Зима,пролет,лято,есен,ОКТОМВРИйче иде с песен!

  • 28 738
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 668
Lilcho, аз ги докарвам болезнените контракции до към 4-5 минути понякога и изведнъж спират. Вчерашните бяха със фрапиращо силна и режеща болка в кръста на 5-6 мин и спряха. Тази вечер ако имам контракции ще спя седнала по турски или пък правя, щото явно като легна и матката се успокоява. Абе смях в залата.... бъзикам се с таткото, че както прояви желание да присъства на ражданетох да не му се наложи да го гледа цветно и в картинки, защото вече толкова често имам регулярни контракции на по 4-5-6 минути, че сигурно ще ми почнат напъните и чак тогава ще се сетя, че верно раждането е започнало  Joy Joy Joy. просто лъжливото овчарче вече стана моята, ама какво да правя. Надявам се да вземат да изтекат водите по някое време, че мисля, че само на засечени контракции няма да се осмеля да ида в болницата. В петък ще ходя пак на запис и мисля вече да дам да ме прегледат за разкритие да видим тези контракции до нещо водят ли изобщо или ей така ще си карам..

# 61
  • Мнения: 199
Герчо, аз точно за теб се сетих снощи Laughing. Ама ти си обиграна вече на 4-5 мин и си седиш вкъщи ooooh! Направо нямам думи то какво друго трябва да чака човек след контракции и силни болки на 4мин ooooh! Верно е много лъжлива девойката Laughing. Моят мъж е в шок-първият път веднага съм изтичала в болницата, а сега си търпя болки и не отивам Laughing(първият път ми изтекоха водите Laughing)  Иначе им се радвам, предпочитам така пред водите, само дано да не изпусна момента за болницата ooooh!.

# 62
  • Мнения: 1 715
Благодаря ти Lilcho   Hug

# 63
  • Мнения: 490
Здравейте Октомврийки!

Имам радостта да вляза в темата ви и да съобщя, че:

Днес в 3.55 ч. Ради-М роди със секцио малкия-голям Недялко със завидните 4650кг/54см!

Да са ви живи и здрави всички бебоци, на необебените мами - леко раждане!

# 64
  • Мнения: 1 715
Честито на Ради-М Hug
Наистина мерките са му завидни Simple Smile

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, аз много благодаря за пожеланията, но ..... Миркам малко се е пообъркала. Рожден ден днес има съпруга ми, така че ще предам всички пожелания на него, моя рожден ден беше миналия месец.  Днес от баба ми разбрах, че и тя е преносила с майка ми 1 седмица, така че въобще не се притеснявам - явно и нещо генетично може да има. Утре ще се видя с докторката ми и ще решаваме какво да правим - аз мисля да изчакаме поне до другата сряда, ако не тръгне сам бебока - тогава да го предизвикваме.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Пак съм аз Simple Smile

Публично ще се самолинчувам bash box Banghead,защото момичета ,днес не е рожденния ден на Гинчето,а на мъжа и ooooh! ooooh! ooooh!.Ама аз нали съм си кукувица завеяна и като съм запомнила,че има някакъв рожден ден на термина и и реших,че е нейния.А пък той беше преди месец,после загрях.
Така че ,Гинче,тази година сме ти честитили два пъти,догодина-няма ,душата Mr. Green Laughing

пп-писали сме заедно.

Сиско-ще ги добавя,но досега не знаехме мерките на младежа,които наистина са страхотни Wink

Герчо oops Hug.Коригирах се(ама мерак имах за честитене)

Надежда,отпусни се.Сигурно всеки,който е минал през толкова трудности,за да има детенце,би се страхувал така накрая,дали всичко ще мине гладко,но  ако не се опиташ сама да се настроиш положително и ведро,то колкото и да разказваме,пак няма да има ефект Rolling Eyes.Ти си в която е силата Hug.Просто се усмихни и така тръгни.Тръгни с нагласата,че най-накрая ще се срещнеш с така чакания малък човек.
Аз за себе си се убедих,че нагласата и спокойствието са от изкл,да не кажа най-важни за раждането.Не казвам,че няма да боли,но ще си навиваш,че има смисъл в тази болка и че всяка контракция те доближава до мъничето.
Аз например имах не -хубаво и много болезнено първо раждане,затова си бях решила ,че второто ще ми е хубаво ,бързо и няма да ме боли.Колкото и невероятно да звучи,но когато успее човек да си втълпи някакви работи,то се получава.
Ако имаш отрицателна нагласа за нешата,то ти се случват отрицателни неща-не само за раждането,а и по принцип в живота,
Докато ,ако си положително настроен,все ще намираш хубавото.

И аз си бях с 2- 3 см разкритие седмица преди това.Контракциийките,които усещах бяха свършили работа и процесът си вървеше бавно и славно,защото първите 3 см били най-трудно за постигане-после нещата се ускоряват.Когато започнаха същинските родилни контракции ,изтърпях вкъщи до един момент и когато отидох разкр. беше вече 6-7 см..Можех  и още да откарам в нас,но предпочетох да отида,защото при второто раждане процесът е много по-ускорен и по-добре беше да съм в болницата навреме Mr. Green.После станаха 8 см и като че ли нещата се забавиха и се тътрих на тези 8 см час и половина.Все пак болничната обстановка си оказва влияние Rolling Eyes.Спукаха мехура(това грам не боли) и интензитета на контракциите се усили-в смисъл по-дълги и изтръпващи някак си ги усещах.Горе -долу един час след това родих.Когато разкр. стане 10 см  почваш да усещаш напъните(все дно ти се ходи по-голяма нужда).Изчезва и чувството за болка-т.е шийката е напълно изгладена,защото мен ме питаха има ли още малко болка.Отначало чувството за напън се появява в края на контракцията.После с всяка изминала контракция това чувство  все повече се увеличава.Докато накрая остане само непреодолимо чувство за напъване.Усеща се вече как детето слиза много надолу.
В този момент те местят на родилната маса.Много трябва да слушаш акушерките в този момент.Аз бях много послушна този път и нямах проблеми,но защото си напатих от миналия,когато от  страх действах тотално хаотично,не слушах екипа и изобщо раждането се превърна в пълен кошмар,така че сега бях много мотивирана да се справя добре.
Трябва да се стараеш да не напъваш докато нямаш контракция.Когато дойде новия напън ,даваш всичко от себе си и напъваааш Simple Smile.Пълниш дробовете хубаво с въздух точно преди  това и използваш долните мускули,а не само да си духате бузите(както аз първия път грешно напъвах.Затова най-добре да се абстрахирате  и колкото и брутално да звучи,но образно казано си е най-добре-да се опитате да ''изакате '' бебето.При мен стана с 2 напъна,защото на първия ми свърши въздуха.В този момент акушерите ви напътстват-слушайте ги.Самото изгонване на бебето не боли.След разкритието вече не боли.Изживяваш великия момент да усетиш как бебето се изплъзва и малко след това чуваш гласчето му-глътката живот. Simple Smile


 

# 67
  • Мнения: 3 641
Честити бебоци на Ани, Каки, Хриска, Ради и Каки!
Нека са в издрави, усмихнати и много щастливи деца.На мамите бързо възстановяване Hug Hug Hug

Бейбимама
, много сте се измъчили,но се радвам,че всичко е наред Hug
Гинче, честит рожден ден ден на половинката Hug
Герчо, наистина си герой Hug
Норче, ето я нашата мома, да я покажеш на вашия мъж Laughing И твоите бубки са много сладки Heart Eyes
И на Деси бебока е невероятен сладур, много се радвам,че го видях на живо Hug
Руми и вие сте прекрасни с вашия мъж Heart Eyes
Имах удволствието да се запозная в болницата и с Ина-Мария, стискам палци за прегледа Hug
Момичета сега малко се осъзнавам и ще ме извинете,че пропускам някой неща Embarassed
Ето как протече всичко и при мен, може да съм полезна на някой. Готова съм да отговоря на всички въпроси
Сутринта на 01.10 ме приеха в Тина Киркова за планово секцио. Точно в 10.00 се роди нашата Габи. Благодаря на целия екип, бяха страхотни. Д-р Ковачева, д-р Русинов и анестезиолога д-р Недялков, койор само ме разсмиваше на операцията и исе интересуваше през всички дни от престоя. 24 престой в реанимация, доста неприятно защото бях точно срещу отворената врата на операционната и на доста неща се нагледах.
На следващия ден ме качиха във Вип стая, която горещо препоръчвам на всички. Всички акушерки  и лекари стимулират къмренето, обясняват когат оимаш въпроси.Условията са добри, в сравнение с обикновените стаи където е ужасно. Бебчето беше при мен само го вземаха за тоалет и визитация. Стана много дълго, но пък може да съм полезна на някой
Ето и малко снимки на Габка
http://www.foto.bg/data/500/medium/Picture_12527.jpg
http://www.foto.bg/data/500/medium/Picture_11427.jpg

http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=269290&cat=500

http://www.foto.bg/showphoto.php?photo=269292&cat=500


 

