След есента студена зима се задава, за Юнчо наближава снежната забава!

  • 24 968
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 201
Мале, адаптето е Frizo3; лятото Тони ми го препоръча, понеже се приемало добре от повечето деца; оттогава имахме една кутия, та сега влезе в употреба - пие си го с кеф!

Всъщност Фризото 3, не е ли пълноценно или е адаптирано?

както и да е де!

Simple Smile

ПОЗДРАВИ и ДОбре дошла на новата на мама Staniii!

# 721
  • Мнения: 1 404
На Виан също излязоха тогава такива точки,но не си спомням дали спря да плаче...как бързо забравя човек Crazy

# 722
  • София
  • Мнения: 779
Благодаря на всички за милите думи Hug

Марти яде почти всичко, особено плодове. Шоколад е хапвал, защото ние вкъщи доста си похапваме и той няма как да не опита. За което много съжалявам, но все си мисля че всичко по малко не вреди. На всичкото отгоре ако му предложиш плод и шоколад, избира със сигурност плода. А също умира за кисело мляко и плодови млекца. Лошото е, че го научих на Данонино и това е върха на сладоледа - ако има данонино нищо друго няма значение. Също хапва и киндер милк шните, поне до това съм ограничила сладките неща (не че е малко). Иначе не знам как са вашите мъници, но Марти като влезне в магазина и така умело си пазарува, че показвам не показвам няма как да не се дразни.

Иначе и той е от групата на месоядните. Яйце не двам отделно, храната му вече е обща и мисля, че с нея си набавя всичко необходимо. Не готвя отделно за него яде нашите манджи или тези от кухнята.

Вчера за награда купих на Марти малката книжка на Fisher Price, която говори на български. Много е хубава и съм много доволна. Мисля да взема буквара за Коледа.

Това за космите и тук го писахме, аз пробвах на Марти, но нищо не излезна. Но той милия се роди без грам косъм - нито вежди, нито мигли и почти без коса. Та някак си нямаше как да излезнат черни косми от врата. Не мисля, че това е причината за коликите.

# 723
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Те и на моята кокона излязоха такива черни точки,но и  до днес си е ревла newsm45
Сега най- новият номер е да пищи с всичка сила без никой нищо да и прави Thinkingнаправо ни побърква с това викане  bouquet
 

# 724
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет  Simple Smile

И аз си спомням като говорехме за тия черните точки по гърба. Жорко нямаше такива, но и той като се роди не му се виждаха веждите и миглите, толкова рус беше.

Аз се чудя пък как изяждат толкова много плодове децата ви  Thinking Жорката, ако изяде голямо количество  плодове и нищо друго няма да яде. Аз давам плод предимно след обяд. Понякога и сутрин между закуската и обеда. Той много обича круши, банани и ябълки. Цитруси не яде.
Шоколад и други сладки е пробвал. Общо взето гледам да не ядем пред него. Днес му дадох  киндер пингуи, обаче отхапа два пъти и не искаше повече. Иначе киндер шоколадче много обича, но яде мноооого рядко.

Все забравям да го похваля - от няколко седмици като го питаме как се казва и казва Гого Simple Smile А при всяко излизане взема гъбичката за обувки и си ги лъска. Ако не му я дам, започва да пищи и да я сочи. Много ми е смешен как  усърдно си бърше обувките, сякаш това е най-важната работа на света Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 22:59 от Кори

# 725
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз жълтък давам някой път още в зеленчуковата храна, и белтък взех да давам някъде след годинката но го слагам в готвени неща - например често правя крем - карамел и Боян доста го харесва.
  Месо също доста обича и риба също, мирише ли на месо или риба, не отказва,но месата са му пасирани. А зеленчуци яде и на парчета.
  Плодовете яде ябълка или круша, хубаво ги дъвче вече, праскови обича, банан яде само настърган, него не обича да го гризе, напоследък много харесва сушени плодове - кисна ги и после ги пасирам  - кайсии, сливи и боровинки.
  Шоколад не давам и няма да дам, но е ял каша с какао, колкото да видя реагира ли на нея. За шоколада ще кажа че доста дразни нервната система и не е полезен за децата ,особено за по- неспокойни деца.
 Ам пие по 50- 150мл на ден сутрин - нашето е Аптамил3, иначе яде кисело, краве или биволско от кофичката почти всеки ден. Данонино купувах по едно време, но предпочита натуралното. Яде много сирене, обикновено от салатата която правим вечер, та заедно със зеленчук и зехтин .
 Бисквити съм му давала, но яде само ако са солени ,напоследък едни Хогаренас харесах и му давам от тях, или сухари.
 Черните точки при нас ги няма , от всички тука Боян със сигурност е най-масажиран, ако имаше, щяха да се видят Joy Аз мисля,че не ги свързват с коликите , а с нервност на бебето и плач. Но не мисля ,че имат общо ,по- скоро са остатък от т.нар. лануго.
 Тази книжка я гледах вчера и се чудих Thinking

# 726
  • Мнения: 1 404
Привет  Simple Smile

А при всяко излизане взема гъбичката за обувки и си ги лъска. Ако не му я дам, започва да пищи и да я сочи. Много ми е смешен как  усърдно си бърше обувките, сякаш това е най-важната работа на света Simple Smile
Кори,много се смях като си го представих Heart Eyes Виан така си мие зъбите, с хъс и втренчен поглед в кака си,да не би да вмъкне някое ново движение.
Откъде купувате биволско мляко?
За плодовете-Виан и Ния закусват сутрин с плодове,следобед също,но едва ли се събира повече от два средно големи плода дневно.Половин килограм по никакъв начин не мога да им дам.За момента месо не ядат,риба малката похапва,Ния-не.

Честито на отбиващите, леко и безпроблемно PeaceНие сме може би на средата на пътя още Laughing

# 727
  • Мнения: 5 713
Ясен е фен на плодовете, но в никакъв случай не се събира половин кило на ден.

Той се научи да прибира сам обувките след като се върнем от вън; прибира си и дрехите, по-точно навира; хвърля си памперса и разни боклуци от пода, ако намери; слага дрехите за пране като му кажа; ако се изцапа, се бърше сам; пода също чисти със салфетка, ако изцапа.  Laughing Изобщо много прибран и чист. Затова пък е щур за трима.

# 728
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз мислех че навсякъде има биволско, ама се оказа че не е така за мое учудване. Винаги има в Кауфланд, оттам го купувам, даже са 2 вида, едното е на Борчвор, другото в момента не се сещам.

# 729
  • София
  • Мнения: 201
 Grinning

За киселото мляко - Зари не харесва биволско или овче, но кравето яде,

за плодовете може би не всеки ден, но през ден през два изяжда около половин килограм, иначе там някъде се върти.
за течностите  съшо пие много, около литър.


За черните точки, прочетох, че  е рецепта на Баба Ванга, за колики при деца.


Лека нощ!

# 730
  • София
  • Мнения: 37
Е, дали не е от зодията и мойто малкото е прибрано, каката е раче, Диди само върви след нея и и носи пантофите, вдига и дрехите, като излиза Маги на училище сутрин я гони да и вдига ципа на якето.

Аз реших да пазарувам в магазини около нас, нещо не се престраших да поръчвам по интернет, друго си е око да види, ръка да пипне, а и е късно мисля.


Чудя се защо само майките, които кърмят се оплакваме от това постоянно сукане (поне при нас е така, не мога да седна или да легна), на останалите дечица по-здрав ли им е съня. Маги я кърмих само шест месеца, но и тя се будеше по сто пъти на нощ и я залъгвах с вода и бибика до 1г и 6 м, после само с вода, като по едно време искаше и шише с мляко да има но то беше период не помня колко дълъг. При нас отбиването искам да стане плавно и безпроблемно, дали ще има такъв вариант или ще я хване срам, че приятелите и вече пушат?

Елхата ни миналата година беше до тавана, но днес се замислих, че ако я бутнат ще стане голяма беля и май ще е по-мъничка.
    

# 731
  • Мнения: 5 713
При нас отбиването искам да стане плавно и безпроблемно, дали ще има такъв вариант или ще я хване срам, че приятелите и вече пушат?
Аз мисля, че има такъв вариант. Simple Smile Поне това чета в темата на Дългокърмещите. Моите наблюдения са, че ако го оставя да се отбие напълно сам, това ще е около 3-та годинка. Не мога да знам, разбира се, как ще реагира и какво ще се случи с кърмата, ако забременея. Но една бременност също не е гаранция, че ще се отбие.

Иначе аз не се оплаквам  Laughing Не отричам, че имам и трудни моменти, но такова детенце ми се е паднало. Предният път не разбрах, че имам бебе и малко дете.

# 732
  • София
  • Мнения: 37
 И аз не се оплаквам, по-лесно ми е да  я успокоявам и през деня и нощем имам си укротител под ръка, само се притеснявам, че ще има драми, но няма да я насилвам когато се откаже тогава.

# 733
  • Мнения: 1 404
Ния се отби на две годинки с малко помощ от моя страна,без никакви драми,но тя никога не е била пристрастено кърмаче.По това време вече сучеше само сутрин,вечер и понякога нощем.Като гледам Виан си мисл,че ще суче поне до три-затова казах,че сме на половината път Wink

# 734
  • Мнения: 5 713
Само да не се окаже, че сме на 1/4 път, Били.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт