Знаят разни номера - МАРТенските ни деца!!!

  • 19 863
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 795
Цветка, и според мен е ужасна елдата, много се изненадах, че някои мами тук писаха, че си я хапват те даже  Embarassed Всъщност може приготвена по някакъв начин да е вкусна, но на каша е гадна.  Thinking Аз съм я давала на баткото само овкусена с плодово пюре и само, защото е полезна.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 38
Еля, честит рожден ден! Много да те слушат всички в къщи и малката все така да те радва!
Да ви се оплача - снощи поканихме гости и аз се заех да готвя един заек. Уж долях достатъчно вода и намалих котлона, влязох да къпя Симона и след като я облякох усетих страшна миризма. Кухнята беше цялата в пушек, а заекът барабар с тенджерата бяха за изхвърляне. Голяма излагация! Как можа да загори за толкова кратко време (15-тина минути) newsm78 На всичкото отгоре се скарахме с мъжа ми - що съм се захващала със 100 неща наведнъж (сякаш имам избор, а и къде беше той през това време - пред компютъра! Twisted Evil #Cussing out #2gunfire) Спретнахме си един скандал за това кой е по-зает и има повече задължения в тоя живот, а като дойдоха гостите пихме по една ракия и ни мина Crazy...Само дето не ядохме заек Sad Поне отделих някои дреболии за супа и сега ще сготвя за децата. И последно - днес за закуска направих на Симона грис със сиренце и масълце (даже го разредих с малко АМ, че стана много гъсто) и много и хареса (казвам го като идея за закуска, в случай че някой не го е споменал вече)

# 707
  • Мнения: 1 187
Бодливка, много неприятно, дано нямаш повече гастритни оплаквания.  Hug Дали може да е от Дюкана?  Rolling Eyes

Първо и аз това си помислих,но в темата никой не се е оплакал от гастритни болежки.. Thinking Храня се редовно(дори по-редовно от преди) защото Дюки казва да не се пропуска хранене,но се храня все набързо,и понякога буквално се натъпквам за да не прескачам хранене.Не помня от кога не съм сядала спокойно на масата,все набързо и на крак през деня,а вечер късно успявам и хапвам повечко. Blush Та си мисля че от това ще да е.Китайците хубаво правят,че не вечерят след 19ч.и хапката се дъвче 50 ли беше,100 пъти ли ама туй значи децата по цял ден да ме гледат как преживям.. Mr. Green ooooh! Crazy

Много ми се идва и на мен при вас в Люлин,аз съм живяла там няколко месеца,имам и братовчедка близо до Роси и Тедсъна та си го знам района, ама пусто без кола съм през деня и няма как. Tired

И за да не е само спам-днес Адриана ще опита месце за първи път. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 4
Elq, честит рожден ден newsm51

         Желая ти всичко, което ти е на сърце, да ти е в ръце bdbaloni

Veroniki, аз правя около 100 или 120 грама каша, както се случи, почти никога не я изяжда цялата, но не му давам след това да суче, защото в повечето случаи си е цокнал преди това Mr. Green от вчера пък установявам, че започват да му се услаждат плодовите пюрета, тази сутрин за първи път яде около 80 грама чисто пюре от ябълка, с което тотално ме изненада, защото преди като съм му давала ябълка, повече от две лъжички не е хапвал. Добре че му предлагам от време на време нещата, които е отказвал да яде Laughingто просто няма угодия един ден решава, че ще яде само каша, друг - само пюре, трети - само плодово пюре..... Thinkingстранен вкус има това мойто дете.

Geri moore, Борис много обича грис и аз най редовно му го предлагам за закуска, само че той си го яде безвкусен - чист без никакви добавки. Много ми харесва на Милупа каша чист грис, става много бързо и много лесно и Боби си го хапва с апетит Peace
 които ще ходите на бебемания, споделете какво интересно има, за да знам дали да ходя Hug

Здабравих да се похваля, че снощи ни пуснаха парното - та сега у нас е мног приятно и не се притеснявам Боби като щъка по земята Mr. Green
 И да си кажа и аз за помощниците - не си представям как бих оцеляла без тях - всяка събота и неделя ме отменят, иначе ще лудна Peace

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 10:10 от vasida

# 709
  • Мнения: 2 495
Ели, честит рожден ден!Пожелавам ти всичко което си пожелаеш да ти се сбъдне!Да си винаги щастлива и усмихната!  bouquet
Радо пък харесва елдата. WinkПреди му давах круша с елда на Хумана и си я хапваше с кеф, сега съм взела ябълка с елда и ще дам от нея, ама чакам да свърши другата каша и така...
Уффф, и аз имам отвреме навреме такива болежки като на Бодливка.При мен пролема е че като не ям няколко дни(карам само на кисело мляко)и след това като реша да хапвам по-стабилно и веднага ме заболява гастрита.Дано не си докарам някоя язва с тая мания за отслабване, че... ooooh!
Gery Moore, Радо пък така не яде гриса. Sick Ама виж, ако е със плодово пюре му плющят ушите! hahaha
Хайде ставам, че имам да гладя и после ще излизаме!

