подсъзнанието може всичко 17

  • 226 814
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 810

благодаря ти, mijjjka   Hug

много добро описание
ама има и още нещо.........   Tired

# 706
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
А някоя мама опита ли да изчисли силния период за детето си? Питам, защото на мен ми подчертава 2005 год. като грешка.

Да, за моята дъщеря стана, но тя е родена 2003 година.

# 707
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Здравейте, пак съм тук... Х-Х-Х, не се извинявай, няма за какво Wink, радвам се, че съм те "побутнала" да се поровиш за информация по въпроса. Но не се "заравяй" много в признаците и "доказателствата", че става изтощително Mr. Green - просто една сутрин ще се събудиш с ясното съзнание, че всички съмнения и предположения са си отишли и въобще няма да имаш нужда от скъпоструващи снимки на аурата и посещения при ясновиждащи (т.е. хора, които виждат аури и др. полета и същества от финия свят) за да си сигурна. В себе си ще имаш отговорите, само го поискай...

Благодаря ти, наистина ми е полезно. Макар че всички около мен са скептично настроени и ме обвиняват, че съм луда и че това са глупости и измишльотини. Само майка ми е склонна частично да ме подкрепи. Наистина ми е адски трудно с моето толкова дълго чакано детенце. Днес пак е била безумно лоша в училище и естествено, аз съм виновна, аз съм лоша майка и не съм я възпитала. Пак са повдигнали въпроса да я водя на психолог ( съпругът ми я взе от училище), но честно казано не ми се занимава с глупости - няма смисъл. Има смисъл да си говорим и да се убеждаваме лично, в къщи, с много любов и разбиране. Външните няма как да я разберат. Много ми е приятно да чета това, което пишеш за твоето детенце. И аз бих изписала страници за моето, даже вече го направих, но не искам да злоупотребявам с търпението на другите момичета. Понякога наистина предпочитам да е по - "нормална", но от друга страна не бих се отказала от детето си въпреки странностите в поведението й. За себе си съм убедена, че тя е специална, вероятно индиго. Не ме интересува какво мислят останалите. Мисля си, че и аз съм индиго, поне съвпадат с мен почти всички критерии. Затова бих искала да имам някокво доказателство - не искам да изпадам в заблуда. Само дето мен са ме пречупили в много ранна възраст и се справях блестящо в училище, а тя е "дива" и "неконтролируема".... Мъжът ми ми заяви, че няма нищо против да се утешавам с езотерични измислици, но това са неща, дето днес един каже едно, утре друг каже друго, трябвало сериозно да се заема да пречупя вироглавството на малката. А аз май не съм склонна да я пречупвам, колкото и негативи да си навличам върху мен. Знам, че аз никога не съм била щастлива точно благодарение на "правилното" възпитание, което съм получила и съм склонна да я оставя с "неправилно" възпитана, с надеждата да бъде по-щастлива от мен.

# 708
  • Мнения: 25
Благодаря за съветите, Есме и Мижка  Hug

За цветолечението не съм сигурна, боя се, че за майка това ще е твърде "отвлечено", няма да го разбере и вероятно няма да го прави както трябва.
Ще опитам със съвета на Мижка Simple Smile Между другото за пръв път съжалявам, че толкова малка се изнесох от родителите - ако живеех с мама, щях да й повтарям утвържденията по цял ден, докато свикне сама да ги прави, както вие правите с децата си. Но ще пробвам да я убедя да започне сама да се упражнява с тях. Мисля да й пусна "Тайната", там основните принципи са обяснени на разбираем език.

Знам, че не мога насила да я накарам нищо да направи... Ама все пак ми е майка, измъчвам се, като я гледам така. Цял живот е имала проблеми и неприятности, наистина все гадни неща й се случват. Е как да й обясня, че сама си ги прави  Mr. Green

Усмихнат ден на всички!

PS. Мижка, да прочета цялата тема беше не геройство, а страхотно удоволствие Wink

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 09:56 от MissMaple

# 709
  • у дома
  • Мнения: 708
MissMaple, напомня ми на моята майка. Книги не иска да чете и ме гледа недоверчиво като й разказвам за силата на мисълта и ефекта от негативното мислене. Накрая я пратих на хомеопат.  Mr. Green Каза ми - 'Е като си ме записала, ще отида какво да те правя'.

В интерес на истината после много ме мъчиха угризения - имах ли право да се намесвам в нейната съдба и собствения й избор?  newsm78 
Обаче по някое време като се почувства по-добре и като рече, че иска с баща ми да ходят да се забавляват на дърти години  Mr. Green и ми стана ясно, че съм я натирила по вярна пътека.   Mr. Green

Подбутването си има своите предимства.  Peace

# 710
  • Мнения: 730
Както се казва- Който има очи ще види, който има уши ще чуе. Всеки от нас катализизира  другия, дори само с една дума, останалото е избор.

# 711
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Благодаря ви момичета за мненията и съветите, които сте ми дали. Бях малко ангажирана тия дни, затова чак сега писмено БЛАГОДАРЯ, пред това.... мислено БЛАГОДАРИХ, ама Вие си знаете...
И още нещо - замислих се, дали това че "усещам" че няма на кого да прощавам не е начин да погледна в себе си. Мисля че, за другите изглеждам доста студен и трезво мислещ човек.... например като се видя с някого не изпитвам желание да го прегърна, дори напротив - като се засилят да ме прегърнат се чувствам неловко.... Обичам ги хората, приятелите си .... но се притеснявам по този начин да се изразя - не ми идва отвътре... Може би това е - покрила съм се с балон, който да спира обидите навътре, но е прекалено плътен и не допускам и топлината да излиза навън... Ще поработя над това....
Говорихте за пренастройката на мозъка. Това ме подсети, че преди време бях чела в книжка на Норбеков /за очилата и очите/ относно това как мозъка се противи да новите неща, като ги смята за "болест", "нападател", дори "вредител".... Примера беше много показателен - строява си познатите неща, независимо какви са те, и всяко ново се подлага на съмнение с цел да се махне. И така всяка сутрин /примерно/ си търси нещата да са му там.... Трябва в началото насила да го накараме да приеме в редиците си новите неща, а другите да ги забрави...
Мога да потърся точните цитати и да ги постна, ако има интерес....
Благодаря Ви че ви има!
  bouquet

# 712
  • Костинброд
  • Мнения: 198
И аз сега побутвам моята майка в тая посока, дала съм и да чете Тайната, този уикенд като си ходим на село ще и занеса и Подсъзнанието....

Аз миналия месец писах 21 пъти едно желание, обаче се изложих и един ден забравих, днес пак подхванах това начинание, дано този път успешно, обаче ми прави едно нещо воечатление- и миналия, и този път като започна да пиша и направо ми се схваща ръката, едвам изписвам буквите. Попромених го малко този път, но пак така се получава, а това е най- искреното ми желание, то ако се сбъдне ще съм много щастлива и много други желания ще се сбъднат покрай него, но защо така се получава newsm78

# 713
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
и пак аз, по темата закамъните обаче  Laughing
намерих нещо интересно относно стоун-терапията
Понеже си купих оня ден едни обички от хематит, та се чудех доколко е истински камъка и как бихме могли да го  познаем от синтетичния? Дамата ме увери че е истински, но намерих  текст в който пише че имитациите се правели от примеси на желязото и съответно имали магнетизиращи свойства. А моите са такива   Sad  Cry ...

# 714
  • Мнения: 73
Момичета,реших да изчета всички теми дотук отпред-назад.Сега съм на подсъзнанието 3 Simple Smile
Включвам се да ви кажа,че току-що ме зарадва една много хубава новина-мъжът ми смяташе,че е невъзможно,но не и аз SunglassesИмам и други малки победи,ала нищо не може да се сравни с удоволствието и удовлетворението от позитивното мислене Heart Eyes
Имам малко дете и не мога да пиша много,но съм с вас в сърцето си Hug
Х-Х-Х,и аз имам един див син на 4г и 8 мес.,но точно днес си записах в ''щастливата'' тетрадка,че точно той ме е направил майката,за която всяко дете мечтае.Имам възможността да бъда такава и това ще етака цял живот.Това дете един ден ще покаже на целия свят защо е точно такова.И всички ще му благодарят,че е такъв,какъвто е. Heart EyesЗнам,че е мнго трудно за гледане,но ''за много с малко не се тръгва''.Сърцето му е пълно с толкова любов и доброта!...Сърцето му е златно.

# 715
  • Мнения: 258
Здравейте момичета!!!
От известно време, когато обсъждаме сложни междуличностни отношения, се каня да ви споделя една "техника", която при мен даде вълшебни резултати. Надявам се да помогне на тези, при които другите варианти не дават резултат. Разбира се, може да се започне с нея, приложима е спрямо всеки... Аз я научих от една съфорумка Hug, благодаря и от цялото си сърце и я благославям Heart Eyes всеки ден...
Когато не можете да се "разберете" с някого, а обикновено това са най-близките ни хора и от конфликтите ни с тях най-много боли Cry - опитайте да общувате с Висшия Аз на човека. Конфликтите са породени от Его-то. Създайте си свой начин на общуване, например вечер, преди да заспя (и ми е единственото време насаме със себе си), моля Висшия Аз на ..... да ме изслуша и обяснявам всичко, което в неговото поведение ме е засегнало и ме кара да се чувствам зле. Разказвам си своята гледна точка по-въпроса, който е породил конфликта, защо смятам, че моето становище е по-градивно в тази ситуация и моля да ни бъде "подсказан" компромисен вариант или нека да се случи най-добрия за всички, без вреда за никого (защото и моето Его иска да стане на неговото Mr. Green, може само да си мисля, че моя вариант е по-добрия). В началото я практикувах само в конфликтни моменти,  а сега - винаги. Когато искам прошка и давам прошка, когато му благодаря или просто му казвам, че го обичам... Прилагам съвета от бисерите на децата
Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години
 

