Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 320
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 762
Лампата я няма качена на сайта, пратиха ми на мейла инфото за нея, след като им пратих запитване. И по телефона ще ти обяснят, ако се обадиш.
Даниела, много ти благодаря, ей сега ще ги изчакам да се рзасънят и ще им звънна, даже ако додтавката им е безплатна ще я поръ4ам да ми я доставят Hug

# 286
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте и от мен!!Накратко синът ми който е на 3 и половина е със оголемена 3 сливица 2-ра степен.Ходих при Папуров който ни измери и слуха и обясни че с лявото ухо не чува добре.Та той ни каза да правим операция,но бих искала и друг специалист да го прегледа.Да ме посъветват мамите отВарна които са минали през това.Къде са ходили на консултация и еветуално  на операция?От тази година започна да боледува по често и да прави отити.Чувала съм че и такива деца трудно прговарят-е ние сме така, говорим носово и заваляме думите.

Синът ми го оперира д-р Габровски преди две години, по препоръка на д-р Стойкова /МЦ"Св.Анна"/. Той има огромни сливици/3-та степен/, които съчетани с трета сливица на същата степен създаваха проблеми. Оперирахме съмо третата сливица, защото другите си бяха и са си здрави. Операцията беше в "Майчин дом", но имаше опция да е в отделение УНГ на МБАЛ "Св.Анна" по здравна каса. Всичко мина добре, а детето на втория час след нея играеше и беше гладен. Проблеми с рецидив не сме имали. Аз лично съм много доволна от отношението на д-р Габровски, интервенцията и следоперативното проследяване. Д-р Шиваров също е много добър лекар.

# 287
  • Мнения: 284
Отново Славянка ви пише днеска сутринта ходихме при личния ни лекър да видим какво ще ни каже, но тя ми дади даните на Д-р Румяна Ралчева във Варна и  да и  се обадим да сме си запазели час. И да чуем и нейното мнение и тогава щели сме да видим как ще го лекуваме. Но личната ни ни каза че найстина е възможно от тези секрети да правим гъровете. Аз я попитах дали има начин да се махнат тези секрети тя каза вече с лекарства, а и когато се извади сливицата щяло да се оправи всичко питах я дали се налага да пие някакви лекарства тя каза че няма смисъл да пием нещо което няма да подеиства. Вече не знам какво да правя.Sad

# 288
  • Мнения: 284
Някой ако иам информация за тази Д-р Румяна Ралчева да ми отговори много ви благодаря

# 289
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Д-р Румяна Ралчева във Варна и  да и  се обадим да сме си запазели час. И да чуем и нейното мнение и .....

Какъв специалист е тази лекарка?
За първи път чувам, че секретите могат да причинят гърчове  Confused
Пак ти казвам - направете консултация с добър детски невролог и едва тогава търсете УНГ лекар.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Д-р Ралчева е точно невролог Peace.

# 291
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Д-р Ралчева е точно невролог Peace.

А, значи поне точно са ги насочили хората.

# 292
  • Мнения: 19
според мен го заведи на добьр специалист унг защото всичко това може да идва от третата сливица както беше при моя син самоче тои правеше асматични пристапи за варна незнам добьр специалист но за пловдив бих ти препорьчала доктор димов желаяти успехкаквото и да предприемете пиши налични как вьрвят нещата

# 293
  • Мнения: 102
Не мога да разбера защо всички специалисти УНГ като видят малко удебеляване на 3-тата сливица, веднага казват, че трябва да се оперира, а други специалисти(например личен лекар, педиатри..) казват, че не е задължително..... newsm78 ooooh!

# 294
  • София
  • Мнения: 6 292
Не мога да разбера защо всички специалисти УНГ като видят малко удебеляване на 3-тата сливица, веднага казват, че трябва да се оперира, а други специалисти(например личен лекар, педиатри..) казват, че не е задължително..... newsm78 ooooh!

