След есента студена зима се задава, за Юнчо наближава снежната забава!

  • 24 942
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 404
Аааа,стига де, ще одъртея аз дотогава за кръчми Crossing Arms

# 736
  • Мнения: 6
Привет Simple Smile
За тези косъмчета и при Павел нищо не излезе. Но тук ми препоръчваха масаж със зехтин на коремчето по часовниковата стрелка и имаше ефект  Peace
Плодовете на моя син за сега се ограничават в сок от портокал,мандарина и ябълка. Преди хапваше доста, но от месеци насам не иска  Cry
Майка ми от два дни го учи как се казва и той вчера и отговорил "бебе-пепе"  Party А тази сутрин взел на баба си тел. отворил го и казал "ало мамо" и набрал последния номер (явно му липсвам като съм на работа)  Confused

Иначе и Павел пищи без причина и се ядосва за няма нищо и скубе и хапе, направо в чудо съм се видяла  Crazy
А вчера най-изненадващо както бях клекнала в кухнята и той дойде и ме прегърна в гръб, много се умилих, защото не обича да го гушкат. Само като му кажем дай цунка и си подава бузата  Mr. Green

За шоколада ще кажа че доста дразни нервната система и не е полезен за децата ,особено за по- неспокойни деца.
това е полезна информация, че моето дете е доста нервничко, бладодаря  Hug

Кисело мляко и Павко яде, но тук повечето са като данонените нишестета, взимам го и директно правя млечна салата. На малкия давам само селско. Бисквити и той яде солени. Има едни с маслини като сухари и със стафиди и бадеми много ги обича Simple Smile
А давате ли прясно мляко? Аз понеже пия доста често с nesquik и съм му давала да си смукне от сламката

Чудя се защо само майките, които кърмят се оплакваме от това постоянно сукане (поне при нас е така, не мога да седна или да легна), на останалите дечица по-здрав ли им е съня.
Павел сука само 5 месеца, но от 2-3 месеца насам спи по цяла нощ (вечер от 20.30 до 6.30 сутрин)Е някой път се събужда за вода или ако е неспокоен естествено  Wink

Лек ден, момичета   bouquet

# 737
  • Мнения: 132
Като гледам Виан си мисл,че ще суче поне до три-затова казах,че сме на половината път Wink
В такъв случай и ние сме до средата  hahaha
Само да не се окаже, че сме на 1/4 път, Били.  Joy
Ааа, не така, Вери, не така...  Laughing

А това с пушенето ми напомни една скорошна дискусия за/против кърменето на деца над 2-3 години, в която на коментар в стил "Какво - и на първата си брачна нощ ли ще ходи да си посуче от мама дългододишното кърмаче?", една от дългокърмещите майки беше отговорила "Не, като се оженят се отбиват, стига само да не се оженят прекалено рано"  Joy

За храната - Ина хапва всичко, което готвя, без да пасирам от много отдавна, само намачквам с вилица.
Фен е на млякото - прясно, кисело, таратор, айрян, обича много хляб и си го яде с удоволствие дори без нищо.
За сега още не е открила напълно плодовете - хапва по малко и с недоверие, понякога само близва и като не и харесва категорично отказва.
Вярвам, че скоро ще дойде времето, когато ще ги заобича, като мама  Flutter.
Сладки неща хапва рядко, но само домашно приготвени - кекс, кремчета или някой сладкиш на майка ми, ние по принцип нищо освен шоколад не купуваме и то рядко, така че няма и много изкушения в това отношение.
Шоколад хапва по малко и не често, не му се нахвърля и въобще съм спокойна, че за сега сладкото като вкус не я привлича твърде много.
Иначе ползвам само кафява захар по малко и ако имам мед домашен.

Подаръци също предпочитам да купувам на живо - голямо удоволствие ми е да избирам, сега ще се огранича в сравнително близък периметър, защото не съм шофьор и няма как с Ина...

# 738
  • Мнения: 5 713
Иначе и Павел пищи без причина и се ядосва за няма нищо и скубе и хапе, направо в чудо съм се видяла  Crazy
А вчера най-изненадващо както бях клекнала в кухнята и той дойде и ме прегърна в гръб, много се умилих...
И Ясен е така- направо крещи като не става на неговата; хвърля се на земята, удря си нослето в пода, съответно си причинява болка и почва да плаче; бута, блъска; пееди си усряше главата в стената, но явно реши, че много го боли.  Laughing От няколко дена почна да се скубе пак като се ядосва. А за хапането- така измисли да си играе и закача с нас. Аз не му позволявам, защото като нищо ще ни перфорира. а за прегръдките- най-редвно като ме види клекнала се хвърля на гърби ми. Толкова е хубаво! Simple Smile

# 739
  • Мнения: 26
Късно се включвам,но пък за това ще ви пожелая хубав ден,а ние ще се възползваме с Нели да се разходим на вън ! newsm53

# 740
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте! За трънчетата и аз бях чела и пробвала, но на Дани нищо не се показа на гръбчето.

Да се похваля (дано да не е рано ) - вече сме без памперс и стана само за седмица- тя почна да си казва сама -кога преди, кога по време ,кога след като е свършила работата и аз реших,че топката вече е в моите ръце и махнах памперса. Първия ден имахме 3 напишкани гащи,втория -4 ,третия -пак три,после -1 и вече почти не се случва. Само да отбележа,че преди това я слагах на гърне само след сън- сутрин и вечер и тя само пишкаше. Единствено навън не иска да пишка на тревата  Grinning, но предполагам и с това ще се справим. Не съм и предполагала,че ще стане толкова рано и толкова лесно, но явно детето е готово.

За млякото- изобщо не пие,прясно не съм предлагала,кисело не иска. Само сиренце от време на време,на сандвич или в макарони (тях много ги харесва и си ги яде сама).

Толкова засега от нас  Hug.

# 741
  • Мнения: 13
За плодовете и Кристиан не яде големи количества, но хапва често.

И аз като popoiop се чудя що само кърмачки се оплакваме. На мен не ми тежи де. Буди се 1-2 пъти, а когато го мъчи нещо и по повече. Но и не всеки път суче като се пробуди. Има дечица (две, две и половина годинки) около нас, които още се будят (некърмени, да уточня Crazy) и все нещо им се дава.

Вери, и аз така казвам - такова ми е детето.

# 742
  • Мнения: 233
Мишел отдавна не е кърмаче, но от 2-3 месеца започна да се буди през нощта да пие мляко. Което на мен не ми харесва особено, но ставам и правя, какво да се прави. Пробвам разни трикове уж да се откаже, но още са в процес, та ще видим дали ще има резултат.

Прясно мляко и цели яйца давам отдавна...

Шоколади - не! Макар и да живеем в страната на шоколадите, не ми се ще да се пристрастява като баща си. Че покрай нея сега и той намали шоколадите.

Мишел и тя много често ме изненадва в гръб с прегръдка, та и аз се разтапям.

# 743
  • Мнения: 616
Аааа, моля, моля  Naughty Това за оплакващите се кърмачки да не чувам!  Mr. Green Мойто диване когато беше малко, и когато нищо друго не приемаше, освен кърма, спеше по 10-12 часа нощем! Не само сън, ами и купони сме правили у нас!
Иначе, по повод дългото кърмене - http://www.youtube.com/watch?v=l8orUaCJ0GY enjoy  Sunglasses Голям смях е това!
Аз мисля, че има начин да се спре със сукането постепенно. Стига самата майка да не тика всеки един момент цица в устата на детето  Joy Изключително, изключително... колко да е изключително ... има си някакви граници. Ако не се наложи сега по-драстично да премахнем вечерното и следобедното, мисля нямаше да имаме никакви трудности до лятото да си изчезнат от самосебе си  Peace Тъй че споко.  
Кво друго...
Другото - после  Mr. Green

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
...И аз като popoiop се чудя що само кърмачки се оплакваме. ....
Ей, това незнам,  Mr. Green но и Коки(отдавна не се кьрмим  Cry) си се буди през ноща, поне ведньж и нищо освен шишето с АМ, не може да го успокои. И си мисля, че 100 пьти по лесно щеше да ми е, ако все още имах кьрма, а сега е голям рев докато забьркам млякото. И аз като Вери с баткото не разбрах, че имам бебе, но сега ми се врьща.  Mr. Green И то не говоря за ставането през ноща, аз сьм вече като робот, а за другите гивезельци.  Crazy Поне се надявам като поотрасне да стане по-послушен, че баткото сега ми изпива соса.  Tired

Шоколад на Коки не давам. Аз и на Сами по принцип не давам, вьпроса е, че други дават  Close и не винаги мога да го увардя, но като цяло рядко яде. Ако ние хапваме, се крием.  Embarassed Сладките, не говоря за кекс, крем и подобни, сьщо са доста сведени до минимум вкьщи, Сами хапва като десерт, ако е изял вечерята и то след като Коки си е легнал. Кисело мляко купувам само натурално и двамата много го ядат, предпочитам Борчвор. Прясно мляко и яйца само в кремове, кексове и пр. АМ вземам Нестле Джуниьр, почнах с Фризо3, но много ми биеше на ванилия,  Sick а и ми вмириса всички шишета, наложи се да ги изхвьрля.  Crossing Arms Плодове яде всякакви, аз сьм малко за бой, че не му предлагам често.   Embarassed Месо всеки ден, почти не яде постни манджи, няма значение дали на кьсчета или на кьйма.  Whistling

cveta3 браво за памперса.  Hug При нас е мираж, ние още нямаме и едно попадение на гьрнето.  ooooh!

......нещо не се престраших да поръчвам по интернет.....
Не ти и трябва, после няма отказване.  hahaha

Елха не сьм украсила, защото още не сме купили. Старата я занесохме на село, решихме тази година да вземем голяма. Играчките са ни стьклени, купих ги миналата и по миналата година от Кауфланд, по разпродажбите след нова година доста изгодно.

Май ще спра до тук, че стана ферман, лек ден!  Hug Hug Hug


# 745
  • Мнения: 510

А вчера най-изненадващо както бях клекнала в кухнята и той дойде и ме прегърна в гръб, много се умилих, защото не обича да го гушкат. Само като му кажем дай цунка и си подава бузата  Mr. Green


Хехе, и Лъчезар е същата картинка. Не се гушка, не дава целувки,ако му кажеш дай една целувка си подлага бузата. И единствения му изблик на любов е като ме гушка така в гръб докато съм клекнала за нещо  Grinning
Също и доста пищи, но го прави от кеф. Кеф му е да се рапява   Crazy Не проявява инати да ми се търкаля по земята ...

# 746
  • Мнения: 233
Преди известно време ставаше дума за памперсите под форма на гащички. Сега се сетих...
Пробвах едни (имах мостра) на Памперс и реших, че това не е за мен. Никак не ми е удобно. Слагането е лесно, всъщност, но като се махнат, не могат да се увият и залепят... а така как да ги изхвърлиш?!? За "щастие" Мишел се беше изакала в него и стана едно мазало, майко мила!  ooooh!

Роси, и Мишел не проявява инати на този етап... да видим докога. Ако иска нещо и не й го дам, естествено, се сърди, но веднага намирам някаква друга алтернатива да я залъжа... е, засега минава номера, да видим до кога.  Laughing

# 747
  • София
  • Мнения: 201
Цитат
Слагането е лесно, всъщност, но като се махнат, не могат да се увият и залепят... а така как да ги изхвърлиш?!? За "щастие" Мишел се беше изакала в него и стана едно мазало, майко мила!  

Ние когато използваме памперс гащи при свалянето винаги ги късам отстрани, то има и подобно на пунктир за тази цел и сваляме като пелена точно, после увивам и изхвърлям...
Но засега се върнах на 5ца пелени от Памперс, защото май гащите му пропускат. Повече се мач$акт отсрани и ...мокър панталон,
то и без това тежи по 5 кила, пълни ги сериозно...


Бюти пусни снимка, да видим имаш ли тумбак:)

# 748
  • Мнения: 616
аз пробвах памперс-гащи, но не му стават на Митко, големи са. иначе исках да ползвам, по-лесно ми е, когато го събувам за гърнето.

# 749
  • Мнения: 233
Мале, то и аз така ги махнах, като ги скъсах отстрани, но после нямаше как да ги увия и затегна, както правя с лепенките на обикновените памперси и гащичките трябваше в отделна торбичка да сложа, че да ги изхвърля. Simple Smile Не знам дали се разбира какво искам да кажа. Иначе, ако не се прави ако в тях, са лесни за слагане и сваляне, определено!

Коремче видимо нямам още, но като се покаже, ще метна една снимчица. Wink

Айде, изписахте/ме темата.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт