МАЙчетата питат (пишат), докато бебетата ритат!N4!

  • 25 592
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
katia_o_m- И аз тъкмо като Славчето щях да пиша - те си ритат вече бебоците, от 8-9 г.с. вече правят движения. Но скоро ще започнем и да ги усещаме, няма къде да ходим.  Party

# 16
  • Мнения: 1
И аз да се запиша в новата темичка . Мами, не мислите ли ,че още ни е рано да ни ритат и предвид колко бързо изписваме темите ....., но както и да е . Аз сега съм в чуденка относно феталната морфология и биохимичния скрининг. От това , което прочетох има няколко периода , в които е хубаво да се направят и не мога да преценя кога е по-добре. Вие кога мислите да ги правите. Иначе и аз съм чула мн хубави неща за д-р Марков и живот и здраве и аз ще ходя при него.  Приятна вечер Hug

# 17
  • Мнения: 234
и аз се чудя за феталната морфология, моята лекарка
каза че сега ще ми направи биохимичен скрининг 11-14 г.с
а после 15-20 г.с ранна фетална морфология и после  фетална пак 28-32 г.с

но има момичета който си правят фетална морфология още 11-14 г.с , но и аз се чудя дали има нужда първото тримесечие от фетална морфология
 
и аз мн се чудя днес, на моя приятелка и правиха на 12-13 г.с

# 18
  • Мнения: 28
Славче то ясно, че се движат, аз имах предвид и да ги усещаме. Не съм имала още това удоволствие и предполагам, че ще е много хубаво усещане, затова  Whistling  Grinning
като стана въпрос пак за ФМ и БХС и аз съм още в чуденка, дали да правя ранни такива или не...исках да се посъветвам с доки, но като гледам как отлагаме прегледа ще мине периода...  Crazy Чета всякакви мнения по въпроса и не мога да се начудя, дали да не ходя направо на втората ФМ, например...  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 32
katia_o_m, дано по-скоро и ги усетим хехе, аз също не съм имала удоволствието да усетя, но скоро .. скоро

Относно БХС - една позната не си беше правила тези ранни фетални морфологии и тн, но на 3Д й откриха, че някаква гънка на бебчо била над допустимото и се съмняваха за Даун и й казаха, че ако е била правила морфологиите могат да се сравнят изследванията и чак тогава да се прибягва към амнеоцентеза, но тъй като тя не ги беше правила - директно я насочиха към амнеоцентезата... слава Богу беше лъжлива тревога Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Относно ранната феталната морфология - най-важното измерване при нея е нухалната транслуценция (дали го написах правилно  Crazy) Това всъщност е измерване на назалната кост на бебето и е маркер за Синдрома на Даун т.е. ако е извън някакви граници има риск детето да е със Синдром на Даун.  Преди 2-3 г. много малко лекари бяха обучени и правеха това измерване, сега се прави по-масово, доколкото чувам. Моята лекарката го прави, за това аз лично няма да се записвам на ранна ФМ при Марков, а чак на по-късната. Моят съвет е да си направите тази нухална транслуценция, защото при евентуален висок риск от БХС, заедно с още една ФМ може да ви помогне да решите дали да направите амниоцентеза или не.

Всщност ето в статията на Марков е написано по-добре за нухалната транслуценция и назалната кост - http://www.ladypill.com/advice.php?cat_id=133

Момичета и още нещо исках да напиша относно 2Д-3Д-4Д апаратите - лекарите правят измерванията си на 2Д апаратите, ФМ също. Както ми каза Марков миналия път - 3Д и 4Д си е само шоу за родителите. Съответно повече пари за лекарите (това аз го добавям).  Mr. Green

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 17:36 от Ивон

# 21
  • Мнения: 234
а някой да каже нещо за мазнейкова, Д-р Марков ми е малко далеч , Мазнейкова ми е мн по -близко Simple Smile

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
aniK , ей сега ще те уредя с една магия по жицата и вече няма да ти е лошо  Hug

Ох, давай насам  Hug Имах днес 2-часово просветление някъде към обяд и аха да се зарадвам... пак си стана постарому  Cry

Аз много се шашкам от малформации. Записала съм ранна ФМ - на 20 октомври влизам уж в 13г.с., но имайки предвид неточността на калкулаторите, мисля, че е добре. От нея ще реша дали да правя БХС. Хич не го харесвам аз това изследване - дава резултати, които в повечето случаи само стресират. При всички положения ще направя и втора ФМ. Ако има някакви съмнения (не дай Боже  Praynig Praynig Praynig) и амниоцентеза бих направила, само да съм спокойна.

AvrorA, много се радвам, че ембриончето е добре  Hug Ако се наложи, ще полежиш малко в болница, да го закрепят. Аз с миналата бременност лежах в 8-ми месец за задържане. Това ми беше първо влизане в болница през живота - в предродилното на Шейново, със системи в двете ръце и нещо, което трябваше да тече много бавно. Сложиха ми системите в понеделник и ги махнаха в сряда  Crazy Три дена ставах, като бутах двете стойки от двете ми страни, едва ги събирах в тоалетната, за да затворя вратата Mr. Green а край мен жените раждаха ли раждаха  Grinning В една нощ родиха 13 жени. Ох, отпелснах се в разказ, но ми стана мило  Blush

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
а някой да каже нещо за мазнейкова, Д-р Марков ми е малко далеч , Мазнейкова ми е мн по -близко Simple Smile

Пак аз  Mr. Green За нея четох, че малко претупва нещата на ФМ. Много хвалена лекарка е, но понякога допуска грешки и аз го отдавам на голямата и натовареност. Марков май само това прави - ФМ. Аз лично записах ФМ в МЦ Фемина.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 220
Честито нова тема, да се пълни само с хубави новини  Hug Praynig
AvrorA, много се радвам, че сте добре  Hug. Сега си почивай, мисли положително и лекарствата ще свършат чудеса  Peace.
Слънчева, не мисля че е от хашимотото подуването на корема вероятно е както казват момичетата от хормоните. Ти къде ходиш на ендо ?
Моята фетална е на 29-ти а БХС на 30 надявам се да имам прилични резултати  Praynig.
Момичета, за ЖК кой вече се записаха аз все още не бързам. Ходя си на частно при моя док но не съм правила кръвни и урина надявам се да не е много късно към края на 3ти или началото на 4ти да се запиша  newsm78
А за бебета движат се мен мен ми стана много странно, като го видях как шава. Направо се разтопих, не бях очаквала талкова малко човече, а вече да се мърда ръчичките и да подскача  Laughing

# 25
  • Мнения: 234
а някой да каже нещо за мазнейкова, Д-р Марков ми е малко далеч , Мазнейкова ми е мн по -близко Simple Smile

Пак аз  Mr. Green За нея четох, че малко претупва нещата на ФМ. Много хвалена лекарка е, но понякога допуска грешки и аз го отдавам на голямата и натовареност. Марков май само това прави - ФМ. Аз лично записах ФМ в МЦ Фемина.

при кой лекар
аз си мислих и за тях
но не знам при кой

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555
а някой да каже нещо за мазнейкова, Д-р Марков ми е малко далеч , Мазнейкова ми е мн по -близко Simple Smile

Аз от нея съм крайно недоволна.  Naughty Както споменах заради високия ми риск от БХС и минах на ФМ при всички светила - Томова, Мазнейкова, Марков.  Laughing Всички лекари, включително и моята лекарка след обстойни прегледи ме съветваха да не правя амниоцентеза. Мазнейкова обаче само ми видя резултата, отвори си тефтера и каза - "Във вторник имаме свободен час за амниоцентеза, заповядайте в 8.30 с талон номер 7. 10 лв. за консултацията и довиждане".  Crazy То бива претупване, бива - а бях отишла за преглед, а получих едно отваряне на тефтера  и две изречения.  ooooh!

Днес оспамих темата, извинявам се.  Blush Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 32
Аз имам добри отзиви за д-р Виолета Димитрова от МЦ Фемина, но за нея записваха чак за средана на ноември, а на мен ще ми е късно.

Някой знае ли нещо за д-р Томова, за нея записах ФМ.

# 28
  • Мнения: 234
а някой да каже нещо за мазнейкова, Д-р Марков ми е малко далеч , Мазнейкова ми е мн по -близко Simple Smile

Аз от нея съм крайно недоволна.  Naughty Както споменах заради високия ми риск от БХС и минах на ФМ при всички светила - Томова, Мазнейкова, Марков.  Laughing Всички лекари, включително и моята лекарка след обстойни прегледи ме съветваха да не правя амниоцентеза. Мазнейкова обаче само ми видя резултата, отвори си тефтера и каза - "Във вторник имаме свободен час за амниоцентеза, заповядайте в 8.30 с талон номер 7. 10 лв. за консултацията и довиждане".  Crazy То бива претупване, бива - а бях отишла за преглед, а получих едно отваряне на тефтера  и две изречения.  ooooh!

Днес оспамих темата, извинявам се.  Blush Rolling Eyes


оооо благодаря миличка , много  Hug аз питах моята лекарка каза че БХС е достатъчно за първото тримесечие, а аз и имам голямо доверие, но ми се иска да видя мнението на още един лекар странично, първа бременност ми е и малко ме притесняват тези неща

# 29
  • Русе
  • Мнения: 764
Хоп и аз в новата темичка.
AvrorA, радвам се, че сте  добре. Сега си почивай.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт