Мамолози - гр. София

  • 1 575 250
  • 5 600
  •   2
Отговори
# 3 480
  • София
  • Мнения: 2 628
Бети, пожелавам ви го, дано да няма повод за тревога.
Благодаря! Дано. Може би ще успеем да минем по-бързо при Полихронов. Харесвам го, дано вижда каквото трябва.

# 3 481
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз бих препоръчала Гаврилов или Александрова.
За мен по добри няма.

# 3 482
  • София
  • Мнения: 2 628
Ще се опитам да и запазя час и при Гаврилов, но в частния кабинет никой не вдига, предполагам и че няма да има скоро часове, а на първо време и трябва човек който да каже има ли нещо наистина или не. Не искам да живее във филма няколко месеца, докато и дойде часа. В Онкологията ходил ли е скоро някой при Гаврилов? Попаднах в стара тема, че приемал без час всяка сряда сутрин, но не знам до колко е актуална информацията. И там никой не вдига.

# 3 483
  • София
  • Мнения: 2 666
Ще се опитам да и запазя час и при Гаврилов, но в частния кабинет никой не вдига, предполагам и че няма да има скоро часове, а на първо време и трябва човек който да каже има ли нещо наистина или не. Не искам да живее във филма няколко месеца, докато и дойде часа. В Онкологията ходил ли е скоро някой при Гаврилов? Попаднах в стара тема, че приемал без час всяка сряда сутрин, но не знам до колко е актуална информацията. И там никой не вдига.

Днес е почивен ден. Пробвайте утре сутринта. За частния кабинет на д-р Гаврилов само следобяд се записваха часове. По принцип вървят с месец, месец и половина напред, но ако обясните за какво става въпрос ще се опитат да дадат по-ранен час.

# 3 484
  • SF
  • Мнения: 21 226
Полихронов е много добър лекар. Доверете му се. Според мен няма разлика кой от двамата ще ви приеме. Добри диагностици са. Ако не можете да се свържете с Гаврилов, доверете си се на Полихронов. Няма да ви каже нещо по-различно от колегата му.
Иво Гергов също е много добър с образната диагностика. Ако има нещо съмнително, ще ви пратят при него, за да види на ехограф как са нещата.
Бучката еластична ли е? Движи ли се свободно спрямо останалите органи?
Отидете в Онкологията и да ви прегледа този, който е свободен от петимата лекари, които работят в кабинета по Гръдна хирургия. Всички те са хирурзи и имена в професията.

# 3 485
  • София
  • Мнения: 2 628
Майка днес ми обясни, че на мамографската снимка първият лекар е видял някакво образувание в долната част на гърдата, което не му изглеждало добре. Пожелал да направят 3D(нямам идея какво представлява), но не е изкоментирал след това резултатите. Вчера е била на хирург онколог, който е разгледал мамографията и 3D-то и е казал, че не вижда нищо притеснително. Майка е с мастопатя, както и аз и гърдите  и са по-зърнести. След по-подробните обяснения, които ми даде реално бучка не се напипва и нищо не я боли. Просто първият лекар е видял нещо и я е наплашил.

# 3 486
  • Мнения: 688
Майка днес ми обясни, че на мамографската снимка първият лекар е видял някакво образувание в долната част на гърдата, което не му изглеждало добре. Пожелал да направят 3D(нямам идея какво представлява), но не е изкоментирал след това резултатите. Вчера е била на хирург онколог, който е разгледал мамографията и 3D-то и е казал, че не вижда нищо притеснително. Майка е с мастопатя, както и аз и гърдите  и са по-зърнести. След по-подробните обяснения, които ми даде реално бучка не се напипва и нищо не я боли. Просто първият лекар е видял нещо и я е наплашил.
Послушайте първия лекар за 3D мамография. Отидете ако трябва за 3-то мнение. Хирурзите не са най-добрите диагностици, те правят добри операции, но с апарати за образна диагностика не са най-вещи, кой какво видял, друг не видял, малко прилича на откриване на фигури в облаците. По принцип образуванията не болят, освен ако не притиснат някой канал на гърдата и не се получи възпалителен процес.
Аз съм най-редовен пациент на мамолози, защото съм със силна мастопатия и множество кисти (някои доста големи) и откриването на нещо различно от киста е силно затруднено

