Майчинството - счетоводно - 23

  • 36 534
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 192
В справката на НОИ за изплатени обезщетения чета следната информация:

Извършени плащания до момента (общо 556,36 лв.):
за м.6/2009г.: 76,36 лв. ; за м.7/2009г.: 240,00 лв. ; за м.8/2009г.: 240,00 лв.


Реално съм получила един път 76,36 лв. през август и още веднъж 240 лв. през септември , т.е  316,36 лв. За октомври все още нямам превод (трябваше да е в началото на месеца)
Аз ли не тълкувам правилно справката от НОИ ?  newsm78

# 61
  • Мнения: 267
Здравейте, мили помощници!
Моят казус е следният - нямам внесени осигуровки от работодателя за септември и октомври, ще бъдат внесени, когато има пари, надявам се скоро, но кога мога да очаквам спиране на майчинството в тази връзка? И ако спра да получавам, след внасяне на осигуровките как ще получа пропуснатите месеци - наведнъж?

# 62
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
В справката на НОИ за изплатени обезщетения чета следната информация:

Извършени плащания до момента (общо 556,36 лв.):
за м.6/2009г.: 76,36 лв. ; за м.7/2009г.: 240,00 лв. ; за м.8/2009г.: 240,00 лв.


Реално съм получила един път 76,36 лв. през август и още веднъж 240 лв. през септември , т.е  316,36 лв. За октомври все още нямам превод (трябваше да е в началото на месеца)
Аз ли не тълкувам правилно справката от НОИ ?  newsm78

Погледнете в "Справки за изплатени парични обезщетения от ДОО чрез НОИ по ЕГН", там плащанията са разбити по дати на преводи и по-лесно ще се ориентирате. Възможно е да е отразен превод, който реално ще е с днешна дата.

Здравейте, мили помощници!
Моят казус е следният - нямам внесени осигуровки от работодателя за септември и октомври, ще бъдат внесени, когато има пари, надявам се скоро, но кога мога да очаквам спиране на майчинството в тази връзка? И ако спра да получавам, след внасяне на осигуровките как ще получа пропуснатите месеци - наведнъж?

За да си получавате майчинството е достатъчно работодателят да е начислил осигуровките с декларация обр.1, не да ги е платил реално.

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 12:41 от AnMary

# 63
  • Мнения: 267
Тази декларация не я знам, но доколкото счетоводителят ми обясни на човешки език - всеки месец заявява пред НОИ, че един вид трябва да взнесе тези и тези осигуровки, но няма да е този месец, това ли е? В такъв случай да не се притеснявам, така ли?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Не се притеснявай. Ако декларациите са подадени коректно няма основание да ти спрат обезщетението.

# 65
  • Мнения: 1 192
В справката на НОИ за изплатени обезщетения чета следната информация:

Извършени плащания до момента (общо 556,36 лв.):
за м.6/2009г.: 76,36 лв. ; за м.7/2009г.: 240,00 лв. ; за м.8/2009г.: 240,00 лв.


Реално съм получила един път 76,36 лв. през август и още веднъж 240 лв. през септември , т.е  316,36 лв. За октомври все още нямам превод (трябваше да е в началото на месеца)
Аз ли не тълкувам правилно справката от НОИ ?  newsm78

Погледнете в "Справки за изплатени парични обезщетения от ДОО чрез НОИ по ЕГН", там плащанията са разбити по дати на преводи и по-лесно ще се ориентирате. Възможно е да е отразен превод, който реално ще е с днешна дата.
Информацията им е стара,не е от днес, а сега като погледнах в справката... по ЕГН преводът е извършен на 6.10.  Thinking
Ще трябва да проверя по трасето (може банката да не ми е отразила превода по ел. поща, но пък детските ги имаше...Дано да е моя грешката)
Благодаря за насоката и съдействието!   bouquet

# 66
  • Мнения: 267
Не се притеснявай. Ако декларациите са подадени коректно няма основание да ти спрат обезщетението.

О, чудесно, благодаря ти, на gargamela също!
Хубав ден!

# 67
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Що си мисля, че се бях записала в темата...и се чудя що никой нищо не пита, пък явно съм била изтрита.  Rolling Eyes

В справката на НОИ за изплатени обезщетения чета следната информация:

Извършени плащания до момента (общо 556,36 лв.):
за м.6/2009г.: 76,36 лв. ; за м.7/2009г.: 240,00 лв. ; за м.8/2009г.: 240,00 лв.


Реално съм получила един път 76,36 лв. през август и още веднъж 240 лв. през септември , т.е  316,36 лв. За октомври все още нямам превод (трябваше да е в началото на месеца)
Аз ли не тълкувам правилно справката от НОИ ?  newsm78
Виж си пак по сметка парите.

Последна редакция: вт, 20 окт 2009, 12:41 от AnMary

# 68
  • Мнения: 30
Здравейте, имам следното въпросче - прочетох, че ако ми се наложи имам право да използвам 180 дни болнични по време на бременността. Тези 180 дни включват ли онези 45, които ми се полагат преди раждане или не? Благодаря ви предварително!

# 69
  • Мнения: 8 987
В справката на НОИ за изплатени обезщетения чета следната информация:

Извършени плащания до момента (общо 556,36 лв.):
за м.6/2009г.: 76,36 лв. ; за м.7/2009г.: 240,00 лв. ; за м.8/2009г.: 240,00 лв.


Реално съм получила един път 76,36 лв. през август и още веднъж 240 лв. през септември , т.е  316,36 лв. За октомври все още нямам превод (трябваше да е в началото на месеца)
Аз ли не тълкувам правилно справката от НОИ ?  newsm78

Здравейте!

Отворих темата за същият въпрос, но междувременно писах мейл на НОИ и ми отговориха светкавично, та да споделя, че в него пише, че ще получа обезщетението си за септември в четвъртък.

Пумукъл, на мен в справката ми пише същите неща, но по удобно ми е дапроверявам ето тук : https://benefits.nssi.bg/EGN/First.aspx

До сега съм получавала майчинството всеки първи вторник или четвъртък след 16то число, сега за първи път се забавиха толкова.




Hug

# 70
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Здравейте, имам следното въпросче - прочетох, че ако ми се наложи имам право да използвам 180 дни болнични по време на бременността. Тези 180 дни включват ли онези 45, които ми се полагат преди раждане или не? Благодаря ви предварително!
Не

# 71
  • софия
  • Мнения: 55
Здарвейте,може ли някой да ми даде е-mail на нои ,на който мога да задам въпроса си към тях,благодаря ви.

# 72
  • Мнения: 8 987
Здарвейте,може ли някой да ми даде е-mail на нои ,на който мога да задам въпроса си към тях,благодаря ви.

Аз писах на този: Sofia@NSSI.BG отговориха ми много бързо. Взех го от сайта на НОИ!

Hug

# 73
  • Мнения: 347
здравейте
пак аз
много съм спешна
викат ме да разписвам предизвестие за съкращение по член триста и не знам си кой, поради ликвидация на предприятието
не ми осигуряват друго работно място в друго предприятие /не съм държавен служител, на трудов договор съм, а не на заповед/, т.е. не са и длъжни
нещо знаете ли за този казус, да разписвам ли, какво да правя, имат ли право да ме съкратят...не съм изобщо наясно
освен това съм приета редовно обучение магистратура, имат ли право социалната служба да ми изплатят еднократната помощ

Дай малко повече подробности - в смисъл бременна ли си, в отпуск по бременност и раждане или за гледане на дете  newsm78 Какъв е видът на договора ти - срочен, безсрочен, изпитателен ...
[/quote]

благодаря на мамата от следващата страница за подробните извлечения от КТ    bouquet

аз съм по майчинство-в ноември детето навършва една година и в декември или трябва да се върна на раб. или да си взема още една година неплатен. Договора ми е безсрочен-от преди 13 години. Приета съм редовно магистратура, от ноември започвам 3 семестъра.

# 74
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Здравейте, имам следното въпросче - прочетох, че ако ми се наложи имам право да използвам 180 дни болнични по време на бременността. Тези 180 дни включват ли онези 45, които ми се полагат преди раждане или не? Благодаря ви предварително!
Не ги включват.

Общи условия

Активация на акаунт