Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38
здрасвейте пак!

излезнаха ми резултатите от днешните изследвания кръв и урина.
притеснява ме това , че СУЕ(РУЕ) ми е доста завишена- 61??? Shocked
защо ли? някой да има с висока утайка като мен?
хемоглобина е 114, левкоцитите и те са зивишени малко (но е нормално за бременни), гранулоцитите също са ми високи....

нещо се притесних-постоянно ми се пикае и го върша пове4е от 20 пъти на ден, дали не е някакво възпаление???

оххххх, споделих ви че ми е притеснено!

# 61
  • Мнения: 572
Gulia

Не за точно определена списъкът е примерен.
Аз утре ще ходя до "Майчин дом" и ще питам те какво изискват.
После ще споделя.

# 62
  • Мнения: 1
здравейте и от мен, много бебета се родиха честито на майките и благодаря  на Срамежливка за страхотната информация   bouquet. А останалите майки и аз включително ..... не ни остана много. Чао , и приятна вечер на всички  Grinning

# 63
  • Мнения: 19
Честито на мамите с бебчета! Да растат живи и здрави, пухкави бебета, а на мамите бързо възстановяване!    party006 easter

Ние събота и неделя я изкарахме по поляните, възползвахме се от последните слънчеви дни. А днес какво време, какъв вятър.... явно вече повече ще си седим у дома.

Искам да питам за сгъваемите кошари, ще ги чистите ли преди да ги ползвате?!

# 64
  • Мнения: 1 404
Еха, аз докато чета старата тема има нова и то с 5 странички....

Имаме си и нова мама и то на близначета -  да са живи и здрави и много усмихнати  Grinning Grinning Grinning

Омана, ако нещо те притеснява в резултатите, най-добре се обади на доктора си... По-добре, отколкото да се тормозиш и гадаеш, но като човек със сериозни хематологични проблеми, не виждам нищо тревожно в твоите резултати.

За списъците за болницата, в Токуда ми казаха, да си нося само моите си лични принадлежности, за бебето нищо, само за изписването дрешките. Сега бях на гости на една приятелка, която има детенце на 1 годинка и ме затрупа с неща за бебо, май нищо повече няма да се купува!

Иначе наистина не остана време, като се замисля и малко се плаша, ама това е!!!

# 65
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Omana, нали повишената утайка е признак на възпаление.
Щом пишкаш често, да не е някаква инфекция?
Лекарката какво ти каза?

Срамежливка, моля те сподели след това.
И аз съм се насочила към Майчин дом.

И аз си правих изследвания тези дни.
Моето СУЕ е 20.
Само хемоглобинът ми е нисък - 103, а дори пия
Малтофер фол, ама какво да правя.
А, за прищипания нерв, ще се мажа с Диклак гел, но
максимум 3 дни и на малък участък.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 262
Омана, обади се на доки, за да си спокойна, че ще получиш адекватно мнение. По принцип тези резултати може и да показват възпаление, но не се притеснявай преди да чуеш професионалнист!

Преносимата кошара ще я измия с мокра кърпа, не мисля да правя основно почистване  Peace Вскичко друго по нея ще е ново (матраче, чаршафи обиколници), а те ще имат допир до бебето реално.

Ако някой с … 85;ах

# 67
  • Мнения: 307
мерси много за информацията. Ами лекарката казва, че чакаме по-едро бебе някъде към 4 кила. Мисля да се ориентирам към размер 24

Имам въпрос за ританките. Колко горе долу са дълги крачетата на едно бебе (едро) 30 см крачол за ританки много ли са големи и за кой месец отговарят?

# 68
  • Мнения: 246
Запис и от мен  Peace

# 69
  • Мнения: 21
Здравейте  Hug

За изследванията. СУЕ е нормално да е завишено при бременни. Хемоглобин от 100 до 110 е напълно в нормите, а 114 си е направо отличен резултат. Аз с такъв бях в началото на бременността и постепенно падна до 95. Това си е малко за притеснение защото на 90 се влиза в болница. Ама то не остана, колко има да пада още. За утайката вече не знам.

За нашата беба съм накупила дрешки с размери 22, 24 и 26 по 2-3 комплекта от всеки. Очаквам малко бебе, но до към средата на 2 месец мисля че вече ще сме с 24 размер /това го знам от други мами/. Но за тези, които чакат бебета по 4 кг мисля че изобщо няма смисъл от размер 22. Не е хубаво бебешките дрешки да са опънати, трябва да им стоят свободно.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте мами  Hug
Синческа, нямам думи просто. И това на края на бременността. И от собствената ти майка  #2gunfire
А аз се ядосвам на свекъра и свекърва ми, че сега като съм бременна решиха че трябва да си правим с моя предбрачен договор, при условие че от 11 години сме заедно  #2gunfire Ама аз ги одрязах, казах че нищо няма да подписвам, ако искат те да ходят да си пишат завещания, каквото искат да правят. Аман от сметкаджийски истории. Иначе един път не попитаха за бебето от какво имаме нужда  #2gunfire. Айде да са живи и здрави.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Здравейте и от мен.
Пловдивската среща наистина беше уникална. За разлика от лекцията. Но след нея се събрахме 8 бременни с еднакви чантички. Как ли сме изглеждали в очите на другите. Laughing
sinapovaaya, в събота като взимах дрешки от приятелка тя каза следната мярка - от дънцето до петата на ританките - една педя.Не е много точна мярка ама за ориентир така.

# 72
  • Мнения: 34
привет и от мен
http://kalpazanka1.snimka.bg/wedding/svatba.420737.15375473 малко снимки на който му се гледа

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте Hug

Аз пропуснах доста темички, но имахме малко проблеми из къщи, малко болнички и така... не е нещо необичайно, а и важното е, че отмина Simple Smile
Иначе проверявам редовно новите попълнения Mr. Green и искам да кажа едно голямо Честито на мамите, които гушкат вече своите бебоци! Да са им живи и здрави малките съкровища, а на тях бързо въстановяване  bouquet
Стискам палци и на всички, за които момента вече е съвсем близо Simple Smile

При нас няма нещо кой знае какво интересно. Другата седмица съм на консултация и трябва да ми дадат болничния за 45-те дни, каза мин път, че ще ми пусне и кръв и урина пак, а от началото на ноември започвам да ходя на тонове. Вече и почти всичко е уговорено с доки за раждането, миналата седмица успях да отида до болницата да разпитам с подробности какво-що и честно казано съм очарована. Бяха много любезни, разведоха ме из цялото АГ отделение, а няма да споменавам изобщо, че вътре е като в 5-звезден хотел Blush /е, и парите не са малко, но мисля, че си заслужава.../
Иначе бебока е страшен дивак, не спира да рита и да се намества. Имам чувството, че че опитва да се протегне изцяло, което се сещате колко е приятно за мен  #Crazy Вече взе и доста да ми натежава, а като се сетя, че принципно имам още месец и половина...
За болницата още нищо не съм приготвила, само една нощница си купих онзи ден...
Живот и здраве се каня в началото на ноември да подхващам с пране и гладене на бебешорските тоалети, та за 36-та седмица да съм напълно готова със всичко.

Относно размера на дрешките, аз и сега не съм много ориентирана, защото те на всяка фирма са различни, да не говорим и че не винаги отговарят на номерацията. Обикновено се консултирам с продавачките. Първите дрешки за малката, които купувах бяха за 3 месечно бебе,  наистина в началото бяха малко по-широчки, но много бързо ги изпълни Simple Smile

Спирам, че мойта работа стана дай пара да почна, дай после 3 да спра hahaha Улях се лекинко, благодарско на тези които имаха търпението да ме изчетат Hug
Целувки на тумбаците

# 74
  • Мнения: 1 404
А рано ли е още да се отбием при педиатър, за да се уговорим като се роди бебчо или... Това не ми е много ясно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт