Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 580
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
айде цоп и аз в новата тема  Grinning

# 31
  • Мнения: 802
Кенга, мерси за новата тема, страхотна е. Hug
ANNI_M , честит празник на малката красавица! Да ви е жива, здрава, щастлива и много да ви радва!

# 32
  • София
  • Мнения: 28
ANNI_M Честит Рожден Ден на малката принцеса newsm59  costumed034 Tada  Party Time  ura Да ти е жива и здрава и много да те радва   Kiss

# 33
  • Мнения: 30
.

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 11:30 от madelix

# 34
  • Мнения: 234
Момичета много съм притеснена,
снощи забелязах че шийните ми лимфни възли са се подули от лявата страна и ме болят, днес мисля да се обадя на доки да ми разчете едни изследвания и тогава ще я питам, не искам да ходя при личната, че като я знам ще ми даде АБ
много се притесних Sad 
такива неща четох в нета направо ми стана ужасно, пак и баба ми почина миналата година от рак на лифните възли и така ми е притеснено, плаче ми се newsm45   newsm17

# 35
  • Мнения: 317
Lux , сигурна съм , че всичко ще е наред - стискам ти палци ! Hug

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Добро утро   bouquet
Lux, да не си помисляла подобни неща  Stop Може да си настинала и да са се подули, днес лекар ще ти каже! Никакви подобни мисли не трябва да минават през главата ти  Hug
jasmin_veni, съветът ми е да си направиш ехографията при твой лекар, преди да идеш на БХС. МОже да е от предния ден. Аз отидох с протокол от ФМ и директно се качих да дам кръв за БХС. Нямаше хора и пак почаках доста (някакви нерегламентирани почивки  #Cussing out). Днес ще ходя да си взема резултата  Praynig
tinaina, наистина може да отидеш да раждаш без да плащаш и вероятността да попаднеш на добър екип е много голяма, но...на мен например не ми се рискува  Confused В дни, в които има много раждания казават, че ако не си платил, не можеш да се доредиш до магаре  Confused За съжаление тук е така (поне в по-посещаваните болници). При предишното ми раждане всички се въртяха на пета около мен. Анестезиоложката също беше много добра и нямах никакви последствия от епидуралната упойка. Този път малко се притеснявам, з'то въпреки по-високата цена, много повече жени плащат за избор на екип и лекарите май го приемат за даденост вече  Confused Мисля си и друго: ако изчакам до последно, имам си хубави контракции и голямо разкритие и например не искам упойка, дали пак ще  ми я нахакат, само з'то ми е включена в пакета  newsm78 И ако не я искам, дали после ще я плащам  Mr. Green
Като цяло имам доверие на лекаря и по-точно на екипа му, който миналия път беше супер. Иначе док само ме заши накрая  Grinning В големи размисли съм, но до края се надявам картината да ми се изясни (току-виж се наложи секцио и всичките ми няколкомесечни размисли отидат на халос  Mr. Green).
А, да допълня, че роднините не се доспускат при майката и бебето, ако не си във ВИП стая (поне в Шейново) и е някакво лудо молене на сестрите да им покажеш бебето за секунди на една врата, на която са накачулени отще 10 семейства  Mr. Green

Морковените пръчици май се слагат в чашка с вода, сол и оцет/лимонов сок (сурови моркови, нарязани на ивички). И с краставици става  Peace Аз все още не мога да приемам сурови плодове и зеленчуци. Два дни си пекох ябълки и бяха страхотни  Simple Smile

Не знам вие колко пъти ставате до WC, но аз 2 пъти, докато заспя, после още 1-2 пъти и към 5ч. малкия се буди да пие сокче  Crazy В 7.30 ставаме за градина  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 331
Добро утро!
Много хубава тема.Поздрави.
Lux-изобщо не си натоварвай главата с подобни мисли.Най-вероятно са се подули просо.Което не е никак приятно,но минава.
А относно покупките-аз направо не издържам.Нямам търпение да разбера какво ще е бебчо и да почна да пазарувам.Като първо дете тръпката е голяма.Не знам защо,но постоянно гледам неща за момченца.Но има време.Аз не съм суеверна и не пазарувам единствено,защото не знам какво ще е.То на една позната и казаха момче,тя обзаведе в синьо,купи количка,креватче,дрешки и на финала момиче Grinning.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 561
То на една позната и казаха момче,тя обзаведе в синьо,купи количка,креватче,дрешки и на финала момиче Grinning.

Пак добре, че не е било обратното, защото аз по си представям момиченце облечено в синьо, отколкото момченце в розово. От Марти имам много останали хубави дрешки, доста от тях са сини, но дори и момиче да е No2 не ми пречи вкъщи да е с такива. Ако се окаже, че бебето е момиченце, мисля да купя ново комплектче за изписването (то и момче да е това пак ще е ново) и разни "джиджани" момичешки дрехи за разходки например, но не много... Освен това подозирам, че майка ми и свекърва ми пак ще ги хване треската да пазаруват, но хубавото е, че го правят с мен - да не ми отнемат от удоволствието един вид  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 123

BeBoRanChe за здравно осигурени раждането е безплатно. Плаща се за избор на екип. В някой болници (като Токуда напр.) този избор на екип е задължителен- раждането там ти е безплатно (като здравно осигурен), но задължително се заплаща за избор на екип 1500лв. В държавните болници този избор на екип не е задължителен и ако не го направиш раждането ти е безплатно Peace


То ако бяха само 1500 лв. в Токуда пак би било добре. Попитах ги за цените и получих мейл в който ми обясниха, че 1 500 лв е раждането, а отделно се плаща 500 или 600 лв някакъв "пакет бебе" в зависимост дали си родила секцио или нормално, а допълнително вече си плащаш за стая и други екстри  Simple Smile


Нямах пред вид,че раждането в Токуда излиза 1500лв. Исках да кажа,че за здравно осигурени раждането е безплатно, но в някои болници са измислили как да ти вземат парите,като те задължават да избереш екип. Хем раждането ти е безплатно, хем си го плащаш Crazy- просто цитирах цената в Токуда,че нея я знам. Иначе там се плащат и разни други екстри Peace

lux и моите лимфи са се надули. Болката вече отмина и си мисля,че беше от настинката. Дано се оправиш бързо Hug

Относно раждането-  Шейново ми е доста далече и автоматично отпада като вариант за мен. Близначките ги родих в МД и никога не бих стъпила пак там (няма да изпадам в подробности). За мен Токуда е моят избор (по много причини)- вече сме събрали и парите за там и само се молим да стигнем до този етап от бременността Praynig
Не мога да давам съвети,защото не съм обикаляла всички болници, но от моя опит мога само да ви кажа да не ходите да раждате в МД без уговорка с лекар Peace
След дюнерите и мекиците ми се приядоха и морковени пръчици- само не разбрах - трябва да ги потопя във вода,сол и лимонов сок- целите или на половина Rolling Eyes
А относно пола- залагам 5лв, че съм с момченце в корема Mr. Green

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 08:56 от Kenga_

# 40
  • Мнения: 30
lux, не се притеснявай излишно преди да разбереш каква е причинита за подутите лимфни възли. От опит ще споделя, че няколко пъти ми се е случвало да ми се подуят болезнено, но всеки път причината е била нещо незначително като инфекция в гърлото или простуда на главата, защото например съм излязла с недобре изсушена коса и т.н. Няколко пъти се случи да си отминат без дори да се установи причина - просто състояние на организма или отслабнала имунна система.
При мен например в момента това силно и непоносима главоболие ми разказва играта. Вече никакви болкоуспокияващи не помагат. Днес пак ще отнеса въпроса до лекаря, защото не се търпи. Силно се надявах тази сутрин като стана да го няма, но уви.... Sad
Относно дрешките - моят син е почти на 10 и аз нищо не пазя от неговите дрешки, така че всичко ще се купува, но все още не бързам. Доста търпелива съм с тази бременност изключая факта, че нямам никакво търпение да се почувствам вече по-добре, защото настоящото ми състояние е кошмарно.... но със сигурност ще дойдат и по-добри дни Simple Smile.

Хубав и слънчев ден от мен!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 561
За раждането - тъй като аз искам активно раждане, т.е. да мога да се разхождам, да не ме бъркотят постоянно, да не ме слагат веднага на монитор, да не ми нахакат окситоцин и т.н., това, което сериозно обмислям в момента е да изчакам до последно с постъпването ми в болница. Така и таткото ще е с мен през цялото време, а не само за раждането както предния път. Наскоро четох историята на едно момиче (тя си е жена на 40 по-точно), която е родила естествено след секцио, направено 2 години и 1 месец преди това. Тя точно така е направила - отишла в болницата с контракции на около 5 минути, но изкачала в разходки още 3 часа, за да стане разкритието пълно и тогава влязла за раждане. Всичко това си го мисля, при условие че всичко с бебето и мен е наред до края на бременността. Та ако нещата се стекат по този начин не мисля, че ще имам нужда от избор на екип дори. А един ден за третото може и домашното раждане да е вече регламентирано...

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 09:24 от green_dawn

# 42
  • Мнения: 234
О момичета добре че сте вие
още съм притеснена, но ще се заровя в работа сега да не усетя как е станало 2 часа, за да се обадя на доки

и аз да се похваля поръчах някой неща от ибей за бебо, едни мн сладки ботушки за 6-9 месеца Simple Smile
http://cgi.ebay.com/Baby-Infant-Toddler-Fur-Winter-Autumn-Boots- … sh=item6fc23be7df

и един термометър биберон Simple Smile тук са по 20-30 лв аз го поръчах за 5 лв Simple Smile
и така разглеждам и поръчвам такива неща, който мога да използвам и да е момиче и да е момче, гледах и шишета за вода и храна, мисля да използвам стъклени, но след 6-7 месец мисля да почвам да пазарувам Simple Smile за сега само такива малки неща Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4
Сладури, добро утро и от мен!  Hug Не мога да се сдържа да не се разпиша, защото новата темичка адски много ми харесва, наистина е страхотна!
LUX, мила, няма да влизам в подробности, но ще ти кажа, че много добре разбирам как се чувстваш / от личен опит/  Това усещане , че съм бола от най-лошата болест ми е много познато, но няма да се връщам към кошмара... наистина е много неприятно, но всичко е на психическа основа. Не се притеснявай, със сигурност всичко ще се оправи, ще видиш, разбира се че не си болна, изобщо не си го и помисляй!
Иначе при мен нещата горе-долу си пооправят. Събота и неделя ми беше толкова зле, такова главоболие в тила... направо не виждах светлина в тунела, но от понеделник съм малко по-добре. На лекар съм чак на 03.11 и ще водя и съпружеското тяло с мен.. милия толкова се радва, че си е взел отпуска още от преди 2 седмици. На мен само първите два ехографа са ми безплатни, после ще трябва да си плащам, но парите нямат никакво значение, важно е всичко да е ок! С нетърпение го чакам тоя 03 ноември, защото още никакви изследвания не са ми правили и ми е малко притеснено...
Радвам се за всички добри новини, другата седмица и аз ще се отчета, ще кача и снимчица.
За пазаруване още не мисля.. много ми е рано и да ви кажа и аз имам чувството, че ще е момче, но ще видим.. живи и здрави!
Е това е от мен.  Hug за всички и успешен ден!  Grinning

# 44
  • Мнения: 62
Lux ботушките са невероятно сладки! Ще ти представлява ли трудност да поръчаш едни и за мен Rolling Eyes?
Въобще не съм в час с пазаруването по евау!

Общи условия

Активация на акаунт