"Циганско лято предстои, ах дали ще застуди!"

  • 29 470
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 39 940
Здрасти Деси.

Можеш да видиш линка, който съм дала за ДК. Единствено държавните съм записала само тези в Надежда.
Цените са за доставка на адрес в Сф. Мисля, че Детство мое доставят и до Нови Искър.
Можеш да видиш и раздавателните пунктове на съответната кухня, може да има адрес близо до вас.

Бих те посъветвала да изчакаш още малко със захранването, но ти си знаеш най-добре. Най-добрата храна за дребосите е кърма или АМ. Че ще прояде "нормална храна", ще прояде. И после цял живот все това ще папка Simple Smile
Алекс се храни нормално, даже мисля че яде повече от сестра си. Но уви, след захранването и от многото движения, няма ги онези хубави гънчици. Не, че пак няма къде да го захапеш де Simple Smile

Алекс пък нищо не схваща, ни жестове, ни думички. По цял ден може да повтаря едно "тата" и "тля тля" (това е Харитон, котарака). Но пък си носи пантофите да му ги обуеш. Продължава да дава муцка за целувка. Даже тази вечер започна (отново) да мляска (т.е. "целувам те де") Simple Smile
Но пък е хитър. Взел е нещо, искаш да го вземеш... и той си плюе на петите и бяга. Най е смешен като почне да отстъпва заднишком.
Гледа те, и прави беля Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 765
Всички са големи сладурчета  Heart Eyes Hug

Деси, радвам се, че си писала в седмичната, въпреки че нямам много опит, мисля, че му е рано за захранване на Макси, според линийката май няма още 6 месеца  Thinking

Танита, браво на малката Ели  Hug

Аарвен, та вие сте големи кукли вече, ехеее, докато ви настигнем, всъщност все още не знаем беба колко тежи, въпреки, че на СИПАП не са я вадили от кувьоза да я претеглят. Всичко ще е наред с очетата ви  Hug

Аз тази седмица похождам по малко в офиса, щото колегата е отпуска, но днес реших да не ходя, от снощи ме боли нещо главата  ooooh! Tired

Гушкам всички  Hug Галина, бързо да ви минава хремичката  Praynig

# 77
  • Мнения: 923
Тани много се радвам за хубавите новини. Браво на Ели. Hug
Хелче точно така е, както ти е казала Вики, на млади жени се прави само ехография. Hug

Една хубава новина. Хванали са човекът, който бодеше със спринцовка деца в София.
Най накрая. #2gunfire

Аарвен, Галина, Комикс  Hug за вас и вашите бебоци.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 711
Една хубава новина. Хванали са човекът, който бодеше със спринцовка деца в София.
И аз гледах снощи по новините, обаче не можах да разбера май казаха че са го пуснали, защото за сега свидетелите били само деца и не мжели да го задържат само с техните показания. Ама точно тогава моите крещяха и не можах да разбера точно.

Аз днес ходих до Токуда, наистина прави се ехография, но не можах да си направя, защото лекарката която прави тези прегледи днес била отпуска, а имаше за някакъв друг доктор, но чак в 5 следобед. Записах си за утре час Simple Smile
Сутринта пък най-накрая ги заведох дребните да им вземат кръв. Много бяха смешни, първо взех Лора и докато сестрата си наглася иглите и другите неща, Лора без да подозира седи в мен и се смее. КАто я боцна няколко секунди нищо, после като ревна... Дани видя че нещо става и почна да реве още преди да се го боцнат. После явно видя че не боли толкова и се поуспокои. Сложихме лепенки, държаха ги 5 секунди и казаха че е минало. Явно не се травмират много от такива манипулации, щом като им мина физическата болка и спряха да плачат и доволни си тръгнахме, като казаха Чао на всички хора които чакаха Simple Smile

# 79
  • Мнения: 318
Здравейте, приемате ли новобранци в темичката ви   bouquet Simple Smile Дано това е правилното място, ако има друга тема, моля да ме извините.

