Черен списък на хотелите в България!

  • 377 050
  • 1 807
  •   2
Отговори
# 975
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Отвън съм ги виждала, за Камчия са направо лукс тия бунгала .Ние преди 5 години там попаднахме в едни други - яка мизерия на високи цени.Аз Камчия съм я задраскала тотално! Може би в някой от руските хотели да става..То по принцип бунгалата по бг държат някакви супер цени, а общо взето е мизерия.Хич не си заслужава - за ме н такова набутване.Е и на юг разгледах тая година бунгала в Китен и Арапя- без мен!

# 976
  • Мнения: 6 299
Скрит текст:
В тази тема, искам да споделя впечатленията си, от почивката на моето семейство във Вилно селище "Нимфа",към курортен комплекс Камчия,Варна.
Посетихме ВС."Нимфа" в края на м.август 2017г.Подведени от масово добрите коментари в сайта на селището,бяхме с високи очаквания.Останахме разочаровани.
Факт -прекрасна природа,голям и девствен плаж,чистота в бунгалата на ниво,усърдно трудещ се и приветлив персонал.Вероятно на изброеното се дължи  табелката с оценка 8.2 /от клиенти в "букинга"/,гордо поставена върху бюрото на собственичката.
Тук свършва хубавото:
1.Въпросната шефка е дребнаво,лицемерно и алчно човече,което подлъгва по-наивните си клиенти с валшива усмивка и изкуствена любезност.
2.Бунгалата наречени "икономична четворка"/предназначени за семейство с две деца на цена 50лв/,не струват:
а/намират се в по - застроената част на комплекса и са долепени едно до друго,така че дори и да не искаш слушаш битовизмите на комшията.Тоест критерият "тишина и спокойствие",така рекламиран от собствениците при нас отсъстваше.
б/ в бунгалото не влиза много светлина дори и през деня,така че ако не искаш съседа  да гледа с какъв цвят сутиен си,поне докато се преобличаш трябва са стоиш на дръпнати пердета и светната лампа.Някои ще кажат "да,в гора си, има много дървета,пречат на светлината" ама поне лампата да не беше 40 вата,а малко по -силна.
в/ канализацията е стара и мирише.
г/ банята е прекалено тясна и захабена,но това както и да е,мивката е толкова малка и високо поставена,че човек с ръст като мен 160см, трябва да се повдига на пръсти за да си измие очите.
д/телевизорът в стаята е туристически размер и поставен до тавана/вероятно за да не го пипат деца,ама то и ние неможехме да го стигнем/.Като гледаш малко по -дълго време те заболява врата и очите от взирането нагоре.
В добро състояние са бунгалата обявени на цени над 65лв тип двустайни и нагоре.
Обобщение:Комплекс "Нимфа" е добро място за почивка,в сравнение с пренаселени курорти от типа на Слънчев бряг,но с нищо по - уникален  от други подобни в района/това също беше едно от нещата с които се рекламира селището/.
Пиша всичко това за информация на хора, желаещи да посетят местност Камчия,търсещи по - малки помещения на по-изгодни цени да не останат разочаровани.Опитах се да публикувам мнение и на сайта на "Нимфа",но администраторът го изтри.Да не се учудват хората, защо на сайта на селището има само положителни коментари.
Искрено се надявам парите спестени от подведени клиенти и отлагане на ремонтните дейности в гореописания тип бунгала,да отиват за по -високо възнаграждение на персонала/защото те наистина го заслужават/,а не в нечий алчен джоб.



Хубаво, ама за 12лв на човек на вечер как решихте, че ще е нещо повече от туристическа спалня  newsm78
Айде пак с коментари за цената. Ами решили са, боб са хвърляли.
Ами не се съдрдете! Наистина в повечето случаи цената е доста показателна. И за Камчия е писано доста в морските теми. Не може да се очаква нещо кой знае какво.

# 977
  • Мнения: 807
жената се оплаква от подвеждащата информация! "какво очаквате за 12лв на човек"!! те са написали какво трябва да се очаква - което очевадно е лъжа - много ясно, че ще се оплаква! Цената е едно нещо, но е крайно време да спрат да лъжат с описанието!

# 978
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Нормално е да се прави съпоставка цена - качество. В тази тема тенденцията е да се оплюват нискобюджетни или промоционални настанявания, което обезсмисля самата тема.

# 979
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Това са изисквания за хотелите от 2008 г., които вярвам, че са актуални и към момента: http://e-vestnik.bg/3975/%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1 … -%D0%B7%D0%B2%D0/

Въз основа на това всеки има право да изкаже мнение.

Ако има нещо по-ново от тези изисквания - споделете ги.

# 980
  • Мнения: 337
[quote author=Галактическа принцеса link=topic=441548.msg35543906#msg35543906 date=1505384379]
Скрит текст:
В тази тема, искам да споделя впечатленията си, от почивката на моето семейство във Вилно селище "Нимфа",към курортен комплекс Камчия,Варна.
Посетихме ВС."Нимфа" в края на м.август 2017г.Подведени от масово добрите коментари в сайта на селището,бяхме с високи очаквания.Останахме разочаровани.
Факт -прекрасна природа,голям и девствен плаж,чистота в бунгалата на ниво,усърдно трудещ се и приветлив персонал.Вероятно на изброеното се дължи  табелката с оценка 8.2 /от клиенти в "букинга"/,гордо поставена върху бюрото на собственичката.
Тук свършва хубавото:
1.Въпросната шефка е дребнаво,лицемерно и алчно човече,което подлъгва по-наивните си клиенти с валшива усмивка и изкуствена любезност.
2.Бунгалата наречени "икономична четворка"/предназначени за семейство с две деца на цена 50лв/,не струват:
а/намират се в по - застроената част на комплекса и са долепени едно до друго,така че дори и да не искаш слушаш битовизмите на комшията.Тоест критерият "тишина и спокойствие",така рекламиран от собствениците при нас отсъстваше.
б/ в бунгалото не влиза много светлина дори и през деня,така че ако не искаш съседа  да гледа с какъв цвят сутиен си,поне докато се преобличаш трябва са стоиш на дръпнати пердета и светната лампа.Някои ще кажат "да,в гора си, има много дървета,пречат на светлината" ама поне лампата да не беше 40 вата,а малко по -силна.
в/ канализацията е стара и мирише.
г/ банята е прекалено тясна и захабена,но това както и да е,мивката е толкова малка и високо поставена,че човек с ръст като мен 160см, трябва да се повдига на пръсти за да си измие очите.
д/телевизорът в стаята е туристически размер и поставен до тавана/вероятно за да не го пипат деца,ама то и ние неможехме да го стигнем/.Като гледаш малко по -дълго време те заболява врата и очите от взирането нагоре.
В добро състояние са бунгалата обявени на цени над 65лв тип двустайни и нагоре.
Обобщение:Комплекс "Нимфа" е добро място за почивка,в сравнение с пренаселени курорти от типа на Слънчев бряг,но с нищо по - уникален  от други подобни в района/това също беше едно от нещата с които се рекламира селището/.
Пиша всичко това за информация на хора, желаещи да посетят местност Камчия,търсещи по - малки помещения на по-изгодни цени да не останат разочаровани.Опитах се да публикувам мнение и на сайта на "Нимфа",но администраторът го изтри.Да не се учудват хората, защо на сайта на селището има само положителни коментари.
Искрено се надявам парите спестени от подведени клиенти и отлагане на ремонтните дейности в гореописания тип бунгала,да отиват за по -високо възнаграждение на персонала/защото те наистина го заслужават/,а не в нечий алчен джоб.



Хубаво, ама за 12лв на човек на вечер как решихте, че ще е нещо повече от туристическа спалня  newsm78
[/quote]

Моля, моля...цените там не са никак евтини. Ние сме ходили два пъти, защото мястото наистина е страхотно. Като местоположение, тихо и хладно. А Камчия е любимият ни плаж. Но...датам.
Собственичката наистина е ужасна.  Фамилиарничи и се държи с гостите, сякаш трябва да са й благодарни за благоволението да ги допусне до свещената й база. А не обратното-Че хората правят огромен компромис спрямо обслужването и цялото качество на услугата, само заради страхотния плаж и природа.
Мога да добавя само няколко неща. Бунгалата наистина се мият всеки ден, но момичетата разполагат с такива стирки, че след завръщането от плаж следобяд,  всичко все още плува във вода.
Климатици Има, но дистанционно за тях-Не. Като си го поисках ми го дадоха с триста зора. Пускам климатика и отивам на плаж. Каквато му е всъщност функцията. И се надявах като се върнем да е хладно и поне малко по-сухо, за да не се пребиваме на този теракот. Да, ама не. Климатикът е изключен, а кабелът намотан около него. Горе, на тавана. Виждали ли сте подобно нещо? Отначало си играех да се катерят и да го махам, но после се отказах. То бива ясен намек, ама чак пък толкова...
Миризмата в баните наистина е ужасна и водата не се отича хич.
Собственичката вдига скандали на големите компании,  Че вдигат шум до късно. За мен това беше ок, защото съм сама с детето, но за тях дали е било? Хората са на почивка, отишли са на бунгала в гората с барбекю. Палят си вечер и нормално си стоят до късно. Дали собственичката ги е предупредила, че като са 15човека вечер ще трябва да шепнат?
Такива работи...хубаво си помислете преди да се запътите натам. За съжаление на Камчия хубави бунгала няма. Тези са най-добри.  Представете си другите...И затова все още се пълнят, въпреки ужасното си стопанисване. И голямото разстояние от плажа.

# 981
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Последният коментар е изключително точен!!!

# 982
  • Мнения: 9
Здравейте отново,
Причината да споделя мнение в тази тема, беше да се опитам да дам информация, на незапознати като мен хора, за двойния тип настаняване като качество, в този конкретен комплекс "Нимфа".Честно да си призная неочаквах,че критиките ще бъдат насочени към мен,а не към търговеца предлагащ конкретната услуга.Затова съм длъжна да разясня.
Моето семейство е четиричленно с две деца - на 5г. и на 2г.На много места по нашето черноморие деца до 6г. се настаняват безплатно,така че госпожо "Галактическа принцеса", не ми излиза съвсем по 12лв. леглото.
Поставете се на мое място и по специално Вие г-жо: Незнаете нищо за Камчия/ аз дори не бях чувала,че там има плаж/.Решавате,че тази година ще почивате в района,защото Ви го препоръчват.Започвате да търсите място за настаняване подходящо за вашето семейство.Спирате се на два варианта: Нимфа за 50лв и едно друго за 65лв с изхранване.Разглеждате снимките на двата обекта - изглеждат еднакво добре като качество,но тъй като неприятните миризми по снимките не личат,разглеждате мненията за двете места.Едното с 50% положителни и 50% отрицателни.Другото -"Нимфа": "прекрасно място,"перфектна чистота","неземна красота" и тук таме някой позволил си да се оплаче, че го ухапал комар,друг пък не могъл да хване интернет,трети пък му се развалило казанчето на тоалетната и веднага дотичали да му го ремонтират и си казваш "брей,то почти без отрицателни мнения и то само за 50лв".Вие госпожо какъв избор бихте направили?
Аз реших, че съм сключила перфектната сделка - добри условия на изгодна цена,стегнах куфарите и потеглихме към този "земен рай".
Не е въпроса в цената и мен с фотошоп могат да ме направят да изглеждам на 20г.,ама съм на 38.Въпроса е там,че всеки държащ на имиджа си и претендиращ за коректно отношение към клиента хотелиер, информира клиентите си,не ги заблуждава.Какво имам предвид.Дори за Камчия попаднах на сайта на едни други бунгала ,които са си оформили страницата така: малки бунгала - цена - снимки,големи бунгала- цена - снимка.За други къмпинги съм срещала следното: цена на реновирано бунгало-снимки,цена на нереновирано бунгало - снимки.В Нимфа никъде не става ясно, че има два типа настаняване/ с добри и не добри условия/,та да може клиента сам да си прецени дали ще прави компромис с качеството или с цената.
Най - добрия регулатор за хотелиерите сме ние потребителите.Докато има такива "шарани" като мен принудени да се задоволят с условията,уж заради ниската цена,такъв тип места няма да бъдат реновирани и поддържани.Аз не съм добра в сметките,който може да сметне. За четири нощувки платихме 200лв.Какви разходи сме направили за комплекса: при средна температура 25С, климатика не се налагаше да работи,ток харчи само бойлера,хладилника и двете романтични крушки.Колко ли ток сме изхарчили?.Употребили сме две ролки тоалетна хартия и две три капачки препарат за почистване,а... и една пералня за чаршафите.Дали половината парички не са чиста печалба и то само от нас за четири дни?Колко ли парички се печелят ако бунгалото се използва през целия сезон и дали тези парички са достатъчни за реновиране?Може би,ДА.Но защо ли пък да си прави труда да харчи пари за ремонти,тази "така коректна" към клиентите си шефка,след като и при тези условия бунгалото се търси добре,поради неинформираност на хората.Така госпожо "Галактическа принцеса" ,някои хора ще си карат новите коли и ще водят незаслужено висок стандарт на живот,а други ще са принудени да мизерстват по черноморието,защото плащат "само по 12лв". и нямат основание да се оплакват.

# 983
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 740
Без да взимам страна ми се иска да разсея една масова заблуда: в 99% от случаите намалението за дете се отнася за ПЪРВО дете в стая с двама възрастни. Колкото и да ми се иска, конфигурацията 2+2 влиза в друга цена и много често и тип помещение.
Всеки един от нас като клиент си прави сметка, какви пари е готов да даде за дадена стока/ услуга. Не е наша работа да правим сметка, какви пари влага производителя/ предоставящия услугата. Това си е негов проблем и не ни засяга дали печели или губи.

# 984
  • Мнения: 337
Бунгалата отдавна не са най-нискобюджетният вид почивка. Не и на Камчия. Поне ни тези. Твърдя го, защото почивахме на Банско цялото семейство на all inclusive в 4 взезден хотел за 100лв., а в Нимфа платих 50лв на ден за скапано бунгало с миризлива баня и крещяща шефка. А бях сама с дете на 4год.

# 985
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Май сме три , видели за какво иде реч.Били на Камчия, обаче се намери някой да обяснява цените и условията без да е ходил..тц, тц. .колко " полезно".

# 986
  • Мнения: 38
Здравейте Simple Smile
Към черния списък искам да добавя Hotel Venis House, Пловдив, заради некоректното им и нелюбезно отношение спрямо нас.
Резервирахме през Букинг нощувки за НОЩ 2017, в "специални изисквания" описах, че пътуваме с куче и какви са параметрите на кучето (че е хъски, на 9 години, около 16 килограма, има хигиенни навици). От хотела потвърдиха резервацията, включително и по телефон, включително и че няма проблеми за описаното куче. Пристигаме в хотела в петък следобяд, започват да ни регистрират и се появява мъж (който не се представя), оказва се впоследствие, че е собственикът. Той ни изгони по изключително груб начин, с думи, че "няма да ни приеме с това куче, не ни дължал обяснения, да си вървим". Груб и некоректен. Със сигурност ни скапа настроението, но след това си намерихме страхотен хотел, който ще добавя към белия списък.

# 987
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Скрит текст:
Здравейте Simple Smile
Към черния списък искам да добавя Hotel Venis House, Пловдив, заради некоректното им и нелюбезно отношение спрямо нас.
Резервирахме през Букинг нощувки за НОЩ 2017, в "специални изисквания" описах, че пътуваме с куче и какви са параметрите на кучето (че е хъски, на 9 години, около 16 килограма, има хигиенни навици). От хотела потвърдиха резервацията, включително и по телефон, включително и че няма проблеми за описаното куче. Пристигаме в хотела в петък следобяд, започват да ни регистрират и се появява мъж (който не се представя), оказва се впоследствие, че е собственикът. Той ни изгони по изключително груб начин, с думи, че "няма да ни приеме с това куче, не ни дължал обяснения, да си вървим". Груб и некоректен. Със сигурност ни скапа настроението, но след това си намерихме страхотен хотел, който ще добавя към белия списък.

Сигнализирайте на Букинг, защото в техния сайт са обявили, че приемат домашни любимци.

# 988
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние сме били може би три пъти в Нимфа - Камчия преди поне 6-7 години. Бунгалата наистина са стари, имаше и тогава реновирани, единият път бяхме в реновирани, не зная дали собственичката е същата, но няма лоши впечатления от нея. Били сме и в съседния комплекс Сирена, тогава бяха нови бунгалата, но бяха на слънце и цената им беше значително по- висока от Нимфа.
Плажа на Камчия е голям, но доста открит. За съжаление добри /читави/ бунгала няма. Миналата година бяхме в Камчия и видяхме, че целият комплекс е много занемарен и почти няма заведения и хора. Бяхме около 15- 20 август.

# 989
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
 Тази година има подем в посещаемостта в Камчия.Дано се отрази и върху качеството!

Общи условия

Активация на акаунт