Вегетарианство - Тема 2

  • 26 203
  • 229
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
Вери, благодаря ти за линковете, които си извадила от предната тема.   bouquet Няма как да ги добавя в първия постинг, но ще пиша на модератор.
Иначе ги събрах всички на едно място тук, с идеята да добавям новите като се публикуват тук в темата и после за новата да ги имаме на готово.
http://cubbit.blogspot.com/2009/10/blog-post_16.html

# 61
  • Мнения: 232
О, да се запища и аз.  Wink

Кюбит, мерси за темата.   bouquet

За либидото- в целия си досегашенсексуален  активен живот съм била вегетариантка, оплавания и от двете страни е нямало  Wink

Да попитам нещо.Колкото и да е странно досега не харесвах кълнове,но от известно време хапвам в ралзлични салати. Така че искам да почна и да си покълвам.) Моля ви дайте малко инфо за кълновете- не технология, а по скоро какави- в смисъл с ккави да започна, кои най-лесно покълват, разлика във вкусовите  или хранителните качества и пр. Мерси. Hug

# 62
  • Мнения: 5 713
Най-лесно: елда, киноа, амарант; слънчоглед, ако не искаш да си правиш поници; пшеница.

# 63
  • Мнения: 6 713
Момичета, има ли майонезата някакви алтернативи? Много обичам руска салата, правя я без шунка (не винаги Blush), но си чудех дали майонезата няма алтернативи? Аз по принцип като я правя с майонеза ползвам 2-3 лъжици само и добавям кисело мляко. Та си мислех за сварен жълтък и кисело мляко???  Thinking Thinking

# 64
  • Мнения: 2 132
Момичета, има ли майонезата някакви алтернативи? Много обичам руска салата, правя я без шунка (не винаги Blush), но си чудех дали майонезата няма алтернативи? Аз по принцип като я правя с майонеза ползвам 2-3 лъжици само и добавям кисело мляко. Та си мислех за сварен жълтък и кисело мляко???  Thinking Thinking
Какво искаш да заместиш от майонезата?

# 65
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
млечна майонеза?

1 част прясно мляко, 2 части олио, сол и малко лимонтузу.
слага се в дълбок, тесен съд, пъхва се пасатора и бавно се изтегля.
става като майонеза Краси  Peace
после добавям различни неща - къри, или горчица, или чесън...
зависи за какво ще я ползвам.


иначе аз скоро правих сос от сварен жълтък, кисело мляко, зехтин и горчица - не стана зле, но не е майонеза  Peace

# 66
  • Мнения: 6 713

Ася, мерси много! Hug
То и майонезата като е с кисело мляко примесена, не е точно майонеза, но може да пробвам и второто ти предложение.

Лимонтузу-то как е на немски? Blush

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Лимонтузу-то как е на немски? Blush

zitronensäure  Peace
аз слагам лимонов сок или малко оцет. идеята е да се пресече млякото  Peace
от лимоновия сок или оцета става майонезата малко по-рядка.

тъй като на мен ми идва тежка, става и повечко, отколкото ми трябва, често правя 1:1 мляко и олио и става рядка, но за дресинг си е ок.
предупреждавам, че ако я направиш със зехтин и ще нагарча Peace
ползвай друго олио  Peace

# 68
  • Мнения: 2 185
Тук има майонеза от гроздови семена, не знам дали се намира в Бг  Thinking

# 69
  • Мнения: 1 394
Аз я правя с прясно мляко и олио-става,като леката майонеза на Краси...Има и готова в магазините-соева на Диабел,на Квирест...много е сполучлива-на мен лично ми харесва.
Момичета да си поговорим малко за кълновете.Онзи ден си правих пшенични /досега бях яла само соеви/...ами страхотни са!  Hug...
Сега ще си правя бобови,ама нещо аз ли не разбрах както трябва... newsm78...Сложих ги в един гевгир с дупки/пластмасов/ и те кълновете се бяха подали отдолу през дупките...трябва на тенцух ли?Сега боба съм го сложила на тензух....да видим... Rolling Eyes
Споделете вашите опити с кълновете....Сега съм си наумила пък да правя веге кисело мляко от ядки... Peace

# 70
  • Мнения: 182
Аз от няколко дена съм сложила люцерна да покълва, за първи път  покълвам. Та ще видя дали ще стане нещо  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 394
И аз за пръв път покълвах жито.Стана страхотно.Преди мялко си видях и бобчетата,започнали са да излизат кълновете.  Peace...Незнам само колко време да ги чакам и колко големи трябва да станат.А иначе кълновете са невероятна храна.Така те зареждат с енергия!  Hug...Важно е само да са на тъмно,на тензух и да се навлажняват по два пъти на ден.Аз ги навлажнявам сутрин и вечер.Житните ми станаха страхотни.А лятото правих два безуспешни опита и се вмирисваха.Но този път ухаеха страхотно!  Hug
А преди малко подсирих едно мляко.Ще си правя сиренце. Hug...По една нова технология с кисело мляко вътре...Правила съм,но само с мая.Сега ще видя дали ще се получи с млякото.Казват,че ставало по-хубаво. Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 925
додиники, а житните ти кълнове покараха ли зелена тревичка, или само пуснаха коренчета? Аз си правих веднъж, но не успях да ги дочакам да пуснат тревичка, хем ги навлажнявах по 2 пъти на ден и пр. Твоите как се получиха?
А бобовите кълнове от обикновен боб ли ги правиш? Български, имам предвид  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 394
Житните кълнове за три дни ми порастнаха около 1 см с мъничко зеленичко отгоре,ама съвсем малко и тогава ги консумирах-веднага....защото знам,че са най-годни пресни и когато престоят се губят ценни качества.В смисъл няма подходящ метод за съхранение и е добре да се ядат пресни.Боб покълвам домашен български от баба ми на село.Тя ми го даде.Иначе една позцната е покълвала и такъв от магазина,само,че по-дребен гледай да е и да не изглежда много добре.Той по принцип е и най-евтин.Да не е начупен само.Зърната трябва да са цели и здрави.Някои режат само кълновете и ядат само тях.Така смятам да направя с бобените като станат.Но житните ги консумирах направо със зрънцата-те омекват и могат да се дъвчат. Peace

# 74
  • Мнения: 232
И аз съм на вълна учене на покълване.
Хъм, боб имам домашен- тази година си произведохме и се радвам много. Ама другите люцерна, жито и пр- взимате си специално за кълнене или... гледах в био магазините в софия, къде другаде може да има?

Общи условия

Активация на акаунт