Коледа идва!

  • 149 951
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 228
Благодаря. Май ще отида аз, да няма грешки.  Laughing

# 391
  • София
  • Мнения: 210
Абсолютно правилен подход, Фукла! Хем и нещо друго можеш да харесаш. Wink

# 392
  • Мнения: 4 916
Тествах АКК. Както се казва, човек се учи от грешките си.

# 393
  • София
  • Мнения: 387
Защо нищо ли не стана?

# 394
  • Мнения: 103
Да не пропусна и аз да се запиша и да следя с интерес  Grinning

# 395
  • Мнения: 5 228
Абсолютно правилен подход, Фукла! Хем и нещо друго можеш да харесаш. Wink

Точно от това се притеснявам.  Laughing

# 396
  • София
  • Мнения: 2 658
В Метро дали има някакви подносчета, например? Аз нали ще правя сумати неща и искам да ги сложа и опаковам като ги подарявам. Thinking

# 397
  • Мнения: 520
Искам да попитам как точно става съхранението на направените меденки и украсени с белтъчена глазура? Предполагам сте го дискутирали, но нещо не мога да го открия. Embarassed

# 398
  • София
  • Мнения: 2 671
Петя, аз си купих за целта едни кутийки с дръжки, в които опаковат по едно парче торта в сладкарниците, сещаш ли се? ЗА сладки стават, могат да се украсят отвън (бели са) или поне панделка да им се сложи.

# 399
  • София
  • Мнения: 2 658
Петя, аз си купих за целта едни кутийки с дръжки, в които опаковат по едно парче торта в сладкарниците, сещаш ли се? ЗА сладки стават, могат да се украсят отвън (бели са) или поне панделка да им се сложи.
от Метро ли ги купи? И колкото за едно парче торта ли са? Защото на мен ми трябва малко по-големи да са. Мислех си по принцип за златните подложки за торта като от Кадемлия, например квадратна и да ги опаковам с целуфан и панделка и да се виждат сладките, но не съм виждала на друго място да ги продават. newsm78

# 400
  • Мнения: 5 228
Искам да попитам как точно става съхранението на направените меденки и украсени с белтъчена глазура? Предполагам сте го дискутирали, но нещо не мога да го открия. Embarassed

Аз ги съхранявам в метални кутии, но глазурата я правя 4-5 дни преди Коледа.

# 401
  • Мнения: 678
Искам да попитам как точно става съхранението на направените меденки и украсени с белтъчена глазура? Предполагам сте го дискутирали, но нещо не мога да го открия. Embarassed
И аз съхранявам в метални кутии или от стъклените буркани с пластмасов капак . Белтъчената глазура я правя когато имам време тя издържа много дълго защото е с много захар

# 402
# 403
  • София
  • Мнения: 5 258

заемам се  Peace

# 404
  • София
  • Мнения: 6 269
Петя, аз си купих за целта едни кутийки с дръжки, в които опаковат по едно парче торта в сладкарниците, сещаш ли се? ЗА сладки стават, могат да се украсят отвън (бели са) или поне панделка да им се сложи.
от Метро ли ги купи? И колкото за едно парче торта ли са? Защото на мен ми трябва малко по-големи да са. Мислех си по принцип за златните подложки за торта като от Кадемлия, например квадратна и да ги опаковам с целуфан и панделка и да се виждат сладките, но не съм виждала на друго място да ги продават. newsm78

А не може ли вместо подложка от тези хартиените чинийки с коледни мотиви, после опаковаш с прозрачен целофан и връзваш с красива коледна панделка?

Искам да попитам как точно става съхранението на направените меденки и украсени с белтъчена глазура? Предполагам сте го дискутирали, но нещо не мога да го открия. Embarassed

Аз ги съхранявам в метални кутии, но глазурата я правя 4-5 дни преди Коледа.

По същия начин и аз съхранявам.

Общи условия

Активация на акаунт