Отговори
# 30
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Eми Мамче, най-добре идвайте още сега, че както е почнало да вали ще вземат да затворят пътищата тия дни. А моя снегорин още се седи в гаража.      При нас има години дето има и по два метра сняг, та стягай куфарите. 

# 31
  • София
  • Мнения: 2 245
little rabit, вчера четох статията и точно заради тези снимки писах, че съм виждала бебешка пишка само на снимки.  ooooh!  Joy
Когато чета писаното от теб ми звучи много добре. Когато го чета от Мама Це пак ми звучи добре. Ще решавам в последствие какво да правя. За сега само ще се продължа да се информирам.

Аууу, Ивеее, не ни показвай тези красоти! Не искам да живея в град и в апартамент! Тук и да вали не искам! След 2 часа е отново кално, мръсно и ужасно! Подтискам се от идеята!  Tired

# 32
  • Мнения: 17
Здравейте мами и от мен,
рядко ми остава време  да пиша, но сега прочетох за темата за забелването и реших да споделя моя опис със сина ми.
Когато беше на 20 дена под влияние на съветите на бабите решихме и ние с таткото да пробваме да го направим. За нас ужас обаче направихме забелването, но не можахме да върнем обратно пилето в изходно положение и като се поду стана страшно.  Sad
Явно и бебо го болеше много и ревеше постоянно. Заведохме го на личната лекарка и тя се пробва, но не успя да хо върне, защото отока беше станал още по-голям и ни изпрати на хирург. След няколко часа стигнахме и до хирурга от Детска педиатрия, който се бори с пишлето половин час и каза, че много е отекло и няма начин трябва да се оперира, но накрая успя да го върне в нормално състояние. После няколко дена детето имаше проблеми с уринирането и отока отмина чак след 2-3 дена. Доктора, който оправи белята, която напрвихме ни посъветна да отидем чак към 7-8 месец и той я правеше процедурата със забелването но много внимателно и в продължение на 10 дена го водихме всеки ден при него. Обучи ни и нас как се прави, но категорично отрече това да се прави преди 7-8 мес. възраст и задължително трябва да е от специалист.
Сега отнова очакваме момченце, но след ужаса който преживях категорично няма да го правя и ще потърся хирург или друг специалист за консултация. Но разбира се, когато му дойде времето Simple Smile

Приятен ден на всички мами. Laughing   

# 33
  • Мнения: 3 453
eola,
разчисти си кутията, не мога да ти изпратя ЛС! Изпрати ми твой мейл, за да ти изпратя файла.  Peace

# 34
  • Мнения: 780
Запис и от мен Mr. Green

Чак сега забелязах, че не съм казала цвета на нашите гащи Grinning розови са уж и ако може да ме преместите за 25 Embarassed много съм разсеяна.

Много пишете момичета докато изчета всичко и реша да пиша и вие вече за друго си говорите и аз се отказвам  Confused ама само да мине 24 че имам много тежък изпит дано го взема  Praynig и после вече ще съм редовна  Embarassed

Само едно въпросче само да не стане спор за синтетичните витамини  Laughing някой от вас пие ли Хип Натал  Thinking

За сега от мен приятен ден   bouquet

ПП Много сте сладки момичетата от срещата, а на мама Цоцоланка и аз изказвам възхищение /гледах предаването на БТВ/ Mr. Green

# 35
  • Мнения: 36
Eто, в уикипедия специално пише за забелването на главичката на пениса. Който знае английски или немски, може да я прочете:

http://en.wikipedia.org/wiki/Forcible_retraction_of_the_foreskin

На английски забелването се нарича Forcible retraction of the foreskin.

Цитат:

"Принудителното забелване на препуциума, понякога наричано преждевременно забелване, при кърмачета или деца може да увреди  главичката на пениса и вътрешната тъкан на препуциума. Лекари и родители, които вероятно са незапознати с [естественото положение на] непокътнатия пенис, често го забелват без да знаят, че това може да бъде вредно. При раждането препуциума е слепен с главичката на пениса. С течение на времето, отделянето настъпва по естествен път. Бебета понякога се диагностицират с патологична фимоза, което някои автори смятат за погрешно."

В уикипедия има и статия за фимозата (на английски, руски и др. езици, с повече информация на английски):
http://en.wikipedia.org/wiki/Phimosis

Natural development of the foreskin

Цитат:

По време на раждане, вътрешният слой на кожичката на пениса е слепена към главичката на пениса. Това слепване се формира рано, по време на развитието на фетуса и служи като предпазен пашкул за деликатното развитие на главичката на пениса. Кожичката обикновено не се забелва при кърмачета и в ранно детство, когато развиващата се главичка на пениса се нуждае от пълно предпазване от механични травми от пелените и дрехите, както и от химични травми от амонячна урина.
...
Американската Академия на педиатрите и Канадското педиатрично общество заявяват, че не трябва да се правят опити за забелване на препуциума".

"The American Academy of Pediatrics and the Canadian Pediatric Society state that no attempt should be made to retract the foreskin."

 Peace

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 11:52 от sunrise7

# 36
  • Мнения: 488
Здравейте и в новата тема!

Днес съм се увила с топли дрехи, чорапогащник, пола и ботуши, зззззз  Mr. Green Зимата май сериозно настъпва, а мен това даже много ме радва, чакам с нетърпение да седна вкъщи пред камината с чаша чай (уви, не червено вино  Sad)
По тоя повод, страхотни снимки, Иве! Наистина ти завиждам благодородно за мястото, където живееш!

Разговор за забелването сте подхванали, гледам. Аз за кой ли път установявам, че с little rabbit по толкова много неща си приличаме, че сигурно ми е астрална близначка  Laughing Трябва да се запознаем, хем сме и от един град!
Моето мнение е абсолютно същото, макар и базирано на собствения ми опит, а не на четене. Като се роди Боян майка ми и всички около мен твърдяха, че трябва да се забелва. В началото майка ми го къпеше и правеше някакви опити, но не твърде сполучливи. После аз започнах, но се отказах бързо-бързо, виждаше се, че на детето му е неприятно, към 6-тия месец взе дори да плаче. Та оттогава не съм правила нищо по въпроса, миех му пишлето с вода, а след като стана на година и половина - две, вече му показахме как сам да си придръпва кожичката и аз му поливам с водичка да се измие. В момента е на 5, не дава никой друг да му пипа ценния инструмент  Laughing, дупчицата, която е показана на снимката си е разширена достатъчно, не се вижда напълно главичката, но и това ще стане с времето.

Red tree, и аз като повечето майки бях изненадана, когато видях, че момченцата получават ерекция още като бебета (а всъщност и в утробата). Също така започват да се интересуват от половите си органи към около 2 г (а и момичетата също), но това си е част от естествения процес на опознаване на тялото. Именно така трябва да стане и "забелването" според мен.

little rabit , радвай се,че твоя син е нямал проблеми. Възможно е да има по-еластична кожичка и от там да е това положение при вас. Не всеки може да се радва на такава физиологична особеност.

Същото разсъждение важи и за децата, които са имали проблеми - може пък те да са имали по-нееластична кожа и в резултат на това да се е получило слепване, нали така?  Wink

Надявам се, че всяка от вас ще се информира достатъчно и ще вземе правилното решение.

# 37
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Здравейте мами,
май наближава зимата,много е студено и стана време да пуснем печките.
И аз така знам че забелването ставало след 7 месец и то само от специалисти.

# 38
  • Мнения: 36
Мяу,  Hug

Red tree, и аз като повечето майки бях изненадана, когато видях, че момченцата получават ерекция още като бебета (а всъщност и в утробата).

Спомням си, че Лао Дзъ също споменава в Дао Дъ Дзин за ерекцията на бебетата и малките момченца, ама не си спомням в коя глава беше точно. Според системата чигун, това е нормално и е показател, че имат много енергия и жизненост!  Peace

Иве, много свежи снимки!

# 39
  • Мнения: 326
Запис  Hug

За забелването, опит нямам. Обаче приятели са ми споделяли, за доста неприятни изживявания, по време на първите им ерекции през пубертета, или по време на първия им акт. Така че, независимо от решението, със сигурност трябва да се обърне внимание навреме, дали всичко е както трябва.

Ужасявам от настоятелните съвети, които вече получавам! Confused Направо не ми се мисли, какво ли ще е след раждането. newsm78 Добре поне, че най- близките си ме знаят и сигурно няма да се опитват да се бъркат Mr. Green

Мамо Це, вие сте изкарали варицелата нали? Кажи, че сте много, да не ви мислим. Hug
Кураж до колкото си спомням, каза че ги е карала всичките.
Мишлето, а ти?

 newsm51

# 40
  • Мнения: 9 494
Добро утро smile3503
Аз сега ставам, ама гледам, че си имам заместнички за сутрешното кафе-та значи мога да си се успивам на воля Laughing

