Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 168
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 48 033
Майчета, и ние вървим към махане
На мен едно време ми я махнаха с местна упойка и беше много гадно,но бях и по- голяма
Искам д апитам,дали някой си води детето в Токуда? И евентуално оперирани там?

# 301
  • София
  • Мнения: 6 284
Майчета, и ние вървим към махане
На мен едно време ми я махнаха с местна упойка и беше много гадно,но бях и по- голяма
Искам д апитам,дали някой си води детето в Токуда? И евентуално оперирани там?


Не съм го водила там, но и не ми я препоръчаха за УНГ и операция.

# 302
  • Мнения: 545
Когато отидеш при двама лекари, и двамата са за изваждането й, и не ти искат стотинка, защото операцията минава по каса, няма какво да се колебаеш. Не познавам някой ходил на УНГ просто за разходка. Усложнения има при всяка интервенция, но в същото време непрекъснатото боледуване, сополи, кашлици и лош сън не са ли усложнения. Не знам дали лично аз съм постъпила правилно, в крайна сметка аз исках само да не боледува толкова, не съм лекар да взема решение дали сливицата й е за операция или не. И не мога да кажа, че съм доволна - общо взето нямах много избор по въпроса.
Освен това, аз не съм против хомеопатията и не знам защо привържениците на хомеопатията скачат веднага при малко по-различно мнение. Никъде не съм казала, че тези, които се лекуват по този начин, трябва да се чувстват ненормалници. Пробвали сме хомеопатично лечение и не помогна. Това пък не значи, че други не са се повлияли от хомеопатия в положителна насока. Аз лично похарчих доста пари за хомеопатични лекарства, от които не видях никаква полза.
Против съм крайни мнения на хора без мед образование, които мислят, че операцията е само с търговска цел и е напълно излишна, само защото в техния случай нещата са се стекли добре и се е разминало. Мисля, че всеки трябва да се ръководи от мнението на УНГ и че всеки сам може добре да си направи извода дали лекарят се решава с лека ръка да оперира (първото ни посещение при УНГ беше точно такова) и да поиска второ мнение, което си е направо задължително, когато става дума за оперативна намеса, особено при малки деца.  
marychery, съгласна съм с всичко написано от теб. Peace

# 303
  • Мнения: 545
Коледна фея, в днешно време махането се прави с пълна анестезия  - правят се пълни изследвания, консултация с педиатър, анестезиолог и с алерголог. Има изискване детето да е било здраво поне 20 дни преди операцията. При нас това си беше голям проблем, защото дъщеря ми не беше боледувала единствено 10 дни от 6 м насам (разбирай без хрема). Операцията трае не повече от 10-15 минути, още същия ден детето може да се храни с по-меки неща от рода на банан и кроасан.
Ако все пак се наложи да я махате, пожелавам успех  Hug

# 304
  • Мнения: 5 531
Bubba   Peace. Аз също никога не съм писала за и против хомеопатията, всеки има правон и избор при лечението на децата си. Това не означава че останалите не могат да си кажат мнението тук. В допълнение - моите деца са именно от тези , при които се наложи нахането не само на третата но по късно и на всички сливици, и то не с търговска цел на доктора. И аз се съгласих, защото малкото ми дете повече от година не е било здраво за повече от 5 дена, защото третата сливица беше не толкова голяма колкото хронично възпалена, забелязана от ревматолог да добавя, а не от УНГ, от там и другите две сливици се оказаха с хронично възпаление и детето ми разви и артрит, и редица други проблеми. Не съм съжалявала че я оперирах нито за миг, съжалявам единствено че не махнахме всички сливици наведнъж а с две операции през година.
Коледна фея аз съм водила моите деца на преглед при УНГ в Токуда. Доволна съм, докторката реагира адекватно, веднага направи и нужните изследвания и назначи адекватно лечение. Относно операция там, лично аз съм чула добри отзиви. Мисля че в една от първите теми пишеха майки оперирали там децата си и останали доволни

# 305
  • Мнения: 112
Здравейте мами.Позволете и на мен да се включа по темата и да помоля за малко информация.Малкия ми син,който е на 5 год.от есента е почти непрекъснато болен- Sickкашлица,хрема,температура.След последното разболяване,го удари в ушетата и имаше период,в който почти не чуваше ooooh!,независимо от приеманите лекарства.Консултирахме се с гл.ас.Маджунов от ИСУЛ,който препоръча изваждането на третата сливица.Операцията е насрочена за 25.01.Тъй като в момента и аз съм болна Tired,вчера съпругът ми заведе детето.Това,което ме притеснява е поисканите от Маджунов 150 лв.и никаква консултация с анестизиолог и алерголог Whistling.Мен самата ме водят,като ПОЛИАЛЕРГИЧНА и смятам,че и детето ми може да е предразположено.Четох отзиви за асистента,но са малко разнородни.За това моля,ако някой има по скорошни впечатления от Маджунов,да ги сподели.И другият ми въпрос е относно поисканите пари.Тази "такса"законна ли е или ще влезе в личните джобове на доктора и екипа.Много моля да споделите Praynig.Благодаря.  bouquet

# 306
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
helen69, щом детето ти е предразположено към алергии, задължително поискай да го тестват за упойки. Можеш направо да вземеш от джипито направление за алерголог и да отидете за тестовете в Александровска болница, там стават бързо и работят по каса. Консултацията с анестезиолога може да стане и в деня преди операцията. При нас премина по - скоро като спокоен разговор с доктора - разпитва ме разни неща за детето, аз му казах, че искам да заспи и да се събуди гушнато в мен, колко време преди операцията не бива да се храни и пие и т.н.


.....Това,което ме притеснява е поисканите от Маджунов 150 лв.....Тази "такса"законна ли е или ще влезе в личните джобове на доктора и екипа.....

Едва ли някой ще ти отговори точно в чий джоб влизат тези пари.
Много пъти сме обсъждали финансовата част на операцията  Confused Въпреки че ваденето на трета сливица се поема от касата, освен в МВР болница, навсякъде другаде в София май се искат пари. И сумите варират доста.
На мен във Военна болница например, ми взеха за операцията 300 лева, мотивът беше, че парите са "за консумативи"  Rolling Eyes.

# 307
  • Мнения: 5 531
Здравей. Аз няма да коментирам цената - вече в много болници са въвели законни такси - избор на екип. Но относно детето - ако сливицата е голяма, и детето боледува често и тежко мисля че няма защо да се притесняваш. Аз лично винаги съм се консултирала поне с двама специалисти, и тогава съм взимала решение как да постъпя. Относно алергиите - на много места не правят тест и не препоръчват да се направи - казват само противоалергично 10 или 5 дена преди операцията. Но аз съм твърдо за тестовете за алергия към упойките. Децата ми са алергични, малката реагира на лекарства тежко, винаго на теста за упойки е реагирала и ние спазваме специална схема преди слагане на пълна упойка. Консултацията с анестезиолог се прави обикновено ден преди операцията и е задължителна.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 13:43 от marychery

# 308
  • Мнения: 545
Съпругът ми работи в НЗОК - ако болницата има договор с касата, операцията се поема изцяло.
Във Военна болница ни скаха пари и отделно настояваха изследванията да са за сметка на джипито - това не е редно.
Има пътека, която поема изследванията преди операция. Според тази пътека престоят в болница е около 3 дни, което на практика не става - изписват те същия ден.
Когато плащаш пари за избор на екип - това е нещо различно, за което могат да взимат пари, не бих дала обаче на ръка.

# 309
  • Мнения: 112
Много Ви благодаря за бързите отговори  bouquet.Ще се опитам тези дни да направя още една консултация,след като аз се почуствам малко по-добре.Но дори и със сигурност да се стигне до операция,поне ще съм малко по-наясно и за заплащането,изследванията и т.н.

# 310
  • Мнения: 545
 helen69, успех! Ние направихме кръвна картина и урина - с направления от личния лекар. Въпреки че трябва да се поемат от касата, не си се разправяше изобщо. Обаче консултацията с алерголог, педиатър и анестезиолог беше безплатна - тестове не са правили, на въпроса ми защо, отговорът беше, че три месеца е приемала ксизал, което било най-добрата подготовка за операция. Оперираха я в Транспортна болница, д-р Ботева. Мисля, че този Маджунов действа извън правилата. 150 лв са за неговия джоб, не виждам за какво друго. Вземи второ мнение.
Иначе  това, което описваш, ми е познато - моето дете за три месеца беше с 6 хреми, после спрях да броя. Отделно имаше проблеми с дясното ухо, което близо два месеца след операцията е още леко зачервено. На нас ни помагаха инхалациите с физиологичен разтвор, имаме и лампа, но от нея някаква осезаема полза не видях, въпреки това вярвам, че нагревките повлияват добре.

# 311
  • Мнения: 5 531
Bubba не са ви направили теста защото детето е приемало противоалергичен препарат. А тест за алергии се прави с поне 10 чисти дена - т.е без прием на антихистамин. Затова е и добре консултацията с алерголог да се направи по отрано, ако детето не е приемало медикаменти да има време и за антихистаминовата подготовка.

# 312
  • Мнения: 545
marychery, да, това беше обяснението за липсата на тест - приемът на Ксизал. Оше когато я прегледаха и се постави диагнозата, както и се реши да се оперира, започнахме с този препарат подготовка за самата операция, за да се свие сливицата. Мисълта ми беше, че не е редно да се оперира без тест. Един свестен лекар не би рискувал.

# 313
  • Мнения: 307
Оперираха сина ми в Токуда миналата седмица - махнаха и трите сливици.
Притеснява ме кашлица, която се появи 2 дена след операцията, влажна и на моменти като пристъпи. От днес /петия ден/ се оплаква, че го боли гърлото и е страшно, а след операцията не го болеше въобще /поне не е казал/. Освен това дъха му е лош, не знам дали е нормално?
С какво захранихте децата след такава операция? Препоръчаха да е на течни храни поне 10 дена. Като му дадох пасиран банан с мляко сутринта и ревна, че го боли гърлото.

# 314
  • Мнения: 5 531
: la estrella първото което аз правих след операциите на моите деца е постоянният контакт с опериралият лекар. Звънях му за всичко което ме тревожеше. Но за твое успокоение ще кажа - лошият дъх е нормален, цялото гърло е в огромни бели налепи които постепенно падат, гърлото наистина боли. Моите деца не се храниха дни наред, почти не приемаха течности, баткото пиеше Нурофен и панадол, на Мария и сложиха още в болницата някакво обезболяващо. И двамата подържаха температура, кашляха лошо. За около 10 тина дена всичко това преминава. Но пак казвам, аз през цялото време подържах връзка с доктора, малката я гледаха два пъти в седмицата след операцията, баткото - на 3 ден се влоши и веднага ни извикаха на преглед. Обади се и поговори с лекаря за да си спокойна.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 09:14 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт