Толкова ли е страшен свинският грип?

  • 80 557
  • 1 315
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 1 749
аз специално попитах джи пито,з-то е познат на семейството,питах го под секрет това всичкото навънка свински грип ли е и той каза да.Просто при децата и по младите с по ниска имунна система се развива много гадно.Щом и тамифлуто не ми помогна доктора се изрази че моя грип не бил свински а направо свинарски.Та вие си правете изводите дали е свински или обикновен,щом за няколко дена стигнах до такова положение.А ако бях отишла няколко дена по късно сигурно нещата щяха да са още по лоши и кой знае кво щеше да стане.
Т.е. няма изследване,според което черно на бяло да се каже,че това Е свинския грип....

Що се отнася за развитието и пораженията....Мисля по БТВ гледах един доктор от Военномедицинска академия,който каза,че сезонния грип влачи много по-тежки последици от свинския.

# 1 291
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От днес голямото ми дете е с такава диагноза.
Разви го много бързо, беше му много зле през деня.
Сега е малко по-добре, но има Т и кашлица.
Аз влязох да питам - първата доза на Тамифлу я повърна, личната каза, че с първата е така и следващите се приемат добре. Но аз се притеснявам да не би и другата да върне. Има ли тук със същото положение и дали наистина следващите приеми на лекарството се приемат добре?

И не, не е отминала епидемията, все още имало много болни по думите на лекарите в спешния.

П.П. Ваче, идвай при нас непушачите, много е хубаво да знаеш. Аз си мисля, че благодарение на бездимните ми дробове все още се държа.

# 1 292
  • София
  • Мнения: 13 236
П.П. Ваче, идвай при нас непушачите, много е хубаво да знаеш. Аз си мисля, че благодарение на бездимните ми дробове все още се държа.

Уффф, обещавам, че поне ще опитам... Tired

# 1 293
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
. Явно после в зависимост от имунитета на човека се развива надолу. Каза, че съм на ръбеца и по-добре да ми изпише антибиотик.

Това никога не съм го разбирала и мислех, че лека-полека отмира като практика.

# 1 294
  • Мнения: 2 556
Lilqna, и моят син много тежко се разболя от грипа и също повърна първата си доза Тамифлу. Но след това се поправи много бързо. Както втория ден не можехме да го вдигнем у дома на крака да го преслуша лекарката, така на третия седна да си учи и да гледа телевизия. Едвам повярвах на бързото му подобрение. Дано и при вас е така.

# 1 295
  • София
  • Мнения: 13 236
. Явно после в зависимост от имунитета на човека се развива надолу. Каза, че съм на ръбеца и по-добре да ми изпише антибиотик.

Това никога не съм го разбирала и мислех, че лека-полека отмира като практика.

Ами и аз не разбирам и затова си слушам лекарката  Wink Един път не я послушах и станаха усложнения. Избирала съм си лекар - добър диагностик и с дълга практика. Когато не се е налагало не е изписвала АБ дори положението да е изглеждало доста страшно  Peace Явно сега се налага, пия го  Wink

# 1 296
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Втората доза я прие добре, поне видимо и не я върна. Получих много ценен съвет на ЛС и може би това също помогна да задържи втората доза. Буба Мара, още веднъж благодарности  bouquet
И дали от Тамифлуто, но цяла нощ спа почти непробудно и спокойно и все още спи.

П.П. Ваче, не те притискам да обещаваш, важно е за себе си да си убедена, че ще ти помогне и че е дошъл моментът да ги спреш. Аз поне така процедирах. Бързо оздравяване ти желая!

# 1 297
# 1 298
  • Мнения: 24 467
Че то това не е новина, а ноторен факт. За жалост. Дори вече бе обсъден и в тази тема, още в началото, макар и не по отношение на точно лицето Х, а за СЗО най- общо.
Лошото е, че хората общо взето знаят за тези неща и не са сигурни, кога дадено заболяване е наистина опасно и кога е просто поредното вирусно заболяване. Тъпчат се с безсмислени лекарства, а лекарство без странични ефекти няма, освен ако не е плацебо някакво, паникьосват се, ваксинират се дори за щяло и нещяло, което си е голям риск. Като се натъпчат с нещо решават, че заболяване е преминало благодарение на това нещо, докато други хора за същото време си стъпват на крака сами. Парите са просто много големи и лично аз съм изключително скептично настроена по отношение на някаква бъдеща промяна.

# 1 299
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

да, отвратително. Но не и учудващо...

# 1 300
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Явно сега се налага, пия го  Wink

Не е проблем, че го пиеш (радвам се, ако ти помага), а че е временно разрешение за сегашните симптоми. Това е и причината дадено заболяване да се повтори / отново симптоми да се появят, след като се спрат АБ.  Peace

(бях много болнаво дете ( често пъти много сериозно болна), дядо ми беше лекар. Взимала съм 1-2 пъти АБ, защото той беше напълно против. От 5 до 32 годишна възраст не бях лягала на легло от грип или настинка.   Peace )

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 11:19 от Kalinka

# 1 301
  • Мнения: 10 775

Не е проблем, че го пиеш (радвам се, ако ти помага), а че е временно разрешение за сегашните симптоми. Това е и причината дадено заболяване да се повтори / отново симптоми да се появят, след като се спрат АБ.  Peace

Явно точно това се получи при мен. Заради дълбока кашлица решиха, чеимам начална пневмония - пих АБ-Таваник, но след 5 дни се почувствах зле и вдигнах температура. 3 дни на Азатрил и сега пак съм си болна - гърло, нос, глава. Никога през живота си не съм била толкова болна.

# 1 302
  • Мнения: 335


Питайте обикновен програмист откъде идват компютърните вируси и кой ги чисти най-добре.




# 1 303
  • Мнения: 1 298
Прочетох я статията и съмненията пак се загнездиха.  newsm78

А утре сутрин уж ще ходя да ваксинирам дъщеря си.
Вече наистина не знам как да постъпя.

# 1 304
  • Мнения: 2 401
Питайте обикновен програмист откъде идват компютърните вируси и кой ги чисти най-добре.

 moresmile


Бързо оздравяване на болните.

Общи условия

Активация на акаунт