Като за "добрутро" сте подхванали тема за пениси, а? hahaha

И аз като повечето очакващи син, бъдещи майки, попрочетох навремето /е, не чак толкова отдавна Wink/, та реших, че манипулацията ще я извърша аз. Peace
А "варварство" бих нарекла обрязването, забелването е нещо съвсем различно и ако се прави постепенно и внимателно-проблем няма да има бебето; но стигне ли се до хирург-това първо става към и след 3годишна възраст /когато родителите видят че вече е налице проблем-т.е. събира се смегма, която именно поради непочистването създава проблем..а хирургичната намеса се помни вече от децата и болката не е малка..та по-добре да бъде спестена/
Правете разлика м/у различните състояния; статията на little rabit касае физиологична вродена фимоза-с такава са едва 2-4 % от родените момченца-ето ви пълната статия, четете внимателно-не се шашкайте излишно:
http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm

"..    *  нормалната, вродена фимоза, която лекарите дори избягват да наричат така-макар че кожичката е стеснена (поради слепването за главичката), тя не пречи по никакъв начин на мъника.
    * вродената фимоза като болестна форма, при която кожичката е толкова тясна, че не може да се придърпа назад дори и след отлепянето й от главичката.
    * фимоза (болестно състояние), която се появява след кожно заболяване или след разкъсване при прибързано механично отлепяне на кожичката. Тази форма на фимозата може да се дължи освен това и на обрязване, което е останало частично.

В повечето случаи бебетата се раждат с кожичка, която не покрива пикочния канал /в по-горния линк виждате, че е като хоботче-там е проблемния вариант/-а тук на първата снимка е "масовият случай":
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.urology-androlo … quiIZH0mQP8tomBBw

Та, от това положение, отлепянето става постепенно ежедневно, за да се изчисти насъбраната смегма, а дори при ежедневно къпане тя си е там-под пръстена на главичката и докато кожичката не бъде издърпана зад главичката, няма как да се изчисти..няма нищо страшно, плашещо, травмиращо бебето Peace
Не се прави изведнъж, за да не бъде блезнено.

Личния ми опит-започнах в началото на 2-ия мес, леко издърпване, след баня преди обличане-никога не е плакал или имал дискомфорт от това. Така всяка вечер в продължение на около месец и половина-два. От тогава, при вечерния тоалет, винаги се измива щателно -а от 2г. и нещо сам, но разбира се му хвърлям по едно око Wink

# 41
  • Мнения: 647
Мяу, нямам нищо против да си спретнем една среща на пловдивските мами, хич не сме малко януарките! Аз съм на работа и другата седмица и после си взимам отпуска и болничен, че и много застудя. От другата седмица уж го дават затопляне, да видим... Ако има и други майки от Пловдив навити за среща, да пишат! Дайте и предложения къде да се видим евентуално.  Hug

# 42
  • Madrid
  • Мнения: 514
Тъкмо щях да поствам линка,но Литъл Рабит ме е изпреварила.Ами тук това не се прастикува,както и в Холандия,за тези две страни знам със сигурност.Е,децата нямат никакви проблеми,нито пък мъжете Laughing.Да не говорим пък колко пъти  след насилствено забелване,срастването настъвпа отново,но тази тема е широко обсъждана във форума,включително и в отчетната темичка при януарките 2006.
Никога не съм забелвала,но сина ми се справя отлично с тази дейност,вече кожичката се е отлепила повече от половината Wink.Събиране на урина и секрети не е имало,ако ми се стори зачервено,поливам с топла вода и няколко капки цитросепт-по съвет на натуралистка,при която водя Самуил от време на време..Абсолютно подкрепям  мнението-децата имат интерес към половите си органи много по-рано от пубертета.
Педиатрите са категорични-не се пипа!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 12:59 от ilindi4ka

# 43
  • Мнения: 647
Правете разлика м/у различните състояния; статията на little rabit касае физиологична вродена фимоза-с такава са едва 2-4 % от родените момченца

Напротив, вторите снимки в статията не показват физиологична фимоза, а патология, виж пак по-добре.  Peace И съвсем не е само за физиологичната фимоза.

# 44
  • Мнения: 9 494
Правете разлика м/у различните състояния; статията на little rabit касае физиологична вродена фимоза-с такава са едва 2-4 % от родените момченца

Напротив, вторите снимки в статията не показват физиологична фимоза, а патология, виж пак по-добре.  Peace И съвсем не е само за физиологичната фимоза.

А четеш ли аз какво съм написала? Къде коментирам "втори снимки"?

Общи условия

Активация на акаунт