Ти какво сготви? Снимай, покажи! 50-та тема

  • 109 256
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867

Днес сме на карфиолено меню. Имам още малко карфиол, ако ми подскажете и десерт от него, та да ми е издържано менюто от начало до край..... Grinning

Крем-супа от карфиол,


руло с карфиол,


салатката и тя с карфиол. Grinning

# 31
  • София-Младост
  • Мнения: 23 405
Тъкмо днес се чудих как да оползотворя останалия от туршиите карфиол и хоп рулото на labrex...моля за рецепта, защото не си падам по карфиолените супи.  Simple Smile

# 32
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита нова тема и от мен, страхотно оформление  bouquet

За малко да се втурна да правя палачинки за закуска Laughing


От мен за обед паста с рикота и доматен сос, много вкусна  bouquet

# 33
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
~Елина~ ,borianna - благодаря ви  bouquet.

# 34
  • Мнения: 1 114
Lindita, би ли  споделила рецептата за талятелите със сьомга и сметана?

# 35
  • Мнения: 22 867
Тъкмо днес се чудих как да оползотворя останалия от туршиите карфиол и хоп рулото на labrex...моля за рецепта, защото не си падам по карфиолените супи.  Simple Smile

Само срещу рецепта за десерт от карфиол! hahaha Шегувам се.  bouquet
Нищо особено няма. Смесваш каймата (при мен 500гр) с глава лук, нарязана наситно, една чушка също наситно, един сварен морков на кубчета, едно яйце, филия или две хляб, накиснат в пресно мляко или вода и изстискан), подправки - кимион, чер пипер, чубрица. Най-сложното ми е да намеря в какво да го пека (имах малка правоъгълна форма за кекс, която ставаше чудесно, но я изхвърлих), затова сега пека в една емайлирана кутия - та слагаш половината кайма и набучкваш в нея розички карфиол по две на ред с дръжките нагоре. Слага се суров, не е нужно да се вари. Отгоре покриваш с другата половинка кайма, завиваш с фолио и печеш около 40-50 мин. Накрая махам фолиото и запичам, за да хване коричка, а преди да извадя, ръся кашкавал. Може и без него. Това е.

А може и пълнен карфиол да си направиш, също е много вкусен.

# 36
  • Мнения: 1 098
От нас за обяд пълнена тиква със винско и баница със сирене и спанак

# 37
  • Мнения: 61
тази тема е страхотна, запис да ви следя  Hug добре,че не съм на диета, че иначе лошо...  Mr. Green
ето една рецепта и от мен, днес на обяд правих рибни кюфтенца:



продукти:
1 пак. филе от хек (моя беше около 800гр)
1 филия сух хляб
1/2 пак. галета
1 ч.ч. брашно
2 цели яйца
1/2 вр. магданоз
2 стр. пресен лук
сол и черен пипер на вкус

приготовление:
филето се изважда от фризера и се размразява напълно, отделните филенца се режат на тънки ивички и се слагат в блендера, за да се смелят на кайма. смесва се със ситно нарязания пр. лук и магданоз, добавя се сол и черен пипер, малко галета, две цели яйца и натрошената филия хляб, която предварително е накисната в студена вода и изстискана. всичко се меси с ръка до получаване на еднородна смес,която да не е водна,при нужда добавяйте още галета.
оформям малки кюфтенца и пъво ги овалвам в галета,после в брашно и пържа в много нагорещена мазнина, като обръщам само по веднъж. изваждат се в тенджерка върху две салфетки да попият от мазнината, като не се похлупват с капак, да не се овлажнят кюфтенцата.
стават невероятно хрупкави и сочни, поднасям със салата от сварени картофи и пр. лук.
да ви е сладко!

# 38
  • Мнения: 2 708
И за Лабрекс десерта, който трябва да си сготви, с останалия карфиол, да си има и пълен набор от карфиолени ястия

Пудинг, демек мляко с ориз и карфиол

Луд умора нема, както се вика  hahaha hahaha hahaha

и после да докладваш Naughty

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
От мен проста картофена запеканка:

# 40
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
marulka_s , изключително апетитно изглежда "простата" ти картофена запеканка   bouquet Как я приготвяш?

# 41
  • Мнения: 22 867
И за Лабрекс десерта, който трябва да си сготви, с останалия карфиол, да си има и пълен набор от карфиолени ястия

Пудинг, демек мляко с ориз и карфиол

Луд умора нема, както се вика  hahaha hahaha hahaha

и после да докладваш Naughty

Krische, на шега, на майтап, ама намерих и рецепта за нещо почти като сладко от карфиол, сега и ти с тоя пудинг, ама няма ...........изхрупках си го ей така натюр карфиолеца! Grinning
  bouquet за рецептата, кой знае, както пишеш - луд умора няма! hahaha

# 42
  • Мнения: 2 708
Тюююююююхххххххххххххххх, язък.

Аз пък си мислех, че ще е пълна картината. Ама нека ти, като си лакомица-гица и си изхрупала де що карфиол си видяла, нямаш си сега десерт от него hahaha hahaha hahaha

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
Една салатка с пиле от мен:

borianna , каква е твоята рецепта за пълнена "тиква със винско"?

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
marulka_s , изключително апетитно изглежда "простата" ти картофена запеканка   bouquet Как я приготвяш?

Ето по тази рецепта, като този път добавих и копър http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6192915#msg6192915

Общи условия

Активация на акаунт