  Накратко за нас, родени сме в 29 г.с и 2 дни, 1 200 гр, 37 см., на 07.10. 2009. По настоящем пребиваваме в болница Шарите в Берлин, малката Паола е в неоталогоията. Снощи я преместиха от интензивната неонатология в нормална такава. Смятат, че тя е добре, предвид крехката си възраст. На мен ни е ужасно притеснено и незнам какво да очаквам. Казват ми  че днес може да е добре, утре не се знае.
  Диша сама от раждането,мисля че само за 10 минути са й помогнали с апарат час след това. Миналата седмица се бяха усъмнили за инфекцията, но изследванията не я потвърдиха слава богу. Диша сама, храни се със сонда на всеки час по 5мг. Вливат й глюкоза, аминокиселини. Видях тук, че е хубаво  да се сменят кувизозите, попитах дали го правят и те потвърдиха. Езиковата бариера ми е проблем затова ще разчитам на вас за помощ и съвети. Всеки ден казват, че е добре, днес споделиха, че искат след 2 седмици да започнат да учат да се храни от шише, но такива далечни планове принципно не се правят.
 Ако има нещо, което много е помогнало при вас, пишете, аз надали имам право да съветвам неонатолозите, но поне ще сравнявам с тяхната терапия.
И последен въпрос, че попрекалих Rolling Eyes - това, че е добре от началото, намалява ли риска от последващо влошаване или няма такава зависимост?
ХУбав ден на всички Hug Hug

# 80
  • Мнения: 9 973
Поли,добре си дошла мила при нас.Много гушки и целувки на малката голяма Паола.Аз доколкото мога да споделя:
1.Добре е,че не е в интензивен сектор,защото това говори за доброто състояние към настоящия момент.От друга страна пък,рискът от инфекции и прочие се увеличава,защото не е чак толкова стерилно.Все пак си е мое заключение.
2.По правило,бебетата недоносени 3 степен,предполагам умишлено се хранят със сонда,тъй като те често забравят да сучат,бързо се уморяват и заспиват.Нека на този етап се храни със сонда за по-сигурно,че няма да остане гладна.
3.Тъй като предполагам,че са подготвили бебето преди раждането,със сигурност са ти били 3 поредни дни нещо си newsm78 за разгъване на дробчетата на бебето,което е пак във ваш плюс
4.Ще питаш постоянно за очите и за нарастването на главата,тъй като сте в ранна г.с.,има голяма вероятност за проблеми с тези органи,но аз не съм запозната.
Ще се включат други мами,които са наясно и са минали по този път.Дано вашият,а и на всички предстоящи е лек!! Praynig
Пиши често! Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 1 711
Поли, добре доша!   bouquet Точно тук е мястото и не се притеснявай да задаваш въпросите си. Следях темичката ти и много се радвам, че всичко е минало добре.  Hug на малката Паола.
За това което питаш, Деси ти е казала, повечето неща. Наистина е добре че е преместена, това означава че е по-стабилна. Това че ти казват, че днес може да е добре, утре не, е малко презастраховане от тяхна страна. Не могат да ти обещаят че всичко ще е наред и за това така ти казват. Ти обаче мисли само позитивно, бъди до нея, тя има нужда само от теб. Лекарите си знаят работата и ще се погрижат за всичко останало.
Това което аз бих ти дала като съвет, е да останеш колкото може по-дълго при нея в болницата. Не знам каква е практиката там, изписват ли родилките когато се възстановят или чакат и бебетата. Предполагам и твоето възстановяване ще изисква повече време. Казвам ти го защото контакта на бебето с майката много помага за по-бързото му възстановяване и качване на грамчета. За съжаление тук в БГ е практика да изписват майките и след това дори не дават да си виждаш бебето. При нас се получи така, че когато извадиха Лора от кувиоза, искаха мен с Дани да ни изпишат, аз обаче отказах. В момента в който ми я дадоха и започнах да си я храня аз, толкова бързо качи нужните килограми, че бързо -бързо си тръгнахме тримата заедно. Предполага, че там са по-напред в това отношение и ще можеш скоро да си я гушнеш  Hug

# 82
  • Мнения: 3 914
Здравей Поли Hug
Питаш дали приемаме....та ние си те чакахме вече да пишеш при нас  bouquet
Аз искам само да ти кажа две неща.Не се притеснявай изобщо,защото те уверявам че сте на най подходящото място и съм убедена че всичко ще е наред.При едно недоносено могат да се появят проблеми с главичката и с очичките,но като гледам май няма да го допуснат щом и дават аминокиселини,а пък за очите съм сигурна че няма да допуснат HugПричината да знам че всичко ще е наред е защото от четири години насам лекувам детето си в болница близо до Берлин,лекувах причиненото тук в милата ни родина и трябва да ти кажа,че сега съжалявам че не отидох там преди седем години,когато Вики се роди,а се позабавих,но пак съм доволна,защото резултата от лечението на безнадеждните и очи ,в момента е наличие на зрение и то добро PeaceТака че мила,уверявам те че там са факири и знам със сигурност,че проблеми на недоносени, с мозъка и очите при тях се броят на пръсти Peace
Желая огромен успехи скоро да се приберете вкъщи,здрави,големи и щастливи Hug

# 83
  • Мнения: 75
Мила Поли привет и от мен  Hug Hug Hug

 ` Аз искам само да ти кажа две неща.Не се притеснявай изобщо,защото те уверявам че сте на най подходящото място и съм убедена че всичко ще е наред. ` - НА 100 % заставам зад думите на Ина . Майчетата от форума са ти написали  най- същественото , а аз се присъединявам с пожелания за много вяра и кураж мила . Господ да ви пази !!! Моля се за вас и вярвам ,че всичко ще е наред . Силни прегръдки  за теб и Паола !!!  Hug Hug Hug

Ина при разговора си с д- р Николова за каква степен на ретинопатия става дума ми беше обяснено , че не не може да се определи с точност - но при толкова недоносени бебета било възможно рязко влошаване , има данни за такава  и от това последва и криотерапията . За Avastina попитах както ми беше писала преди време - за сега изчакваме прегледа след манипулацията ..... дано имаме късмет !!!  Hug Hug Hug

Комиксче   ти си знаеш  Hug  може и да сте ни стигнали вече ,но както пишеш на СИПАП няма как да се разбере -  Hug на Бо и дано все към подобрения !!!

galina_86 стискам палци всичко да е наред и при вас  Hug

Прегръдки  на всички и спокойна вечер от мен !!!  Hug

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами и аз да се присъедина, привет и добре дошли мила ПОли и малка и сладка Паола!   bouquet
` Аз искам само да ти кажа две неща.Не се притеснявай изобщо,защото те уверявам че сте на най подходящото място и съм убедена че всичко ще е наред. ` - НА 100 % заставам зад думите на Ина . Майчетата от форума са ти написали  най- същественото , а аз се присъединявам с пожелания за много вяра и кураж мила . Господ да ви пази !!! Моля се за вас и вярвам ,че всичко ще е наред . Силни прегръдки  за теб и Паола !!!  Hug Hug Hug
Присъединявам се към всичко казано дотук и подкрепям всеобщото мнение, че сте на най доброто и правилно място в момента! НЕ се тревожи ще се справите с всичко  Hug И аз пожелавам като Ина скорошно прибиране в къщи здрави, щастливи и много пораснали!  Hug

МОмичета аз днес се поизгубих малко Wink но реших да се правя на студентка и отидох на училище за едно упражнение, да но се оказа че днес нямаме такова упражнение Crossing Arms, а другата седмица, то било през седмица и аз естествено съм объркала седмиците, та като за първи ден се преучих Mr. Green, утре живи и здрави смятам пак да ходя на някое и друго упражнение, а ВЕроника ще я оставя на гости у комшийката Blush

Аз пък от другата седмица реших да взимам от държавната детска кухня, отвориха я преди няма и месец, много било вкусно яденето - всички майки са много доволни Peace, днес занесох празни бурканчета и от понеделник и аз ще взимам. Чудих се, но реших че нищо не ми пречи, защото ще ми я взимат, аз ще ходя рядко да я взимам по принцип, така че ме устройва, а и купона струва едно левче - а не 5 лв. ЩЕ пробваме пък да видим, а за събота и неделя ще си взимаме пак от Ози. Сега като тръгна на училище и едва ли ще ми остава време и да готвя, дори за големите, добре че отдолу под блока има Студентски стол, в който цените са още от комунистическо време както се изразява моя мъж Joy
ТОва е за сега от нас, айде лека вечер, че домочадието е гладно, а и почва Перла, ВЕроника се е заредила пред телевизора Mr. Green
П.П. пожелавам много грамчета и никакви проблеми на малките ни принцески Wink.
Галина а как е хремата на Краси, надявам се че сте по добре вече.  Hug
ГЕри какво прави ЖОрко, каза ли нещо ново Thinking
МИдичка днес как мина яслата, чакаме те с инфо

# 85
  • София
  • Мнения: 39 940
Александър леко ме уплаши на обяд. Наръфал една топка, глътнал явно от нея. Яде на обяд, и повърна. Отивам да го преобличам, облякох го, отново повърна. Преобличам наново изцяло, отново същото. 3-4 пъти го преобличах. Накрая го мушнах в чувалчето и го сложих да спи. Следобед стана, порядъчно гладен. Няма темп., не повръща.
Ще прибера всички такива глупави топки.

