Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Защо не си доволна ще ми обясниш ли? не действа така ли ? А кашлицата трябва ли да стане влажна или да се разреди? не знам как да действам по - нататък......

# 46
  • Мнения: 273
Здравей, ами не съм доволна, защото няма ефект, ще ти дам скорошен пример. Детето ми изкара гнойна ангина и след като се излекува го пуснах на ДГ. Лекарят каза да продължа да давам УМКАЛОР все ден. Аз давах всеки ден Умкалор и на петия ден детето пак се разболя ( от друго - не от гнойна), т. е ако беше ефективен този Умкалор, защо се разболя малкия? Лекарят щом разбра за това, каза да го спра и предписа Изопринозин. Относно кашлицата - най - добре си питай лекаря - той го е преслушвал, има много видове кашлици, най-добре ще знае. Определено, ако няма промяна примерно до 24 след започване на лечение, бих го завела на лекар. При децата картината се променя бързо.

# 47
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Г-н Велчев , колко дни може да се дава Изопринозина на дете на 5 години. В момента сме на АБ - аугментин и давам и Изопринозин - сутрин и вечер по половинка. От понеделник трябва да е на нетска детето и ми се иска ако е възможно да и давам нещо рофилактично , тъй като непрекъснато се разболяват деца.

# 48
  • Мнения: 647
Аз не можах да ви разбера !
В лекарството Тамифлу ,което закупих не пише как се приготвя разтвор за деца.
Но понеже аптекарката каза че може го взех и питах за това педиатър..........
И аз се усъмних защото по предписание на педатъра ни излиза ,че той трябва да взима една капсула дневно ,разделена на два приема.............,а същото количество но на един прием е и подходящо за мен като профилактика Rolling Eyes
Та за това конкретно ви питам ,за дете на 8 години тежащо около 22кг. каква доза дневно трябва и на колко приема!?
Още веднъж Ви благодаря ,че отделяте от времето си да ни обяснявате тези неща Hug
И още един въпрос предстои ми бечение с Енбрел,притеснява ме това че подтиска имунитета.........../въпреки че лекарката каза ,че нямало проблеми/,според вас да го отложа ли за след като отмине грипната вълна или да го правя сега.И евентулно ако го започна дали мога да го комбинирам с Тамифлу ,за профилактика един вид........... .
Знам ,че не сте вие човека ,който е длъжен да ми отговоря и се извинявам,ама лекарите ми се струвагт леко некомпетентни по тези въпроси........,мойта ревматоложка ми каза ,че само трябва да се въздържам от ваксини ,грипни и други.......... ,ама каза хич за не се шашкам от грипове и такива раоти,но мен ме притеснява подтиснатия имунитет от Енбрела няма ли да е рисковано в този период........
Благодаря Ви още веднъж Hug


Здравейте!

По схемата, която ви дадох с разреждане с вода, еднократната доза е 3 мл от получния разтвор, размесено с нещо вкусно за детето - написано е в първата статия на тази тема. Това е дозировката за вашето дете.

Лечението с имуносупресори е твърде рисковано в период на грипна епидемия, мой съвет е да отложите, доколкото можете такова лечение.

Поздррави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 49
  • Мнения: 647
Здравейте г-н Вълев,

искам да знам как да приемаме Цитросепт, цялото семейство?
От упътването не мога да се ориентирам точно за децата  - едното е на 4, а другото на 2 годинки, съответно килограмите са приблизително 17-19 и 13-14.
За нас големите горе-долу разбрах, но ако не Ви затруднявам ми кажете и Вие - обяснение като за паникьосан родител Grinning
Благодаря Ви предварително!  bouquet
И още нещо - възможни ли са алергични реакции, защото аз и малкия сме с алергии? Как да започнем, с какви дози за проба?

Здравейте!

В тази тема говорим за Тамифлу. Но, ще ви отговоря и за Цитросепта. Той се дава в пирамидално нарастваща и после намаляваща доза.

Започва се с нарастване на дозата:

ден   капки
1   2 пъти на ден х 1 капка
2   2 пъти на ден х 2 капки
3   2 пъти на ден х 3 капки
-------------
11   2 пъти на ден х 11 капки
12   2 пъти на ден х 10 капки
13   2 пъти на ден х 9 капки
---------
21   2 пъти на ден х 1 капка

Максимумът се определя, като брой капки, равни не килограмите на детето. Тази максимална дневна доза се дели на два приема.

Алергичните реакции са винаги възможни - това не може да предвиди никой, докато не пробвате.

Поздррави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 50
  • Мнения: 647
Г-н Вълев, искам да попитам наистина ли ако се дават противовирусни препарати профилактично, страничните ефекти са толкова страшни? Всеки ден слушам как не било добре да се пият такива препарати без нужда, защото били много силни и имали много странични ефекти. Кое е правилното? Питам, защото от вчера, след консултация с личния лекар, започнах да давам на голямата си дъщеря и на мъжа си Ремантадин.

Здравейте!

Всяко лекарство има странични ефекти. Тези неизмерени журналистически думички няма смисъл да ги четете.. Какво значи "тежки странични ефекти имат противовирусните лекарства". Кое точно лекарство, кой точно ефект? Всеки ефект нежелан се мери колко често се случва и какъв проблем точно прави. Едно лекарство има много странични ефекти и за всеки един поотделно с еправи преценка. Няма такава оценка "накуп".

Приемането на противовирусни препарати без нужда е причина за изменчивост на щама на вируса-  той се адаптира, когато много хора приемат един и същи препарат и така вирусът след време става устойчив - резистентен- на това лекарство. Тогава се оказва, че нямаме лекарство за новия вирус.

Амантадин (Ремантадин) не действа на щама A (H1N1). Той, обаче действа добре на другите форми на грип.

Поздррави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 51
  • Мнения: 6
Здравейте г-н Вълев,
бях решила да давам на дъщеря ми (5г. и 6месеца) профилактично Тамифлу.Вчера слушах по телевезията д-р Ангел Кунчев ,че няма смисъл да се дава профилактично, защото никой не знаел кога и дали ще срещне вируса ,то било същото все едно да пиеш антибиотик превантивно , защото може някога да се разболееш от бактериална инфекция.
Посъветвах се с моята лична лекарка и тя ми каза , че ако искам мога да двам Тамифлу , но по- добре  е превантивно да се дава Изопринозин.
Ако може да чуя и Вашето мнение има ли смисъл да се пият противовирусните препарати за профилактика. newsm78Така или иначе аз започнах да давам Изопринизина -дъщеря ми е 18кг.-лекараката ми каза с профилактична цел да давам по 1 на ден.

Благодаря!

# 52
  • Мнения: 647
Здравейте г-н Вълев,
бях решила да давам на дъщеря ми (5г. и 6месеца) профилактично Тамифлу.Вчера слушах по телевезията д-р Ангел Кунчев ,че няма смисъл да се дава профилактично, защото никой не знаел кога и дали ще срещне вируса ,то било същото все едно да пиеш антибиотик превантивно , защото може някога да се разболееш от бактериална инфекция.
Посъветвах се с моята лична лекарка и тя ми каза , че ако искам мога да двам Тамифлу , но по- добре  е превантивно да се дава Изопринозин.
Ако може да чуя и Вашето мнение има ли смисъл да се пият противовирусните препарати за профилактика. newsm78Така или иначе аз започнах да давам Изопринизина -дъщеря ми е 18кг.-лекараката ми каза с профилактична цел да давам по 1 на ден.

Благодаря!

Здравейте!

В напредналата епидемиологична обстановка, при дефицит на Тамифлу, по-добре е да се взема Изопринозин. Първо, той е доста по-достъпен, и после, има по-широк, макар и неспецифичен спектър.

За обща профилактика можете да ползвате и Осцилококцинум в доза по една ролка на седмица.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 53
  • София
  • Мнения: 7 097
Тамифлу само при доказан свински грип ли се ползва или изобщо при грипни състояния?
Дъщеря ми е болна от през нощта и ни предстои да отидем при педиатърката, та затова се чудя какво да предприемем  Thinking Да я изследваме ли на своя глава за A /H1N1/ и да вземем ли Тамифлу? Притесняват ме симптомите й, които са точно като описаните характерни за свинския грип, а кашлицата й е просто ужасяваща и диша доста шумно Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 647
Тамифлу само при доказан свински грип ли се ползва или изобщо при грипни състояния?
Дъщеря ми е болна от през нощта и ни предстои да отидем при педиатърката, та затова се чудя какво да предприемем  Thinking Да я изследваме ли на своя глава за A /H1N1/ и да вземем ли Тамифлу? Притесняват ме симптомите й, които са точно като описаните характерни за свинския грип, а кашлицата й е просто ужасяваща и диша доста шумно Rolling Eyes

Здравейте!

Тамифлу е препарат за лечение и профилактика на грипни състояния, причинени от вируси от семейството А. Тоест, той става не само за свински грип.

Свинският грип няма свои си симптоми - прилича на всички останали форми на грип. Различава се само и единствено серологично- при изследване.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 55
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря.
Само да вметна, че да се намери Тамифлу в момента се оказва мисия невъзможна. Даже по складовете го няма, но се очаква пратка. Това за София, в другите градове не знам как е. Намерихме го все пак, но по много сложен начин.
Вероятността да има изостанал някъде по аптеките е нищожна. Народът масово се презапасява и е изчерпан навсякъде.  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 367
Здравейте,

Ние май също се разболяхме от този модерен грип. Док. ни изписа РЕЛЕНЦА. Но май както и всичко останало  това също го няма. Някой има ли поглед върху това лекарство?

# 57
  • Мнения: 647
Здравейте,

Ние май също се разболяхме от този модерен грип. Док. ни изписа РЕЛЕНЦА. Но май както и всичко останало  това също го няма. Някой има ли поглед върху това лекарство?

Днес се получиха доставки от Реленца в складовете. Разбира се - доставките са силно ограничени. Отпускаме само и единствено по предписание. Реленца е препарат за инхалиране, който е подходящ при пациенти от 5-годишна възраст нагоре.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 58
  • Мнения: 367
Сърдечно Ви благодаря за мнението.
Всъщност говорих и с Глаксо, които го произвеждат. Дъщеря ни е на 4-ри години. От там ми казха, че не ми препоръчват РЕЛЕНЦА, защото детето е по-малко от дадените 5 години. Това лекарство е на прах който се вдишва и реално защото тя е по-мъничка няма да може да го употреби правилно. И по-скоро няма да навреди, но реално и няма да помогне. За заместител док. ми каза да взема изопринозин. Трябва да отбележа, че до скоро пихме БРОНХОВАКСОН по схемата 10 дни пие, 20 дни почива, но все пка не ни подмина грипа.

Бъдете здрави дечица;) Kissing Heart

# 59
  • Мнения: 647
Сърдечно Ви благодаря за мнението.
Всъщност говорих и с Глаксо, които го произвеждат. Дъщеря ни е на 4-ри години. От там ми казха, че не ми препоръчват РЕЛЕНЦА, защото детето е по-малко от дадените 5 години. Това лекарство е на прах който се вдишва и реално защото тя е по-мъничка няма да може да го употреби правилно. И по-скоро няма да навреди, но реално и няма да помогне. За заместител док. ми каза да взема изопринозин. Трябва да отбележа, че до скоро пихме БРОНХОВАКСОН по схемата 10 дни пие, 20 дни почива, но все пка не ни подмина грипа.

Бъдете здрави дечица;) Kissing Heart


Здравейте!

Не бъркайте имуномодулатора срещу бактериални усложнения Бронховаксом с противогрипните ваксини. Грипът е вирусна инфекция, на която Бронховаксом не влияе по никакъв начин.

Знам, че всеки гледа да му излезе по-евтино, но ако правите тотална профилактика, то вие трябва да примемате поне два вида препарати:

1. препарат против вируси (например, противогрипна ваксина)
и
2. препарат против бактериалните усложнения (например, бронховаксом)

Не се взема противо вирусен препарат или противобактериален, а се взеат И ДВАТА. Те си допълват спектъра на действие. Пациент, който е приемал Бронховаксом е много вероятно да се зарази и да преболедува от грип, но е подготвен за бактериални усложнения и много вероятно няма да направи такива усложнения. Обратно, пациент, с поставена противогрипна ваксина няма защита от бактериални усложнения, но е по-малко вероятно да прихване грип.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт