Ще имам близнаци! Тема с продължение....15

  • 22 748
  • 459
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 638
Честито на мама Елист и на щастливия татко!   stork-girl stork-girl

Много щастие в порастналото семейство и на мама Яничка! stork-boy stork-girl

Passionata , нормално раждане обикновено е възможно ако поне първото бебе е главично. Не живея в Бг, но тук във форума май съм чувала, че Дяволов ако не се лъжа (но не знам в коя болница) се навива за естествено раждане на близнаци - дано ме поправят по-осведомени мами ако бъркам. Гризката също роди момчетата си нормално в Токуда. Аз не се броя в списъка, защото съм раждала в чужбина  Simple Smile Мога само да те успокоя, че не е никак страшно, напротив, изживяването е двойно страхотно  Wink В България знам, че предпочитат секциото при близнаци, но ако намериш свестен и кадърен лекар нормалното раждане може би също е възможно.
Ако датата за секцио ти се струва много рано, уговори се за по-късно. Понякога е трудно човек да се противопостави на лекарите, но все пак се отнася за теб и ТВОИТЕ деца! Ако няма проблеми или основателни причини не виждам защо да ти откажат и по-късна дата. По принцип бременността с близнаци се счита докарана до термин след 37-а г.с. Но съм чела и за близнаци родени в 42-а г.с.  #Crazy Накрая става много тежко обаче и за майката, а бебетата, за разлика от единичните бебета в последните седмици вече не растат много.

Да кажа и аз за БХС. Тук също ми предложиха да направя между 12-а и 13-а седмица комбинирани изследвания - кръвни и измерване на нухалната гънка. От всичко, което прочетох реших да не ги правя, защото при 2 бебета измерването може да е малко по-трудно, а кръвните резултати са неточни. Голям фактор при резултата е и възрастта на майката и с моите 35 години рискът сигурно щеше да е висок и реших да не си причинявам подобно притеснение. На амнио нямаше да се навия. При една добра фетална морфология също могат да се забележат евентуални проблеми. Но пак нищо не е 100% сигурно. А спокойствието на майката по време на бременност е също много важно  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 519
Passionata ,напълно разбирам емоциите ти в момента.Аз също имах едни такива мераци за нормално раждане,но бързо се изпариха(и двете бяха седалищно разположени). Но пък моя приятелка роди нормално близначките си.И те си бяха сревнително едрички-3150гр. и 3200гр. Но това е тук,в Бургас.Ти поинтересува ли се за причините за секцио?
  Относно датата...Термина ми беше на 26.12.2007г.Секциото беше планувано за 12.12,но бебоците ме изненадаха.На 1.12. ми изтекоха водите и  айде честито  Hug.

# 62
  • Мнения: 849
Планираха ми секциото в Тина Киркова за 23.11. Д-р Сигридов (за тези от вас с ин-витро при д-р Стаменов е познат) ме насочи към екипа на д-р Григорова и Игов (анестезиолог). Някой да има впечатления или инфо за тях? Още се чудя за болницата - дали да не ходя в Токуда все пак? Споделете вашите намерения - който се е ориентирал вече.

Аз раждах при тях и съм много доволна. Но мен цяла бременност си ме следи самата д-р Григорова. Д-р Игов е страхотен сладур и много се грижи за родилките и след раждането. Ако се налага секцио и няма как да минеш на вариант нормално раждане, тогава ти ги препоръчвам горещо! Лично аз последвах съветите на Григорова за секцио и изобщо не съжалявам - възстанових се доста бързо. Човек трябва да си премери рисковете в крайна сметка, а на мен излишно геройство не ми е по вкуса. Просто за себе си не намерих лекар в България, на който бих се доверила за нормално раждане.  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 6 194
Честито,Елист!Да са ви здрави и щастливи принцесите!Прекрасно е,че притесненията за крачето се оказаха фалшива тревога Hug

Пасионата,аналогичен случай в наше село-абсолютно същият екип.За нормално раждане на мога да ти помогна-при мен нямаше такъв вариант.В случай,че решиш да е секцио-горещо ти препоръчвам д-р Григорова и д-р Игов.Последните 2 пъти (как звучи само) раждах с тях PeaceОт битовите условия в ТК,естествено,има какво да се желае,но пък не е и трагично.По отношение на персонала нещата чувствително са се подобрили.Д-р Игов ще се грижи за теб до изписването.За по-късно раждане спокойно можеш да говориш с д-р Сигридов.Аз също исках да е максимално близо до термин и родих на 3тия ден от 39г.с.Той се съгласи с условие бременността да се следи често и внимателно.Накрая ходех на запис на тонове 2пъти седмично и 1 път на УЗ.Надявам се да съм ти била полезна,ако имаш още въпроси-насреща съм  bouquet

# 64
  • Мнения: 292
Мила Елист,
честити бебки. Да са ти живи и здрави и да радват цялото семейство. Чакаме снимки.

Аз лично бих искала да родя нормално, но като чели се притеснявам от евентуални усложнения. Но все още ми е рано и имам много да мисля.

Исках да ви питам момичета дали някоя от вас е имала проблеми с главоболие(като чели някой ми бърка в мозъка) и замъглено зрение. Аз нещо започнах да чувствам симптоми, които никога не съм имала и подозирам , че е от бременността. Притеснена съм и ще ходя да ми пуснат кръвни. Много неща почнаха да се появяват, но няма как ще стискам зъби докато се родят принцесите ми.

Поздрави на всички.
Челси, къде се изгуби?

# 65
  • София
  • Мнения: 12 279
  Наскоро Феникс роди нормално в ТК като второто близначе беше седалищно, ако си спомням правилно. Тя беше дори без избор на екип, беше отишла след половин час роди едното и малко по-късно второто. Имаше и още една мама която беше родила нормално, като второто беше седалищно.
  Познавам други поне 4-5 родили нормално двете бебенца, но при второ раждане.
   Наскоро една мама обаче роди нормално първото, а второто се наложи секцио, това в Добрич обаче.
   Аз бях навила моята лекарка от ТК за нормално раждане, ако първата близначка се обърне, защото беше седалищно. При първо бебе седалищно няма кой да се съгласи, но при нормално разположени главично и липса на други противопоказания за секцио няма проблем. Настоявай ако е секцио да е възможно най-близка до термин дата  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 124
Честито и от мен на elist за двете съкровища! Да са здравички и да носят много радост у дома!  Passionata, на мен последния път доктора ми каза, че принципът е, ако първото бебче е главично-не се прави секцио. Допълни обаче ,че трябва и други фактори да са налице /май спомена степен на зрялост на плацентата и определено минимално разкритие/, за да се премине към нормално раждане. Днес следобед пак съм при него и пак ще разпитвам, дано ме ориентира поне за начина на раждане, че до датата на следважата ЖК може вече да сме се запознали с бебчовците  Grinning. Специално този доктор /говоря за Дяволов от Майчин дом/ наистина се навива трудно за секцио-преди 3  седмици ми се наложи кратък престой в МД в патологията, където повечето жени бяха с високо кръвно или гестационен диабет и поне на три от тях със сигурност беше отказал секцио. Вероятно има и други лекари, привърженици на нормалното раждане, макар че не вярвам да са много.....
Renata2002, точно в 17-18 г.с. имах много интензивни пристъпи на главоболие-от по 3-4 дни. Помагаха ми солен айран или малко кола /аз съм с ниско кръвно/. От лекарствата-парацетамол не ми помогна, но но-шпа-категорично. Оттогава не ми се е случвало. Прегръдки за всички и усмихнат ден!

# 67
  • Мнения: 58
Честито на мама Елист!!! Да са живи и здрави и много да ви радват малките съкровища    bouquet  bouquet  bouquet

Вчера бяхме на ЖК и ни казаха, че едното ще е момченце, ама другото не се показа какво ще е. Иначе всичко друго е наред, ритат, премятат се, бутат се, ама аз още не съм ги усетила. От време на време усещам нещо като къркорене, но толкова искам да са те, че може и да си внушавам  Thinking

# 68
  • Мнения: 382
Renata2002 аз също съм с главоболие доста често,понякога ме болят и очите.Челси наистина се изгуби ,дано не и се е случило нещо лошо Thinking

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честита двойна радост в розово на мама Елист Hug Да са ви живи и здрави принцеските  bouquet
Рената, аз също понякога имам главоболие, отдавам го на ниското кръвно Tired

# 70
  • Мнения: 421
Ехааа чудесна новина !!!

Честита двойна радост на мама Елист!!! Да са ви живи и здрави малките куклички!!!  newsm51 newsm51

За нормалното раждане и аз бях много навита, лекарят ми също го подкрепяше. До последно се надявахме на някакво чудо и малкия бандит да се извърти, даже в края на 37 г.с. трябваше да се видим с Док и чак тогава евентуално да определим дата за секцио.

Зайо, раждах в една частна клиника в Плевен - Авис медика. Там много подкрепят кърменето. Всичко беше на 6 - отношение и обстановка. Всички търпеливо изслушват въпросите ти и дават съвети. Безкрайно съм благодарна на целия персонал за грижите, които положиха за нас.

# 71
  • Мнения: 11
хах страхотна тема не предполагах че мамите които чакаме близначета сме толкова много и понеже аз сам доста млада (направо малка мама само на 17 Embarassed Embarassed Embarassed съм бях отличничка в училище но се появи едно момче забременях и решихме дче ще си задържим бебчовците) ще ми е много интересно да науча повече неща за бременността с близнаци защото в момента съм в 10 седмица и все още съм доста стресната

# 72
  • Мнения: 104
Ти поинтересува ли се за причините за секцио?
Относно датата...Термина ми беше на 26.12.2007г.Секциото беше планувано за 12.12,но бебоците ме изненадаха.На 1.12. ми изтекоха водите и  айде честито  Hug.[/color]

Да, разбира се - било рисковано да се чака до термина, защото много често им става тясно и като растат могат да се получат физически увреждания. Освен това плацентите се калцирали (даже вече съвсем леко са започнали моите) и може да се калцират до степен фатална за бебетата. Оплитат се пъпните връви, често се губели и тоновете в последните седмици... все статистики разни. Не че не звучат достатъчно убедително, но на мен като че ли "възможно е да..." не може само по себе си да ме разубеди.
Иначе девойката (първото бебе) си е главично. До скоро и малчуганът беше с главата надолу, но сега се обърна напреки под стомаха. Т.е. условието за разположението е изпълнено. Но за друго сте прави, това и док ми каза - в България няма специалист, който да има достатъчно опит с нормално родени близнаци. За съжаление - няма на кой да се доверя. Така че сигурно ще се примиря за секциото. И Сигридов ми каза да си настоявам за по-късна дата - maya_78, твоята ми се струва идеална - 2 седмици преди термина. А пък те ако си дойдат сами по-рано - още по-добре, за мен важното е ТЕ да решат кога да излизат. Simple Smile
Благодаря за инфото за докторите в ТК, аз се запознах с Игов - наистина е много готин. Просто се дразня на повишените тарифи там, които вече доста се приближават към тези на Токуда, а като условия, база и техника не могат да се сравняват.

Renata2002 , аз бях с непрестанно главоболие до към 6-тия месец. Ужасно мъчително, разбирам те напълно. И моето беше от ниско кръвно - tweeety е права за соления айрян, но не винаги ми помагаше. В повечето случаи просто си го търпях - няма лек. Парацетамол не ми помагаше, мисля че и аулина също е подходящ за бременни, но някакси не исках да пия хапчета и така и не пробвах.

yani4ka_83, как се чувстваш, възстанови ли се вече? Как са бебоците? Щом си толкова бързо тук, явно сте добре и мишоците те слушат и ти оставят малко време и за теб. Simple Smile Кажи някой път каква количка сте взели (много труден се оказа казуса момченце и момиченце в това отношение). Как спят малките? Последния път док ми каза, че било добре първите два-три месеца да са заедно в легълцето, защото са свикнали на допира едно на друго и не е хуаво да се разделят. Как да стане това - не знам, няма толкова големи легълца. Вие чували ли сте такова нещо?

Извинявайте за дългия пост. Спирам!  Blush

# 73
  • Мнения: 382
това ,че е хубаво да спят в едно легло и аз съм  го чувала,но незнам колко е вярно .даже и да спят в едно легло  после като свикнат може да не искат да спят по отделно и да ревът Thinking

# 74
  • София
  • Мнения: 12 279
  Това с легълцата сме го обсъждали много пъти, май имаше и отделна темичка. Не е необходимо изобщо голямо легло, може да ги слагата бебенцата едно до друго, но на ширина. Обикновенно близначетата се раждат около 47 см, така че ширината от 70 см  на леглата им е предостатъчна за дължина. Моите също спяха така до третия месец, но просто защото ми беше по-удобно да погледна на едно място  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт