми е помагало.

# 22
  • Мнения: 2 478
Не съм нито ината, нито упорита. Просто за някои неща имам малко повече воля...

Все пак сме астрални близначки  Heart Eyes Hug

# 23
  • Мнения: 515
А мислите ли дали зодиите са свързани с инатите хора, досега както виждам най-инати сме рогатите  Crazy

относно това да нямаш воля или желяние за нещо, честно казано не го разбирам  Thinking Никога ли не ви се е искало нещо толкова силно, че да проявите здравословен инат или поне малко упоритост за да го постигнете newsm78

# 24
  • Мнения: 940
Не съм инат, но съм упорита.

# 25
  • Мнения: 4 303
И съм ината и съм упорита. За съжаление понякога се инатя като магаре, което определено ми вреди, пък и не само на мен. Опитвам се да се преборя с това, но никак не ми е лесно. Характер, просто.
Упорита съм, понякога съм дразнещо праволинейна. Винаги следвам начертания план и рядко се отклонявам. Не се отказвам лесно, трудностите ме амбицират дори. Не знам дали е добре, но в един момент е доста уморително.

# 26
  • Мнения: X
А мислите ли дали зодиите са свързани с инатите хора, досега както виждам най-инати сме рогатите  Crazy

относно това да нямаш воля или желяние за нещо, честно казано не го разбирам  Thinking Никога ли не ви се е искало нещо толкова силно, че да проявите здравословен инат или поне малко упоритост за да го постигнете newsm78

Ами упоритостта и инатът са точно за случаите, когато липсва особено желание за нещо.
На мен точно това ми лиспва. Ако нямам желанието и волята , нищо не се получава.

# 27
  • Мнения: 1 568
Инатеста съм,но не много упорита!
Сега работя над себе си,налага ми се!

Общи условия

Активация на акаунт