Колкото и пъти през деня да съм му казала, че го обичам, вечер го казвам и на Висшия Му АЗ. Откакто я прилагам се сближихме още повече, все по-често се разбираме и без думи, разбира се, че се караме, но ни минава по-лесно  и бързо се освобождавам от онова гадно лепкаво чувство, което остава след семеен скандал Mr. Green Пробвайте спрямо съседи, свекърви , "приятелки" - работи...
Най-харесвам това, че нямам съмнения дали не манипулирам човека или се опитвам да повлияя на неговия избор... Висшият Му Аз е самата Мъдрост, той винаги знае, кое е най-доброто...
Х-Х-Х, не досаждаш, често говорим за децата си в темата, повечето тук са майки, останалите - ще станат, така че и за тях е полезно да знаят  hahaha какво ги чака, затова не ти пиша на лични, включват се още мами с мнение по въпроса, koral Hug. Но ти обръщам внимание на следното:
... Наистина ми е адски трудно с моето толкова дълго чакано детенце. Днес пак е била безумно лоша в училище и естествено, аз съм виновна, аз съм лоша майка и не съм я възпитала.
не се обиждай Hug, обърни внимание какви словосъчетания използваш за детето си-"адски трудно", "безумно лоша"... нали разбираш - Енергията следва Мисълта, коригирай се веднага и ще повлияеш на ситуацията с правилните думи и мисли Peace
Та за мислите - онези натрапчивите гадни мисли дето кръжат в главата и няма оттърване - и на мен ми се случваше често преди, всъщност благодарение на тях се "събудих", защото си дадох сметка, че ако не  взема мерки, те буквално ме разрушават. Прочетох няколко книги, тогава попаднах на темата и тя много ми помогна, благодаря ви на всички  Hug Heart Eyes  bouquet за информацията, подкрепата и енергията, която ми дадохте и продължавате да ми давате!!!
Първо пробвах варианта с копчето "игнор", "инсталирах" си голямо виртуално копче, което натисках всеки път, когато в главата ми се завъртеше нежелана мисъл и си представях как тя се пръска като сапунен мехур, после молех Майката Земя да приеме отделената негативна енергия и да я трансформира в съзидателна - при мен винаги работи , и сега го ползвам, когато не успея да спра навреме "мислобъркачката" Grinning Понякога прилагам варианта със заместването, много автори го предлагат под различна форма - просто заместваш нежеланата мисъл  с позитивна и готово. Имам си и специално утвърждение, което повтарям като мантра -  "Мислите ми са позитивни, животът ми е изпълнен с прекрасни изживявания, справям се все по-добре” – много помага като „бърза помощ”. Варианти много – важното е да се чувстваш добре от това, което ти кръжи в главата newsm10

# 716
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  mimina,  Hug

# 717
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
............... моля Висшия Аз на ..... да ме изслуша и обяснявам всичко, което в неговото поведение ме е засегнало и ме кара да се чувствам зле. Разказвам си своята гледна точка по-въпроса, който е породил конфликта, защо смятам, че моето становище е по-градивно в тази ситуация и моля да ни бъде "подсказан" компромисен вариант или нека да се случи най-добрия за всички, без вреда за никого (защото и моето Его иска да стане на неговото Mr. Green, може само да си мисля, че моя вариант е по-добрия). .............

точно от това имам нужда понякога, да ме изслушат.
  bouquet
Благодаря ти mimina за споделеното  Hug

# 718
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Момичета, благодаря ви за вниманието и съветите!

Наистина трябва да поработя по речника си, но понякога е доста трудно, когато си сам срещу мнението на всички. Тези думички не са мои, а на моите близки и на хората около нас. Старая се да не слагам етикети, но неусетно ги повтарям, когато ги чувам непрекъснато около себе си. Все пак си вземам поука.

И на мен ми харесва техниката с висшето Аз, само не знам дали мога да я приложа.

# 719
  • Мнения: 258
Можеш, поне опитай, заслужава си  Hug щом ти харесва...

Общи условия

Активация на акаунт