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 16:23 от *Jeny*

# 68
  • Варна
  • Мнения: 18
Първо да честитя на всички, които са станали майки!!! Живи и здрави и те и бебенцата им!
 
Да кажа малко и за нас.  Както Тери ви е казала, нашето детенце се роди на 1.10.2009г. в 8.50ч.  секцио. Аз не знаех колко точно е, казваха ми "голямо бебе" и съм я объркала малко. А и име оше не бяхме му измислили. Та, нашето бебче е 3550гр., 50см. и се казва Йоан. Вчера ни изписаха от АГ-то и вече сме си вкъщи. През деня е послушен, но ако знаете вечер какъв характер проявява.... не ни остава да мигнем и не ще в хубавата си кошарка, а при нас в леглото, но и тогава не е особено доволен Simple Smile  А на изписването се разревах като кифла..... хората снимат, радват се, а аз рева.... от щастие, разбира се, но.... А тати не може да му се нарадва..... Всекиму такова щастие!!!!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Жени,много сте хубави.Голяма красавица Heart Eyes

Алекса,добре дошла.

# 70
  • Мнения: 23 466
Жени,много е сладка Габка.Сори,че нее видяхме повече в ТК .Да я нацелуваш.
Алекса, HugДа няма колики бебока?
Ние бяхме 1 час навън,бебчо спа,но аз грохнах и се прибрахме.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 16:30 от ДесиХ3

# 71
  • Мнения: 1 715
Миркам,много ти благодаря,страхотен 4овек си HugЩе се възползвам от съветите ти!
Само не знам ако нямам разкритие защо ще ме държат в болница,та аз може и седмица да си изкарам там ConfusedДано до понеделник се подредят нещата сами Praynig
Жени ,и двете с Габка изглеждате страхотно,много е слади4ка малката Heart Eyes А ти изглеждаш много добре,все едно не си раждала  Hug

# 72
  • Мнения: 1 107
Момичета и аз като Надежда ВИнаги има Ви благодаря за разказите покрай раждането- разбира се наясно съм, че може да има и усложнения (както при BabyMama), но съм оптимистка, че това е по-скоро в % на изключенията.
Бях обещала да разкажа какво научих от ДВД за техниките за дишане. Честно казано се оказа доста по-трудно отколкото изглежда на пръв поглед и се надявам да си спомням поне малко от него в момента на паника Mr. Green
Основно според тази техника (има и други подобни) има 3 вида дишане : 1- поема се бавно и дълбоко въздух, който се задържа за част от секундата и се издишва бавно, без всякакво усилие. Този вид се изполва в началото на контракциите и когато не не са много интензивни. Успешно помага за успокояване на цялото тяло (както Миркам каза- много е важно тялото да е максимално спокойно)
2- "средно дишане"- когато контракцията е вече осезаемо по-болезнена се поема въздух за по-кратко, а се издиша отновно спокойно и бавно
3- "късо дишане" , кратки вдишвания и издишвания, без да се издишва целия въздух от дробовете. Това се използва при най-силните болки, като се внимава да не стига човек до хипервентилация.
Основния принцип на използване е при една контракция от 1.5 мин. напр. в началото се започва с няколко дълбоки вдишвания и издишвания, след това със средни такива и в по-голямата и болезнена част от контракцията се използва късото дишане. В края на контракцията се диша по обратен път.
Дано е станало ясно донякъде- аз лично правя опити всеки ден, но си мисля, че съм доста далеч от правилната техника. Поне разбрах, че е много важно да не се спира дишането, защото това е като естествен човешки рефлекс при болка.

Жени
- много сте хубави двете дами  bouquet

# 73
  • Мнения: 23 466
Ако ми остане време ще седна да напиша какво ни учеха нас за контракциите и дишането по време на раждането.С първото раждане имах време да правя дишането,сега така и не стигнах.

# 74
  • Мнения: 432
Честито на новите мами.Бъдете здрави и щастливи.

Ина-Мария,стискам палци нещата да се наредят както трябва.За съжаление такава е действителността в нашата "мила родина".Незнам какво да кажа,просто нямам думи.

Деска,аз  още не смея да го изведа Бобо навън.Ти извежда ли Алекс  за по няколко минути преди това или направо наведнъж?

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 16:49 от dessy77

Общи условия

Активация на акаунт