Хора, у нас е кучешки студ, особено в хола. В детската стая се ядва. Но се чудя дали да не пусна духалка в хола. Облякла съм една вълнена риза на Джони, но ръцете ми леко се вкочаниха по едно време.

# 86
  • Мнения: 1 875
Здравейте,
голямо кривене днес, много плач сега вечерта, луднах.
Не съм свикнала да е толкова ревлив и се почудих какво му става.
С това плюнчене дали няма да се озъбва скоро, не му ли е рано Thinking

Пак съм скапана, все ми се струва мръсна тая къща и все нещо чегъртам...

АнМари, милият Алекс Confused  Пускай духалка, защо се чудиш. Де що има отоплителни тела у нас съм ги включила, не се търпи иначе. И скрий топките Hug

Хелче, сигурна съм, че всичко ще е наред, да пишеш след прегледа Hug
Танита, много се радвам за вас с Ели! Hug
Desislava Goranova , браво на малкия Император Simple Smile
Семирамида, шапка ти свалям на желанието за учене coolcool
Поли, честита дъщеричка, желая ви бързо стабилизиране и възстановяване  bouquet

Спокойна нощ на всички.

# 87
  • Мнения: 318
Благодаря ви за топлото посрещане Simple Smile

Много успокоително ми подействаха постовете ви, що касае мястото. Тук практиката позволява да стоя при нея 24 часа ако искам, на стол до кувиоза, аз или таткото. Насърава се галенето  на бебето, по няколко пъти на ден един от двама ни се съблича и я слагат на гърдите му - по метода кенгуру. Преди малко се завърнах от отделението, малката мишка си спинка 2 часа у мен, толкова е крехка.....  Praynig
Пожелавам на всички борбени мъници подобрение и щастлив финал Hug
Лека и сладки!

# 88
  • Варна
  • Мнения: 965
Polina, добре дошла при нас!   bouquet
Дани, важното е, че си имала желание за упражнението.  Joy
Повдигнали сте въпроса за студа - аз още не съм пускала печка, но... май това ще се промени още вечерта. Сутринта като събудих Вики за яслата, както си беше топличък в леглото (а спи отвит винаги), започнаха да му стават ледени ръцете. Уж го обляках дебело, но като го преобличах в яслата чак устните му бяха сини. Тялото си е с нормална температура, само ръцете бяха ледени. Притеснява ме, че и в яслата било студенко (пуснали са климатик, но не е ясно дали ще затопли според персонала).
А вчера на какъв разговор присъствах като вземах Вики от яслата...  #2gunfire Една баба идва да си вземе внучето. Госпожата, която го извежда й каза, че детето е много хремаво - заразило е много деца - майката да му капела капки. Не го били върнали досега, защото всички били хремави, но в понеделник ако още е така щели да го върнат. Да, ама моето дете не е хремаво. Точно сме се излекували. Бива ли така?!  #Crazy Уж има филтър сутрин.
Орелия, сигурно са започнали да го мъчат зъбките (това не винаги значи, че ще избият скоро). Може да пробваш да намажеш венеца с калгел примерно. Ако се успокои, ще си сигурна че го мъчат зъбки.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 711
Viki_76, направо ме изуми, не че е това не е практика на всякъде. Ама и тезо от персонала, как така до понеделник, ми тогава няма да има смисъл да го спират... дано да му се размине на Вики  Hug

И ние сме напускали климатиците навсякъде, доста си е струдено. Днес сме на логопед и сега се чудя какво да им облека, че не знам там как ще е. Вчера като се върнахме от боцкането и ги оставих малко навън с леличката, те обаче се прибраха скоро, защото не можели да се люлеят, или да се пързалят, защото катерушките са студени и им било струдено на ръчичките. Трябва да търся ръкавички, че тези от миналата година са им малки.

Общи условия

Активация на акаунт