Мамолози - гр. София

  • 1 574 879
  • 5 600
  •   1
Отговори
# 3 315
  • София
  • Мнения: 2 666
Човек винаги може да поиска и друго мнение. Аз съм се доверила на Младенов и не смятам да го сменям.

Точно второто и трето мнения й спасиха живота. Ако беше слушава Гемеджиев не искам да си помислям какво щеше да се случи. Но и тогава беше късно и се наложи по-сложна операция, химиотерапия и лъчетерапия.

# 3 316
  • Мнения: 20 168
И аз така тръгнах да търся други мнения след Гемеджиев, та ходих чак при Станко Киров, Гаврилов и други, та си отдъхнах.

# 3 317
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
И аз така тръгнах да търся други мнения след Гемеджиев, та ходих чак при Станко Киров, Гаврилов и други, та си отдъхнах.
Проф. Станко Киров беше светило! Този човек оперираше до над 90 години и преглеждаше пациенти.
Мир на праха му!

# 3 318
  • Мнения: 6 346
Колкото и да не харесвам Младенов, не може да се съди за него по участието му в такава кампания, защото този вид инициативи са известни с това, че за тях се записват прекалено много жени и прегледите се претупват. Да, това е възможност за безплатен преглед за жени, които не могат да си позволят платен, но съществува и голям риск да им бъде дадено неправилно становище точно заради бързането. Това, което не говори добре за Младенов в този случай, е, че се е съгласил да участва в такава кампания и е бил принуден да работи по този начин. Но предполагам, че ако се отиде без направление при него или дори с направление, но в "Света София", не претупва. А иначе е факт, че и той, и Василев са АГ, но оперират и са смятани за едни от най-добрите, има много положителни мнения за тях. Естествено, за всеки лекар има и отрицателни мнения.

# 3 319
  • Мнения: 3 096
Ще се вмъкна в дискусията с един въпрос... Успях някак да убедя майка ми да дойде до София за разни профилактични прегледи, но твърдо отказва мамография. Аз досега не съм била на такъв преглед, винаги са ме гледали на ехограф, но нещо не й харесва, че притискали гърдите между две преси, пък боляло, пък я облъчвали Weary Въпросът ми е, дали може ехографския преглед донякъде да компенсира мамографията? Поне това, отколкото без никакъв преглед... Още не съм се отказала да й мрънкам и да настоявам да бъде прегледана както трябва, но все пак, ако се запъне?

# 3 320
  • София
  • Мнения: 11 707
Доколкото ми е известно след определена възраст мамографията е по-добрият/точният метод за изследване на гърдите.
Да,притискат се гърдите,има и облъчване.
Ако има болка не е нетърпима,по-скоро е като неприятно усещане.

# 3 321
  • Мнения: 20 168
Мисля, че мамолога ще прецени след ехографията и прегледа, има или няма нужда от мамография. Но не съм специалист все пак.
Иначе, личната каза, че ми се полага мамография и ми предложи направление(цяло чудо) но аз отказах. Гаврилов докато не каже, няма да правя.

# 3 322
  • Мнения: 3 096
Благодаря, момичета... Ще се опитам да я убедя, да видим дали ще успея

# 3 323
  • Мнения: 20 168
Благодаря, момичета... Ще се опитам да я убедя, да видим дали ще успея
Никой няма да застане до нея с пушка, та да я накара да направи мамография. Simple Smile

# 3 324
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835


Аз ще замълча! Без коментар!!! Как ги прегледа тези хора?




То е ясно как ги е прегледал 😂😂😂

# 3 325
  • Мнения: 1 078
А дали това не е бил броя на записаните, не на прегледаните жени ? Иначе честно казано не ми се вижда възможно в рамките на един 8 часов работен ден ( ако приемем, че е преглеждал без почивка средно за 10 мин по 1 жена) да прегледа повече от 50 жени. Кой знае сигурно пък е машина и е работил 15 часа на ден.
Била съм на преглед при Младенов с направление. Беше внимателен, но за мен основен наблюдаващ си остава Василев. При него съм ходила на прегледи както по каса, така и платено - няма разлика във времето, което ми е отделял или вниманието.

# 3 326
  • София
  • Мнения: 2 628
Моят мамолог, който е и хирург- онколог,  всеки път ми казва, че ехографията е по-подходяща за гърди като с моята структура- по- зърнести, независимо от възрастта. Така, че е хубаво прегледите да започват с палпация, ехограф, при съмнения се преминава към мамограф.

# 3 327
  • София
  • Мнения: 2 666
Гемеджиев претупа и даде становище "Вие сте една напълно здрава жена!" след преглед с направление в Св. София. Най-тъпото беше, че точно аз записах моята близка за този преглед. Вече й бяха казали, че е за операция. При него отидохме за второ мнение и ни подведе жестоко.

# 3 328
  • София
  • Мнения: 1 902
Моят мамолог, който е и хирург- онколог,  всеки път ми казва, че ехографията е по-подходяща за гърди като с моята структура- по- зърнести, независимо от възрастта. Така, че е хубаво прегледите да започват с палпация, ехограф, при съмнения се преминава към мамограф.
И кой е той?

# 3 329
  • София
  • Мнения: 6 363
учудвам се, че не видях да се споменава името на д-р Величка Костадинова - много опитен специалист по образна диагностика и мамолог.

http://www.mcdc-sofia.eu/Obrazna.html

https://clinica.bg/3038-%D0%92%D0%B8%D1%80%D1%82%D1%83%D0%BE%D0% … D0%B8%D1%82%D0%B5

д-р Милена Михайлова от Токуда също е сериозен специалист в областта.

Общи условия

Активация на акаунт