Отговори
# 15
  • Мнения: 149
Да се намърдам и аз тук.....

Мемория, отново страхотно заглавие  Heart Eyes

Да заместя Рали със закуската

# 16
  • Мнения: 85
Добро утро!
Мемориа   bouquet
Пак имената...ами какво да ви кажа, в началото си бях избрала едни имена, сега нещо съвсем се разколебах...И аз съм против кръщаването на някого, макар че родителите ми имат мн хубави имена - Нели и Николай - и винаги съм си мислила, че ще си кръстя на тях детето (на свекърите не ми се нравят)...Та снощи се заровихме в именниците с мъжО да четем - за сега сме стигнали до консенсос само за женското име, тъй като не е на 100% момиче мислим и за мъжко ама нещо куца...аз имам 2-3 варианта ама да видим Simple Smile
Благодаря за кафенцето Simple Smile но аз го пия "чисто"  Peace
Лек и успешен ден!  Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Добро утро!  Hug

Веднага се намествам в старата тема, идвам на отчет и след това ще чета назад  Simple Smile

Снощи се завърнахме от София. Бяхме на ФМ при доц. Томова. Много ми хареса тази жена!  Wink Оглежда и обяснява всичко подробно! Обръща внимание на всеки един детайл. Страхотна е!
Новината е, че всичко е наред с беб и е едно здраво момченце!
Можете да ми сложите синьо щъркелче.  Laughing
Отдъхнахме ме си с мъжа ми, аз бях малко притеснена преди прегледа. Но, всичко изглежда наред! Доц. Томова ми каза, че не е наложително да правя третата ФМ, засега няма такива предписания, само ако понататък нещо ме притеснява.
Единствена "забележка", ако мога така да я нарека, е, че околоплодната течност е на горната граница като количество. Доцентката ме успокои, че засега това е нормално, в тези гестационни седмици, просто трябва да се проследи от наблюдаващия гинеколог. Каза ми да не се притеснявам! Но, все пак някой знае ли нещо по въпроса? Сега ще се разтърся из нет-а.

Ще се почерпя от закуската на Слънчоглед и отивам да чета назад. Благодаря ви за стиснатите палци и положителната енергия!  Hug

# 18
  • Мнения: 219
Мемориа, не изневеряваш на стила си и пак сложи страхотно заглавие на темичката ни   bouquet Знам много за креативността и близнашкото дар слово  Grinning Hug
la vida loca, мерси за кафенцето!
Супер си, Слънчо, благодаря  Hug ! Сега ще си я направя, но с кисело мляко този път Peace
Мимита, чудесни новини! Честит ти малък мъж!

Хубав ден ви пожелавам!  lovekiss

# 19
  • Мнения: 0
Добро утро от мен! bye
С първото дете лекаря , който ме наблюдаваше беше категоричен за момиче/въобще не позна/ и бях подготвила цял списък с имена - Дара, Йоана, Елица, Катерина, Магдалена, Ния, Анна. За момче като се роди сина ми го кръстихме Никола-на дядо му. Иначе ми харесват много и Калоян и Александър.
Хубав ден! Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мимита честито за хубавите новини !!!  Hug Ехх момченце,а си взе розовата тетрадка на срещата ,ама айде на 14-ти ще я смениш .Как ти понесе пътуването?
Слънчогледчо мерси за хубавата закуска !

# 21
  • Мнения: 1
ехххх каква закуска,и да не си гладен ще ти се прияде Laughing

# 22
  • Мнения: 7
Ех, момичета, вие не спите ли? Simple Smile
Закуската е страхотна, жалко, защото тази сутрин съгреших с едно рогче  Embarassed
Мемориа, страхотна си, винаги съм се възхищавала на хората с дар слово  smile3525
Lothlorien, Йоана ми беше фаворит преди време за женско име, но свекърва ми си кръсти кучето така  Crossing Arms
Успешен ден, мами   bouquet

# 23
  • Мнения: 163
Ето ме и мен.
Оригинално заглавие, както винаги, Memoriabouquet
Слънчев ден и усмивки на всички! Sunglasses

# 24
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Добро утро и от мен!

Вместо запис, да допълня за имената, че забравих нещо важно: може да е вярно, че женските са повече, но аз при предната бременност не можах да си избера момичешко име и туйто (за момчета имах поне 2-3), наложи се да го сънувам. И това при все, че си знаех от самото начало, че мома ми шава в коремчето. Моят фаворит за мъжко име тогава беше Константин, а по една случайност и кумът ни се казва така. Предполагам знаете, че според народните обичаи, кумът става кръстник на децата на кумците. Mr. Green

Просто изискванията ми за дамско име са много жестоки, да е нежно, да е българско, да не е твърде популярно, основното име да е женското, а мъжкото, ако го има, да е само негов вариант и прочие. Както е видно, половината са неизпълнени, защото името Калина страшно нашумя в последно време. Това ме ядоса и си измислих доста галени именца и прякори нейни, които умело прилагам. Повечето от тях си дойдоха сами, с буйната й порода. Joy

Този път съвсем в началото сънувах, че раждам момиче, което тежи 3 кг. и половина и се казва Александра (едно от любимите ми имена, мъжко и женско). Много се възрадвах, тъй като за мен туй е голямо бебе, нали съм си дреби (да припомня, че Калина се роди 2450 Mr. Green) Преди не съм сънувала подробности за раждането, а директно мома Калина на 3-4 години и, право да ви кажа, изглеждаше си досущ като сега.

Месец-два след този сън се случиха събития, които ни разтърсиха и с Лъвю решихме (той предложи) да направим определен жест към една наша близка жена, като кръстим малката мацорана на нея. Сигурна съм, че ако изобщо това, че тя е носител на името, би имало някакво влияние върху мъничето, то това влияние ще бъде силно позитивно. Освен това, името не е популярно, но все пак има и други жени, предполагам не само в БГ, които го носят с гордост и радост. Има и произведение с това име.

Мъжовият основен критерий за второто име беше да започва с "Л", понеже това е липсващото "звено" в семейството и ако имаме член с тази буква, всичко ще тръгне по мед и масло. Laughing (засега сме И, К, М). Името на баща ми започва с "Л", но племенницата вече е кръстена на него. Новоизбраното име също е с "Л", тъй че отговаря и на това условие. (В мойто родно семейство бяхме К, Л, М, Н и не сме прокопсали, ама зависи кой какво гледа, де).

При второ дете да не забравяме, че вече трябва да се търси хармонията м/у имената на двете деца. Мисля, че сега звучат добре едно до друго, особено галените, като имена на две писани. Heart Eyes

Иначе ми хареса идеята на легендарната кърмачка Бу да кръсти второто си момиче така, че първата буква от името му да съвпада с последната буква от името на каката. А те са две кратки сладки трибуквени имена, пу-пу! Бу, ако четеш,  newsm51

Хех, получи се цял трактат. bowuu

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 09:45 от Мяуче

# 25
  • Мнения: 304
да е нежно, да е българско, да не е твърде популярно, основното име да е женското, а мъжкото, ако го има, да е само негов вариант

  мдаа и мойте изсиквания са горе долу същите,даже ако може да няма мъжки вариянт на името  Crazy и също да има имен ден...пък иначе да е не много често срещано Blush ,затова и още нямаме измислено име момичешко

# 26
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
да е нежно, да е българско, да не е твърде популярно, основното име да е женското, а мъжкото, ако го има, да е само негов вариант
мдаа и мойте изсиквания са горе долу същите,даже ако може да няма мъжки вариянт на името  Crazy и също да има имен ден...пък иначе да е не много често срешано Blush ,затова и още нямаме измислено име
Трудно е така, ахам, все трябва някое критерийче да се жертва. Ей затуй най-лесно е да ти го наложат, ще повилнееш, побеснееш, па ще се примириш, та чак ще ти хареса. Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 102
Добро утро и от мен, благодаря за закуските и кафенцето:bouquet:
 С баткото си бях избрала две имена Александър ако е момче и Биляна ако е момиче, но през цялата бременност бях убедена, че идва Александър и така и стана. Сега бях убедена че ще е момиче и мъжките имена които сме ги мислили с буква П, нещо не ми харесват.  

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Добро утро и от мен.

Мемория   bouquet

Не съм писала скоро че нищо ново около мен, една и съща. Не мога да се наспивам напоследък Иренка вади 2 кътника и един кучешки и ужас. По цяла вечер не спи и си гризе езика, а през деня само се чудим къде да се подпрем да дремнем. Вчера си проспа рехабилитациите, дано днес е по активна.

За срещата във Варна съм съгласна и бих дошла с удоволствие, ако се организирването се осъществи.

# 29
  • Мнения: 98
да ви се оплача-днес нещо не ми е ден,от сутринта ми тече кръв от носа,а и имам болки там където е апандисита и се чудя да звъня ли на лекарката  newsm78 Принципно уж знам че когато болката е едностранна не било опасно,но мен доста ме свива особенно когато съм лежала и ставам докато се раздвижа е нещо страшно  Crying or Very sad Ако някоя от вас е имала подобен проблем-много ще се радвам да сподели...

Общи условия

Активация на акаунт