# 710
  • София
  • Мнения: 5 795
Ха, Бодливка, и аз мислех да дам месце тези дни за първи път  Simple Smile Даже исках да питам всички ли първо с Хипско (био Crazy) сте захранили? Че намерих малки на Гербер и се чудя може ли те да са ни сефтето?  Crazy  Embarassed сори за тъпия въпрос
Иначе и аз ям така - на крак  Tired , но няма начин - с малки деца.
Ако намериш кола, ще се радваме да ни гостуваш!  Hug
Цветка, сетих се друго, което правех преди - в друга каша слагах по една лъжица елда - да не се усеща много. Ако искаш пробвай.
Гери Мур, това мъжете са големи л.на понякога Close Close Close , да ме прощават изключенията. И ние скоро имахме скандалче с моя, зарибил се е по една игра и само това го интересува. И навън да сме с децата - само влиза в нета от тел. и се занивама с глупости. Направо - три деца си имам понякога.  Tired

# 711
  • Мнения: 276
Ели, честити рожден ден! Пожелавам ти всичко най-хубаво!  bouquet

Ние пък днес ставаме на 7 месеца! Чувствайте се почерпени Wink

# 712
  • София
  • Мнения: 5 313
Здравейте и от нас.

Елг, честит рожден ден!

Елвинг, аз захраних с месо - на ХИПП, защото за него изчетох една кофа материали как ги хранели ХИПП-ските животни и бла-бла. Иначе другопто ни месо е домашен заек. Предстои телешко - ами пак на ХИПП ще взема, скъпо - не скъпо... И ще прегледам на Сънвал месото, нали зеленчуците им са био. За Гербер не пише био, но съм предлагала и някои техни неща (не месо, де).

За Бебемания мога да записвам кой кога ще ходи и по дни да се срещам(т)е, защото аз например ще мога в петък, но някой написа, че уикенда ще може - заради превоза. Ако искате, всеки да си каже, и ще запиша:
ПЕТЪК: Зелено човече, ?Вероники, Тони_ст: как ви се струва една примерна среща 14 ч. на входа ЗА КАФЕПИЕНЕ (който дойде по-рано си разглежда - аз така ще направя, а който дойде по-късно - обажда се по ГСМ)

# 713
  • Мнения: 305
Еля, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, любов и много семейно щастие!

Гледам за елда си говорите, мисля че е време и аз да започна да давам! Вече Петя си хапва с охота пюретата ми, но преди няколко дни не ми хареса царевичното нишесте! Може тези дни да пробвам с царевично брашно да видим ще го яде ли! Тези дни ще давам риба защото вече всички видове месо е хапвала! За сега купувам месните пюрета и мисля, че Хип  е добър избор!
Яйца взимам домашни, ако нямаме купувам от една съседка, но се страхувам защото преди време гледах репортаж от някаква ферма и собственикът каза, че яицата преди сортиране минават през лампа, която убива салмонелните бактерии и купуваните яйца ако са пресни са по-добри от домашните защото са дезинфекцирани дет се вика! Ми не знам, всеки път със страх давам жълтък, но давам от домашните! Иначе от Била купуваме на Хай Про! Май съм давала и от тях на Петя!

Вчера на вечеря, Петя като ни гледаше да хапваме и заплака за храна! Как жално гледаше само! Дадох  и бисквита за гризкане на Плазмон и малко настъргано обезсолено сирене и миряса!

Хайде лек ден, че отивам да давам на Петя попарата и излизаме!

# 714
  • Мнения: 276
Зелено човече, нали за следващия петък става въпрос? Ако е така и аз бих се радвала да дойда, с повечето от вас не се познавам лично и ще бъде удоволствие да се запознаем.

# 715
  • Мнения: 8
Добро утро момичета!
Elq,Честит Рожден Ден!!! Пожелавам ти много здраве пък другото само ще си дойде!  

Честито на месечинковците днес!!!

Ние сега се стягаме за планина,ще ходим на вилата за през деня.Решили сме да си направим нещо цър-пър,майната им на диетите Twisted Evil
И ние с мъжо тия дни само се чепкаме,но резултата е в моя полза Twisted Evil,вече два дни ме глези Mr. Green
Хайде да стягам багажа,че току виж резултата се обърнал в негова полза Twisted Evil
Лек ден на всички и приятни разходки  bouquet  bouquet  bouquet

# 716
  • София
  • Мнения: 5 795
Зеленко, то не е заради цената, а защото хипските са големи, а Александър не яде по много.  Rolling Eyes Иначе съм си купила и даже тяхното тиква с пуйка  Crazy Ще видим какво ще правя. Иначе аз Гербер си давам често, и плодови, и зеленчукови. Сънвал не намирам много като видове, а и пак са големи.
Аз и жълтък не съм давала още  ooooh! Embarassed
За Бебеманията не съм сигурна дали ще можем да дойдем. Ако дядото ни се навие да ни докара, че таткото тогава е на работа.
Пропускам все - честито на днешните месечинковци!  Hug  bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 659
 Elg желая ти успех във всичко, с което се захванеш, късмет във всичко, което не зависи от теб и сбъдване на всичко, за което мечтаеш.

 Честито и на днешните месечинковци

 Благодаря ви за отговорите за кашата - и аз по толкова давам, но реших да ви питам, да не би да съм в грешка. Понякога и аз добавям малко плодово пюре, че е доста безвкусна иначе (Тео и чиста я хапва де). Аз взех био оризова на HIPP и тя няма захар, може на другите фирми да са по-вкусни.

 Elwing, аз четох, че с кърма ставала много рядка кашата, заради някакъв ензим, съдържащ се в нея. А и честно казано ме мързи да се цедя  Embarassed и ми е по-лесно да я направя с вода и после да му дам да суче.
 Месо дадох вчера за сефте - пилешко с ориз и зеленчуци на HIPP (в малко бурканче е). Взела съм и на Gerber (много ги харесвам техните, така вкусно миришат), но е в голям буркан и ще го дам след няколко дни. Ще ходя и на Sunval да видя какви имат.

Моя мъж до компютъра рядко се докосва, но с тези мачове ми е писнало вече  #Cussing out все къпем децата на полувремето

shushi_13 вероники нали каза, че си е взела същия чувал, ама доколкото разбрах е от тук. Вероники- от къде го изнамери- този път не каза!

 oki4, аз се похвалих още като го взех чувалчето - от Продавалника ми е за 35лв.

 vasida, на Бебеманията не съм ходила досега, та незнам какво точно има. В общи линии всички фирми, предлагащи бебешки стоки, скупчени на едно място.

 Tony, моя мъж от ноември миналата година чак сега се съгласи да отидем. Аз уж съм тръгнала за обущета и албуми, пък да видим колко пари ще оставя там. Той мъжо се надява, че като сме с бебока няма да се мотам много, но аз съм намислила да отидем по-раничко, към 10 примерно и като навра Тео в слинга той ще си поспи, пък аз на спокойствие ще позяпам  Laughing

  
Иначе и аз гледах днес дечица с космонавтчета и много се чудих какво ще обличат на зима тез' дЯца  newsm78 newsm78 newsm78
Веднага ти отговарям - тез деца зимата не излизат, защото е студено, а пък те са кекави  Naughty (това са думите на майки, които си обличат по подобен начин децата и се сърдят, че в градината ги извеждат да играят навън, когато е студено - не съм си го измислила аз)

 stasi, ще се радвам да се запознаем.
 
 

# 718
  • Мнения: 105
Ели, честит рожден ден! Желая ти много здраве, любов и по-малко нерви с родата   bouquet
Честити месечинки на бебоците  Hug
Elwing, и аз освен на Хип давам и Гербер всякакви. От една седмица предлагам и Сънвал, но у наше село няма много избор на техните. Жълтък мисля от другата седмица да давам като стане на 8 месеца. И аз се чудех откъде да вземам яйца. Моя мъж и той е геймърче, и навън като хване нет с телефона, все едно съм без него.
Кашата на Хип Елда с плодове я яде, но не винаги. И на мен ми е гадна. Омешвам я с плодово пюре и АМ.
Бодливка, честити ви климатици! Ако не ни пуснат парното и ние май ще се наложи да купим.
На разходка излизаме от 12 до към 17-18ч. По-рано не сколасвам, а и гледам да хванем най-топлото време от деня.
Хубав ден от мен!

# 719
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Така и така съм се сетила, я да питам мамите от Варна виждали ли са по магазините за играчки от онези кукли дето се слагат на ръката? Ма и аз го обясних ooooh! Имаме такова пате, но е тривка, аз го ползвам като играчка-много му се радва и му приказва, затова ми се ще да взема и други такива.
За елдата, аз съм фенка и още през бременността ядях доста. Хемоглобина ми беше екстра, но пък известно време пиех и Сорбифер. Та за елдата де, че е полезна спор няма, но доколкото знам с нея желязото се усвоява по-бавно в сравнение с месото. Но и аз съм си стръвница по принцип и все мръвка търся Whistling От събота давам пиле от Гербер-ските и се харчи, смятам да пасирам пилешко и да го добавям към пюретата.
Има нещо вярно за рядката каша с кърма, аз в началото безмлечните ги правех така и наистина ставаха по-редки.
Има ли хубава извара по магазините? Пюретата с растително олио ли ги приготвяте? Аз взех царевично на Олиталия. А какво масло ползвате? Мислех за обезсоленото на Президент Rolling Eyes Много въпроси ми станаха, ама смятам да почвам попара от другата седмица и затова.
Ние пък с компютър и мачове проблем нямаме, но като почне ски-сезона не мога да се вредя до ТВ. Пък отскоро и с тази Формула се зариби. Но явно проблема е в мен щото нямам капчица спортна кръв.
Днес цял ден ще ви досаждам щото лекарката каза да не излизаме заради влажния въздух Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт