Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 93

  • 66 548
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 091
 Ласкова, чудесна работа!!! Много хубава клонка с орхидеи си направила! Браво!

Мари, много сладък клоун! Simple Smile Единственото дето си мисля, може би му липсва една шапка Simple Smile


Момичета, имам един въпрос, някой правил ли е крем за торта с шоколад и крема сирене? Нямам друг вариант за крем, а нямам и нормална захар, само пудра захар...и се чудех дали може да се разбие кремата с пудра захар и да се добави после шоколад. Дали ще стегне като изстине? А ядки дали може да сложа? Хич не ми се искаше да е такъв крема, но така се случи Sad А тортата е с шоколадови блатове и се чудя дали въобще ще стане нещо... Rolling Eyes В Библиотеката има един подобен крем, но той е и със сметана Sad, а аз нямам.

Сега погледнах Библиотеката и искам да кажа едно искрено ги огромно благодаря на Наталина, за това, че е сложила линкове и съдържание в първия постинг! Аз не бях влизала от известно време и не знаех, че е успяла да го направи, при това съвсем сама без да търси помощ от никой!
Благодаря ти, Наталина!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 22:14 от Tandoori

# 31
  • Мнения: 559
Ласкова smile3501
Mari^ -Чудесен е клоуна.

# 32
  • Мнения: 774
Момичета,благодаря ви  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 271
Пепи, първо благодаря за темичката, както винаги на линия си.   bouquet
След това да те поздравя за страхотните торти в предната и тази тема-найстина са страхотни-поздравления   bouquet

Имаше един клоун, ама не започних на кой е  Embarassed много ми хареса-свежарска торта  Grinning

Ето и днешното торте, останалите от преди ги качих направо в галерията, че нещо не искаха да се смалят снимките



Връщам се на старата тема и продължавам да чета  #Crazy

# 34
  • Мнения: 1 173
Тандури аз крема сирене само с пудра захар разбивам . Ще стане да сложиш шоколад , ще наподобява нещо на чийзкейк , но ми се струва че само с шоколад доста плътно ще стане . Нямаш ли пудинг без варене , да добавиш и него  Rolling Eyes .

# 35
  • София
  • Мнения: 2 671
Силрай, чудесен е Пънът ти! Ама в Галерията не виждам нови снимки от теб  newsm78

Самоцитирам се тука, за да се поправя - днес питах и складът не работи в събота освен покрай 15-ти септември:

ellyganova, скоро купувахме от склада в Зона Б-18 бл. 10 (на гърба на блока, откъм бул. Н. Петков) е.


Благодаря! А дали работи в събота?
Мисля, че до 12 ч. в събота, ще проверя за всеки случай.

# 36
  • Мнения: 7 091
Тандури аз крема сирене само с пудра захар разбивам . Ще стане да сложиш шоколад , ще наподобява нещо на чийзкейк , но ми се струва че само с шоколад доста плътно ще стане . Нямаш ли пудинг без варене , да добавиш и него  Rolling Eyes .


Рая, ще го пробвам това, нямам за съжаление пудинг. Имам кондензирано мляко и масло обаче! Чудех се дали с него не мога да напрвя нещо...ще го измисля, мерси много за съвета!  bouquet

# 37
  • Мнения: 681
Здравейте, ето ме и мен! С доста голямо закъснение, но все пак реших да покажа прословутата плодова торта, за която разпитвах тук. На външен вид не е убиец, тъй като единствената тава в която можех да изпека блатовете беше в някаква много странна форма а и рожденика искаше да има само плодове отгоре, въпреки моето настояване да я покрия за да стане по-хубава. Както и да е,изяде се цялата, но като извод си извадих че плодова торта вече ще правя 2 дни преди да се реже, защото 2 дни по-късно остатъците от тортата бяха мнооого по-вкусни,сочни и ароматни.

http://img195.imageshack.us/i/dsc02019j.jpg/
http://img194.imageshack.us/i/dsc02020a.jpg/
http://img25.imageshack.us/i/dsc02025a.jpg/

# 38
  • Мнения: 186
Добро утро, момичета!

Току що приключих с първата си поръчкова торта и бързам да ви я покажа. Рожденикът харесвал гормитите (на мене лично тези персонажи са ми неизвестни, но порових в нета и си харесах някоя друга картинка за вдъхновение Mr. Green). Тортата ще е изненада. Отново рисувана - може би бягам от общоприетите представи за направа украса на торта, но това ме кефи и най добре чувствам себе си. Тортата изненадващо за мене се получи малка и реших да добавя и мъфини.

Като цяло съм доволна, единствено буквите можеха да са по-добре, но следващия път.

Пепи, много ми хареса последната ти торта! С цветчетата намирам замисъла ти за супер!
silrai ,  пънчето ти е страшно одухотворено. Много сладка торта!
 

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ивейн, страхотна рисунка. То за това обаче си трябва талант и умение човек да държи четката. Аз съм скарана с нея и за това гледам да моделирам или да правя апликации.

Raulista, тортата е много апетитна, но аз бих глазирала с нещо плодовете. Или с желатин или с фарситура.


Ето и моето поредно торте



И една украса, която ще я слагат върху сухи торти, които са по-скоро като руло. Но нали са опаковани и не е проблем за детската градина за която е тортата.

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 07:29 от _Пепи_

# 40
  • Мнения: 1 965
Mari^ - Страхотен първи опит! Личи си че си се забавлявала добре и че си правила тортата с голямо желание.
Ласкова - Твоята първа орхидея е много, много сполучлива. Завиждам ви на търпението да да ги изпипвате тези цветя.
Силрай - без да гледам името, се сетих чия е тортата. Много е хубаво това пънче. Отдавна искам да го пробвам. Чакам повод.
Raulista - Как ми се хапва такава тортаааааааа......  Rolling Eyes супер изглежда...
Ивейн - познавам го тоя урод. Имаш невероятен талант за рисуване.  Перфектна изработка!!!
_Пепи_ - ъъъъ... зИлИЕно!!! Пфу! Много ми харесаха цифрите на първата торта. Ефектни и рошави, в тон с прическата!!! Втората украса, как ще се сложи върху рула, че нещо не схванах идеята???  newsm78

# 41
  • у дома
  • Мнения: 1 581
пу за мене, да не ви изпускам  Heart Eyes

raya_рая, _Пепи_, Mari^, laskova, silrai, Raulista, Ивейн  smile3501 просто нямам време за отделни коментари, но всичко съм видяла  Peace

# 42
  • Мнения: 559
Влизам да ви поздравя!

силрай -Страхотен дънер!
ивейн-Остави ме без дъх момиче!Страхотен стил ти се очертава.Браво
раулиста-Страшно апетитно плодово изкушение си спретнала!

# 43
  • Мнения: 156
Ивейн ,страхотно си се справила с рисуването.Добре ,че моят син не видя тортата ти, точно такава иска за рожденият си ден. Ти с хранителен маркер ли рисува или с четка. ? Аз веднъж пробвах с четка  ,ама малко ми се разтичаше боята- не се получаваше това , което исках. А какво е покритието на тортата!?
silrai , готино пънче.
Орхидеите на silrai определено заслужават аплодисменти
Пепи, неуморна си

# 44
  • София
  • Мнения: 1 832
Пепи, raya_рая, Mari^, laskova, silrai, Raulista, Ивейн, браво на вас много красиви торти, кога ли ще мога и аз да е похваля с някоя изпипана торта, благородно ви завиждам и много ви се вазхищавам на чудесните ви творения! 

Общи условия

Активация на акаунт