Мамолози - гр. София

  • 1 575 362
  • 5 600
  •   6
Отговори
# 5 055
  • София
  • Мнения: 6 269
Моля ако някой е запознат за преглед при д-р Евгени Стоянов с какво направление може да се отиде? Днес се обаждах до Полимед да питам, но една доста нелюбезна госпожа не можа да ме ориентира, ЛЛ си знаел. А не искам да рискувам, последния път така ЛЛ ми презавери направление, което не беше признато после в Полимед (беше за ендокринолог).

# 5 056
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Ехография на млечна жлеза (с код 10.04)

# 5 057
  • София
  • Мнения: 6 269
Ехография на млечна жлеза (с код 10.04)

Благодаря!

# 5 058
  • Мнения: 752
Да, в болницата Св.София имах предвид, преди беше 50лв.Затова питам, ако някой е ходил скоро.

# 5 059
  • София
  • Мнения: 7 039
Ноември в болницата ми взеха 100 лв. за ехо и мамография. Без направление бях. Миналата седмица в частния кабинет в Св. София Санте - 80 лв. ехографията.

# 5 060
  • Sofia
  • Мнения: 5 950
70 лева е преглед с ехография в частния му кабинет "Св. София - Санте". Ако имате предвид болницата - не мога да кажа, мамографии се правят само там.
Извинете, но за същия д-р Василев ли става въпрос, който работи и във Вита?

# 5 061
  • София
  • Мнения: 3 030
Моля ако някой е запознат за преглед при д-р Евгени Стоянов с какво направление може да се отиде? Днес се обаждах до Полимед да питам, но една доста нелюбезна госпожа не можа да ме ориентира, ЛЛ си знаел. А не искам да рискувам, последния път така ЛЛ ми презавери направление, което не беше признато после в Полимед (беше за ендокринолог).


ЛЛ не издава направление за мамолог, такова може само от гинеколог. Преди ЛЛ ми издаваше направление само за мамограф и така ходех на мамолог.

# 5 062
  • Мнения: 1 529
Профилактиката на рака хич я няма в нашата държава. Уж бяха пуснали вече безплатни ехографии, а вижте какво чета в сайта на НЗОК:
Изследването „Ехография на млечна жлеза“ от пакет „Образна диагностика“, с код 10.04 личният лекар може да назначи само на жени от 30- до 50-годишна възраст - веднъж на 2 години, при извършване на профилактичен преглед.
Личният лекар може да насочи жената към лекар специалист - например към акушер-гинеколог, в зависимост от оплакванията. АГ-специалистът може да назначи с направление за медико-диагностична дейност (бл. МЗ-НЗОК № 4) както „Ехография на млечна жлеза“ (с код 10.04), така и високопециализираната медицинска дейност „Ехография на млечна жлеза” (с код 88.73), която е включена в пакета на лекаря специалист по акушерство и гинекология.
Значи имаме право на направление веднъж на 2 години през личния! Трагедия!

# 5 063
  • София
  • Мнения: 6 269
Да, и аз това четох и за това се обърках тотално. Ще се пробвам да взема направление от ЛЛ, ама май ме съмнява да ми даде. Преди при д-р Стоянов беше 50 лв. прегледа, някой знае ли колко е сега?

# 5 064
  • Sofia
  • Мнения: 5 950
Нещо съвсем се обърках. Когато исках направление от ЛЛ за профилактичен преглед при мамолог. Той ми каза, че само жените над 50г имали право на това. Аз ли нещо не схващам или ЛЛ не е наясно?

# 5 065
  • Мнения: 3 540
По принцип е най-правилно да ни насочват към хирург и той да прецени по нататък за какво образно изследване сме подходящи.

# 5 066
  • Мнения: 2 072
Нещо съвсем се обърках. Когато исках направление от ЛЛ за профилактичен преглед при мамолог. Той ми каза, че само жените над 50г имали право на това. Аз ли нещо не схващам или ЛЛ не е наясно?

За профилактичен не знам, но преди два месеца, когато ходих за поредното ни боледуване с дъщеря ми на преглед, ЛЛ каза, че тази година трябва да отида на преглед за млечна жлеза и ще ми даде направление.
Мисля, че се води по някакъв график на години ( като ваксините).

Обаче не знам къде да се насоча за добър лекар по НЗОК.

# 5 067
  • София
  • Мнения: 6 269

Обаче не знам къде да се насоча за добър лекар по НЗОК.

Д-р Евгени Стоянов

# 5 068
  • Мнения: 19 485

Обаче не знам къде да се насоча за добър лекар по НЗОК.

Д-р Евгени Стоянов
За него няма часове месеци напред

# 5 069
  • Мнения: 309
Някой знае ли дали д-р Лора Дойчева преглежда? Звъня вече цяла седмица и никой не вдига.

Общи условия

Активация на акаунт