Коледа идва!

  • 150 088
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 8
offtopic Привет, момичета! Сега тръгнах да правя поръчка от Хоум шопинг, но ми искат ЕГН при регистрацията. После гледам, че това излиза и при адреса за доставка. Да не го пише и на колета  newsm78 И каква е логиката да ми искат ЕГН-то изобщо?


И аз се учудих, нали са лични данни  newsm78, но иначе на колета не го пише  Peace

# 1 051
  • София
  • Мнения: 2 658
към момичетата правили дрезденския щолен, забравила съм, маслото разтопено или на стайна температура беше? Утре ще направя половината доза и моля да ми кажете как беше.

# 1 052
  • Мнения: 359
Пепи, благодаря, че си писала. Аз докато видя...Ако търсите с колени мотиви, трябва и мотива на календарчето да е такъв, аз съм топила в микрото и така правих една година.

Бетина, много ми хареса, това със силиконовите формички. Маза ли ги с нещо преди това, лесно ли се отлепиха? Добре ли се получи с ганаш?

Аз ще запретвам ръкави другата седмица.

# 1 053
  • Мнения: 755
към момичетата правили дрезденския щолен, забравила съм, маслото разтопено или на стайна температура беше? Утре ще направя половината доза и моля да ми кажете как беше.
Маслото е разтопено и охладено. Ето това пише в рецептата, която съм си записала: "Разтопяваме маслото , като го бъркаме непрекъснато, за да се разтопи, но без да почне да се пържи." Прибавя се към останалите продукти, когато поизстине, не горещо!

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 21:26 от slastna

# 1 054
  • Мнения: 454
Благодаря за отговора Мариана! Поръчах коледните форми за сладки, понеже видях, че са по-големи от обичайните+разни други не коледни неща. Сега и аз ще чакам.

# 1 055
  • Мнения: 1 122
Velesa когато исках да се регистрирам и мен ме притесни това с ЕГН-то и им писах и-мейл и те ми отговориха, че може да напиша 0000000000 щом не искам да си давам ЕГН-то. Така се регистрирах без ЕГН.

# 1 056
  • Мнения: 305
7 гр. суха мая се равнява на 20 гр прясна. За коя рецепта питаш за щолена- ако е за дрезденския щолен. Аз правя половин доза- със 750 гр брашно. Излизат 2 броя, т. е цялата доза е за 4 големи щолена
Джемма  Hug
И аз мисля да направа половината количество.

# 1 057
  • Мнения: 1 236
Ще го украсявам със марципан. Та въпроса ми е - мажете ли с нещо под марципана (както на тортите) или направо върху кекса слагате чаршафа? 

Направо  Simple Smile

А най-добре става с роял айсинг отгоре върху марципана:
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/11/14/article-0-02772E110000 … C-511_468x374.jpg

# 1 058
  • София
  • Мнения: 2 658
към момичетата правили дрезденския щолен, забравила съм, маслото разтопено или на стайна температура беше? Утре ще направя половината доза и моля да ми кажете как беше.
Маслото е разтопено и охладено. Ето това пише в рецептата, която съм си записала: "Разтопяваме маслото , като го бъркаме непрекъснато, за да се разтопи, но без да почне да се пържи." Прибавя се към останалите продукти, когато поизстине, не горещо!
мерси, досега кълцах лимонени и портокалови корички и накиснах стафирите в ром. Simple Smile

# 1 059
  • Мнения: 305
Да ви се похваля с какво се сдобих днес - силиконови формички за мъфини. Много им се радвам  Party  Силиконовите форми не се намасляват, нали?

# 1 060
  • Мнения: 1 236
Силиконовите форми не се намасляват, нали?


Не.

Ей ти идеи за украса на готовите мъфини  Wink

# 1 061
  • Мнения: 175
Ще го украсявам със марципан. Та въпроса ми е - мажете ли с нещо под марципана (както на тортите) или направо върху кекса слагате чаршафа? 

Направо  Simple Smile

А най-добре става с роял айсинг отгоре върху марципана:
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/11/14/article-0-02772E110000 … C-511_468x374.jpg

Много ти благодаря  Hug Някак и аз не си представях кекс намазан с крем  Laughing , но нали съм малко аматьор... реших да питам
  bouquet

# 1 062
  • Мнения: 363
Момичета, и аз имам два въпроса,относно щолена .С какви стафиди го правите -светли или тъмни  newsm78  и още... бадемите печени ли са,  или само бланширани ,за да се махне кафявата обвивка и после натрошени..Моля ви помогнете ми  Shocked

# 1 063
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, и аз имам два въпроса,относно щолена .С какви стафиди го правите -светли или тъмни  newsm78  и още... бадемите печени ли са,  или само бланширани ,за да се махне кафявата обвивка и после натрошени..Моля ви помогнете ми  Shocked
аз тази година ще го правя и с двата вида стафиди, за да е по-красиво. А иначе бадемите са сурови, небелени. Белиш ги или ползваш филирани, ако за украса отгоре. Peace

# 1 064
  • Мнения: 737
Запис и от мен, връщам се да чета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт