Отговори
  • Мнения: 647
Здравейте!

Понеже се оказва, че с увеличаването на заболелите от грип, наличните количества от тамифлу са подновени, но само и единствено във формата от 75мг капсули за възрастни, Рош (производителят на тамифлу) публикува инструкция за приготвяне на дози по-малки от 75 мг при пациенти под 40 кг телено тегло.

Ако лекар ви изпише Тамифлу сироп, да знаете, че в България не е внасян от миналата година и няма!

Затова ние се постарахме да адаптираме инструкцията на разбран език и да я публикуваме на сайта на аптеката, за да можете да си го приготвите сами детските дози.

Ето линк към статията, понеже се оказа, че тук не мога да публикувам таблици (или не знам как да ги публикувам – все тая).

http://www.eruditabg.com/?pid=7&NewsID=273

Във всеки случай, държа да подчертая, че ако не сте уверени в начина на приготвяне, по-добре да се обърнете към вашия личен магистър фармацевт или дори към мен – ще отговоря на всеки.

Приготвянето се повтаря всеки път за всяка еднократна доза! Нестабилно е! Не можете да си приготвите всичките дози наведнъж и да така приготвеното лекарство да съхранявате в хладилника, например…

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря много!
Написах ви лично съобщение, моля да ми отговорите! Поздрави!

# 2
# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
благодаря за полезната информация!

# 4
  • София
  • Мнения: 978
И аз се присъединявам към благодарностите. Много полезна тема.

Искам да попитам знаете ли защо няма внос на детския сироп?

# 5
  • Мнения: 572
Вижте и това инфо преди да правите сами разтворите си.


http://www.-spam078-/?p=444

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много ви благодарим маг.фарм. Антон Вълев.
Някъде бях чела,че този препарат не се препоръчва за деца под 12 год. вие какво ще кажете.

# 7
  • Мнения: 2 821
Да, и аз четох, че СЗО не препоръчва Тамифлу за деца въобще....

# 8
  • Мнения: 60
Тамифлу влиза в препоръките за лечение на грип при деца.За другия препарат реленца условието е над 5 год.
    Много полезна информация.Благодаря!

# 9
  • Мнения: 647
Здравейте!

Тамифлу е препарат, който се прави от едно растение. Плантацията се намира нейде в Китай. При това, тя е само една. Та, капацитетът на тази плантация трябва да стигне за ... целия свят!

В момента Рош са в процес на подготовка на препарати с по-ниска концентрация на активното вещество, за да може да се дава на малки деца. Става въпрос за капсули, а не за сироп! Официалната информация на представителството в България гласи, че първите количества с новите форми се очакват у нас към декември - януари. Дотогава, налага се да боравим с наличностите от 75 мг, които са силно ограничени!

Искам да ви известя, че в складовете се подават количества Тамифлу всеки ден, тоест всеки ден препаратът свършва в складовете и се подават нови количества отново и отново. Това е типична схема за зареждане в период на дефицит. Целта е да не се получи презапасяване в дадени региони, като в другото време в останалите няма никакви количества. В някои аптеки вече започна да се чувства дефицит - не се паникьосвайте, като цяло в аптечната мрежа има от препарата, така че може да се наложи да търсите по-интензивно. Ние поне засега имаме що-годе редовни доставки.

Инструкцията, която ви дадох, е за приложение на препарата, АКО СЕ НАЛАГА. Никъде не сме посочили в, че ТРЯБВА непременно да се тъпчете с противовирусни препарати. Точно обратното, има и други средства, например инхалации в домашни условия с инхалатори. Те поне не са дефицитни на пазара и стават за всеки от семейството.

На въпроса ви каква е схемата на приложение на Тамифлу, отговарям:

ПРОФИЛАКТИКА (при наличие на болен човек, с когото имате контакти) - по една доза на 24 часа, след хранене
ЛЕЧЕНИЕ (когато самите вие сте болни) - по една доза на всеки 12 часа, след хранене

Постинга с прасетата на журналисти от блога няма да коментирам - не ми е в работата. Моята задача е да ви дадем адекватни съвети за лечение, пък ако ще и цялата пандемия да е пусната от "някои лоши хора" - това са обстоятелствата, с които се налага да се съобразяваме, уви.

На въпроса за Долната възрастова граница на Тамифлу:

Официално е деца до 12-месечна възраст. ВСички таблици за лечение с Тамифлу започват от 1 година нагоре. За деца под 1 година засега няма данни. Официалната версия на ЕМЕА (Европейската агенция по лекарствата) гласи: при деца под 1 годишна възраст, приложението на препарата се прави по преценка на лекаря. Това в прав текст означава: ако трябва да спасяваме живота на детето, ще му включим Тамифлу с риск да го увредим (евентуално). Може с времето да се окаже, че Тамифлу няма фатални последствия при деца в кърмаческа възраст. Все пак, това е препарат с растителен произход.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 10
  • Мнения: 647
Здравейте!

Информирам ви, че Тамифлу изчезна от складовете. Всеки ден се доставят силно ограничени количества, заради това от складовете наложиха ограничение – на аптека се дават по 3 опаковки максимум.

Моля никой да не се презапасява, защото няма да има лекарство за тези, които наистина се нуждаят! Приоритет се дава на децата.

За постъпилите за хоспитализация засега са осигурени количества по линия на Министерството на здравеопазването.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
8 месечно кърмаче беше излекувано успешно /засега/ с Тамифлу /от аптека/.Болестта е била доказана с изследване в инфекциозна болница-положително за щам AH1N1.Излиза,че е предозирано,но дано да няма последствия за детенцето

# 12
  • Мнения: 22
Вижте и това инфо преди да правите сами разтворите си.


http://www.-spam078-/?p=444
                   
                                                                                                                                                                                                                             
   Абсолютно съм съгласна.  Интересувайте се повече за ваксината и за грипа. Има много инфо в youtube. Тамифлу- не благодаря.                                                   http://www.youtube.com/watch?v=nYu9ejXZ8Q8&feature=fvw                                                                   

# 13
  • Мнения: 22
http://www.youtube.com/watch?v=19i-EOO__Zk                 
                                                                                                                                                                  
 http://www.youtube.com/watch?v=9ivQ4RrCeto&feature=related

Ето и още и се извиняавам за спама, но не исках да отварям тема.
Искам да уточня, че  първият линк е официално изказване.
Спирам до тук.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ciceri ,линковете са хубави,но тук не говорим за ваксини и ваксинация.А как се лекува вече болен човек с хапчета Тамифлу

мисля че бъркаш Тамифлу с предварителната ваксинация,срещу която аз също съм против

Общи условия

Активация на акаунт