Имаш предвид увеличена 3-та сливица ли? Според мен нито личните, нито педиатрите могат да преценят 3-та сливица, все пак за това са специалистите, в случая УНГ.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не мога да разбера защо всички специалисти УНГ като видят малко удебеляване на 3-тата сливица, веднага казват, че трябва да се оперира, а други специалисти(например личен лекар, педиатри..) казват, че не е задължително..... newsm78 ooooh!

Не можеш да разбереш защо специалисти си разбират от работата?
Не си виждала дете с ГОЛЯМ проблем вследствие на трета сливица, вкючително изменение на костната система на лицето...

# 296
  • Мнения: 219
При нас третата сливица не беше голяма, нито някой ми е казвал кава степен е увеличението. Но докторите ме предупредиха, че проблемите са свързани и с нея и когато детето навърши подходяща възраст - над 4 години, е добре да я махнем. Но пък дете на познати дори не можеше да спи от третата сливица, хъркане, задушаване и пр. Махнаха я още на 2 години. Не всички УНГ препоръчват веднага отстраняване.

# 297
  • Мнения: 545
Не всички УНГ препоръчват вадене. Ние сме завлачили детето по доктори от 2 г. Първо, казаха че е уголемена, но ще се вади след три. Обаче при непрекъснати хреми, хъркане и отити, препоръчаха после и по-рано. Така и направихме. Наслушах се от познати как сме сгрешили, как израствала отново (което си е факт). Всички тези приказки, наред с тревогите около самата операция, която мина леко, направо ми вгорчиха живота. Спомням си, че се бях заровила из форума преди операцията и четох такива безумия, как сливицата се дължи на липса на внимание, неизразена и подтисната личност и цял куп съвети за справяне чрез хомеопатично лечение, че накрая се чувствах един луд изрод, решил да изтезава детето си вместо да го обгради с цялото внимание и обич на света.
Педиатърката ни съветваше да я махаме също, на въпроса не е ли рано отговори, че, да, принципно се оперира след три години, но при някои щетите, които нанася на организма (бъбреци, сърце и захапка), са по-вредни, отколкото раното изваждане.
Аз пък се чудя защо толкова сте против ваденето при условие, че лекар препоръчва да се извади newsm78

# 298
  • Мнения: 2 908
Защото това,че ти си доволна от факта,че сте я извадили, не значи,че няма родители,които са я извадили и съжаляват за което. Не значи във всички случаи,когато лекарят препоръчва махане,че трябва да се маха-някои лекари просто търгуват с това и това е факт в нашата мила родина.
Ние март месец ще ходим на консултация и май сме се насочили вече към махане,но ще го видим тогава...Може и да се размине. И да,аз смятам,че е по-добре да направя всичко възможно да се размине,отколкото да я махнем, нищо,че имах препоръка да я махаме още преди половин година,а от тогава спря да хърка и не ми боледува...Така,че не смятам за много уместен този въпрос. и това,че лекувам детето с хомеопатия от година вече не ме кара да се чувствам като луд изрод-всеки се чувства както си иска.

# 299
  • Мнения: 5 532
Аз мисля че споровете са излишни защото всяко дете е индивидуално. Но не мисля че тук има родители които са се решили на операция с лека ръка, без да са обмислили различните варианти, и без да са се посъветвали поне с 2 -ма дори и повче специалисти. Човек стига до специалист УНГ при нужда, а не просто за да се разходи дотам. В повечето случаи пък съответният специалист препоръчва махане когато наистина е необходимо, и когато сливицата води до други увреждания и пречи на нормалното дишане и нормалният сън на децата. Не споменавам в момента другите усложнения до които води. Така че всеки родител познава най добре детето си и преценява най добре дали да го подложи на операция или не.
И само да добавя че осртият тон също е излишен - тази тема и целият форум не е за нападки, а за съвети и взаимопомощ

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 11:09 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт