Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 613
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 162
Lux, не се притеснявай. Всичко ще е наред и с теб и с бебенцето. Отдай се на положителни мисли. Lux, и на мен много ми харесват ботушките. Дали ако поръчваш пак можеш и на мен да поръчаш. Представям си малките крачета в тези топли ботушки.
Аз също се чудя стува ли си да плащам за избор на екип. За сега съм се насочила към Окръжна болница. За мен е важно, ако е възможно, да родя по естествен път, а не секцио. Но най-важно е да се роди здраво и живо бебе, а как ще е няма значение.
Новата темичка е върха! Виждам, че бързо я изписваме, но какво да се прави като всички сме бърборанки.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 220
Magi_TM, успех на прегледа днес  Peace и на всички момичета. Да знаете много ви се радвам на снимките в албумчето.
За раждането аз не го мисля изобщо в момента, още ми се вижда доста далеч. Но съм лежала два пъти в Токуда и съм много доволна, иска ми се там да родя, ако имам възможност. Всичките ми приятелки родиха там, даже последната каза, че като се роди бебчето и ти пускат в залата песничката happy birthday, много сладко. Не че това е основание да се отиде да се раждам там при тези цифри  Wink. Живот и здраве да наближи момента ще го мисля  Hug
Хубав и слънчев ден  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 4
Green Dawn ме е изпреварила, но при всички положения си струва. А се осигурявах на 280.00, а от м. 09 съм на  1000.00 Дано новото правителство не ни изненада само от 2010 г., но не ми се вярва..

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Страхотна тема и много сладко заглавие!   bouquet


Тинаина, и аз съм си задавал тези въпроси за плащането, не я харесвам тази практика...  Sad Обаче сигурно ако си бяхме в България, щяхме да гледаме по друг начин на нещата, не знам...  Confused но наистина се поощрява комерсализацията на лекарските услуги с такива плащания...
Сестра ми роди нормално второто си дете след като първото и беше със секцио и така ме направи горда леля на племенница и племенник  Grinning Във форума имаше и такава тема - за нормално раждане след секцио; ако я намеря, ще пусна линк към нея, имаше страхотни разкази  Peace

Magi_TM, успех на прегледа!   bouquet
И аз днес ще мина през доктора си, защото нали пътувам, а ми правиха преглед и БХС, за които и той иска да направи преценка... Обаче - резултатите от БХС-то не са ми готови, та не ми е много ясно какво ще ми гледа д-ра  Rolling Eyes

nadejda19_83, добре дошла! Лека и приятна бременност да караш тук с всички нас  Grinning


При мен нищо ново, освен че се стягам за път  Grinning и си направих подаръче от la redoute (за първи път ми е да си поръчвам от този сайт) - едно пуловерче за бременни в цвят, който обичам - тип пепел от рози: http://www.laredoute.co.uk/style/REDOUTE-CREATION-Maternity-Swea … 36885&source= Дано имам късмет да изглежда толкова сладурско и на живо, пък и дано съм уцелила мерките, защото го поръчвах във френската версия и доста се дзверих в текстовете  Blush

Весел ден и хубаво настроение на всички  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 3 573
Забравих да си кажа нещо интересно. От няколко дни умирам за зелена салата, хем знам че не й е сезона и едва ли има нещо полезно вътре. Вечер си сварявам едно яйце, правя една купа салата, със една филийка пълнозърност хляб и това ми е вечерята. Мъжо вече се смее, че явно съм решила и него да подложа на диета...

# 65
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Привет и от мен Simple SmileОО
green_dawn, страхотно пуловере Simple Smile Lux, ботушките са супер сладки направо Hug
Аз изкарах втора подред кошмарна нощ с главоболие и  Sick и сега опитвам да намеря бабин лек срещу силно главоболие.
Аналгин и аспирин няма да взимам, че и двете не са препоръчителни за бебчо.
Айде лек ден от мен мами, аз отивам да си пъхна главата под душа (дано помогне).

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 470
green_dawn, как ти завиждам за вечерята  Hug Само да ми мине стомаха, ще изям зарзавата на света  Mr. Green Между другото, не смея да се похваля, но от 2 дни съм осезаемо по добре  Praynig Praynig Praynig Изказването ти за 3-то дете прозвуча много смело  Peace
tinaina, абослютно те разбирам, че се чудиш на тази практика тук, но за съжаление е така. Имам приятелка в Словения, ще ражда след един месец, иска да е във вода. На нея също и е трудно понятно всичко това, което и разказвам. И аз знам, че от упойка след 7см разкритие няма смисъл, но тук май я слагат. Сега си задавам много въпроси, чиито отговори не ме радват особено. Аз раждах предизвикано (аз си поисках) и оправдавам всички действия на лекарите, но моя приятелка роди при същият този лекар преди 3 месеца. Тръгнала е от къщи при контракции на 5 мин (голямо спокойсствие, ужас), 5 см разкритие, поносими болки, т.е. можела е да роди съвсем без намеса и пак са и сложили упойки, системи и т.н. Затова си мисля, че включеното в пакета "избор на екип" ти го слагат, независимо дали е необходимо. "Магаре" е гинекологичен стол - от една друга тема се сетих за тази дума  Joy

Мен други трески ме тресат от рано - Шейново ми е доста далече, ако чакам нормален процес, дали ще знам кога да тръгна, да не взема да родя по пътя, ами ако е посред нощ, на кой ще оставим малкия, за да идем в болницата.... ей такива ми се въртят в главата. Рано е още да го мисля  Grinning

Mentha, много сладурска блузка  Peace

# 67
  • Мнения: 467
jasmin_veni пий парацетамол и на мен ми помага само аналгин, но ако не помогне един парацетамол вземам 2, поне те са позволени. Ако ме боли главата наистина много вземам хапче и лягам да спя.  Hug

# 68
  • Мнения: 26
Мами кога да отида да се запиша за ЖК сугрин или слеобед

# 69
  • Мнения: 62
Намира ли се мама която ще ми поръча от готините бебешки ботушки по  Ebay??? Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 3 573
aniK, какво стана с резултатите от БХС?

# 71
  • Мнения: 467
silveto_ ами щом с тази карта може да се пазарува от ла редут , както каза ~Magi_TM~  значи и от ебай трябва да може. Да не би да трябва да потвърдиш регистрацията си ппърво и ли нещо такова. Провери си пощата за емаил от ебай, може там да те уведомяват какво трябва да направиш.
  
green_dawn, и аз напоследък хапвам зелена салатка с доматки, не се притеснявай, яж на корем. Не само че няма да ти навреди, но и е много полезна, заради минералите и витамините, които съдържа. ( например: калий, калций, желязо, фосфор)  . Peace

aniK аз честно казано, разбирам, защо лекарите са предприели тази стъпка с приятелката ти и честно казано я удобрявам, сега ще ти обясня защо. Според мен в Бг лекарите слагат система за контракции заедно с упойка в началото на самото раждане, защото майката все още има сили и не се е изморила. После ще бъде лесно в крайния най-важен етап в напъването. Това което се случи с мен, мисля, е че можеше да не ме чакат да се мъча 12 часа за да решат да го направят. Нали знаете, че упойката не трае повече от 30 мин. На мен даже ми сложиха за 1 час, защото ме подготвяха вече за операционата. Искам да кажа, че след ефекта на упойката и системата за контракции , дори бебето да беше слезнало, не знам как щях да намеря сили да напъвам за да излезне. Затова смятам, че в това отношение Бг лекарите сякаш имат право.  Simple Smile

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 470
aniK, какво стана с резултатите от БХС?

Още не съм ходила  Embarassed Нещо се замотах и реших, че докато стигна, ще хвана обедната почивка, затова ще отида след 13ч. Веднага ще докладвам  Peace
Tinaina, хич няма да го мисля още раждането  Grinning Накрая ако пак са ме хванали лудите, може пак да рева да го предизвикат  Embarassed
Ехаааа, чак сега видях ботушките на Lux. Много са сладурски  Peace

# 73
  • Мнения: 467
aniK наистина така е най-добре, както самата ти казваш "Мисли положително" и аз съм на този принцип  Hug  Не се притеснявай всичко ще е наред, после да ни се похвалиш тук  Grinning

# 74
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Kenga - благодарство за новата тема.
Бърборанки не мога да смогна на писането- отивам да наваксам.
Та после да имам очи и да се разпиша.

Общи условия

Активация на акаунт