# 3 487
  • София
  • Мнения: 2 628
Майка е направила 3D, първият лекар изобщо не е изкоментирал резултата. Продължил да и говори за това как няма страшно, образуването било малко, при по-възрастни жени рака се развивал по-бавно.... Вторият лекар, който е шеф на раково отделение в Ст.Загора е разгледал мамографията, 3D-то, прегледал я на ехограф и с паплпация и е казал, че няма нищо. Разбира се при две коренно противоположни мнения няма как да се довери на 100% на никой от двамата лекари. Първият е специалист образна диагностика, май и с втора специалност мамолог. Отзивите в нета за него са добри, но коментара на другия лекар е бил- е, как на всяка жена нещо открива този. Не знам. Дано да няма нищо, но майка ми изглеждаше съсипана по празниците и някак ми се струва нередно да поставяш диагнози без да си сигурен напълно.

# 3 488
  • Мнения: 688
BettyBoop не се притеснявайте щом имате снимка, нека отиде след 3 или 6 месеца и пак да погледнат проблемната зона, ако има развитие то ще се проличи (дано няма нищо). На мен от около 10 години са ми казали на всеки 6 месеца да ходя за УЗ, а на определени години за мамография. И аз спазвам, честно да си кажа вече не се впечатлявам като ми кажат киста, моите са над 10-тина и вече е като нормално за мен, въпреки че не е -явно организма ми образува кисти и добре че са само в гърдите.

# 3 489
  • София
  • Мнения: 2 628
И аз започнах да правя кисти след раждането. Никога не съм имала този проблем преди това, въпреки мастопатията. От 2 години проследяваме с Полихронов 2-3 кисти, които не растат, но и не изчезват. Не ме е страх, от 18 годишна всяка година съм на мамолог. Свикнах да ходя все при онколози с надеждата като гледат да виждат:) За момента и аз и майка не се притесняваме. Някак е приела за достоверно мнението на втория лекар и така е по-правилно. Не е нужно човек да се вкарва във филма без да е сигурен. Но много ме притесни по празниците. Имаше  вид на човек, който живее с мисълта, че тази Коледа ще му е последна. И реално така се е чувствала:(

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:52 от BettyBoop

# 3 490
  • Мнения: X
BettyBoop не се притеснявайте щом имате снимка, нека отиде след 3 или 6 месеца и пак да погледнат проблемната зона, ако има развитие то ще се проличи (дано няма нищо). На мен от около 10 години са ми казали на всеки 6 месеца да ходя за УЗ, а на определени години за мамография. И аз спазвам, честно да си кажа вече не се впечатлявам като ми кажат киста, моите са над 10-тина и вече е като нормално за мен, въпреки че не е -явно организма ми образува кисти и добре че са само в гърдите.

Това за 3-6 месеца е доста лош съвет. Има много бързо развиващи се тумори - напр. т. нар. възпалителен рак. Голяма е разликата в лечението на рак в начални стадии и на такива в по-късен стадий. В първия случай може да се мине без химиотерапия и с органо-щадяща операция, в зависимост от вида на рака и ако няма разсейки разбира се. А в по-късен стадий и ако има мети е малко или много по-сложно, по-болезнено, по-скъпо, по-тежко....
На мен д-р Перчева ми "диагностицира" на ехограф образуванията като кисти. След това направих мамография, като я видя другият лекар се усъмни, направиха ми биопсия и се оказа гнездо с туморчета в начален стадий. Нищо не ме е боляло преди, имах киста на другата гърда и ходех на профилактични прегледи 8г. подред.
Така че дори и много големи и опитни и "велики" лекари е възможно да сгрешат кистите с нещо друго.

# 3 491
  • София
  • Мнения: 6 088
Хубава работа, Фри, че кистата не се ли различава лесно на ехограф? Confused Ти всъщност защо потърси второ мнение след Перчева, какво те усъмни?

# 3 492
  • Мнения: X
Не съм търсила второ мнение, а трябваше да направя и мамография, при Перчева нямаше. Въобще не се усъмних, мислех че си разбира от работата, такава реклама вървеше за нея тук... 2013 година.

# 3 493
  • Мнения: 688
Фри какво да ти кажа имала си късмет. Понякога може и от мамография да не видят нищо. Ама как да ходи човек всеки месец на мамография (все пак е облъчване и не може толкова често) или УЗ (пак има риск да не видят нищо), това е мъка, по добре мастектомия и да се реши.

# 3 494
  • София
  • Мнения: 7 039
Къде може да се направи само мамография, а да се занесе на определен лекар да я разчете?

Общи условия

Активация на акаунт