ЮЛСКА мама Ива октомврийско бебе има! (тема 133)

  • 23 786
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 171
Шада, ти къде се изгуби? Добре ли е вече Бобо?

# 706
  • Мнения: 2 171
Попаднах случайно на информация за 7 смъртни случаи последните 3 седмици в Германия след ваксиниране срещу свински грип Shocked. Опитах се да намеря информация и на български, но не успях. За който знае италиански, ето:

http://it.notizie.yahoo.com/7/20091117/tts-influenza-a-in-german … orti-c8abaed.html

# 707
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауууу, Шада, това е страшно бе Shocked Дано вече е добре дечко Praynig И благодара за "наричането" да съм жива и здрава, имам голяма нужда в момента Tired

Чета много по диагонал, че нещо не съм във форма, така че ако някой има нещо конкретно към мен, да пише с големи подчертани букви, като за кьорави hahaha

# 708
  • Мнения: 479
Много страшно, Шада. Добре, че сте успели да я свалите. Какво му е на Бобо?

Белинда, теб пневмонията ли те мъчи още?

# 709
  • Мнения: 682
Шада, добре, че сте успели да свалите температурата. Някакъв вирус ли е хванал Бобо? Да се оправя бързо и да ти е здравичък и веселичък! Praynig Hug
Да, добре, че я има Белинда. Много ни е помагала в тоя форум.   bouquet
Астарта, и аз четох за няколко смъртни случая след ваксината срещу грип. Дано повече хора се информират и да вземат правилното решение, а да не се поддават на масовата психоза.
Фио, моите съболезнования. Hug

# 710
  • Мнения: 782
Астарта, бях в поредната почивка от отчетната  Peace Бобо е добре  Grinning

Гнидка, Рапунцел, нищо му няма на Бобо, зъби му растат  Crazy  В неделя през нощта ми вдигна 39, дадох нурофен, след четири часа пак вдигна 39 и така на интервали до сутринта. Ходихме при педиатъра, гърло чисто, гърди ... каза, че са зъби, всичко било подуто. През деня щом наближеше приема на нурофена, пак почваше да качва Т. В понеделник му я премерих към 19 часа, беше 37 и излязохме с мъж ми по спешност за  половин час. Връщаме се, той лежи, а свеки ми вика "той май има Т". Меря аз 39, ей направо подивях,, понеже сме щели да се приберем бързо, решила да не звъни  #Cussing out Дадох отново нурофен, обаче след половин час вече беше 39.5, почнах компресите с оцет, след 10-15 минути стана 40, дадох Хексалгин, но той започна да повръща и ака . М/увременно трепереше и се унасяше за сън. Докато мъжът ми напълни коритото с вода вече беше 41 градуса. Слава богу като го потопихме живна и температурата започна да спада  Simple Smile

Обаче сега се чудя, какво се прави при такива екстремни ситуации? Педката каза, че трябвало да ходим в спешния, обаче ако бяхме тръгнали, кой знае колко щеше да се качи Т до там  Rolling Eyes  аз като че ли не бих рискувала да тръгна с дете с Т 41 градуса, а вие?

# 711
  • Мнения: 2 070
Вероятно се вика линейка
А може да пробваш и с други термометри, ти нали си купи много скъп и тн, но от къде си сигурна, че е отчел правилно, аз бих премерила и с друг  Peace
Щом е повръщал и е имал разстройство може да е изкарал и вируса, просто високата температура да му е помогнала да го изкара по-леко и вече да е добре
Иначе от какво да е повръщал? От нурофена  newsm78

# 712
  • Мнения: 782
Дещо, термометъра е точен, но мерих и с живачния за всеки случай  Crazy
 
Линейка не бих викала. Преди месец викахме, защото дядото припадна в банята, дойдоха след 15-20 минути, а са на 2 минути път ПЕША от нас  Stop

# 713
  • Мнения: 479
То хубаво ще викнеш, ама докато дойде я камилата, я камиларя  ooooh! Аз бих се обадила, де. Ама междувременно ще правя какво трябва.

Не вярвам да са зъби - много е висока температурата, а и има и други симптоми. Но важното е, че вече е добре  Hug

# 714
  • Мнения: 782
Не вярвам да са зъби - много е висока температурата, а и има и други симптоми. Но важното е, че вече е добре  Hug

И аз това си мисля  Confused обаче нали хомеопатите казват, че като се вдигне толкова висока Т организма се бори и всичко е ОК след това. Надявам се при нас така да се е получило  Praynig След като свалихме Т, всички симптоми изчезнаха  #Crazy

# 715
  • Мнения: 6 887
Дещо, термометъра е точен, но мерих и с живачния за всеки случай  Crazy
Аз те бях питала преди, но може би си пропуснала. Как мериш точно температурата? Аз така и не можах да я измеря точно с този термометър. Упорито ми даваше към 37,5 (на мен), а аз нямах температура, с другиях термометър ми беше под 37.

Иначе се надявам, че се оправя Бобо вече Hug


Фио, много съжалявам за загубата ви Hug

# 716
  • Мнения: 782
Бухти, не съм чела тук от доста време. Меря над веждата или слепоочието. Включваш термометъра, чакаш да титне /значи е изчистил старото инфо/, допираш до кожата /суха трябва да е/ плътно, не трябва да се мърда, той сам изписква при отчитането на Т  Simple Smile Ако не ти отчита правилно го връщай, нали има 2 години гаранция  Peace Аз съм правила тестове с всички ни, най-много да даде отклонение една десета  Thinking

# 717
  • Мнения: 219
Шада, правилно си постъпила. Най-важното е да свалиш Т. Викала съм спешна помощ за 39 и нещо, Момо беше на 9 месеца. Казаха, че нищо не могат да направят, да смъкнем температурата - чаршафи и пр. С 41 закъде да тръгнеш, нали трябва от гърч да го предпазиш. Важното е, че вече е добре, Бобчето! Hug

# 718
  • Мнения: 6 887
Бухти, не съм чела тук от доста време. Меря над веждата или слепоочието. Включваш термометъра, чакаш да титне /значи е изчистил старото инфо/, допираш до кожата /суха трябва да е/ плътно, не трябва да се мърда, той сам изписква при отчитането на Т  Simple Smile Ако не ти отчита правилно го връщай, нали има 2 години гаранция  Peace Аз съм правила тестове с всички ни, най-много да даде отклонение една десета  Thinking
Интересно, аз почнах да меря като слагам на около сантиметър над средата на веждата без да го местя. Мери по-малко, но пак под 37 не може да ми измери на мен. Иначе в описанието пише да се мести до 1 см. над края на веждата. Тогава обаче ми я изкарва още повече. За връщането не знам дали ще стане, нямам големи надежди да намеря по-верен, а по друг начин изобщо не мога да измеря температурата на Лили, така че все някаква работа върши.

# 719
  • Мнения: 782
Аз бих го върнала, за толкова пари да не мери точно  Stop Вземи един живачен и този и отиди в магазина да измериш Т на консултантката  Mr. Green

Днес май си наваксах с неписането в темата  Mr. Green

Белинда, няма ли да кажеш какво тие, защо се чувстваш зле ... в червено както каза

Общи условия

Активация на акаунт