Мамолози - гр. София

  • 1 574 336
  • 5 598
  •   5
Отговори
# 4 080
  • Мнения: 235
Всички си плащат, нарича се здравна осигуровка.

# 4 081
  • Мнения: 5 320
Внасям много високи здравни осигуровки, очаквам да мога да получа адекватни прегледи или лечение, ако ми се наложи.
За себе си често ползвам допълнително здравно осигуряване при преглед.
Имам родители в пенсионна възраст, които също цял живот са плащали, с обидно ниските си пенсии, как се очаква възрастните да се лекуват, ако за всеки преглед се плащат такси?
Брат ми живее в чужбина, не плащат за прегледи, преглеждали са се и при светила в областта им, които свикват комисия от лекари специалисти, но дават адекватно лечение, без такси под масата.
Ние всичко оправдаваме с родната действителност, ниските им заплати и т.н. Докато мислим така, нищо няма да се промени.

# 4 082
  • София
  • Мнения: 2 666
Понякога наистина всичко се свежда до това какъв човек си и каква съвест имаш. Познавам двама изключителни лекари, за които няма значение дали си на платен прием или по ЗК.

Но познавам и такива, които са ми отказвали издаване на фактура. Питали са ме дали заслужават парите от прегледа да отидат в касата на болницата или директно в техния джоб.

# 4 083
  • Мнения: 1 408
Tuty,
 Ами не, не плащаме много високи здравни осигуровки. При заплата 3000,те са 8 %, 240 лв, 40 на 100 поема служителят т.е. 96 лв месечно. И това трябва да поеме вашите и на родителите(пенсионери), които не плащат нищо.
При заплата над 3200 (максимално висок осиг доход) не се удържа повече, дори заплатата да е 30 000.
Брат ви в чужбина дали плаща 48 Евро или по-скоро 350/400 евро месечно?

# 4 084
  • Мнения: 1 286
Tuty,
 Ами не, не плащаме много високи здравни осигуровки. При заплата 3000,те са 8 %, 240 лв, 40 на 100 поема служителят т.е. 96 лв месечно. И това трябва да поеме вашите и на родителите(пенсионери), които не плащат нищо.
При заплата над 3200 (максимално висок осиг доход) не се удържа повече, дори заплатата да е 30 000.
Да, но в системата влизат 240 лв. Това е важното.

# 4 085
  • Мнения: 1 408
Да, ако се осигуряваме на 3000. А стотиците хиляди, които се осигуряват на минимална? А 2 милиона пенсионери, които не се осигуряват? А милиардите, които точи фармацевтичната мафия чрез НЗОК?

# 4 086
  • Мнения: 783
Не съм компетентна да се изкажа каква е финансовата равностойност на направленията, но ще кажа само, че е важно да ходим редовно на профилактични плегледи.
 В този ред на мисли не са малко хората, които нямат възможност да плащат за профилактика, която при нас, жените, не се свежда единствено до
Мамологичен преглед. В този смисъл по-добре преглед с направление, отколкото никакъв.
  много хора си казват, че на тях няма да им се случи, но за съжаление понякога стават част от негативната статистика. Същите тези хора, които са скептични към грижата за здравето, дори и при
Добър стандарт на живот, най вероятно биха спестили от това ,,досадно занимание,, ползвайки направление Simple Smile
  Казват, че чистата съвест е най-меката възглавница, дано повече лекари спят на такава Simple Smile

# 4 087
  • Мнения: 3 533
Може и да не са високи здравните осигуровки, но замислете се колко от активно работещите в млада и средна възраст ползват медицинска помощ, особено пък мъже.

# 4 088
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Потокът на мисълта ми, ще се опитам да го канализирам: Blush
Здравната система е кошмар, хора умират, защото държавата е лоша мащеха. Всеки е оставен да се спасява поединично. И в тази ситуация аз плащам, за да получа най-доброто и най-бързо решение.
След това, което написа мога само да кажа, да са живи и здрави лекарите, на които попадам. Ходила съм и на платени прегледи и а такива с направления и попадам на хора. Неплатежоспособна ли изглеждам, не знам, но пари под маса не са ми вземани, а не, че не съм лекувана. През какво ли не съм минала. С направление прегледа ми е най - много след два дни /избягвам светила и професори/ , а това не може да се случи в много други страни, където се чака с месеци. Плащането е необходимо, но не достатъчно условие, за да си добре обгрижен. Мисля, че има доста по - кошмарни здравни системи от нашата и в същото време доста по - високи здравни осигуровки.Ако при нас не се краде и лъже толкова нещата ще са още по - добре, но и най - съвършената система зависи основно от човешкия фактор.

# 4 089
  • Мнения: 2 826
Дами, да не изместваме фокуса на темата Simple Smile
Искам да ви попитам нещо в насока профилактика - на какво време я правите, и на какво време сте я правили преди да сте имали проблеми/находки. Аз в момента ходя веднъж годишно, така ми е казал Василев. Но признавам си, не ми е спокойно. Същото е и за АГ, следя се при голямо светило, заради проблеми, и той ми казва на 1 година. А предишната ми АГ - на 6 месеца искаше цитонамазки. Малко се чудя къде е истината 🤔

# 4 090
  • Мнения: 1 408
the Doors,
Зависи от възрастта и евентуална фамилна обременост. Щом светилата казват година, значи е достатъчно.

# 4 091
  • Мнения: 20 161
Преди да започнат да ми се появяват кисти, светилото ме искаше на година. След като започнаха, ме иска на 6-8 месеца, или при напипване на нещо притеснително.
Но е индивидуално, както написа и Sheli17.

# 4 092
  • Мнения: 235
Аз нямам проблем, но съм фамилно обременена. По принцип ходя на 6 месеца, но сега кърмя и ми казаха, да отида след като приключа.Заради фамилната обремененост, ми казаха да си направя мамография на 38 г, а не 40.
Веднъж пък ходих в Майчин дом, на някакъв модерен апарат, който засичал и най-малката температурна разлика, през всички пластове на гърдата. Резултатите се изпращат он-лайн в Полша и след около 30 мин. ти казват резултата.

# 4 093
  • София
  • Мнения: 3 123
the doors,кое е светилото,че искам да си направя една консултация ?
 За мой голям срам не бях ходила никога на мамолог ,преди да си напипам топчето.Сега ходя на 6м,но онколога каза, че ще ме праща на ЯМР всяка година и ще разредя посещенията при Василев на 1 годишно.
 На гинеколог ходя на 6м ,заради хормонотерапията,но цитонамазка правя веднъж годишно (така ми е казвал и д-р Карагьозов, и гинекологът в Надежда).

# 4 094
  • Мнения: 783
По повод честота на профилактиката. Доста съм стриктна, въпреки липса на обремененост или формации за проследяване. На всеки 6 месеца се старая да ходя на мамолог, въпреки че е от 2.3 години кърмя. Знам, че прегледът при лактиращи жлези не е така прецизен, но особено при едно дълго кърмене, както се случи при меН, не мисля че е адекватно да не ходя на профилактика Simple Smile
 Относно честотата- от Василев знам веднъж годишно. От Гаврилов , при когото съм била веднъж, имам насока за проследяване на всеки 6 До 8 месеца -без симптоматика.
 МОже да прозвучи странно, но интервалът, който аз си наложила не е продиктуван от мнения на специалисти,  а е съобразно моя личен комфорт и спокойствие. Simple Smile на същия принцип са ми и гинекологичните прегледи - отново на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт