Февруарско бебче в коремче лудува, а мама вкъщи мързелува... (25)

  • 17 269
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 97
Puhtar&SUNNYTA   bouquet
SUNNYTA ,
На 27.10. има ден на отворените врати в МД и ще ходя - нищо тайно няма:) От 14:00 започва обиколката.
Иначе ме интересува колко време предварително се постъпва, за кой ден те насрочват, но пуснах отделна тема в здрания справочник:)

Ето накратко и за помощите от Закона за държавния бюджет 2009
Цитат
§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 350 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 35 лв. за всяко дете.

(3) При едновременно раждане от майката на 2 и повече деца помощта по ал. 2 за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера по ал. 2.

(4) Размерът на еднократната помощ при бременност по чл. 5а от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 150 лв.

(5) Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6, ал. 2 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е, както следва:

1. за първо дете - по 250 лв.;

2. за второ дете - по 600 лв.;

3. за трето и всяко следващо дете - по 200 лв.

(6) Размерът на допълнителната еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания 50 и над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 100 лв.

(7) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете до една година по чл. 8, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 100 лв.

 

Ето и законът за Семейните помощи - там е частта, засягаща студентки и родители на близнаци. Помощите се определят със закона за Държавния бюджет, като може да има промени за 2010 - трябва да е внесен за гласуване до 1 ноември - да се надяваме,че там помощите ще бъдат увеличени Praynig

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Елидам и аз съм я гледала тази постановка,играеше един от актьорите в НЛО,мисля че Павел Попандов се казваше.
Незнам при теб дали е бил пак той,ама наистина беше хубава постановка.
А за ДВД-то се притеснявам,издирих 2-ри телефон на оператора ,ама и там не ми вдига  newsm78

# 722
  • Мнения: 3 718
Е, няма да пиша повече по темата, защото явно ефекта не беше постигнат.
Аз пък искам да пишеш,всеки може да си изкаже мнението....а това че понякога остава грешно разбрано си е друг въпрос  Peace

Ще пиша в темата бре, но по темата за затрудненията финансови няма да пиша, щото съм в хормонален дисбаланс и се лутам межди "Всичко ще се оправи" и "Аааааа ще се мреее"  Mr. Green
Бях на лекцията, ама защото съм куха лейка с никой не се запознах. Истината е, че срещнах една бъдеща майка, която не съм виждала от мноооого време и ми беше залипсвала, та седнах при нея.
Предлагам за момичетата от София да спретнем една среща за по бира (чайче  Flutter) преди времето да се смръщи окончателно.

# 723
  • София
  • Мнения: 6 011
Добър вечер!
Днес ми беше много приятен ден!  Hug Радвам се, че се запознах с всички вас, момичета!
Малко ме е срам, но детето ми беше останало предпоследно в градината.  Embarassed Голяма скитня.  Laughing

Вижте какви сладки бодита купих от Кауфланд по 2 лв. парчето, цената ме изкуши, иначе бодита да искаш.  Laughing
http://fevruari2010.snimka.bg/baby/pokupki-na-mami-2010.422161.15572817

# 724
  • Мнения: 304
Много са симпатични бодитата,Ника!А детето не са ти го довели до вкъщи,така че не се срамувай тплкова!

# 725
  • Мнения: 219
И аз се радвам, че се запознахме, Ника  Hug ! Супер са бодитата на малкия немирник  Peace Да си ги ползва със здраве догодина!
Да, много хубав ден беше днес - лекция, обяд, разходки по магазините  Simple Smile Аз се сдобих с така желаното шалте за леглото  newsm44 и си харесах един шкаф за спалнята, който да използвам за бебешките дрешки живот и здраве и най-вероятно в понеделник ще го вземем. А, и покривка на слънчогледи си купих  Blush Много е свежа  Peace

Шаманка, аз за срещи с момичетата съм винаги "за"  Grinning Казвате кога и го правим, за да можем да се видим и с работещите мами, които не могат да идват на лекциите, да речем.

Хубава вечер, милички! Аз се хоризонтирам пред телевизора.

# 726
  • Мнения: 4 187
........... Сънувах също, че гледам Стар как шофира и правеше едни криви завойчета! Луда работа!  Blush  Стеле, идвам да ме повозиш!!! Hug
Хубав ден, момичета!!!  bouquet


 Hug  Идвай !
Вчера за първи път карах колата на мъжът ми, всъщност за първи път карах кола без инструктор, и легитимно, с книжка в чантата ! Ами хубаво беше  Crazy.
Определено ми е голяма, а ми трябва нещо по - обикновено , че със сигурност ще я очукам докато вляза в час.

Тези дни имам неприятности и не съм на кеф  Tired, но ви следя изкъсо, да знаете  Heart Eyes !

# 727
  • Мнения: 112
Охх, момичета и аз много хубаво си изкарах днес и много се радвам, че се запознах с още мами от клубчето ни  Hug Hug

Голямо скитане и мохабет беше  newsm53

Рали, коя ковертюра си хареса?

А, момичета преди да съм ви напуснала в името на едно добро ядене да ви кажа, че съм пуснала нова тема и като ударим педесетака - да се преместим там Wink

Мен няма да ме има за идните 3 дни, че ще се ходи при родата и незнам дали ще имам възможност да пиша, но после ще наваксам  newsm47

НОВАТА ТЕМА

Много  Hug Hug Hug от мен и само добри новини да пишете, че да ви се радвам   bouquet

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Мемория мерси за новата тема и весело изкарване при роднините !

Общи условия

Активация на акаунт