ЮНИ месец е далече,но в мене има мъничко човече

  • 26 742
  • 708
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Страхотна новина, Натали! newsm44

Аз да се отчета, че не пиша често, но успявам да ви изчета! Hug
При мен всичко е наред, гаденето намаля значително. Отвреме - навреме си го има, но не е като в началото. Имам среща с бебо в края на месеца. Кръвните ми изследвания са наред.
Лошото е, че ме боли гърлото. Засега се спасявам със затопляне, бонбонки и мед. Шефката ми е болна, добре че се прибра вкъщи да се лекува, но сме имали контакт. Направо съм изперкала от притеснение и само се моля да не се разболея. Sad

# 661
  • Мнения: 58
katjushka не се притеснявай излишно за гърлото,обаче ако все пак те боли и през уикенда,иди в понеделник при чичо доктор.Хубаво е да се посъветваш. Peace

# 662
  • Мнения: 29
Момичета, вижте какъв сайт открих - с всякаквите латински съкращения, които откриваме по ехографските снимки (преди това има инфо за лунарните месеци) и други неща
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.ladypill.com/im … art%3D18%26um%3D1
 Whistling че дълго станаа !

# 663
  • Мнения: 119
Добро утро мацки!

Natalie, камък ми падна от сърцето. Повече от родна сестра съм те мислила. Благодаря, че Господ чу молитвите ни и всичко е на ред. Много, много се радвам! Пази се миличка.

Честито на всички, които са чули сърчица, или са имали удовлетворяващи срещи с мъничетата си.

Аз в понеделник съм на доктор и от сега нямам търпение, че от 3 седмици не съм ходила и не знам как се развиват нещата. До кога са ви казали да пиете фолиевата киселина? На мен ми казаха до края на 12 седмица, но гледам, че някой я пият по - дълго и се чудя дали да я спирам след няколко дена. Иначе витамините дори да ми ги предпишат, няма да ги почвам още от сега, че придишния път ме напомпаха прекомерно много, такъв апетит отварят, че  ooooh!

# 664
  • Мнения: 4 199
Натали, браво, сега никакво мърдане от леглото!

Twinkle, много съжалявам...

Момичета, освен Вомитусхил, какво друго взимате против повръщане?
При мен от миналата седмица освен целодневно гадене започна и повръщане, във вторник започнах Вомитусхил, от който точно един ден ми беше добре, а сега повръщането е направо ад. Не мога да задържа нищо, дори вода, а от напъните ме заболява корема. И въобще - тези, които повръщат - каква храна изобщо успявате да задържите?
Най се притеснявам, че от другата седмица трябва да се върна на работа, а при опасността от този свински грип, имунната ми система ще е тотално изтощена.
Другото е, че не съм убедена, че задържам и фолиевата киселина дори. Абе отврат, такова чудо първият път не е било.

# 665
  • Мнения: 58
ауу като чета за какво повръщане иде реч..леле .Аз не съм повръщала досега нито веднъж.Нещо не мога просто...организъм.и за съжаление не мога да помогна с лекове за повръщане.
На мен ми казаха да пия фолиевата до началото на 4 месец.Пак разминавания имат докторите  Laughing не е чудно вече.
Амииии мами аз нещо извън темата да питам... Flutter някоя от вас мислела ли е докато си седи вкъщи и да прави некви от тези надомни работи по интернет дето влизаш в сайтове за рекламите и т.н.Аз понеже така и така стоя... и стоя пред компютъра и се ровя да се развеселявам...си мислех да пробвам нещо такова.

# 666
  • София
  • Мнения: 1 276
Натали супер ! Hug Hug Hug Много се радвам за теб , за бебето и за тати Ники.

мартеа съжалявам миличка, незнам , аз още не повръщам , но това гдене е ужасно от никакви храни не ми става по добре , може би малко от лимонов сок и мариновани краставички, което е странно понеже те би трябвало да дразнят стомаха.

# 667
  • Мнения: 40
Eй, само хубави новини днес!  smile3558
Браво, Натали, браво и за новите сърчица.
На мен продължава да не ми се гади, само от време леки неразположения ме спохождат. Обаче последните две нощи е отврат - един такъв неспокоен сън, с гадни, несвързани, но много ясни сънища... и не мога да търпя никаква нощница или пижама върху себе си - дори и памучни. Налага се да спя чисто гола, а каквато съм зиморничева, мятам две допълнителни одеяла и спя през глава. Абе, ужас.
Иначе денят обещава да бъде благоразположен за дълги разходки, мммм, какво слънчице се усмихва навън!  sohappy
Хубав ден на всички!

# 668
  • Мнения: 67
Natalie_Nikol   Hug  Hug  Hug и аз като всички, много се радвам за теб!
за фолиевата киселина и на мен ми казаха до края на 12-та седмица, а на една приятелка до наяалото на 5-тия....аз знам, че ако я пиеш по-дълго не вреди, но и не помага. Така, че...който до когато  Laughing
Elbeli, , тези работи по интерне май са малко съмнителни, но може пък да изкараш късмет ако се разровиш хубаво. Иначе е супер идея! И аз съм си го мислила!

Приятен ден от мен на всички!  Hug

# 669
  • Мнения: 30
Натали, много радвам че всичко е наред с бебето. Стискам палци скоро да спре кървенето и да не се налага да пазиш леглото постоянно.

На мен за фолиевата киселина лекарката ми каза, че се пие докато кърмиш. А по принцип можело да се пие постоянно от жени в детеродна възраст, защото стават доста непланувани бебета  Wink

Мартеа, аз не съм имала твоя проблем с повръщането, при мен беше доста силно гадене и само няколко пъти стигах до повръщане. Но по принцип като повръщаш много трябва да внимаваш да не се дехидратираш. Опитай да си свариш 1-2 литра слаб чай от лайка. Не вари лайката, а само я сложи в заврялата вода и като се оцвети леко жълто извади лайката. Чайчето го пийвай хладко или стайна температура, без захар, ако ти е много гадно можеш поне малко мед да му сложиш. Трябва да пиеш поне 2 литра течности на ден. Опитай след чайчето половин препечена филийка, даже само няколко хапки. Ако ги задържиш после пак и така на често и по няколко хапки.

На някои мами знам че им помага айрян със сол. Пробвай го, защото също пази от дехидратиране. Вода с малко лимон изцеден вътре също ми помагаше на мен.

# 670
  • Мнения: 27
Natalie_Nikol, много хубава новина Hugмного се радвам за вас.
Добре дошли на новите бремелинки Grinning пожелавам ви лека и спокойна бременност с прекрасни бебчета на лято Grinning  
Момичета и на мене гаденето ми понамаля, но като си помисля за някоя храна и направо имам чувството, че няма да мога и хапчица да сложа в уста. По-малко ми се спи и въпреки, че намалих кафето се чувствам по-тонизирана. Дано вече идва този апетит, от който казват няма спасение по нататък.
Чао и до скоро

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте и от мен на всички.Аз съм съвсем новичка във форума.Темата ми хареса много,нали и аз ще ставам мама през юни.И на мен ми се гади от време на време и нямям никакъв апетит.Да се надяваме че скоро ще свърши това неразположение

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 11:15 от krems82

# 672
  • Мнения: 58
 newsm18 добре дошла krems82!

# 673
  • Мнения: 286
Натали, много се радвам за теб и за бебчо.
krems82, добре дошла.

# 674
  • Мнения: 47
Здравейте  Simple Smile
Натали, толкова се радвам за теб. На мен ми се случи същото онзи ден. Бях на работа и прокървих. Веднага отидох при лекаря ми и той слава богу ми каза, че всичко с бебето е наред, изписа ми Утрогестан и Папаверин и ми каза, че от тук нататък на работа няма да ходя. Работата ми не е тежка - фризьор съм, но въпреки това ми каза, че от тук нататък ще съм в болнични. И сега започва една почивка за мен - само гледане на ТВ, седене пред компютъра и четене на книги, все такива хубави и спокойни неща. Другата алтернатива беше да вляза отсега в болница  Shocked и там принудително да си почивам до раждането.
Това е засега от мен, сега ще мога да наминавам по-често през темичката   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт