Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 167
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 761
Здравейте, днес заведох малкия в поликлиниката на транспортна болница при алерголог.
Много добро отношение, наистина нямам думи. Оказа се че реагира макар и слабо на първите 4 , даде ни така или иначе който ни беше предписан Ериус по 5 мл вечер, около седмица преди операцията.
Това което ме озадачи е, че сега видях ръката и се виждат резките, тоетс реакциа не само на първите 4 а на първите 8.
Вероятно това вече не е резултат, все пак са часове след това, но все пак мисля утре да звънна и да кажа и на анестезиолога сега.
Има ли мами, които значт каква упойка са дали на деста им, като име.
Благодаря ви за отговорите

Dessbess , в коя болница бяхте.
Много се радвам, че малката е добре и спи спокойно
 Hug

# 331
  • Мнения: 112
Ето ни и нас отново.Операцията ни се размина Praynig благодарение на допълнителните консултации.Оказа се,че положението е напълно нормално Peace,сливицата изобщо не е била прегледана Close и не е уголемена.Препоръчаха ни пролетта да направим контролен преглед/ако няма проблеми до тогава/и тогава да се предприема каквото и да е.Действително е добре операциите да се правят пролет и есен-т.е.при по меко време,не при минусови температури.По повод исканите пари-те бяха 150лв.и само за третата сливица.Но уви Mr. Green -Маджунов няма да ги прибере в джоба си за извършена работа проформа.Човек,който не преглежда обстойно,за 5 мин.назначава операция за след седмица,не препоръчва задължителните консултации с алерголог и иска пари без да каже за какво ще се използват,за мен повече не подлежи на коментар!Просто е поредния в моя черен списък #2gunfireПожелавам още един път успех на всички страдащи от същия проблем и препоръчвам да си търсите правата всякак PeaceЛека вечер!  bouquet

# 332
# 333
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Отдавна не съм писала по темата с алергиите... Мишо също правеше и в яслата в началото( една година) и в градината(пак толкова) реакции. Дали на белината, дали на старите дюшечета и праха в тях- и алергологът ни не знае. Защото той е алергичен и към двете.
Обаче! има една теория, по която и лекуват на запад за вкарване на алергена венозно на малки към големи дози до усвояването му от организма. Това се случва и с децата- свикват в средата и принадлежните и алергени и концентрацията им. Детето ми например вкъщи и в градината не кашля изобщо и почти няма сополи(задни), а отиде ли в свекърва ми(много и друга концетрация на акари в праха), или на вилата при моите родители(близо до морето и плесен) веднага текват сополи и започва да кашля пристъпно. И на двете места сме живели за по два- три месеца еднократно и организмът свиква по някое време. Естествено като се прибере вкъщи спира да се сополяви и кашля на първия час(не че няма прах). Та за алегрични деца е нормално да реагират различно, при различни обстоятелства.

# 334
  • Мнения: 48 033
Катюша ,на мен като дете сами правили такава терапия- десенсибилизация, около 1 година ежедневно вкарване на малко количество алерген чрез инжекции
не знам имало ли е ефект, все пак заедно с това съм изпила тонове противоалергични препарати, махната ми е 3 сливица, провеждано е редовно балнеолечение (имаше санаториуми едно време) в сандански, море, ракитово и един куп други места, както и рехабилиация (дихателни упражнения, нагревки и инхалации)
При мен проблема беше силна алергия към домашен прах, съответно постоянни ринити, синуити и бронхити на алергична основа, които често поради отслабване на организма прерастваха в пневмонии и т.н.
В крайна сметка някое от тези неща може би е помогнало, или просто го израстнах, но е факт че в пубертета този проблем отшумя. Е, появиха се други, но поне гадната алергия се махна. остана ми само за псомен контактен дерматит- появяват ми се екземи от доста неща
Синчето върви по моя път, да видим какво ще стане
не знам как седи въпроса сега с тази терапия, дали се практикува и дали се препоръчва newsm78

# 335
  • Мнения: 545
Dessbess, много се радвам че всичко е минало добре.За д-р Тодоров съм чувала много добри отзиви от познати.
На нас също ни казаха, че другите две сливици са оголемени, но това било заради огромната трета сливица, извадена от почти 3 г гърло на моята дъщеря и че има вариант да се свият с времето, ако не, ще се вадят едва сле 6 г (аз съм като цяло против ваденето на другите сливици и ще трябва бая да се напатим, за да клекна да се извадят, но ако се наложи ....). Също ни препоръчаха поне един месец в годината профилактичен прием на ксизал или сироп ериус (отново поради причина, че има вариант сливицата да е на алергична основа). На моя въпрос относно тестуване за алергии, отговориха, че най-рано на 5-6 г възраст (по-рано било противопоказно).
Коледна фея, съчувствам ти, вашите сигурно са се били побъркали. Аз също бях много болнава, но не на алергична основа. Израстнах го съм 7 клас. Като изключим свинския грип (май такъв си беше) не съм пила антибиотик от 15 години насам.

# 336
  • Мнения: 5 531
Dessbess Браво, пожелавам бързо възстановяване и да не се стига до махане и на другите сливици.
helen69 Браво и на вас . Аз си знам  - консултациите с поне двама специалисти са необходимост.
mama Bobo има ли зачервяване около драснатото на ръката? Все пак се прави леко драскане и то си се вижда. Мария също реагира с леко зачервяване на две от упойките. При нас имаше предписание да пие противоалергичен препарат и да и сложат урбазон един час преди операцията.

# 337
  • Мнения: 118
Според вас нормално ли е на третият ден след махане на сливицата да има нещо като слузести сополки, гъстички, примесени  с малко кръв ? Embarassed

# 338
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако кръвта е тъмно кафява на цвят, да, нормално е.
Но ако видиш ярко червена кръв, дори и съвсем малко да е, веднага се обади на лекаря.
Иначе сополи и секрети след операцията също са в рамките на нормалното.

# 339
  • Мнения: 307
Според вас нормално ли е на третият ден след махане на сливицата да има нещо като слузести сополки, гъстички, примесени  с малко кръв ? Embarassed
Моят син повърна много тъмна кръв и съсиреци след операцията. Но три дни след това не знам дали е нормално, възможно е. А и щом са сополки, може би има спукани капилярчета в носа, но за по-сигурно се обади на лекаря, който е оперирал детето.

Мами, имам питане - знаете ли колко време след операцията на трите сливици детето трябва да се пази и да не ходи на градина?

# 340
  • Мнения: 118
Не съм звъняла, защото днес имаше малко сполче само сутринта. Оттогава нищо...а кръвта не е баш кръв, а като мъничко съсирече в сополчето.
За детската градина, аз мисля да я пусна на 1.02 , че не се издържа вече...в къщи....така ще станат 10 дни от операцията на третата сливица.

# 341
  • Мнения: 2 587
Записвам се в темата.Предстои ни махане на трета сливица според д-р Иванка Кънчева.Само че не знам доколко може да й се има доверие и ще изчакам малката да се оправи(че сега е болна) и ще отида и при друг лекар за потвърждение.

# 342
  • Мнения: 545
la estrella, ние задържахме детето един месец и 10 дни - но по наше желание. Повечето от познатите ни деца в дг бяха болни през декември и преценихме, че няма да е зле превантивно повече да постои. УНГ препоръчваше около десет дни у дома, лек режим на хранене само първия ден след операцията - въобще каза да я третираме като здраво дете.
Dessbess, направи консултация все пак. Сополи е нормално да има, при нас трудно се изчистиха постоперативните секрети, в продължение на около месец изкарваше, правихме нерекъснато промивки и инхалации, да не споменавам и ходенето при УНГ от притеснение, че нещо не е наред. Кръв обаче не е имало въобще. пиши после как сте.

# 343
  • Мнения: 19
ние приди 10 дни извадихме трета сливица но нени се появи хрема а само кащлица нормално ли е това в момента не слагаме нишо нито пием нещо

# 344
  • Мнения: 545
Кашлица най-веротно е от секретите, не е задължително да има хрема, но секретите се стичат назад към гърлото. Дъщеря ми също почти нищо не изкарваше през носа.
Дали е нормално или не, ще ти каже УНГ, другото са предположения.

Общи условия

Активация на акаунт