Отговори
# 15
  • Мнения: 22
ciceri ,линковете са хубави,но тук не говорим за ваксини и ваксинация.А как се лекува вече болен човек с хапчета Тамифлу

мисля че бъркаш Тамифлу с предварителната ваксинация,срещу която аз също съм против
Не ми се искаше да пиша повече, но истината е, че за хаповете не съм и чувала. Като последно бих искала да споделя, че в Италия за свински грип препоръчва да се лекува като всеки оникновен грип ( с обикновени хапове и почивка). Обръща се по/ голямо внимание на хора със слаба имунна система, с определени хронични заболявания и възрастни дядовци и баби 70+. Разбира се има я вече ваксината. Обаче ....официално( по едни от TV новините) обявиха, че от  8 лекари 6/ма не  желаят да се ваксинират. в % –
Извинете ме за прекъсването !

# 16
  • Мнения: 206
Здравейте. И аз да кажа моето мнение за тамифлу. Имам малко момиченце на 1г. и 7 месеца. Днес вдигна температура и се оказа грип. Изписаха ми тамифлу.Защото е мъничка и обичайните препарати които добре знаем като фервекс, колдрекс и други не стават за нейната възраст.Разбрах , че в момента това било най-доброто. А истината е , че когато няма избор човек ес примирява с това което му дават. От всякъде се чуват различни мнения за тамифлуто, повечето май негативни, но нямакак да сиоставя детенцето с грип. И така... Гадно е да даваш нещо на детето си за да се оправи, а да знаеш че може и да му навреди всъщото време. Остава ни само да се молим на Бог, децата да се оправят бързо и без старнични ефекти.
 Благодаря на маг.фарм. Антон Вълев за информацията. Ние също ползваме от  този който е за възрастните, и си го делим на две вкъщи, но лекарката каза че може остатъка от приготвеното да се даде после, като втора дозичка. Сега ако съм разбрала правилно май прочетох ,че не става така. Отивам пак да прочета какво пише гн/Вълев.

# 17
  • Мнения: 273
Всъщност и моят въпрос е относно страничните ефекти и въздействия на това лекарство. Имам дете на 5 години и не знам какво да правя в случай на грип. Знам, че лекарят ще прецени, но не знам дали да се дава този препарат или не? Има толкова противречиви мнения. Също искам да попитам не върши ли работа изопринозина, който се дава при вирусни инфекции? Какво друго се дава при грип? Нурофен? Вит Ц?

# 18
  • Мнения: 647
Здравейте. И аз да кажа моето мнение за тамифлу. Имам малко момиченце на 1г. и 7 месеца. Днес вдигна температура и се оказа грип. Изписаха ми тамифлу.Защото е мъничка и обичайните препарати които добре знаем като фервекс, колдрекс и други не стават за нейната възраст.Разбрах , че в момента това било най-доброто. А истината е , че когато няма избор човек ес примирява с това което му дават. От всякъде се чуват различни мнения за тамифлуто, повечето май негативни, но нямакак да сиоставя детенцето с грип. И така... Гадно е да даваш нещо на детето си за да се оправи, а да знаеш че може и да му навреди всъщото време. Остава ни само да се молим на Бог, децата да се оправят бързо и без старнични ефекти.
 Благодаря на маг.фарм. Антон Вълев за информацията. Ние също ползваме от  този който е за възрастните, и си го делим на две вкъщи, но лекарката каза че може остатъка от приготвеното да се даде после, като втора дозичка. Сега ако съм разбрала правилно май прочетох ,че не става така. Отивам пак да прочета какво пише гн/Вълев.

Здравейте!

Истината е, че няма данни дали лекарството е стабилно, след като се разреди по този засега екстремен начин. Понеже няма информация, няма направени смислени проучвания, не можем да ви кажем: „разредете го и направете 4-5 дози наведнъж, които да съхранявате в хладилника”, например.

Затова, от фармацевтична гледна точка, правилното е да се изготвя всеки път нова доза ex tempore (на момента).

Изказването на вашата лекарка бих нарекъл „самозвано”, защото така смело се дават всякакви инструкции, които са обосновани само и единствено на „мисля си, че така е правилно”. Щом фирмата-производител Рош не смее да ви каже – разреждайте го и го слагайте в хладилника, дето го е произвела това лекарство, и е получила разрешение от Изпълнителната агенция по лекарствата да направи допълнителна листовка с инструкции, то на кое отгоре вашият лекар стана специалист в технологията на противовирусните препарати?!

Моля ви, пазете се от импровизирани изказвания на всякакви хора, дето това не им е работата.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 19
  • Мнения: 273
Здравейте, имате ли наблюдения също така след кой ден от заболяването и при какви признаци следва да се предпише антибиотик, с цел предотвратяване или лекуване на насложила се бактериална инфекция, в резултат на вирусната? То е ясно, че всеки лекар ще прецени за всеки пациент, но по принцип как да се избегнат и как да се лекуват евентуални усложнения. Медиите ни побъркаха с тези новини и броене на заразени. Аз за себе си не се притенсявам, но за детето си. Смятате ли че е неизбежно да се дава Тамифлу? Или би могло и да не се дава от този препарат, а да се приемат други? Все пак няма много данни за влиянието на лекарството, особено върху деца.

# 20
  • Мнения: 647
Всъщност и моят въпрос е относно страничните ефекти и въздействия на това лекарство. Имам дете на 5 години и не знам какво да правя в случай на грип. Знам, че лекарят ще прецени, но не знам дали да се дава този препарат или не? Има толкова противречиви мнения. Също искам да попитам не върши ли работа изопринозина, който се дава при вирусни инфекции? Какво друго се дава при грип? Нурофен? Вит Ц?

Здравейте!

Най-честият нежелан ефект при прилагането на Тамифлу е повръщането, особено при деца. С по-малка честота са регистрирани болки в стомаха, гадене и разстройство. Обикновено се проявяват в първите два дни от приема, след което изчезват. Досега тези симтоми не са били основание за прекратяването на лечението с Тамифлу.

Затова се счита, че той е практически безвреден препарат. Прилага се при деца също.

При бременни няма данни дали уврежда плода. При кърмачки се предполага, че се излъчва в кърмата (понеже се излъчва в кърмата при опитни мишки), но не са правени проучвания с хора.

Няма данни да пречи на шофирането.

Разбира се, за профилактика можете да ползвате други препарати – например, Герисан, Изопринозин, Цитросепт, Самбукус сироп (черен бъз), Есберитокс, Алое вера, Ехинацея… МНого са. Не трябва да се забравя и Вит Д3, който го има като чист препарат (Вигантол) или като рибено масло от риба треска или от сьомга. Мощен имуностимулант е също рибеното масло от акула (Актавит акула).

Високи дози вит.С са препоръчителни въобще за сезона (около 3000 мг на ден при възрастен).

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 21
  • София
  • Мнения: 170
Високи дози вит.С са препоръчителни въобще за сезона (около 3000 мг на ден при възрастен).

Здравейте, г-н Вълев
Интересувам се какви дози витамин С трябва да се дават на деца? Кое е по-добро - таблети, ампули или разтворими? За възрастни също, ако са таблети/или друг вид витамин С/, по колко на ден трябва да давам, съответно на децата и на нас възрастните?
В момента всички приемаме Респивах. Има ли нещо друго, което трябва да вземем за предпазване от усложнения на грипа.

# 22
  • Мнения: 647
Здравейте, имате ли наблюдения също така след кой ден от заболяването и при какви признаци следва да се предпише антибиотик, с цел предотвратяване или лекуване на насложила се бактериална инфекция, в резултат на вирусната? То е ясно, че всеки лекар ще прецени за всеки пациент, но по принцип как да се избегнат и как да се лекуват евентуални усложнения. Медиите ни побъркаха с тези новини и броене на заразени. Аз за себе си не се притенсявам, но за детето си. Смятате ли че е неизбежно да се дава Тамифлу? Или би могло и да не се дава от този препарат, а да се приемат други? Все пак няма много данни за влиянието на лекарството, особено върху деца.

Здравейте!

Както написах в предния постинг, можете да давате други препарати, за да профилактирате. За лечение на грип можете да ползвате и симптоматично лечение – температуропонижаващи лекарства, имуностимуланти, препарати с изразен противовирусен ефект. Един такъв препарат е Изопринозин, например, както и горните, които споменах.

Все пак, спомнете си, че грип е имало и преди да се появи Тамифлу – това не означава, че не сме лекували пациентите. Просто този вид препарати – Тамифлу и Реленца, са най-ефективни, най-модерни.

Твърдението ви, че няма данни за действието на Тамифлу не са верни. Няма достатъчно данни от прилагането му при кърмрачета. Данни за деца над 1 година има отдавна.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 23
  • Мнения: 686
Здравейте, г-н Вълев!

Искам да благодаря за даваните от вас ценни съвети и да ви помоля за отговор. Детето ми е на 5 г. и се предпазваме от грип повече с природни препарати, но дали са достатъчно силни според вас, достатъчно ефективни в тази обострена ситуация? Лошото е, че в детската градина ежедневно се водят деца, които са болни и никой не може да попречи на безотговорността на родителите.

Това, което аз давам, е Цитросепт (капки равни на половината от килограмите му), клеева тинктура, сребърна вода, рибено масло (обикновено. всъщност кое е най-добро, защото споменавате няколко вида).

Минахме преди месец един курс Бронховаксом, но се притеснявам, че не е достатъчно за вирусите, които в момента върлуват. Дали мога да включа и Тамифлу?

Благодаря ви предварително!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mili ,тамифлу е за болни деца.Как ще го даваш на здраво дете?

# 25
  • Мнения: 686
mili ,тамифлу е за болни деца.Как ще го даваш на здраво дете?

Не си съвсем права. Навсякъде се казва, че се дава и профилактично. Въпросът е профилактично както даваме останалите препарати или само при доказан контакт с болен от свински грип.

# 26
  • Мнения: 273



Твърдението ви, че няма данни за действието на Тамифлу не са верни. Няма достатъчно данни от прилагането му при кърмрачета. Данни за деца над 1 година има отдавна.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Благодаря за тази информация. Всъщност какви точно данни има за приложението върху деца - има ли много странични ефекти? Наскоро се тиражира информация, която не знам доколко е коректна, че не било желателно приложението на Тамифлу върху деца, заради вредни въздействия.  Аз самата не знам дали е така и кой източник на инфо е достоверен.

# 27
  • Мнения: 647
Високи дози вит.С са препоръчителни въобще за сезона (около 3000 мг на ден при възрастен).

Здравейте, г-н Вълев
Интересувам се какви дози витамин С трябва да се дават на деца? Кое е по-добро - таблети, ампули или разтворими? За възрастни също, ако са таблети/или друг вид витамин С/, по колко на ден трябва да давам, съответно на децата и на нас възрастните?
В момента всички приемаме Респивах. Има ли нещо друго, което трябва да вземем за предпазване от усложнения на грипа.

Здравейте!

Витамин С се дава по таблица, съгласно телесното тегло.

При перорален прием (таблетки, бонбони, капки) дозата е 10-15 мг/ килограм телесно тегло, но не по-малко от 100 милиграма.

Ампули инжекционни пият само в България! Има си специални ампули за пиене или най-добре на разтворими таблетки. При по-малките деца (под 1 година) е добре да се дава от ампули, докато при по-големите не е обосновано, при условие, че има разтворими таблетки, които са около 8-10 пъти по-евтини.

При пациенти над 6 години подходящи са и капсулите със забавено действие Цетебе – по една на ден. При възрастви хора- до две на ден при болестно състояние и по една на ден за профилактика.

Щом приемате Респивакс, не ви трябва друга профилактика на усложненията.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 28
  • Мнения: 647



Твърдението ви, че няма данни за действието на Тамифлу не са верни. Няма достатъчно данни от прилагането му при кърмрачета. Данни за деца над 1 година има отдавна.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Благодаря за тази информация. Всъщност какви точно данни има за приложението върху деца - има ли много странични ефекти? Наскоро се тиражира информация, която не знам доколко е коректна, че не било желателно приложението на Тамифлу върху деца, заради вредни въздействия.  Аз самата не знам дали е така и кой източник на инфо е достоверен.

Здравейте!

Всеки препарат има вредни въздействия някакви. Важното е дали те са сериозни, дали са преходни (да изчезват след време) или са фатални.

При Тамифлу те са леки, нечести, преходни и не са фатални. Тоест, трябва да се види какво точно твърди вашият източник и на какво се основават твърденията. Първото златно правило, което трябва да спазвате, е че журналистическите писания не са достоверни.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 29
  • Мнения: 273
Благодаря, определено ме успокоихте. Сега ще потърся въпросната статия и ще ви я покажа. Уж не се връзвам, но всеки ден ни облъчват с каква ли не информация. http://news.ibox.bg/news/id_19806741 Ето я статията. Не публикувам , за да стряскам някого, а просто за да попитам вярно ли е. Аз самата съм скептична на подобни писания.

Общи условия

Активация на акаунт