Коледа идва!

  • 150 035
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 916
Откъде мога да купя сушени череши за английския коледен кейк? Днес изкупих стафидите на една сергия, но нямаха череши и нямало да зареждат, явно са дефицитна стока.

# 256
  • София
  • Мнения: 5 260

Аргун, виждала съм на пазарчето на графа. Там има почти всякакви сушени плодове, а последния път си
купих оттам череши  Peace

# 257
  • Мнения: 4 916
Много ти благодаря, ще потърся там   bouquet

# 258
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

kloi , как направи първата елхичка.. тази зелената? Гледам някакви меденки и между тях примерно зелена сметана?



Ааааааа не  Blush Аз не съм такъв майстор.

Аз съм само по идеите   newsm53

# 259
  • Мнения: 1 236

Кремче ванилия, след колко време омекват тези сладки?

За няколко дни  Mr. Green Е, ако са за украса на елха, къщички и т.н. нагласяш да има повечко брашно, да е твърдичко тестото, ама все пак да може да се разточва. Глазират се също допълнително, ако са за украшения - само пудра захар и малко прясно мляко, колкото да разтвори захарта. Става като керамика  Laughing
По принцип тестото се дели на две - едното за директна консумация, в другото се добавя още брашно и се ползва за украсите. После и това от украсите си става за ядене, на който му е твърдо се увива в една влажна кърпа и се бутва за секунди в микровелето, и пак омекват.
Иначе трябва да се държат в плътно затворена кутия. От кутиите дето в тях се съхранява кафе, какао, по възможност от онези с гумичка, да прилепва плътно капака.



# 260
  • Мнения: 1 236
Откъде мога да купя сушени череши за английския коледен кейк?

Що сушени? Слагай от онези коктейлните, едни яркочервени и захаросани (без сироп), има ги във всеки голям супермаркет тип Кауфланд.

# 261
  • София
  • Мнения: 2 658

kloi , как направи първата елхичка.. тази зелената? Гледам някакви меденки и между тях примерно зелена сметана?


според мен това е шприцован маслен крем оцветен в зелено. То това е и най-подходящия крем, защото от сметаната сладките ще омекнат, а и няма да стои така добре надиплено.

Откъде мога да купя сушени череши за английския коледен кейк? Днес изкупих стафидите на една сергия, но нямаха череши и нямало да зареждат, явно са дефицитна стока.
аз съм виждала в Пикадили сушени череши.

# 262
  • Мнения: 1 122
Ето и от мен едни Солени кошнички, които майка ни правеше едно време:

Солени кошнички

1ч.ч. пр.мляко
500гр.брашно
150гр. масло
щипка сол

За плънката:
5 яйца
1ч.ч. кис.мляко
половин л.сода
натрошено сирене

От по-горните продукти се замесва тесто. С него се облепват стените на формичките-кошнички. Пълнят се с плънката и се пекат на ум.фурна ок. 20 мин.

# 263
  • Мнения: 1 236
как направи първата елхичка.. тази зелената?


според мен това е шприцован маслен крем оцветен


Да, маслен крем, продава се и готов за украса на торти (icing ).
(моля не ме питайте къде се продава  Laughing  )


# 264
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
как направи първата елхичка.. тази зелената?


според мен това е шприцован маслен крем оцветен


Да, маслен крем, продава се и готов за украса на торти (icing ).
(моля не ме питайте къде се продава  Laughing  )




 Mr. Green

А вариант целувчена цветна украса и след това слепване с крем ?  Thinking

# 265
  • София
  • Мнения: 210
Момичета, вчера правих портокалови корички(варих ги във вода-3 пъти сменях, когато кипваше, а четвъртия път ги сложих във вода със захар). Ще има ли проблем да ги съхранявам в буркан с течността (вода със захар)?

# 266
  • Мнения: 1 461
здравейте аз успях да завърша албумчето http://2009.snimka.bg/?album;aid=422765 тук са качени всички къщички от миналогодишната тема ,прегледах темата страница по страница, надявам се че не съм пропуснала някои

# 267
  • Мнения: 22 867
Момичета, вчера правих портокалови корички(варих ги във вода-3 пъти сменях, когато кипваше, а четвъртия път ги сложих във вода със захар). Ще има ли проблем да ги съхранявам в буркан с течността (вода със захар)?

wesi.i.gogo, и аз така ги правя, но с малко сироп - става нещо като гъсто сладко от корички, слагам и малко лимонтозу или лимонов сок накрая на варенето. После слагам буркана в хладилника и си гребвам, когато ми трябва за кекс или някакъв сладкиш. Доста време изтрайва, няма да мога точно да ти кажа колко месеца.

# 268
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
здравейте аз успях да завърша албумчето http://2009.snimka.bg/?album;aid=422765 тук са качени всички къщички от миналогодишната тема ,прегледах темата страница по страница, надявам се че не съм пропуснала някои


Ама как ме запалихте с тези къщички.....  newsm68

                                 

# 269
  • Мнения: 3 379
Откъде мога да купя сушени череши за английския коледен кейк? Днес изкупих стафидите на една сергия, но нямаха череши и нямало да зареждат, явно са дефицитна стока.

В Пикадили на щанда с пакетираните плодове. Аз не бих ползвала коктейлните - вкусът им е съвсем различен. Първият път като правих АКК не намерих сушени череши (тогава нямаше Пикадили в София  Mr. Green) и сложих вместо това фурми - ами стана доста вкусно също.

Ето и от мен едни Солени кошнички, които майка ни правеше едно време:

Прекрасна рецепта - моята майка също ги правеше и скоро се бях сетила да й поискам рецептата. Благодаря, че я пусна!

Общи условия

Активация на акаунт