Ние и зоната - има ли желаещи?

  • 89 535
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 127
addi999-Здравей мила!Безценна ще е помоща и съветите ,които ще ни дадеш !Понякога имаме чести питанки(поне тези, които сме от скоро на режима) Hug

# 46
  • Мнения: 0
  :chefДобро утро на всички,с удоволствие ще отговоря на всички въпроси .но за да е лесно-задавайте конкретно питане .Ноооо за да е възможно това ,трябва да положите усилия поне основните и важни принципи наЗОНАТА  да са ясни-а това е правилното комбиниране на всяка ваша хапка -никога не трябва да е само въглехидрат/това е най-опасната за сега грешка ,която обърква деня ,качвайки ви кръвната захар още с началото на деня /Дори сутрешното кафе или чай ,/ако не сте се отказали от подслаждането им /не трябва да се приемат ,без преди тода да сте хапнали лъжичка извара ,варено яйчице или някое парченце шунка .А СЕГА ПЪРВИЯ МИ СЪВЕТ КЪМ ВАС  ЗА ПО ЛЕСНО СПРАВЯНЕ С ОТСЛАБВАНЕТО -ОТКАЖЕТЕ СЕ ОТ 3-ТЕ Б-ТА КАТО НАЙ ВРЕДНИ НЕ САМО ЗА ОТСЛАБВАНЕТО НО И ЗА ЗДРАВЕТО НА ВАС И ВАШИТЕ ДЕЦА ,А ТЕ СА -БЯЛОТО РАФИНИРАНО БРАШНО,БЯЛАТА РАФИНИРАНА ЗАХАР И БЯЛАТА ТВЪРДА МАЗНИНА /СЛАНИНИ И ЛОЙ /Аз замених захарта и сладкото с подсладител или мед  ,но само временно ,докато се отказах от сладкия вкус на кафето,/подлсадителя е не по малко опасен ако се прекалява /минах на пълнозърнести брашна и напълно изключих бялата мазнина от менюто  си /свинското замених с пуешко ,пилешко,/Ще ви дам рецепти за супички ,ще ви пиша и менюта ,задавайте конкретни въпроси .И не забрявяйте,че това е начин на живот ,не диета и е добра за децата ви ,и семейството ви .ВАЖНО НЕЩО Е И НИКОГА ДА НЕ ИЗПУСКАТЕ МАЗНИНИТЕ  В МЕНЮТО СИ -БЕЗ ТЯХ НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕТО В ЗОНАТА -ВИНАГИ МАСЛИНКИ ,ЗЕХТИН ,ЯДКИ КЪМ ВСЯКА ПОРЦИИКА .ВИНАГИ КОГАТО ИМАМ ВРЕМЕ ЩЕ ОТГОВАРЯМ ,А АКО ИМА МНОГО СПЕШНИ ПИТАНКИ-СКАЙП-pepeliashka9,лек и спорен ден на всички Peace

# 47
  • Мнения: 1
Здравей addi999! Чела съм и много харесвам книгата "Ние и зоната", както и книгите на д-р Бари Сиърс. Имам няколко въпроса. Да приемаме ли допълнително витамин Е? Ако ти приемаш какви точно таблетки използваш? Виждаш ли нещо нередно в използването на стевиа за подслаждане? Подкрепяш ли пълномаслените продукти или препоръчваш да използваме нискомаслени? Благодаря, че се включи в темата ни!   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 425
Адди, чудесно,че се включи  Hug
Прясното и киселото мляко в какви дози да се приемат и към тях какво се добавя?!

# 49
  • Мнения: 0
ПРЯСНОТО И КИСЕЛОТО СА СИ ЗАВЪРШЕНА КОМБИНАЦИЯ съдържание на 3-те съставки-белтъчини,въглехидрати и мазнини според изизскванията на Зоната ,аз лично киселото мл.го хапвам като закуска след ставане ,в 10 ч  и до обеда ,т .е  веднага след ставане докато имам възможност да обядвам съм само на кисело мляко/или прясно за децата и който обича/около 500 гр,или с 1 кофичка 0,2 процента изкаввам до обяда .Ако го вклщчвате към другите хранения ,то си е с 3те суставки ,останалото ще си балансирате -примерна закуска:1/2 ч.ч.кис мляко на айрян-е 1 блок /въгл+белт +мазн/1 филиика /1 бъгл блок/ и  3 суп.е лъжици извара или варено яйце или филиика шунка колкото капаче от детска храна приблизително/е 1 протеинов блок.и така -това е закуска от 2 блока .ДА ПРЕПОРъЧАМ СПАЗВАНЕТО НА ЛУННАТА ДИЕТА С аЙРЯН ,мин вода и чай-24 ЧАСА -СТРАХОТНО ПРЕЧИСТВАНЕ И СЕ СВАЛЯТ ДО 2кгаз го правя вече 5 год, Peace успех

# 50
  • Мнения: 0
Аз приемам ядки-сусам бадеми за набавяне на мазнини ,вит Е си го купувах и пиех както е оказано в зоната ,но напоследък не го пия -просто немарливост е ,добре е за кожата, за косата ,пиите го /геритамин също става /от подСлаДителите се отказах вече ,освен за печива и то рядко ,не съм запозната с стевията ,а нискомаслените продукти ги предпочитайте ,но не 0,1 процента -те са богати на нишестета което им вдига въглехидратното съдържание,аз ползвам 0.2.И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ВЪЗРАСТНИЯ ЧОВЕК НЯМА ЕНЗИМИ ЗА ХРАНОСМИЛАНЕ НА ПРЯСНОТО МЛЯКО И ТО Е ТРУДНО СМИЛАЕМА ХРАНА ЗА НЕГО /НЕ И ЗА ДЕЦАТА РАЗБИРА СЕ /АЗ НЕ КОНСУМИРАМ ПРЯСНО МЛЯКО /ИЛИ В РЕДКИ СЛУЧАИ ПО КАПКА В КАФЕ/

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте на всички и по специално на Ади!
Аз съм от 2 месеца на режима и мисля,че до сега нещата вървят много добре.
Ади, искам да те попитам за лунната диета - до сега не съм я правила и мисля да я съчетая със Зоната. Този месец пълнолунието (прави се на пълнолуние нали?) е
28 февруари 2010   18:38:59 - това ще рече от 18 часа на 28-ми до 18 часа на 1-ви да изтърпя само на течности така ли? Колко и какви точно? Аз пия много течности дневно - над 2.5 л., каито се състоят от вода и чай.
По-нагоре питах за чая от джинджифил, но явно никой до сега не може да ми отговори. Аз си го приготвам като изчиствам, настъргвам и преварявам грудката. Става доста концентриран и много ме освежава! Въпросът е - полезен ли е при режимът на Зоната?
Благодаря за отговорите! Чувствам се "не-сама" чрез този форум!  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 0
  chefЛУННАТА ДИЕТА Е 1 ДЕН ОТ СЕДМИЦАТА /4 ПЪТИ В МЕСЕЦА/като на пълнолуние е най- силно влиянието за отслабване .Миналата седмица беше събота и неделя и аз стиснах зъби ,заинатих се и от събота сутринта та до неделя вчер само на айрян вода и чай,чувствам се прелестно олекнала с 2 килца от задържани течности.Чая от джинджуфил само съм чувала добри неща ,никога не съм си правила ,всички видове чай-РОЙБОС, ХЪНИ БУШ,ЗЕЛЕН БИЛКИ,СА ДОБРИ ,СТИГА ДА НЕ ПРЕКАЛЯВАТЕ С ПОДСЛАЖДАНЕТО,аз лично се научих да ги пия чисти ,без нищо.Още нещо за лунната -без прием на кисело ммляко-айрян не се издържа ,пада кръвната захар вие се свят и не е комфортно -пиите до 2-3 литра айрян /може до 5-6 кофички нискомаслено 2проц. кис мляко.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 365
Ади, много ме зарадва с този айрян. Joy Аз се опитвам да права лунната диета и все ме гризеше съвестта, че пия айрян. Сега ще съм много по-сериозна. Малко се дразня,когато се падне в почивните дни. Трябва да храня семейство и да пия само чай Sick Благодаря

# 54
  • Мнения: 127
нискомаслено 2проц. кис мляко.

Ади ,последно какво кисело мляко може да използваме? ....0,2% или 2%?,защото има 0,1 ....2,,,3,2......3,6 и нагоре.По горе в мнението си казала ,че пиеш 0,2% -правилно ли съм разбрала?!?!?!?!?
Питам защото аз до сега вземах само 2 % и то най-си ме кефеше,но ако е неподходящо...... newsm78


аз правех това лунуване близо година Laughing ,но със фреш ото портокали и грейпфрут и чай-така 3 дни .Но сега фрешовете не са за препоръчване и ми беше гадно ,че не мога да го правя това прочистване ,но сега охоооооо с това айрянче пак ми се отваря парашута.

# 55
  • Мнения: 0
Благодаря много за информацията за лунната диета! Още на 22-ри ще я пробвам  Simple Smile
Друг въпрос, който изникна, е за виното. В Зоната препоръчват по чашка на ден. Е, аз не пия всеки ден, но приятелят ми прави едно страхотно домашно вино, на което не мога да устоя...  Heart Eyes Знам, че се разрешава заедно с вечерята, ако се махне хлябът. Но аз го предпочитам по-късничко (вечерям към 19 часа, вино пия към 21-22 часа). Трябва ли е такъв случай да махна хляба от вечерята или трябва да прибавя малко сиренце (белтъчини) към винцето, или просто да си го пия чисто (най-предпочитания от мен вариант).
Никога не съм пушила, бирата я спрях от както съм на режима, но пуста й страст от виното 2-3 пъти седмично не се отказвам!  Wine Glass

# 56
  • Мнения: 0
 Winkаз си го кръквам чисто преди лягане за приспивартелно newsm78 ,но с мезенце -сиренце е по добрия вариант,а вечерята си я балансирай без да вкл .виното ,щом го пиеш късно .Но при лунната си сръбвам и биричка ,де ...без мезе обаче ,за да е течна храната само...няма забрани в зоната ,има свобода  избор ,предпочитания ...от време на време и нарушаване с малки удоволствия  ...нооооооо следващото хранене -задължително пак в зоната за да сме си все вътре... Winkщото си е хубаво  Peace

# 57
  • Мнения: 0
Оооооооохххх извинете ме за грешката -0,2 процента -няма такова мляко ,имах в предвид 2 проц #Cussing out....да ви призная за 1 път пиша по форуми  Embarassed/на стари години/

# 58
  • Мнения: 127
Оооооооохххх извинете ме за грешката -0,2 процента -няма такова мляко ,имах в предвид 2 проц #Cussing out....да ви призная за 1 път пиша по форуми  Embarassed/на стари години/

айде пък сега ще се обиждаме на стари! К`во да кажеме ние с гайдите.........Това му е хубавото на нета -не знаеш от среща какъв е и колко е годишен....само чуваш мислите му.Обичам нета!Така си изграждам мои образи и представи
Ох ,добре ,че е 2% киселото мляко Praynig
Аз също обичам да си покърквам червено винце на обед ,че и вечер,  Blushно от както съм влезнала в Зоната само му се любувам в хладилника и ми заема място.

# 59
  • Мнения: 0
 bowuuЯ  да си сипем по чашка червено и да си му пиинем ...аз лапнах малко сиренце и сега си му се любувамммммм,наздраве бг мами Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт