Отново за наднорменото тегло

  • 8 758
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз слагам на дъщеря ми всеки ден плодове. Тя си ги хапва, но ми споделя, че няма деца, които да си носят плодове, че всички се купчат на лавката за боклуци, само едно дете от занималнята видяло от нея и вече взело и то да си носи мандаринки. И аз се надявам повече деца да започнат да искат плодове или зеленчуци отколкото пари за боклуци от лавката.

# 61
  • Мнения: 4 678
Едно дете не можеш да го подлагаш на диета или правилно хранене..то си е дете..вкусно му е всичко..
...затова по-добре го насочи към спорт и движение...освен ,че ще отслабне..то ще изгради характер Peace

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може би си прав. Peace Но аз не искам да си подлагам детето на диета, а искам да го науча да се храни правилно. Не искам да стои гладно, а просто да си хапва правилните храни. Разбира се, че не е добре да бъде лишено от шоколад например, но нека той да се приема по- рядко от плодовете и зеленчуците.

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 16:02 от ivben

# 63
  • София
  • Мнения: 3 824
Този уикенд бяхме в Зимния дворец на кънки. Има групи с учител за деца и възрастни от 15:50 до 16:50 и свободна пързалка от 17 - 18:30.
Имаше много деца и възрастни в групите (и деца и родители). Определено е забавно и полезно  Laughing И определено е по-добре от Ариана.
Някой ако се интересува ще дам подробности.

# 64
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Лелеее, има и други като мен, не че е изненада, но не знаех, че си имаме и темичка Hug

# 65
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Изкачване и слизане по стълбите - ако живеете на средно висок етаж, напр. 4-6 и всекидневно не ползвате асансьор, това е едно доста сериозно натоварване. Чела съм информация по въпроса, а и имам близки с личен опит.
По-горе някой споменаваше за скачане на батут - продават се и домашни батути, издържат до 100 кг.

За този домашен батут, колко високи трябва да са ти таваните?

# 66
  • София
  • Мнения: 3 824
Цитат
За този домашен батут, колко високи трябва да са ти таваните?
И аз това се чудех Simple Smile . Той  най-вероятно е за двор за през лятото.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз нещо не мога да намеря - в Кауфланд не видях. Сега се замислям ако не става за стая за какво да го купувам. Някой купил ли е да сподели?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 824
Цитат
Сега се замислям ако не става за стая за какво да го купувам. Някой купил ли е да сподели?
Дано някой който го е купил да сподели, но аз не мога да си представя батут в стая....  Може би някой малък батут за малко дете...

# 69
  • София
  • Мнения: 17 380
Еее, той батута не ги кара да отскачат чак до тавана  Laughing
Ние имаме, сега е при майка ми, писна ми да го разнасяме между градовете и го оставихме, че е по-широко при тях.
Идеално е за стая, той си гледаше детските, подскачайки пред телевизора  Laughing

# 70
  • Мнения: 3 479
Нашият батут е висок ок. една педя, издържа до 100 кг. Малките (4 и 6 г) нямат никакъв проблем с подскачането, а пък големият ми син (186 см) също може да скача на него без да си удря главата в окачения таван Laughing Друг е въпросът, че като скокне това му е основната цел - да опре глава в тавана Crazy
Батутът е настанен в хола  Rolling Eyes след леки размествания. В детската стая няма място просто. Не ми е проблем обаче, тъкмо са ми под око ако решат да се бутат кой да скача по напред.

# 71
  • Мнения: 27
Здравейте! Да се включа и аз ,защото и за нас килограмите са проблем!Голямата ми дъщеря е в трети клас и е 40 кг. В момента, в който докторката каза, че трябва да свали килограми,на нея й  се ядеше по всяко време.Дори се криеше от мен и ровеше в хладилника и извън часовете за хранене. Според мен не трябва да се говори пред децата,защото ефектът е обратен. Може би наистина трябва повече движение и спорт.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Момичета откъде купихте батутите?

# 73
  • София
  • Мнения: 3 824
Незнам къде продават батути, но вижте какво искат да направят в Пловдив:

"Децата с наднормено тегло в Пловдив ще посещават задължително спортни зали и ще придобият навиците да тренират. Мярката е превантивна и е съобразена с европейските изисквания.

На учениците с наднормено тегло ще се прилага лечебна гимнастика в училищата.

Мерките са предвидени в новата програма на община Пловдив за борба със затлъстяването сред подрастващите.

Тютюков допълни още, че идеята е всички малчугани от първи до четвърти клас да бъдат изследвани за индекса на телесната маса, за процента на мастната тъкан и за този на активната мускулна маса.
Отделно ще се установи какво е общото количество вода в организма. Така ще се знае на кое дете каква лечебна гимнастика да бъде приложена.

"Хлапетата от началния курс ще спортуват по индивидуални програми, така след година ще станем градът с най-елегантните деца в страната", смята Тютюков."

Честито на пловдивчани! Дано всичко това излезе истина и дано се сетят и в другите градове за здравето на децата!  newsm10

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 newsm10 Браво! Дано и другите общини приложат същото.

Общи условия

Активация на акаунт