Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 11

  • 70 897
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 428
Ох, пък моето дете като бебе на 9м. имаше атопичен дерматит в много тежка форма.
Много често свързват аутизма с алергии при децата.
Тя също е захранвана по старата система, която наистина е безумна.
Детската кухня я започнахме още от 7месечна възраст. ooooh!

# 691
  • Мнения: 3 591
Darkviolet, а мен на друго ме наведе търсенето на сол - първата ми мисъл беше липса на Йод.
Не забравяйте, че йода е жизненоважен за шитовидната жлеза и хормоните, и единствения му адекватен източник за децата е солта. Не казвам да ближат сол Mr. Green, но трябва да им се разрешава да хапват примерно трушии, чорбата на кисело зеле, маслини и други солени храни.

# 692
  • Мнения: 79
...Ако не дай боже, нещо не подейства както се очаква - кой ще поеме отговорността?...
По принцип отговорност ще си поеме човека, който е решил да ги дава тези неща /не съм ползвала нито един от дадените от тебе примери/. Но в случая са намесени 3 лица: майката, д-р изписал добавките и човек, който докато не си каже мнението не се дава изписаното.

Когато аз съм давала нещо, съм давала само него, за да преценя има ли ефект от даването му или не, за което знам, че само и аз съм си отговорна. Да прочела съм го някъде, но в никой случай няма да ми е виновен човека пуснал коментара си за "нещото".

pepi_r, благодаря за проявената загриженост! Не смятам, че въпросът ти от предишния пост е уместен, тъй като за мен той е грубо нахлуване в личното ми пространство, но ще обърна внимание на написаното от теб, само защото смятам, че информацията, която споделям тук може да бъде от полза на много майки и техните деца.
Не зная какво е твоето разбиране, но според мен родителя винаги носи отговорността за това, което прави с детето си, независимо по чий съвет - на лекар, хомеопат, натуропат, приятел и т.н. Родителят е този, който трябва да прецени на кого да се довери. Своята преценка съм направила въз основа на дълго проучване и на базата на конкретни доказателства. Голямото ми и безрезервно доверие към Мина не изключва по никакъв начин личната ми отговорност и аз непрекъснато чета и полагам усилия да се образовам /това беше и изричната молба на Мина към мен още при първия ни разговор/, но материята е толкова сложна, че ако чакам сама да стигна до правилните изводи, ще загубя много ценно време, а не смятам, че като родител на дете с аутизъм мога да си позволя това. Самата Мина осъзнава личната си отговорност, която произтича от изключително високия й личен морал и безкрайното й човеколюбие и по тази причина не си позволява да дава съвети за деца, които не може да наблюдава.
Методиката по която се включват нови добавки съответства на твоите разбирания. По изричен съвет на Мина, а в последствие и на DAN лекаря добавките се включват последователно и постепенно, за да се оцени въздействието на всяка от тях, тъй като всяко дете е различно и въпреки конкретно изявената симптоматика или направените изследвания всяко може да реагира различно на дадената добавка.

# 693
  • Мнения: 375
Деси добре,че го написа това ,защото моя много налита на такива неща и аз не му давам.Сока от зелето и маслините са едни много любими неща .А случайно ако забравя някьде солта я изблизва цялата.Сьщо така ни дебне и краде люти чушки ,които бьрзо изяжда за да не му се караме.После тича като ракета по всички стаи и само пуфти. Mr. Green

# 694
  • Мнения: 79
Като стана въпрос за сока от зеле Simple Smile Dr. Usman го препоръчва като естествен пробиотик.

# 695
  • София
  • Мнения: 4 412
me4ta22, ДАН лекарите разглеждат причините за аутизма много по-широко, околна среда, замърсявания, особености и т.н. "аутизма е заболяване, причинено от комбинация от намалена имунна реакция, външни замърсявания от токсини във ваксините и други източници, както и проблеми, причинени от определени храни." До сега обсъждахме повече лекциите на гастроентеролога, който доста сериозно изследва измененията в храносмилателната им система.

Да си събера малко мислите за лекцията на ДАН лекаря - много е особено това с добавките, сетих се за пример, как чернокожите жени в северните щати, раждат повече деца с аутизъм и има хипотеза, че на тази група й липсва вит. Д, тъй като генетично и с годините те са се срещали с повече вит. Д от слънцето. За това всяко дете е различно. Наблюдавали са с години децата от спектъра и знаят какво да им дават. Но сега ще си препиша какви витамини най-често е споменавала В6 и магнезии, цинк /намалява стреса/, съотношението в организма мед:цинк трябва да е 1:1. Оглежда се детето - ако има кафяв ринк около ириса показва липса на мед, ако не следи с поглед му липсва вит. А, обясняваше подробно за омегите, в някой случай В12, глутадион /отговаря за изхвърлянето на токсините/, говореше за цикъл на Крепс и микро разстройства в него. Чета си в записките, че ензима DPPIV4 разгражда казеина и глутена. И съвет, че сауната и изпоняването също спомагат за изхвърлянето на токсините. Но основното е, че се оглежда детето и реакцията му към определени дразнители, определени изследвания и тогава се преценява какво да му се даде. И ДАН пак работят в сътрудничество с други специалисти. Аз го разбирам, че детето се стабилизира от 2 страни - като организъм и отделно му се дават знания с терапии. Да се изхвърлят пастите за зъби в метални бутилки. Предполагам знаете, че мин. вода в бутилка, ако е нагрявана от слънцето е канцерогенна и да не пиете. Лекарката ме подсети, че бебешките шишета масово са пластмасови и вътре се сипва гореща вода и се получава подобен ефект. Имаше в БГ на Др Браун свободни от този елемент, ама дали са били кой знае. Детето ми е яло в такива, ама това е по случайност. Ей такива неща.

http://www.solgar.com/ - споменаха тази фирма като източник на добри добавки.

Мама Мариана, този чай и аз си бях купила миналата година и го изхвърлих, много зле ми изглеждаше. Имайте предвид, че много от добавките се правят по ужасен начин и няма почти нищо полезно в тях.

Ами аз не виждам причина по въпроса за добавките защо да не посетим център Тацитус и там да ни разкажат.

Darkviolet, пиши и ти по-често за социалната страна, че на нас всичко ни се струва аутистично Simple Smile

За този пример на Шефчето за лютото - това явно показва, че на детето му липсва някой елемент, но като изяде люто, сигурно стомаха му се дразни и така се получава затворен кръг. Страното хранене явно не е само израз на СИД, а и на някакви разстройства в организма.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 16:22 от TanyaMG

# 696
  • sofia
  • Мнения: 1 426
...има хипотеза, че на тази група й липсва вит. Д, тъй като генетично и с годините те са се срещали с повече вит. Д от слънцето. За това всяко дете е различно. Наблюдавали са с години децата от спектъра и знаят какво да им дават. Но сега ще си препиша какви витамини най-често е споменавала В6 и магнезии, цинк /намалява стреса/, съотношението в организма мед:цинк трябва да е 1:1. Оглежда се детето - ако има кафяв ринк около ириса показва липса на мед, ако не следи с поглед му липсва вит. А, обясняваше подробно за омегите, в някой случай В12, глутадион /отговаря за изхвърлянето на токсините/

В тази връзка ще спомена, че фонтанелата на детето ми се затвори напълно на 3г, след като изпи 7 шишета Ескимо кидс без почивка. Бяхме стигнали до 6 капки Вигантол и полза никаква. Имаше наистина огромна дупка на главата, с размерите на малка ябълка (го определям аз, за да добиете представа). Сестрите от яслата и педиатъра не бяха виждали такава голяма дупка на почти 3 годишно дете. В6 пиеше доста време и ударна доза заради проблеми с бъбреците на 3г. и половина и точно в този период започна да се "очовечва", може да има някаква връзка, не знам  newsm78. Някъде бях попаднала на информация, че точно омегите, почти не се усвояват, приети с храната от децата от спектъра и за това се налага приемането им под форма на хранителни добавки.

# 697
  • Мнения: 3 479
Деси, благодаря за насоките. Ще трябва да помисля.
Криси не обича маслини, ние като семейство рядко консумираме туршии и те са непознати за него.
От друга страна се сетих, че откакто се е родил Криси почти без изключения готвя с йодирана сол, от тази скъпата в кутийките. Поне така знам, че е по-здравословна.

Таня, може би и други майки, които имат здраво дете освен аутистичното могат да помогнат в социалният аспект.
Мога например да ви разкажа как двамата малки тръгнаха на детска градина на абсолютно една и съща възраст - 3г и 9м.
И двамата са домашно гледани, неделени от нас.
Матей (без аутизъм) тръгна много драматично. Сутрин рев, вечер рев, тръшкане и потресаващи словоизлияния - аз нямам майка, мен никой не ме обича, искам друго семейство и др. подобни. Освен това вечер беше нервен, сърдеше се за всяко нещо. Тръгна в частна детска градина (имахме възможност), в малка група, обгрижен и с внимание. Там в интерес на истината не е плакал. Сърдитните продължиха обаче 5-6 месеца.
Криси (с аутизъм) тръгна спокойно. В първите дни леко притеснен, но много бързо започна да проявява радост сутрин като го приготвяхме. Докато чака на вратата - радва се, подскача, издава радостни звуци (някакви негови си). В детската влиза сам, без да плаче и да се дърпа. Плакал е веднъж, тъкмо бях отишла да го взема, персонала тъкмо се беше притеснил, че не могат да разберат какво му е. Това беше. До ден днешен е така. Отива с кеф. Групата не е голяма, обръщат му внимание, но няма възможност да е съвсем персонално, в логопедична група е в държавна градина. Така е вече 4м.
Да се чуди човек - аутистът се радва на градината, а пък здравият реве като магаре newsm78

Дано не съм ви досадила, обаче не мога да пиша кратко, та затова и рядко пиша Mr. Green

# 698
  • Мнения: 3 479
Кифла, Криси имаше отворена фонтанела до ок. 18м, но аз не бях много редовна в даването на Вит.Д Embarassed
Ще умра при мисълта, че може да съм му навредила по този начин Cry

Не знам дали и преди съм ви казвала, но според мен до 13-14 месеца Криси беше абсолютно нормално дете, без отклонения.
Сложихме тройната ваксина на 13м и три месеца по-късно започна да ми свети червената лампичка, че нещо не е наред. Драматичен регрес не съм забелязала, просто спиране на развитието.

# 699
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Кифла, Криси имаше отворена фонтанела до ок. 18м, но аз не бях много редовна в даването на Вит.Д Embarassed
Ще умра при мисълта, че може да съм му навредила по този начин Cry

Не знам дали и преди съм ви казвала, но според мен до 13-14 месеца Криси беше абсолютно нормално дете, без отклонения.
Сложихме тройната ваксина на 13м и три месеца по-късно започна да ми свети червената лампичка, че нещо не е наред. Драматичен регрес не съм забелязала, просто спиране на развитието.

До 18 мес, добре, ама до 3г?  ooooh! От както се разтърсих за инфо, спрях Вигантола и на своя глава го почнах с Ескимото кидс, щото тогава нямаше много избор в аптеките и това беше най доброто. После казах на личната и тя посъветва да правя почивки всеки месец, ама аз не, давах си му щото виждах и подобрение в поведението и фонтанелата почна да се прибира.

# 700
  • Мнения: 428
me4ta22, ДАН лекарите разглеждат причините за аутизма много по-широко, околна среда, замърсявания, особености и т.н. "аутизма е заболяване, причинено от комбинация от намалена имунна реакция, външни замърсявания от токсини във ваксините и други източници, както и проблеми, причинени от определени храни." До сега обсъждахме повече лекциите на гастроентеролога, който доста сериозно изследва измененията в храносмилателната им система.
Toва тяхна хипотеза ли е?
И понеже тук не си виждаме физиономиите, съответно няма как да се прочетат емоциите, бързам да уточня, че става дума за добронамерен въпрос.
До колкото ми е известно, е обявена Нобелова награда, за този, който успее да открие каква е причината за аутизма.
Има ужасно много хипотези и нито една напълно доказана.
Какво дава право на ДАН лекарите да смятат, че са прави за причината?
Ок, храната  и добавките са нещо много важно при нашите деца, но здравословният начин на живот е полезен и препоръчителен за всеки индивид.
Това, че са забелязали подобряване на състоянието на аутисти след диета, хелиране и добавки, дава ли им основание да са категорични в причините за аутизма?
Още повече, че това са все неща, които за жалост не помагат на всеки аутист.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 412
Calathea, това е цитат от предишен постинг и пъвата част е, ДАН лекарите смятат, че....Естествено не твърдят 100%, но пък работят от 1995 година основно с такива деца, да кажем, че са нещо като лични лекари на децата с аутизъм и познават доста добре процесите в тях.

Момичета, аз ви казах почти всичко от конференцията. Да не ставам адвокат на ДАН лекарите, мнението ми е, че имат знания, доста повече от мен. Също считам, че едно дете, което, ходи в масово училище и учи по общата програма явно е въстановено доста и няма спешна нужда да лети до най-близкият ДАН лекар.  Hug

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 18:00 от TanyaMG

# 702
  • Мнения: 428
Таня, никого не съм искала да обидя.
Питам добронамерено, не съм била на конференцията, а може би там ДАН лекарите са се обсосновали добре и имат сериозна причина да смятат, че в това се корени проблема.
Попитах добронамерено, изрично подчертах. И теб, защото си присъствала и до тук даде най-много информация, за което съм ти благодарна.
За сметка на това пък не ми се стори такъв коментарът за детето ми.
То има право да учи в масово училище и аз в пълното си право се борих за правата и.
Това, че учи по обща програма, не е по мое желание.
Нито съвсем по възможностите на дъщеря ми, но тук системата е тромава, а да убедиш закостенелите рзбирания на някои учители и директори в нашите училища, хич не е лесна работа.
И излиза така, че трябва даже да си благодарен, че изобщо са ти приели детето (въпреки правата му), пък камо ли да имаш и още претенции... ooooh!

Не съм хукнала при първия ДАН лекар, защото нямам финансовата възможност за жалост, затова и разпитвам. Съжалявам за което.
И може и да ти е смешно, но това беше причината да не посетя конференцията.
Да, 30лв. са проблем за мен, като добавя и самия престой в София.
През изминалата седмица съм лишила детето си дори от психолог и логопед, поради същите причини.
Срам ме е, че като майка напоследък не успявам да осигуря и минимума, който и е нужен.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 18:11 от Calathea

# 703
  • София
  • Мнения: 4 412
Ох, Calathea, предположих, че звучи малко лично, но не е така. Всяко дете, което ходи в предучилищна и училище на мен ми изглежда въстановено newsm78 Все пак системата на образование тук не съвършена, но трябва ли да обвинявам детето си, че госпожите й са пред пенсия и за други особености.
Извинявай, ако съм те засегнала  Hug

Но след като детето се справя горе-долу с учебният материал си мисля, че родителите са направили доста или са имали късмет.  Това са си мои разбирания за възстановяване и тревожност, а може и с времето да се променят.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 19:17 от TanyaMG

# 704
  • Мнения: 47
Чета и се питам, защо толкова се притеснявате от хранителните добавки?  Ако някое дете вземе по-голямо количество вит.С и го заболи корема,  просто ще спре да го взима. Детето не го грози никаква опасност. И не знам точно за каква отговорност става дума. Ако вие преядете кой ви поема отговрността? Задавам си обаче друг въпрос. Когато повечето от вас написаха, че са давали Рисполепт дали някой се е поинтересувал какви са страничните ефекти? Поинтересува ли се някой, че при една по-продължителна употреба след години може да се очаква цироза или левкимия? Тогава кой ви поема отговрността?

За децата, които ядат сол. Една от причините може да бъде, че имат проблеми с надбъбречната жлеза. Оставете ги да ядат, по този начин те стимулират функцията на жлезата. Имайте предвид, обаче че солта в големи количества е токсична, защото нарушава електролитния баланс на организма. Не бива да се разрешава сол в неограничени количества.

Галатея, др. Усман работи с хиляди деца от спектъра от1995г. Др. Кригсман също. Те са не само лекари, но и учени. Правят научни разработки, които доказват правотата им. Колкото до Нобеловата награда, виждам , че тук това е често срещан довод. Да получиш Нобелова награда е една сложна и преди всичко административна процедура. Нали си давате сметка, че хора , които са против ваксините, против генномодифицираните храни, против всякакви консерванти, овкусители ,оцветители и тн. Не са любимци  на фармацевтичните компании и леката промишленост. Те са против замърсяванията, което автоматично ги прави противници и на тежката промишленост. Личности, които са противници на всеки на тази планета, който иска да спечели много пари мисля, че доста трудно биха спечелили каквато и да е награда.

Общи условия

Активация на акаунт