Трудно проговарящи деца - тема 2

  • 107 001
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 144
Наистина, здрава психика трябва да има човек, за да не им се върже. Гледаме все да ходим и двамата, че ако няой реши да поддаде, другият да го дърпа  Laughing

# 721
  • Мнения: 381
Ами да прави сте психоложката ни каза че сме със лека умнствена недостатъчност  Confused коефицентът ни е 69 а трябвало да бъде 70. Айде кажете ми какво да правя и ми препоръча психиатър и лекарства можело да вземаме абе луда работа как така 1 точка не ни достигна побърквам се хора

# 722
  • Мнения: 1 919
sofi82  newsm78 1 точка, как пък го нагласиха това, някакви тестове ли попълвахте? При кои "светила" ходихте. Сподели моля те? В какво се състояха самите "огледи".  Невролозите винаги слагат "хиперактвност", логопедите "моторно-сензорна алалия", психолози, психиатрии или ГРР, аутизъм  Rolling Eyes и аз почвам да си мисля, че само те препращат на поредния препоръчан от ТЯХ специалист, ама като се замислиш всичко е навързано, и се чудя как все по ЗК нямало часове и трябвало да се чака месеци за преглед, а на частно и веднага можело...  #2gunfire ама в каква държава живеем само  Sick

: La vie en rose    Hug хич не им се връзвай на глупостите.

# 723
  • Мнения: 381
ами разпитваме за нея дава и едни кубчета да си играе с тях искаше да нарисува кръг но тя се беше заиграла с кубчета и не прояви интерес и аз и казах че по принцип драска не съм я видяла да рисува окръжност но да си призная не съм и я учила и общо взето това. Ми в Терапията ходих при Дашева ли как и беше точно името не запомних, сега искам да отида някъде другаде ако някой знае добър психолог във Варна моля да сподели  Hug

# 724
  • Мнения: 144
sofi82 , как от едно кубчета успяха да определят коефициента на интелигентност не проумях  newsm78 Имам чувството, че и тези там много бързат да поставят диагнози и го правят с лека ръка, а не им пука какво значи за един родител "уствена изостаналост". Виждам, че навсякъде е едно и също, само че при мен глупостите се заплащат по-скъпо  Whistling По-добре е да потърсиш второ мнение.  Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 109
sofi82     http://www.familencenter.com/index.php
Не съм посещавала центъра,препоръчаха ми го.

# 726
  • Мнения: 1
логопед във варна-индивидуални занимания 0887 81 32 69

# 727
  • Мнения: 1 919
логопед във варна-индивидуални занимания 0887 81 32 69

 

 Thinking  а име .....някак не върви да звънем и "ооо намерих ви телефона в един форум...случайно да сте логопед?"  newsm78  И този логопед с какви деца се занимава, с каква възраст  Confused

# 728
  • Мнения: 668
Вики76,благодаря за съвета   bouquet По този начин обличането на блузата е много по лесно,а и се забавлява.ще се научи скоро и ще го похваля. Heart Eyes
чета и се плаша от тия лекари TiredТе са способни да ти изкарат акъла понякога,лошо е ако  се окаже ,че  не е имало защо.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 186
Здравейте. Аз реших да отложа с месец - два тръгването на ясла на дребният. Да използваме поне докато е още хубаво времето и чисти пътищата, за да си походи на логопед. Пък зимата като почната болестите и ледовете ще видим. Дано отлагайки, не отлагам много пък контакта му с повече деца.
Във връзка с това, днес нашият татко е ходил до детската градина на децата да говори с директорката. Жената е проявила разбиране, също и за това че в последствие ще се налага два пъти в седмицата да си тръгва по-раничко. Но е споменала, че ако вземем направление за специализирана логопедична помощ от мястото където посещаваме логопед, можело да не плащаме такса за ДГ за месеците, в които няма да ходи. Един вид нещо като медицинска бележка  newsm78
Моят мъж, обаче, според мен нещо не е разбрал. как така направление. Ако е направление не би ли трябвало да е от педиатъра? А от центъра можем да вземем епикриза или становище или знам ли и аз какво.
Знаете ли нещо по въпроса?

В резюме - големият ми син не виждал, понеже в семейството имало неща, които не трябвало да види....
ooooh! Ей много ги обичат тези аналогии. Моят сигурно не иска да говори, за да не ми каже колко съм глупава  Crazy

# 730
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На мен за логопед са ми искали направление, но е един такъв лист от старите зелени бележки. Сигурно има някакъв документ, който също се нарича направление  newsm78

# 731
  • София
  • Мнения: 3 249
Според мен ще е някаква служебна бележка newsm78
В нашата градина тази година най-сетне ще има логопед. вчера получих бележка от обследването - писано на изуст. И се повтаряше като на всички деца. Не знам нещо съм предубедена и казах на госпожата, че желая да се срещна с логопедката. Да и обясня какви са проблемите и какво да работят, а не тепърва да открива топлата вода...

# 732
  • Мнения: 64
На нас ни отпусната ресурсно подпомагане за градината,но логопед нямало да дойде само за 1 дете

# 733
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На нас ни отпусната ресурсно подпомагане за градината,но логопед нямало да дойде само за 1 дете

На логопед може вие да си го водите към логопедичните детски градини, приходящо.

Последна редакция: сб, 25 сеп 2010, 15:42 от Dorothy

# 734
  • Мнения: 64
Във Варненската логопедична градина по голяма част от децата нямат говорен дефект...като допълнение ще кажа че се намира в Морската градина

Общи условия

Активация на акаунт