Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 228
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 48 060
Ужас, и ние ги лепим тия вируси с повръщането, и стигаме до болница...иначе се надявам да има сополки от това че ги извеждат вече по 2 пъти, и да е понастинал от студения(все още) въздух...сутринта като го оставях имаше само 2 деца, но и двете бяха видимо здравички, надявам се да няма болни  Rolling Eyes
Има сополки, колкото да е запушено леко нослето и сутрин да издуха 2 сопола, ще видим какво развитие ще последва, други симптоми няма
Аз засега го пратих на градина, за тези сополи никой няма и да ни прегледа дори...

# 736
  • София
  • Мнения: 6 288
Е, вече ме наплашихте сериозно. До сега поне такъв вид вирус ен сме лепили, той рядко е повръщал до сега. Дайте съвет какво да правя, че трябва да се оправи до към понеделник, че е рожденник в сряда Sad Баща му му е дал само една препечена филийка на обяд, не искал обаче да изпие прахчетата против повръщане.

# 737
  • Мнения: 1 209
Само диета и много течности, щом не иска да пие прахчетата. Ако много повръща можеш да се пробваш да му даваш глюкоза. След това обаче трябва да внимавате със захранването, да не му се претовари коремчето.

# 738
  • Мнения: 48 060
Много течности, ако може- пробиотици по твой избор, и храната да е силно ограничена, най- много солета, картофче, препчена филия и то само ако иска, ако не иска- по- добре само течности

# 739
  • Мнения: 1 163
Течности много да но на малки глътки и през интервал от време. Както е казала sisku може да вземеш една банка глюкоза и през петнадесет минути давам по пет милилитра със пипетата от Нурофена. Има прахчета за обезводняване Хидратин Алфа също можеш да разтвориш да му дадеш. А за повръщането има свещички хомеопатични Вомитусхил май бяха от тях може да му слагаш ако не иска през устата нищо. И най-важното е диета.
Бързо да се оправяте. И това да ви е за последно.

# 740
  • София
  • Мнения: 6 288
Момичета, златни сте  Hug Не е повръщал от обяд, не е ходил до тоалетна. Казах на мъжа ми само солетки да му даде и вода.

# 741
  • Мнения: 2 587
Сега се сещам,че не минах на регистратурата да ми бият печат на епикризата - Проблем ли е? newsm78

# 742
  • Мнения: 48 060
Според мен, да, иначе е само лист хартия
И без това не пише кой знае какво на него де

# 743
  • Мнения: 2 587
Според мен, да, иначе е само лист хартия


Това е ясно,но за какво ми е като документ  newsm78 Епикризата от раждането досега не ми е трябвала.
Мисълта ми беше по-скоро дали е трябвало да плащам някаква такса,когато отида да ми я подпечатат и сега да съм им длъжник  Embarassed

# 744
  • Мнения: 48 060
Не, няма

# 745
  • Мнения: 317
искам да попитам нещо момичета,някой опитвал ли е с нагревки на сливиците ,и ако е имало ли е ефект(може и на лични да не притеснявам темата тук)мерси предварително Peace

# 746
  • Мнения: 203
Здравейтe, ние също искаме да пробваме с лампа. Можете ли да ми препоръчатe някаква инфрачервена лампа за нагревки?

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 11:12 от LejCherry

# 747
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Искам да попитам на тези на които са правили аудиометрия, за колко време става и дали дете на 4г би издържало мирно?

# 748
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте на всички прапатили и патещи родители на дечица с уголемена трета сливица.

Дъщеря ми е на 2.3г. Не беше боледувала до октомви месец 2009г, когато тръгна на ясла. Изкара три последователни вируса. С последния се появи една дълга кашлица - месец и повече, изпробвахме вс видове сиропи за кашлица и отидохме на УНГ. Той каза - уголемена 3-а сливица, като навърши 3год - операция.
Тръгнахме на хомеопат, спряхме яслата, нещата се стабилизираха.

Но...от 4-5 дни  е със сополки - жълтеникави, лепкави, единственият видим признак за инфекция, няма Т-ра, кашлица.
 Отидохме директно на УНГ  (не сме в момента в града, в който е педиатърката ни). УНГ каза, че 3-а сливица е мн възпалена, има мн гной и единственото решение е Зинат - 2 опаковки, макситрол и Ериус няколко месеца, ако създава проблеми - на есен операция. Не искам да давам АБ, досега не сме пили никога.
Обадих се й на хомеопата ни - изрично каза да не давам АБ, а само Калиум Бихромикум 15CH - 3 дни, 10гранулки разтворени във вода, по една кафена лъжичка, през 3ч и да се чуеме.
Приемаме и Барита Карбоника - 2 пъти в седмицата за около 5 седм по предписание на хомеопата.

Днес бяхме в ИСУЛ за още едно мнение, но нямах направление и ме отпратиха.

Единственото решение ли е АБ?

Предварително благодаря!

# 749
  • Мнения: 317
irina_a искам да те питам има ли полза от Калиум Бихромикум 15CH и Барита Карбоника ,защото аз сега от няколко дни чета за тия лекарства и мисля да питам нашата педиатърка дали има наблюдения от тях, дори ми се струва че едно от тях е много подходящо за нас,моляти пиши ми наблюденията си  bouquet
http://www.homeopathybg.org/members/Contemporary/Adenoids.html
p.s.и ако някой е правил нагревки на сливиците както питах долу да ми пише ,моля Praynig

Общи условия

Активация на акаунт